Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673722 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5685 Dátum: 2010.12.15 21:48:58 »
köszi a válaszokat. ;)

Maxim tudsz nyomni egy fotot a kazettás hátuljárol?

Ami nálam van, az tök úgy néz ki, mint amit Satriani belinkelt. Csak sajnos a fórum behalása miatt nem tudtam válaszolni eddig.  :surrender:
Úgy tudom, hogy a CD -s fejek között is volt frissítés, szóval azok sem kompatibilisek egymással.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5686 Dátum: 2010.12.15 22:14:24 »
Csináltam egy második "nyúzószettet" is, ez szerintem jobb, mint az előző. Ezek vannak rajta:

01 - Ian Shaw - Barangrill
02 - Three - The Word is Born of Flame
03 - Prong - Another Worldly Device
04 - Allan Taylor - The Traveller
05 - Stan Getz - Moonlight in Vermont
06 - Tori Amos - Winter
07 - Black Country Communion - One Last Soul
08 - Freak Kitchen - Infidelity Ghost
09 - Dean Peer - Tommy
10 - Johnny Cash - Hurt
11 - Manu Katche - Rose
12 - Andy Timmons - A Night To Remember
13 - Napoleon Boulevard - Egyszer talan
14 - Oscar Peterson Trio - Have You met Miss Jones
15 - OSI - Radiologue
16 - Porcupine Tree - Normal
17 - Toto - Bottom Of Your Soul

1-2 számot meghagytam. Szerintem az összes nóta igen-igen jó hangmérnöki teljesítmény, az összes dalnak van tere, dinamikája, és nem mellesleg jó szerzemény az összes. Rendszert beállítani szerintem az Allan Taylor, a Johnny Cash, a Porki és a Manu Katche alkalmas, a többi inkább hallgatnivaló. A kényes ízlésűek a Prongot léptessék vagy töröljék nyugodtan. :) Fogadjátok szeretettel.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5687 Dátum: 2010.12.15 22:47:14 »
Én most valamelyik nap úgy gondoltam, hogy Eart Wind & Fire válogatás album lesz a referencia zene  :D
A hifiösszetevőket összerakosgatom, aztán úgy érzem nekem tetszeni fog. Mert annyiféle zenét hallgatok, hogy olyat nemigen fogok tudni majd csinálni, ami mindegyiknek egyformán jó lesz, vagy egyformán szépen fog szólni.   ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5688 Dátum: 2010.12.15 23:09:44 »
...olyat nemigen fogok tudni majd csinálni, ami mindegyiknek egyformán jó lesz...

Egy jól beállított rendszeren tisztességesen meg fog szólalni a legtöbb műfaj, úgyhogy - főleg már az elején - ne nyugodj bele abba, ha valami nem oké. ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5689 Dátum: 2010.12.16 09:05:30 »
Csináltam egy második "nyúzószettet" is...
Letöltve, meghallgatva, lájkolva. Nem nyúzásra, csak úgy kiírom :D
Gabe 254.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5690 Dátum: 2010.12.16 09:36:49 »
Hú, bakker, most látom csak, hogy nagyon este írtam már. Egy "h" -t is lehagytam  :?:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5691 Dátum: 2010.12.16 09:43:07 »


Ami nálam van, az tök úgy néz ki, mint amit Satriani belinkelt. Csak sajnos a fórum behalása miatt nem tudtam válaszolni eddig.  :surrender:
Úgy tudom, hogy a CD -s fejek között is volt frissítés, szóval azok sem kompatibilisek egymással.

ami beszerelésre kerül az még a régi fajta cd-s, akkor elvileg az egy az egyben jo a kazis helyére.?
amugy olyat is hallottam hogy a régi fajta cd-s csak a gyári lemezeket szereti, az irotakat nagyon válogatja. igaz lehet?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5692 Dátum: 2010.12.16 10:55:18 »
sziasztok;

nem tom, volt-e már itt téma, ha igen, akkor bocsánat:
E11-es Corollám van, elég korrekt 6 hangszórós rendszerrel, szépen is szól, de ugye rádiósmagnó van hozzá, nem (könnyen) cserélhető, műszerfalba integrált...

egy huszáros vágással egy mp3-FM transzmitterrel gondoltam megoldani a dolgot,
viszont úgy látom, az újabbak már bluetueth-os telcsi-kihangosítóként is működnek; ez megoldaná az egész család (mindenki, aki vezet) autóban telefonálási problémáját is korrektül, de egyet nem sikerült kihámoznom: ezek a mikrofont is tartalmazzák, vagy csak a bejövő hangot hangosítják ki? ha ez utóbbi, akkor hová beszélek? ha kézben kell tartani a telcsit, hogy belebeszéljek, akkor ez mit old meg? ha meg rajta van a mikrofon a transzmitteren, akkor kicsit messzinek tűnik az ember szájától (ugye a szivargyújtó aljzatba van dugva a t., az az E11-esnél elég messze van az ember fejétől...)

valakinek van ilyen tapasztalata?
érdemes a telefonprobléma megoldását is a traszmitterhez kötni?
vagy vegyek egy bluetueth nélküli t.-t olcsón, meg külön headszettet mindenkinek?

üdv,
Pirx
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5693 Dátum: 2010.12.16 11:33:14 »
...nem (könnyen) cserélhető...

De, könnyen cserélhető.  :sorcerer:

Szerintem ha már költenél, akkor egyszerűbb venni egy párezer Ft-os beépítőkeretet (wolfman cartárs E11-be tett nem-gyári rádiót, biztos tud segíteni), és egy BT-s rádiót, ami már tud mp3-at, esetleg USB-t is.

ami beszerelésre kerül az még a régi fajta cd-s, akkor elvileg az egy az egyben jo a kazis helyére.?
amugy olyat is hallottam hogy a régi fajta cd-s csak a gyári lemezeket szereti, az irotakat nagyon válogatja. igaz lehet?

Igen, a rádiók méretileg csereszabatosak egymással. Az egyetlen lényegi különbség a hátsó csatlakozó, de ezt elvileg megbeszéltük, hogy nálad (illetve az ismerősöd autójában) nem lesz gond.
Fene tudja, ki kell próbálni. Nekem csak gyári CD-táram volt, az simán vitte az írott lemezeket.

Letöltve, meghallgatva, lájkolva. Nem nyúzásra, csak úgy kiírom :D

Örülök, ha tetszik.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.16 11:35:42 írta Satriani »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5694 Dátum: 2010.12.16 12:12:36 »
sziasztok;

nem tom, volt-e már itt téma, ha igen, akkor bocsánat:
E11-es Corollám van, elég korrekt 6 hangszórós rendszerrel, szépen is szól, de ugye rádiósmagnó van hozzá, nem (könnyen) cserélhető, műszerfalba integrált...

egy huszáros vágással egy mp3-FM transzmitterrel gondoltam megoldani a dolgot,

És ezzel a huszáros vágással annyi is a hangnak. Minőségi hangátvitelt ne is várj ezektől, tompa és zajos lesz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5695 Dátum: 2010.12.16 14:47:36 »
sziasztok;

nem tom, volt-e már itt téma, ha igen, akkor bocsánat:
E11-es Corollám van, elég korrekt 6 hangszórós rendszerrel, szépen is szól, de ugye rádiósmagnó van hozzá, nem (könnyen) cserélhető, műszerfalba integrált...

egy huszáros vágással egy mp3-FM transzmitterrel gondoltam megoldani a dolgot,
viszont úgy látom, az újabbak már bluetueth-os telcsi-kihangosítóként is működnek; ez megoldaná az egész család (mindenki, aki vezet) autóban telefonálási problémáját is korrektül, de egyet nem sikerült kihámoznom: ezek a mikrofont is tartalmazzák, vagy csak a bejövő hangot hangosítják ki? ha ez utóbbi, akkor hová beszélek? ha kézben kell tartani a telcsit, hogy belebeszéljek, akkor ez mit old meg? ha meg rajta van a mikrofon a transzmitteren, akkor kicsit messzinek tűnik az ember szájától (ugye a szivargyújtó aljzatba van dugva a t., az az E11-esnél elég messze van az ember fejétől...)

valakinek van ilyen tapasztalata?
érdemes a telefonprobléma megoldását is a traszmitterhez kötni?
vagy vegyek egy bluetueth nélküli t.-t olcsón, meg külön headszettet mindenkinek?

üdv,
Pirx

Hát.... a fej könnyen cserélhető. Pontosabban a gyári fej alatti fiók helyére - lévén az egy dines - mehet a fej.
Valóban huszáros megoldás a transzmitter. Nincs annál egyszerűbb és olcsóbb. És rosszabb sem sajnos. Én is próbáltam, bár én a CD lejátszót gondoltam ilyennel helyettesíteni. Kábé 3-4 alkalommal használtam, annyira vacak volt a minősége.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5696 Dátum: 2010.12.16 15:12:51 »
Találtam egy szoftvert:
http://www.audiotester.de/

Elvileg mér frekimenetet. Nem fűzök hozzá sok reményt, hogy pontos és használható lesz, pusztán mókából ki fogom próbálni.

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5697 Dátum: 2010.12.16 16:20:53 »
köszönöm a véleményeket, azt hiszem, transzmitter-koncepció goto kuka...:/

wolfman: ez azt jelenti, hogy megmarad a felső, számítógéppel kombinált rádió (a rádiófunkció kikötve), lejjebb megmarad a gyári kazettalejátszó, még lejjebb, a jó kis napszemüvegfiók helyére meg beköltözik egy új kerettel az új lejátszó? hmmm... úgy fog kinézni, mint egy hangstúdió...:)

van értelme az új helyre csak mp3 lejátszót tenni, úgy, hogy az eredeti rádió életben maradjon? olyan jó kényelmes helyen van a rádió, nem ott lent a váltó mögött... egyáltalán, megmaradhat párhuzamosan a kettő?

köszi,
Pirx
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5698 Dátum: 2010.12.16 16:46:18 »
ez azt jelenti, hogy megmarad a felső, számítógéppel kombinált rádió (a rádiófunkció kikötve), lejjebb megmarad a gyári kazettalejátszó, még lejjebb, a jó kis napszemüvegfiók helyére meg beköltözik egy új kerettel az új lejátszó? hmmm... úgy fog kinézni, mint egy hangstúdió...:)

Igen, fölül csak a fedkomp rész marad meg. Vacilláltam én is rajta egy keveset, mert tetszett az a fiók a műszarfalban, sok cstreszt, autópályamatricát, parkolási cetlit, anyámkínját elnyelt. Meg akartam tartani, de a gyári kialakítás úgy van megcsinálva, hogy a kivágás széle kicsit le van gömbölyítve, így a DIN keretbe belóg, nem fér el farigcsálás nélkül az előlap, én meg féltem, hogy ott vékony az anyag, vagy nem tudom szépen megcsinálni. Gondoltam aztán, hogy megcserélem, és a fiók megy föntre, de a lenyíló ajtó ugyanezen okból nem fér ott el. Végül maradt a gyári egység a helyén.

Ez azért jó, mert ha az újonnan bekerülő rádió kellően diszkrét levett előlappal, akkor a felületes szemlélő nem veszi észre az utólagos beépítést. Nem tartott sokáig megszokni. Viszont tény, hogy a rádiók kijelzője nem mindig látszik jól. De nálam ez sem szempont, mert ha ki lehet kapcsolni, általában ezzel szoktam kezdeni. Minek villogjon bele az arcomba....


van értelme az új helyre csak mp3 lejátszót tenni, úgy, hogy az eredeti rádió életben maradjon? olyan jó kényelmes helyen van a rádió, nem ott lent a váltó mögött... egyáltalán, megmaradhat párhuzamosan a kettő?

Hát, nem tudom, hogy a Densionnal mi a helyzet, meg még van egy pár fajta megoldás, amivel MP3-képessé lehet tenni az autót. Én nem sajnálom, hogy döglött az eredeti fej (nekem csak kazettás, de full automata, számkeresős....  :D)

Biztos, hogy van rá megoldás, hogy megmaradjon mind a kettő, de gyanítom, nem éri meg az átalakítással járó fáradságot.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5699 Dátum: 2010.12.17 08:38:34 »
 :clap: :clap: Besza behu befo :clap: :clap:
Akksi csurig töltve minden kis apróság betéve belehallgattam a rendszerbe illetve a nyúzószett2be, az a nagy igazság, hogy ennél az albumnál a mélyláda kikapcsolva és bekapcsolva sincs jelentős különbség sőtt! Tényleg csak villanyzenénél szükséges, de hatalmasat szól az ajtó, igazat megvalva még egy kicsit izgattam a hangszóró rögzítését kapott annyi csavart amennyit csak be bírtam tekerni, hogy mégstabilabb legyen. Megérte :) szóval most örö é bódottá, szerintem még ma kipróbálom a 2x75el hajtva a mélyközepeket :) :csorog: :walkman: :walkman: