Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674035 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5640 Dátum: 2010.12.13 10:05:39 »
Centivel lemérni a hangszórókat, majd ez alapján beállítani a DSP-t, szerintem az a nyerő.  :whistling: :devil:

Ha nem nyúlsz hozzá, a büdös életben nem fogod megtudni, mit tud a fej. Így nehéz lesz felelősen eldönteni, jó-e az neked.

...és meg is adtad rá a választ, miért voltam kénytelen hozzányúlni az erősítőhöz. De ha egyszer véglegesre beállítja a mester a gaint, visszakerül a szép kis takarólemez, és el is felejtem az egészet. Ez nem érv az ellen, hogy az ülés alatt legyen az erősítő.

Nyilván nem volt nyerő. Már akkor is tudtam, amikor a centit a kezembe vettem. De valamerre el kellett indulni.

És nem értem, miért attól jó egy fej, hogy van benne dsp. Lósz.... francokat. Egy fej attól jó, hogy jó hangja van. Hogy élethűen adja vissza, amit lejátszik. Vagy hogy az adott ember adott ízlésének megfelel. Nem attól, hogy van benne dsp. Nem is érdekel, mit tud DSP-vel. Nekem ez - bármennyire hihetetlen - teljesen másodlagos. Ha jól szól, és jól fog szólni beállított DSP-vel is, az egy pozitívum. Ha nem szól jól, nincs az a dsp, ami ezen javítson.

Most az a helyzet, hogy adnék kábé két új ilyet egy olyan új Sonyért, mint ami bent volt nálam. Meg vagy ötöt egy CD700-ért. DSP nélkül. Ez van...  :tt2:


Felelősen eldönteni  [rohog] egy fejről, hogy mit tud nem bekapcsolt dsp-vel kell. Bekapcsolt dsp-vel azt lehet "felelősen eldönteni", mit tud a dsp-je. Azt mondják, ez egy jó fej. Én meg kíváncsian várom, hogy mutatkozzon meg. Úgy, ahogy van, mindenféle trükközés, okosság nélkül. Nyilván ennek is össze kell szoknia a rendszerrel, úgyhogy ennek is kéne vagy 10-20 óra, mire igaz arcát adná, de kivárom.



...egyébként nem értem. Mondtam valami sértőt azzal, hogy Maximnak megemlítettem, hogy nem biztos, hogy az ülés alatt van a legjobb hely az erősítőnek?  :?: Kicsit úgy tűnik, mintha érzékenyen érintett volna a felvetés.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5641 Dátum: 2010.12.13 10:12:47 »
Úgy tűnik, nem azonosak az emberek elvárásai egy-egy berendezéssel kapcsolatban. Ami az egyiket maximálisan kielégíti, az a másiknak adott esetben édeskevés. Gondolom, ezért gyártanak - ebben a szegmensben is - ezerféle terméket. És gondolom, ez nem baj.... vagy igen?  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5642 Dátum: 2010.12.13 11:54:31 »
Nyilván nem volt nyerő. Már akkor is tudtam, amikor a centit a kezembe vettem.

...de nyitott ajtóval, csomagtartóban görnyedve, pontos értékeket nem is sejtve vágást állítani nyerő, mert nem szakad meg a hang...

Ha nem érzed, hol sántít a módszered, nem tudom szebben-jobban elmondani. Készséggel elhiszem, hogy "jó úton jársz", csak azt akarom mondani, hogy járhatnál még jobb úton, ha a fejet rendeltetésének megfelelően, kicsit tudatosabban használnád. Így korántsem fogod tudni belőle kihozni azt, amire képes. (Én sem tudtam. Ennek megfelelően elmentem szakemberhez.) Ne érts félre, nem fáj az nekem, ha rosszul használod az RS-t, és pár hét múlva eladod, csak tudd, hogy ha nem használod megfelelően a tudását, akkor nem is fogod hallani a hangját. Ettől még nem biztos, hogy megfelel az ízlésednek, de így tuti, hogy meg sem kapja a sanszot, és ha mégis találsz egy jó csavarhúzó-állást az erősítőn, ami mellett mégis megfelel, az inkább a vakszerencsének lesz köszönhető, mint bármi másnak.

És nem értem, miért attól jó egy fej, hogy van benne dsp. Lósz.... francokat.

Ilyet nem írt senki. Sőt, szóba sem került a DSP hatása a hangra, csak arra tettem célzást, hogy rosszul próbáltad beállítani.

Most az a helyzet, hogy adnék kábé két új ilyet egy olyan új Sonyért, mint ami bent volt nálam. Meg vagy ötöt egy CD700-ért. DSP nélkül. Ez van...  :tt2:

Nézd, az világosan látszik, hogy neked az RS az első perctől nem szimpatikus. A legjobb lenne, ha mihamarabb megszabadulnál tőle, és kerítenél egy Sonyt.

Egyébként nem 10-20 óra kell neki, hanem egy normális beállítás.

Mondtam valami sértőt azzal, hogy Maximnak megemlítettem, hogy nem biztos, hogy az ülés alatt van a legjobb hely az erősítőnek?  :?:

Csak egy hibás érvet. Az nem érv, hogy mivel én beállítás nélkül, dobozból kivéve behajítottam az erősítőt, és persze, hogy szarul szólt, és kellemetlen volt hozzányúlni, ezért mindenképp kényelmetlen lesz az ülés alatt az erősítő. Ez az én balfékségemet bizonyítja, nem azt, hogy rossz helyen van az erősítő az anyósülés alatt. Egyszer kell a gaint beállítani, onnantól az erősítőhöz nem kell nyúlni, utána nyugodtan el lehet felejteni, hogy ott van. Mondok még érveket: egyszerűbb és olcsóbb a kábelezés; az ülés alatt így is, úgy is van hely az E12-ben; ha a csomagtartóban csak egy mélyláda van, akkor másodpercek alatt visszaállítható a csomagtartó gyári mérete; az E12 csomagtartója nem túl nagy, nem vesz el belőle helyet az erősítő; nem kell kerülgetni, ha ledöntöd a háttámlát; nem fogja megsérteni semmilyen, csomagtartóban elszabaduló tereptárgy.

...és hogy segítsek, vannak érvek az ellen is, hogy ülés alá kerüljön az erősítő. Mármint azon túl, hogy nekem ott kellett görnyednem az esőben az autó mellett. Pl. ha nagy lába van a hátsó utasnak, akkor lehet, hogy elvesz a lábteréből, vagy gyenge védelem esetén rálép az erősítőre. A beépítés nem lehet olyan látványos, mint a csomagtartóban: nem érvényesül egy szép erősítő az ülés alatt. A szellőzést is fel szokták hozni, de nekem vannak kétségeim: szerintem az utasteret jobban klimatizálja az autó klímája, mint a csomagteret; nyáron adott esetben hátul jóval melegebb van, mint az utastérben. Szóval lehet érvelni a csomagtartós beépítés mellett is, de nem azzal, hogy nekem egy év autóhifizés alatt egyszer kellemetlen volt gaint állítani.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5643 Dátum: 2010.12.13 12:23:04 »
... egyszerűbb és olcsóbb a kábelezés; az ülés alatt így is, úgy is van hely az E12-ben; ha a csomagtartóban csak egy mélyláda van, akkor másodpercek alatt visszaállítható a csomagtartó gyári mérete; az E12 csomagtartója nem túl nagy, nem vesz el belőle helyet az erősítő; nem kell kerülgetni, ha ledöntöd a háttámlát; nem fogja megsérteni semmilyen, csomagtartóban elszabaduló tereptárgy.

...és hogy segítsek, vannak érvek az ellen is, hogy ülés alá kerüljön az erősítő. Mármint azon túl, hogy nekem ott kellett görnyednem az esőben az autó mellett. Pl. ha nagy lába van a hátsó utasnak, akkor lehet, hogy elvesz a lábteréből, vagy gyenge védelem esetén rálép az erősítőre. A beépítés nem lehet olyan látványos, mint a csomagtartóban: nem érvényesül egy szép erősítő az ülés alatt. A szellőzést is fel szokták hozni, de nekem vannak kétségeim: szerintem az utasteret jobban klimatizálja az autó klímája, mint a csomagteret; nyáron adott esetben hátul jóval melegebb van, mint az utastérben. Szóval lehet érvelni a csomagtartós beépítés mellett is, de nem azzal, hogy nekem egy év autóhifizés alatt egyszer kellemetlen volt gaint állítani.

Igen jól összefoglaltad azokat az érveket amelyek alapján arra a végkövetkeztetésre jutottam én is, hogy az anyós ülés alá fog majd kerülni az erősítő. Sőt még az is benne van miért próbálok minél kisebb méretű erősítőt keresni - mert szoktak ülni hátul.   :hug:  Igy ha nem ér "le" odáig az erősítő, ahol a két rögzítési pontja van az ülésnek (mert odáig ér"be" a szőnyeg és így az utas lába is) akkor nem lesz összetaposva az erősítő  :yes:

De a biztonság kedvéért valami védő-takaró eszközt majd odaszerkesztek  :otlet:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5644 Dátum: 2010.12.13 12:28:31 »
Szerintem neked a legjobb módszer lenne: sziloplaszttal leragasztani a szőnyeg alá, a padlólemezre egy MDF lapot, arra rácsavarozni az erősítőt (olyan előre, amennyire csak lehet), és az erősítő mögé egy kis "palánkot" tenni, ami megvédi a lábaktól.

Az enyém ennyire fér ott el:



Vannak ennél kisebb négycsatis erősítők is, pl. a Hollywood Energetic négycsatornása sokkal keskenyebb, cserébe magasabb és hosszabb. De még az enyém is simán elfért úgy, hogy nem taposta meg senki. Ha meg beült oda valaki, betettem a gumiszőnyeget, azt aztán lehet taposni ezerrel.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.13 12:30:16 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5645 Dátum: 2010.12.13 12:42:20 »
Ha nem érzed, hol sántít a módszered, nem tudom szebben-jobban elmondani. Készséggel elhiszem, hogy "jó úton jársz", csak azt akarom mondani, hogy járhatnál még jobb úton, ha a fejet rendeltetésének megfelelően, kicsit tudatosabban használnád. Így korántsem fogod tudni belőle kihozni azt, amire képes. (Én sem tudtam. Ennek megfelelően elmentem szakemberhez.) Ne érts félre, nem fáj az nekem, ha rosszul használod az RS-t, és pár hét múlva eladod, csak tudd, hogy ha nem használod megfelelően a tudását, akkor nem is fogod hallani a hangját. Ettől még nem biztos, hogy megfelel az ízlésednek, de így tuti, hogy meg sem kapja a sanszot, és ha mégis találsz egy jó csavarhúzó-állást az erősítőn, ami mellett mégis megfelel, az inkább a vakszerencsének lesz köszönhető, mint bármi másnak.

Ezek szerint ez a fej kizárólag aktív hajtásra alkalmas? Akkor szól szépen? Mert kábé az a következő lépés, hiszen, jó-jó, hogy be lehet állítani passzívra, de hát mégis az aktívban mutatja meg, mit tud. Rosszul használni a fejet, ész megáll..... Rosszul akkor használnám, ha a szekrény lábát támasztanám alá vele. Azt gondolom, hogy CD lemez lejátszása a rendeltetésszerű használat körébe tartozik. Hogy ki hogy gondolja jónak használni, aktívban, vagy passzívban, bekapcsolt, vagy kikapcsolt DSP-vel, az erősen egyéni ízlés kérdése. Ha nem az lenne, nem vitatkoznánk rajta....

Egyébként változatlanul nem értem, miért kell az eszemnek tudni, hogy pontos értéket hallok-e a fülemmel. Ha tetszik, amit hallok, akkor pont lesz... nem érdekel, hogy pontos-e egy érték, vagy pontatlan (de tényleg. mitől lesz pontatlan egy érték frekvencia vágásakor...?)


Nézd, az világosan látszik, hogy neked az RS az első perctől nem szimpatikus. A legjobb lenne, ha mihamarabb megszabadulnál tőle, és kerítenél egy Sonyt.

Egyébként nem 10-20 óra kell neki, hanem egy normális beállítás.

Sajnos pont nem lehet kapni C90R-t. Amikor meg lehet, akkor még mindig 80 ezer Forint körül van (ennyiért volt ebayen, de a DSP-vel együtt) a 10-12 éves fej...

Egyébként nem a kezdetektől fogva nem szimpatikus a P88, hanem ahogy telik az idő úgy egyre kevésbé. Köszönhető ez a hypenak, ami körülveszi, köszönhető annak, hogy sok tulajdonos a hozzáértők felsőbbrendűségének méla undorával tekint minden másra, ami nem P88. Persze-persze, vannak jó készülékek még, mondják, nade ez valamiben biztosan jobb.... kicsit mint a Honda tulajdonosok az autóknál. Köszönhető még annak, hogy mindemellett egy átlag alatti (esztétikai) tartósságú szerkezetről van szó, ami ráadásul átlag fölötti sérülékenységű és kényességű.

Igen, persze, lehetséges, hogy pont én fogtam ki a rosszat (egyébként tényleg nem jellemző, hogy kiégessék a némítóáramköröket egy fejben). De olvass csak kicsit utána, és próbáld meg ezt objektíven: kopó forgógombok (minden krómtekerős Pionál egységesen), kényes, hajszálkarcolódásra hajlamos kijelző, jellemzően elszálló RCA-föld, és megjelenő generátorzaj. És ezeknek egy részét nem most olvastam, és írtam le. Ha van türelmed és kitartásod, olvass vissza, mit tapasztaltam esztétikailag a Pioneeroknál, amikor az Alpine-t megvettem....

De egy szó mint száz, ha nem lett volna szimpatikus, nem vettem volna ilyet. Sajnos nincs annyi pénzem, hogy felhajtsak egy hibás fejet csak azért, hogy le tudjam végre fikázni. De ha lenne sem tennék ilyet. Sőt, nem kell sokat visszaolvasnod ahhoz, hogy megtaláld, azt a hozzászólást, amiben elismerem a tudását.

Azt meg, hogy meddig marad nálam, azt hiszem rajtam kívül senki sem illetékesebb eldönteni. Nem arról van szó, hogy elfogadhatatlan, amit nyújtani tud, hanem egyszerűen csak arról, hogy az utóbbi időben nem egy olyan fej járt a kocsimban hosszabb-rövidebb ideig, ami magasan jobb volt, mint ez. Meg persze olyan is, ami rosszabb volt. De úgy emlékszem, ezt is leírtam már korábban.



És hát ami a hibás érveket illeti, lehet, hogy igazad van, én csak ezt az egy,  számomra mulatságos képet idéztem fel, és írtam be a teljesség igénye nélkül (nyilván ha kívülálló személy látja ezt, meg általában az embert autót szerelni, néha támad olyan érzése, hogy a júzer megbolondult...). Nem gondoltam, hogy ekkora fenék lesz neki kerítve, mert ha tudtam volna, bizonyára felsorolok minden érvet pro és kontra, amely felsorolásból biztosan kihagytam volna a testhelyzeted, és valami sokkal általánosabb megfogalmazást alkalmaztam volna.


Ja és az összejáródásról fenntartom a véleményem: igenis kell neki az a pár tíz óra, ez nálam már többször, több komponens esetében bizonyságot nyert.  :)


Písz.


szerk.:  :censored: most veszem észre, hogy egy részét töröltem a hozzászólásnak.... má azt se tudom, mit operálok....
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.13 13:12:50 írta wolfman »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5646 Dátum: 2010.12.13 12:52:45 »
...Köszönhető ez a hypenak, ami körülveszi, köszönhető annak, hogy sok tulajdonos a hozzáértők felsőbbrendűségének méla undorával tekint minden másra, ami nem P88.

:D

Na jó, én pár nap szünetet tartok, ez elég volt egy időre.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5647 Dátum: 2010.12.13 13:05:22 »
Miért, minek neveznéd azt, amikor egy eladó (egy eladó, érted, aki kínál valamit másnak megvételre) be bírja írni mondjuk egy Carstylingon, hogy "ha nem ismered, nem ezt keresed", "fölösleges bemutatni", "ha nem tudod, mi ez, guglizz rá" stb... broáf.

Kábé 20-30 ilyen hirdetést olvastam időről időre az elmúlt időszakban. Ha nem tudod mi ez, kvázi idióta vagy, mennyél és vegyél emencét. És bírja ezt írni úgy, hogy ő pont eladja, tehát neki valamiért pont nem felelt meg....

Mit mondjak, ezek nyomán azért alakul az imidzse....

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5648 Dátum: 2010.12.13 15:25:50 »
Egyébként nem a kezdetektől fogva nem szimpatikus a P88, hanem ahogy telik az idő úgy egyre kevésbé. Köszönhető ez a hypenak, ami körülveszi, köszönhető annak, hogy sok tulajdonos a hozzáértők felsőbbrendűségének méla undorával tekint minden másra, ami nem P88. Persze-persze, vannak jó készülékek még, mondják, nade ez valamiben biztosan jobb.... kicsit mint a Honda tulajdonosok az autóknál. Köszönhető még annak, hogy mindemellett egy átlag alatti (esztétikai) tartósságú szerkezetről van szó, ami ráadásul átlag fölötti sérülékenységű és kényességű.

Igen, persze, lehetséges, hogy pont én fogtam ki a rosszat (

Te biztosan egy rossz, ráadásul leharcolt példányt fogtál ki, ez nem is kérdés. Viszont én magam ismerek több 88 és 88II-s tulajt akinek soha semmi baja nem volt a fejegységgel, sőt van aki az enyémet vette meg és ő sem tapasztalta azt, amit te pedig én ne vagyok nagyon pedáns ember.

Hype? Nos, ha valaki eljut odáig, hogy egy autóhifi rendszer problémáit DSP-vel akarja korrigálni és nem akar több százezer forintot csak a fejegységre költeni, akkor neki egy típus marad. A 88-as. Meg a 88II-es, ami szerintem jobb hangú készülék sokkal. Ha valaki ezt nem érti, vagy neki nem erre a funkciós és tudáshalmazra van szüksége akkor másra kell költeni a pénzt. Akkor meg pláne, ha nem tetszik neki a zenének a Pio féle megközelítése. Neki hype. Másnak tökéletes választás rettentő baráti áron.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5649 Dátum: 2010.12.13 16:03:40 »
Egyébként nem a kezdetektől fogva nem szimpatikus a P88, hanem ahogy telik az idő úgy egyre kevésbé. Köszönhető ez a hypenak, ami körülveszi, köszönhető annak, hogy sok tulajdonos a hozzáértők felsőbbrendűségének méla undorával tekint minden másra, ami nem P88. Persze-persze, vannak jó készülékek még, mondják, nade ez valamiben biztosan jobb.... kicsit mint a Honda tulajdonosok az autóknál. Köszönhető még annak, hogy mindemellett egy átlag alatti (esztétikai) tartósságú szerkezetről van szó, ami ráadásul átlag fölötti sérülékenységű és kényességű.

Igen, persze, lehetséges, hogy pont én fogtam ki a rosszat (

Te biztosan egy rossz, ráadásul leharcolt példányt fogtál ki, ez nem is kérdés. Viszont én magam ismerek több 88 és 88II-s tulajt akinek soha semmi baja nem volt a fejegységgel, sőt van aki az enyémet vette meg és ő sem tapasztalta azt, amit te pedig én ne vagyok nagyon pedáns ember.

Hype? Nos, ha valaki eljut odáig, hogy egy autóhifi rendszer problémáit DSP-vel akarja korrigálni és nem akar több százezer forintot csak a fejegységre költeni, akkor neki egy típus marad. A 88-as. Meg a 88II-es, ami szerintem jobb hangú készülék sokkal. Ha valaki ezt nem érti, vagy neki nem erre a funkciós és tudáshalmazra van szüksége akkor másra kell költeni a pénzt. Akkor meg pláne, ha nem tetszik neki a zenének a Pio féle megközelítése. Neki hype. Másnak tökéletes választás rettentő baráti áron.

Hiszen ezt magyarázom napok óta. Hogy kíváncsi vagyok, hogyan tolmácsolja a zenét a P88. Nem gondolnám, hogy véletlenül akadt el a Gábor szava, amikor megkérdeztem, hogy merre tovább. Türelmes vagyok, csak nem megyek el a hibái mellett, ennyi. Illetve az általam tapasztalt hibái mellett. Én is láttam a fejet, amit korábban használtál, azon nem láttam olyasféle kopást a tekerőgombon, mint amit említettem.

Viszont nem tudom, Te mennyire követed nyomon az apróhirdetéseket a témában, én eléggé, azt lehet mondani. És nagyon-nagyon sok olyan kopottas példány van, mint az enyém, egyébként hibátlanul, javításmentesen. Sőt, egyes hirdetésekben egyenesen téma, hogy kellett volna-e az eladás előtt kekerőgombot rendelni és cserélni, meg hogy ennek is megvan a "Tipikus Pio-hibája" a tekerőgomb-kopás.... De persze lehet, hogy ennek ellenére ez egyáltalán nem jellemző hibájuk a Pioknak, és csak a nagyon leharcolt állapotú darabokat adják el. Mint ahogyan az is lehet, hogy Te - bár nem tartod magad pedáns embernek - mégis rendben tartod a dolgaidat. Hiszen láttam.

Összefoglalva az a helyzet, hogy láttam eddig egy fejet, ami karc- és kopásmentes, meg még vagytok ketten, Te meg Satriani, akiknek ugyancsak az. Ez már három. Meg vagy vagy húsz, ami meg nem az, köztük az enyém is. Ebből nekem nem az jön le, hogy ez nem jellemző rájuk.

De mindegy, hagyjuk, ezen kár vitatkozni, Te nem tapasztaltad ezt, én meg igen, Te azt mondod, leharcolt, én meg azt, hogy Te tudsz rá vigyázni. Mindegy nekem, ha kutyagumi alakú és jól szól, ahhoz is hozzá tudok szokni. Hozzá tudtam a Sonyhoz is a maga karcosságával, a megkopott, megnyúlt, kissé ragadó és szoruló gumi tekerőgombjával, a nappal gyakorlatilag láthatatlan kijelzőjével. Nem érdekelt egy idő után, mert amiért bent volt, azt viszont nagyon jól csinálta. És ha a Pioval eljutok erre a szintre, ezen sem fog érdekelni. Sőt, már most sem érdekel. Csak valaki mindig felhozza.

De nem értek valamit. Olyan nagy gond az, ha nem akarok egyelőre DSP-t használni? Ha magam akarok rájönni, mit és hogyan, hogy ne kelljen mindig mindennel valakihez fordulni? Ha a saját tapasztalataim alapján próbálom kialakítani a véleményem?

Lehet, hogy két hónap múlva arról fogok áradozni, hogy milyen jó is a DSP. Mert akkorra jutok el odáig. De magamtól. Mint ahogyan két hónapja még hittem is, meg nem is, hogy a Sony igenis jó. Hallottam egy jót, egy milliós kategóriájú, profi által összeállított rendszerben. Az akármitől is lehetett jó, ugyanakkor mindenhonnan csak azt hallottam, hogy ha felmerül a Sony név autóhifi témakörben, minimum egy érdekes pillantás a válasz. De megkaptam kölcsön, elkezdtem hallgatni, és megtapasztaltam.

És megsúgom: az se tetszett rögtön maradéktalanul. Nem hallottam meg azonnal a részleteit, sőt, gondolatban még a régi 7906R-rel viaskodott a harmadik helyért abban a bizonyos próbában, amit anno meg is írtam. Csak akkor döbbentem meg igazán, mikor meghallottam a Pioneert az ismert rendszerben. De akkor sem a Piot gondoltam lehúzni, hanem csak az a meggyőződésem erősödött meg, hogy a Sony sokkal-sokkal jobb. Ráadásul azt is hangsúlyoztam, hogy az én rendszeremben, az én kábeleimmel, erősítőmmel, hangszóróimmal...

Sikerült megint jól elkanyarodni a témától. Lényeg a személyes tapasztalat. Egyelőre muszáj megtudnom, milyen, ha csak forrás. Aztán megyünk tovább, ha mint forrás bevált.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5650 Dátum: 2010.12.13 19:28:54 »
Na csókolom, Jr Midek beszerelve, hát már megint igazat kell adni Ear-nak mind a kettőt hallva már jelentékenyebb különbséget véltem felfedezni, tehát csak párba fülüljünk hangszórót :) Szóval finom szerkentyű ez a Jr6 fincsi.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5651 Dátum: 2010.12.13 19:50:24 »
Szerintem neked a legjobb módszer lenne: sziloplaszttal leragasztani a szőnyeg alá, a padlólemezre egy MDF lapot, arra rácsavarozni az erősítőt (olyan előre, amennyire csak lehet), és az erősítő mögé egy kis "palánkot" tenni, ami megvédi a lábaktól....

Na kérem, pontosan ezt a fenti módszert tervezem alkalmazni beépítéskor :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5652 Dátum: 2010.12.13 20:46:03 »
Na csókolom, Jr Midek beszerelve, hát már megint igazat kell adni Ear-nak mind a kettőt hallva már jelentékenyebb különbséget véltem felfedezni, tehát csak párba fülüljünk hangszórót :) Szóval finom szerkentyű ez a Jr6 fincsi.

Na? Mi a változás?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5653 Dátum: 2010.12.13 20:50:31 »
Na csókolom, Jr Midek beszerelve, hát már megint igazat kell adni Ear-nak mind a kettőt hallva már jelentékenyebb különbséget véltem felfedezni, tehát csak párba fülüljünk hangszórót :) Szóval finom szerkentyű ez a Jr6 fincsi.

Na? Mi a változás?
Lemegy mélyebbre, illetve az ajtóm lett most már a gyengébb láncszem, az Element nem bírt el vele rezgésileg, de a Jr már valami zörgést előhozott belőle a buta feka zenére, a membrán kilengése brutál illetve sokkal jobban bírja a terhelést is, de csak lájtba barátkoztam véle, az ajtót meg átnézem mi lehetett a probléma, de jóóó.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5654 Dátum: 2010.12.14 11:34:29 »
Miért, minek neveznéd azt, amikor egy eladó (egy eladó, érted, aki kínál valamit másnak megvételre) be bírja írni mondjuk egy Carstylingon, hogy "ha nem ismered, nem ezt keresed", "fölösleges bemutatni", "ha nem tudod, mi ez, guglizz rá" stb... broáf.

Ilyen alapon utálhatnánk a BMW-t, a Rolexet, és ezer más terméket, amik attól, hogy népszerűek, jók, és óhatatlanul jut nekik néhány idióta gazda, pont ugyanolyan jók, mintha nem lennének idióta gazdáik.

Egyébként linkelhetnél pár olyan oldalt, ahol a kopott gombokat típushibaként emlegetik. A minap számoltam össze, Tabyéval együtt 5 RSII-t láttam/hallottam, egyiknek sem voltak lekopva a gombjai.

Earrel ellentétben nem ismerem a "sima" P88RS hangját, csak az utódét. Azzal kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy megfizethető árkategóriában igen-igen komoly hangot produkál. Részletes, dögös, mégsem tolakodó, egyszerűen szuper, még a saját, gyöszös végfokával is. Hallottam már nála jobb hangú fejet, a P9 tényleg döbbenet, de az sokszorosába kerül, és külön dobozban jár hozzá a DSP...

A DSP-re meg úgy tekintesz, mint valami ördögtől való dologra. Ha szarul van beállítva, szarul is fog szólni, de ha jól belövi valaki, aki ért hozzá, akkor helyére tesz olyan dolgokat, amiket amúgy csak irgalmatlan sok embermunkával lehetne megtenni, ha egyáltalán meg lehet tenni. Most nálam is ki van kapcsolva, mert nincs elég jó fülem hozzá, hogy 10 perc alatt belőjem, és nincs elég türelmem hozzá, hogy pihenőkkel együtt másfél órát tököljek vele, de már hiányzik az a plusz tér, amit biztosítana, ha be lenne állítva. Annak meg semmi értelme, hogy csak az erősítőt tekergetve akarod a fejből kihozni a maximumot; úgy legfeljebb azt fogod megtudni, gyári alapbeállításon mit tud. Ez is biztos egy érdekes információ valakinek, de hogy nem leszel vele beljebb, az biztos. Kicsit korlátolt ideológia azon rugózni, hogy "csak úgy, simán" mit tud egy fej; kb. olyan, mintha beállítás, szerviz nélkül kivinném a trélerről letolt EVO X-est a gyorsaságira, és mikor lemaradok a többiektől, leszaroznám az autót.