Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674343 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5610 Dátum: 2010.12.09 08:56:08 »
Megvan még az erősítő, csak nem frissítettem a hirdetés linkjét. Maxim, ha gondolod, elviheted tesztelni, összehasonlítani másokkal, aztán ha tetszik, megbeszéljük az árát. (Én már tudom, mennyibe kerül. :D) A márkahűséget ill. -ellenességet nem tartom nagy ötletnek semmilyen téren, ráadásul a mikro csak értő körökben favorizált márka, egy lakótelepen nagyobbat lehet egy Alpine-nal villantani, tudtommal semmilyen sznobéria nem kötődik hozzá.

Ja. Még egy pár hónapig-évig. Lassacskán úgyis híre megy....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5611 Dátum: 2010.12.09 09:03:05 »
Na Maxim, asszem APA sorozatú erősítők voltak benne (legalábbis formára az APA-ra hasonlítottak legjobban).

Blaupunktnál állítólag a használható hangú készülékek Velocity fedőnéven futnak. Pioneernál talán a GM széria (úgy láttam, van is egy ilyen eladó a CS-n). Sonynál passz. Alpine-nál szintén nem tudom.

Esetleg Harman/Kardon autós erősítőt megpróbálhatsz még nézni, nem sok van belőlük a piacon, le is állították a gyártást, de ami van, az azt mondják, elég jó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5612 Dátum: 2010.12.09 18:49:18 »
Kész van a fej!  :D  :clap:

Végre megérkezett a némítóáramkör tranzisztora hozzá a Pioneertól, ki is lett cserélve. Utána kiderült, hogy ennek a védőellenállásai is megsültek, úgyhogy azokat is kicserélték, és teljesen rendben van. Beszéltem Mészáros Gyurival is, ő is azt mondta, hogy ha a gyárira cserélték a tranzisztort, akkor tökéletes az eredmény, a védőellenállások meg nem befolyásolják a hangot. Úgyhogy öröm-boldogság van.

Annyit máris megfigyeltem, hogy egy nagyon kis gyújtászajt felszed, de csak és kizárólag akkor, ha a CD-fej olvasáskész állapotban van. Ha bekapcsolom, semmi, csak onnantól kezdve, hogy a CD bent van, és csak addig, amíg bent van. Eddig sose volt semmi ilyen gondom, pedig nem ez az első fej benne.... Mondjuk annyira halk, hogy ezt is véletlenül vettem észre, csendes zeneszám csendes részénél, a magasak felé hajolva.

Az időkorrekció jópofa dolog, tetszik, nézegettem, de egyelőre ki van kapcsolva.
...viszont nagyon útálom most jelen pillanatban a Gábor barátomat, hogy kölcsön adta a C90R-t.....  :whistling: És erősen gondolkozom a rekviráláson.... :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5613 Dátum: 2010.12.10 01:05:33 »
Kicsit nézegettem vaterán. Miért hangsúlyozzák ki külön, ha egy CD japán kiadás? A nyelv okán, vagy pedig mert valami miatt (esetleg minőségét tekintve) különleges?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5614 Dátum: 2010.12.10 06:56:30 »
Egyrészt mindenképp tényszerű, hogy a japán import CD-k újonnan jóval drágábbak (az import és az esetleges bónusz nóták miatt is), így gondolom, használtan is húzósabb áron mennek. Másrészt állítólag a japán nyomású lemezek gyakran jobban szólnak.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5615 Dátum: 2010.12.10 07:59:42 »
Egyrészt mindenképp tényszerű, hogy a japán import CD-k újonnan jóval drágábbak (az import és az esetleges bónusz nóták miatt is), így gondolom, használtan is húzósabb áron mennek. Másrészt állítólag a japán nyomású lemezek gyakran jobban szólnak.
Már megint jobb a japán? Palaczk ha ezt olvassa lassan megmarja magát  :flowers: :innocent: :ser:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5616 Dátum: 2010.12.10 08:22:21 »
Másrészt állítólag a japán nyomású lemezek gyakran jobban szólnak.

Általában a japánoknak sikerül nagyobb dinamikát bepitelni a lemezbe, azon kívül általában bővebb booklet van benne és gyakran ekrülnek fel rá olyan bonusz számok, amik más kontinensbeli kiadásra nem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5617 Dátum: 2010.12.10 23:58:34 »
No hát állítgattam kicsit most este a hifit, próbáltam hozzáoptimalizálni a rendszert a fejhez és fordítva. Egyelőre csak a jelszintekkel játszottam, a vágást az erősítőn állítom változatlanul.

Nem nagyon fér a fejembe a fejen állítható jelszint logikája. A nulla alá le lehet menni 24 dB-lel, fölé meg hattal. Miért nem középre lőtték be a szintet, hogy föl-le ugyanannyit lehessen mozogni? Van rá valami magyarázat, vagy csak így van aszt kész?

Viszont elszomorít egy kicsit a gyújtás- és generátorzaj. Inkább a gyújtászajt lehet hallani, a generátorzajt alig. Teljesen, totálisan statikus, mindegy neki, hogy milyen hangerőn hallgatom a rendszert, ugyanolyan hangos (vagy inkább halk). Igazából ha zene szól - ha már a zene szól - nem lehet hallani, csak mondjuk két szám közötti szünetben. De akkor is idegesít, hiszen korábban egy másik fejnél sem volt ilyen. Hogy lehetne ezt megszüntetni? Tudom, hogy autóhifisek örök kérdése, és olyan boldog voltam, hogy nálam nem jelentkezett sosem. Azt hittem, soha nem is fog....  :cry:

Kicsit tolni kellett feljebb az erősít jelszintjén, és végül abban egeztem meg magammal, hogy a fejen -9 dB-hez állítom be, mert onnan még föl-le lehet mozogni, főleg a szubbal. Azt kezdi el leghamarabb tekergetni az ember... Ezekhez a BBE meg BMX, meg anyámkínja, na ezekhez nem nyúltam, illetve bekapcsoltam, de aztán gyorsan ki. Ugyanígy nullán hagytam az SLA-t is (source level...?), mert úgy hallottam, megnő vele az alapzaj, meg megváltozik a hangzás.

Centivel leméricskéltem a távolságokat az időkorrekcióhoz, nézegettem-próbálgattam, és rájöttem, hogy ha be van kapcsolva, egy csomó részlet elvész, úgyhogy time alignment ment a levesbe...  :whistling: Majd talán később. Egyébként a helyén volt minden, csak nem adta vissza azt az élményt, mint amikor szűretlenül érkezik a zene.

...csak ez a pudvás zaj ne lenne...  :censored:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5618 Dátum: 2010.12.11 16:36:21 »
Szuper! :clap: Meg van a kis RS. Megszenvedtél vele az biztos. Én úgy kezdtem RS-el a "munkát" :D hogy ugye reset gomb és mindent alaphelyzetre állítottam (Audio reset), belső erősítőt kikapcsoltam. Aztán amíg még nem volt aktív a rendszer én sem nagyon időkorrekcióztam + minden ki volt kapcsolva, mély jelszintje minusz valamennyin, talán -6dB.....De először a kis mikrofonnal állítottam be és úgy megfelelt az időkorrekció is. Na most aktív rendszernél, ezek sokkal többet jelentenek. Időkorrekció, jelszintek, vágások........így ugye mind a 4 hangszórót (mélyközép, magas) külön lehet állítani. Kis mikrofonnal belőtte a rendszer magának, időkorrekció zseniális, vágásokat beállítottam és jó néhány hónapja hozzá sem nyúltam a dologhoz, csak hallgatom. Igazából várom már mikor lesz meg a monoblokk és bekerülhet a mélyláda is + hangszórókábel csere........de az még odébb van. Így a Pio RS és JBL GTO párosítás nekem nagyon bejött eddig. Az RS-en egy hónapig kb. el lehet zongorászni de aztán be lehet azt állítani szépen.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5619 Dátum: 2010.12.11 21:10:07 »


Centivel leméricskéltem a távolságokat az időkorrekcióhoz, nézegettem-próbálgattam, és rájöttem, hogy ha be van kapcsolva, egy csomó részlet elvész, úgyhogy time alignment ment a levesbe...  :whistling: Majd talán később. Egyébként a helyén volt minden, csak nem adta vissza azt az élményt, mint amikor szűretlenül érkezik a zene.
 

Igencsak meglepő lenne, ha a centivel lemért távolságoknál tényleg minden stimmelt volna.  :eek:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5620 Dátum: 2010.12.11 21:31:02 »
Szuper! :clap: Meg van a kis RS. Megszenvedtél vele az biztos. Én úgy kezdtem RS-el a "munkát" :D hogy ugye reset gomb és mindent alaphelyzetre állítottam (Audio reset), belső erősítőt kikapcsoltam. Aztán amíg még nem volt aktív a rendszer én sem nagyon időkorrekcióztam + minden ki volt kapcsolva, mély jelszintje minusz valamennyin, talán -6dB.....De először a kis mikrofonnal állítottam be és úgy megfelelt az időkorrekció is. Na most aktív rendszernél, ezek sokkal többet jelentenek. Időkorrekció, jelszintek, vágások........így ugye mind a 4 hangszórót (mélyközép, magas) külön lehet állítani. Kis mikrofonnal belőtte a rendszer magának, időkorrekció zseniális, vágásokat beállítottam és jó néhány hónapja hozzá sem nyúltam a dologhoz, csak hallgatom. Igazából várom már mikor lesz meg a monoblokk és bekerülhet a mélyláda is + hangszórókábel csere........de az még odébb van. Így a Pio RS és JBL GTO párosítás nekem nagyon bejött eddig. Az RS-en egy hónapig kb. el lehet zongorászni de aztán be lehet azt állítani szépen.

Reset gomb nálam is megvolt, én is így kezdtem.

És hát az első tapasztalatok.

Mindenekelőtt úgy látom, ezekben a hidegekben ennek a fejnek is kell némi (?) idő, mire igazából magára talál, bár talán nem annyi, mint a Sonynak. Viszont az első tapasztalatok kicsit leloboztak: olyan érzésem van, hogy tettem egy jobbacska lépést a gyári hifik irányába a C90R-hez képest. Amit vártam ettől a fejtől, az elsősorban sz volt, hogy a magasakon valamenyit még tompít. Ez be is jött, továbbra is határozott a magas tartomány jelenléte (ahogyan ezt egy gyakorlottabb fül elmondta a szettről), de a fej érezhetően visszább vett rajta mindenféle beavatkozás nélkül. Ez bejött.

Ami viszont váratlanul ért, az a felbontás durva visszaesése. Közel sem tudja azt ez a fej hangzásban, amit a Sony tudott. Kövezzetek meg, de így van. Pontosabban ez erősen sarkítva van így, mert a Pio egész máshol "hangsúlyoz", mint a Sony. De az első tapasztalatok valahogy olyanok, mint amikor nézeget az ember egy fényképet, aztán ugyanazt a képet nézegeti - csak egy jó minőségű színes fénymásolatban. Egy nagyon jó minőségű színes fénymásolatban. Majdnem olyan jó, de mégsem. Valószínűleg gatyába lövős lett volna az élmény, ha nincs előtte bent egy hónapig a Sony. Mondtam is a Gábor barátomnak, hogy most azér nagyon utálom emiatt a fej miatt...  :D Van a kis teszt CD-men egy olyan zeneszám (Sylvia Hotel), amiben lehet hallani, hogy a csaj neve mozog a szájában. Egészen megdöbbentő ilyen hús-vér zenét hallgatni. A Pionál is lehet hallani, de nem olyan az énekes jelenléte, mint amit egy hónapig hallgattam korábban....

A másik, ami meglepetésként ért, az az, hogy az időkorrekció mennyire sokat vesz el a zenéből. Centivel nekiálltam méricskélni, beállítottam, szépen lehetett is hallani - meg azt is, hogy valami hiányzik, de mégis megvan minden. Valószínűleg még nagyon nyers a beállítás, nem elég matekozva beállítani, fülre utána kell hangolni. Most kicsit jobb lett, de még mindig sokkal jobb, ha ki van kapcsolva az időkorrekció. Gyanítom, hogy jórészt az elektronika munkáját hallom. Biztos vagyok benne, hogy értő fülekkel ezen még mindig lehet finomítani, fogok is, de van egy sanda gyanúm, hogy nem fogom használni ezt a szolgáltatást.... Lehet, hogy aktív módban sokkal jobb egyébként.

 Annyira meglepett ez a felbontásbeli, jelenlétbeli visszaesés, hogy meg is kérdeztem, a Gábort, hogy ha nem tudok vele összebarátkozni, akkor merre tovább..... A válasza azért beszédes volt. Nem tudott mit mondani ugyanis. Pontosabban azt mondta, nem nagyon tud jobbat ajánlani így hirtelen. Kérdeztem, hogy esetleg a végfok nélküli fejek világa következik-e efölött, de azt válaszolta, hogy ott sem feltétlenül találok hangzásban jobbat a P88-nál...

Persze a helyzet nem ennyire szörnyű, sőt, egyáltalán nem szörnyű, csak szoknom kell ezt a világot. Mindenesetre innentől saját tapasztalatom alapján mosolygok jót azon, aki en bloc jelenti ki, hogy a Sony sz@r, meg hogy nem tudnak autóhifit gyártani....

Ja, megkeresett valami vadidegen srác e-mailben, hogy olvasta valahol, hogy ezt használom, nem adom-e el....  ::) :D



És azt azért még hozzá kell tennem ezekhez a tapasztalatokhoz, hogy mindezek az én rendszeremben érvényesek. Nem is tudok olyanról, aki ezzel a konfigurációval használna ilyen fejet, Petyát leszámítva, akinél viszont a kistestvér erősítő és hangszóró dolgozik félkarú óriásként, láda nélkül. Szóval alapvetően igen jól szól, és itt is megvan az az érzés, hogy hoppá, ezt így még nem is hallottam, csak a Sony magasra tette a lécet. Jó lesz ez.




.......persze ha netán belebotlok egy C90R fejbe, netán DSP egységgel együtt emberi áron, a Pio természetesen megy ám a háztól de ízibe....  :devil: :devil: :devil:



Ja és még egy érdekesség: egyszerűen leszoktam az MP3-ról. Gondoltam végre a Pio fog tudni olvasni MP3-at is, aztán amikor betettem egy régi, kedvelt lemezt, megállapítottam, hogy na ez maximum háttérzajnak lesz jó. Holott még anno az Alpine-nal hű de nagyokat zenéltem MP3-ról. Persze ott is lehett hallani már a 256 kbps zenét is, hogy tömörített, de ez az egy hónap valahogy finnyássá tett..... és a Pioneerral sem érzem, hogy downgrade-elnem kellene a hangminőséget illetően MP3-javító áramkörök ide vagy oda.  :D  Ez abszolút javára írható a fejnek.

Hát dióhéjban ennyi.


Gyöngyi, Musspici, említettétek, hogy hallgatóznátok alkalomadtán, úgyhogy ha olvassátok, tesztre kész a rendszer (persze egyelőre csak ha nem jár a motor), szerintem tetszeni fog ez is...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5621 Dátum: 2010.12.11 21:33:03 »


Centivel leméricskéltem a távolságokat az időkorrekcióhoz, nézegettem-próbálgattam, és rájöttem, hogy ha be van kapcsolva, egy csomó részlet elvész, úgyhogy time alignment ment a levesbe...  :whistling: Majd talán később. Egyébként a helyén volt minden, csak nem adta vissza azt az élményt, mint amikor szűretlenül érkezik a zene.
 

Igencsak meglepő lenne, ha a centivel lemért távolságoknál tényleg minden stimmelt volna.  :eek:

Igazad van, nem is volt jó...  :D
Tényleg kell hozzá egy tapasztalt fül, mert negyed óra állítgatással már nem tudja az ember, mit is akart-kellett volna hallania....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5622 Dátum: 2010.12.11 21:56:28 »
Itt az a helyzet, hogy egyből nem lehet tökéletes zenét összehozni egy új komponens berakásánál. Egy kis időnek el kell telnie mire be tudod állítani úgy hogy az megfelelő legyen a fülednek. Jó lesz az :yes: bizony, bár én a Sony-t nem ismerem csak nálad hallottam.....megjegyzem szép hangja volt, de kicsit más világ. Nem véletlenül lett az RS, 2006 legjobb fejegysége :D úgyhogy fog az működni csak rá kell hangolódni és meg kell találni a helyes beállítást. Nagyjából mindent újra be kell állítani az erősítőn is.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5623 Dátum: 2010.12.12 01:17:34 »
Itt az a helyzet, hogy egyből nem lehet tökéletes zenét összehozni egy új komponens berakásánál. Egy kis időnek el kell telnie mire be tudod állítani úgy hogy az megfelelő legyen a fülednek. Jó lesz az :yes: bizony, bár én a Sony-t nem ismerem csak nálad hallottam.....megjegyzem szép hangja volt, de kicsit más világ. Nem véletlenül lett az RS, 2006 legjobb fejegysége :D úgyhogy fog az működni csak rá kell hangolódni és meg kell találni a helyes beállítást. Nagyjából mindent újra be kell állítani az erősítőn is.

Hát épp ez az. Hogy (szinte) nem is hallottad.  :D Egyébként épp ezen a ráhangolódáson vagyok. remélem, nem tart sokáig. Mégiscsak jobb lenne, ha én tudnám a fejet magamra hangolni....  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5624 Dátum: 2010.12.12 09:13:23 »
....Gyöngyi, Musspici, említettétek, hogy hallgatóznátok alkalomadtán, úgyhogy ha olvassátok, tesztre kész a rendszer (persze egyelőre csak ha nem jár a motor), szerintem tetszeni fog ez is...
Naná!!! Hát akkor majd ha megint jársz pénteken a Meki fele... :whistling: :D (bár én pont jövő héten nem tudok menni)