Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674264 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5550 Dátum: 2010.12.01 18:11:41 »
Audison.  Az SH 1000 jobb, mint a 909?

Milyen 4 csatornás erősítő van, ami hasonlóan pici mint az Audison, de jobb??
Amúgy az 1000 ugyebár újabb típus, nekem nagyon tetszik, szerettem volna olyan rádiót amin van USB és SD, ill. ami nagyon hiányzott a 909-esről az a HPF. Ugyanis az erősítő jó szar helyen van az ülés alatt, nehezen hozzáférhető. A mélyláda meg ugye egy Yarisba olyan, hogy gyakran kikerül... És olyankor szeretem kikapcsolni a vágást az első szettről, és így most kényelmesebb.
Hangra lehet, hogy precizebb a 909-es, de az MP3-nál nem jön ki! Mindenesetre ez az 1000-es ez új szerzemény, a 909-es csak a polcra került fel, majd meglátjuk még... ;)
Xanyi

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5551 Dátum: 2010.12.02 00:14:34 »
Kislétszámú, de annál nagyobb hangerejű tömeget sikerült alkotni FarkasEmberrel, akit ezúton is csókoltatok :ser:.
Jó kis zenebonahallgatás volt, a rendszeremen súlyos problémák kerültek orvoslásra, a mélyközepek kicsit magasra lettek engedve... 10khz...  illetve megállapíthattuk, hogy Satriani Jr. ládácskája, precíz, ellenben nehezen található meg a kufferban.
Azt hiszem a legtöbbször ez csendült fel: Hans Zimmer - The Battle
A Sony fej pedig melegítésre szorolt, talán egy állófűtés mellé egy hajszárítót kellene kérni a karácsonyfa alá mellyel a Sony fejet lehetne kicsit átmelegíteni, mert tényleg a, ahogy melegedett úgy javult a hangja, ettől függetlenül FarkasEmber rendszere főleg középső frekitartományra koncentráltak, amit persze az enyémből hiányolt :). De kinek a Papné de nekem speciel a jánya... :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5552 Dátum: 2010.12.02 18:37:37 »
No hát ehun vagyok e.  :1eye:

Egész nap nem tudtam értékelhető időt tölteni a gép előtt, így aztán a tapasztalataimat sem tudtam megosztani. Viszont egész nap forgattam a fejemben ezt a két és fél órás hallgatózást. És komoly tanulságokat vontam le belőle. Egyrészt azt, hogy az aktív rendszerben óriási potenciál van, másrészt azt, hogy - és ez az elsővel nagyjából pont ekvivalens - csak megfelelő hozzáértéssel szabad ilyenbe belevágni. Ugyanis olyan, mint egy sportfutómű: bármilyen beállításon a legkisebb változás magával kell, hogy hozza a többi paraméter változását, ellenkező esetben igen gyorsan és igen csúnyán szét tud csúszni a rendszer. Egyszerűen döbbenetes volt, ahogyan taby kolléga csak egy-egy vágási meredekség, vagy jelszint változtatásával az egész rendszer karakterét megváltoztatta.

A Gladiátor filmzene tényleg nagyon szépet szólt az autóban, ez igazán emlékezetes momentuma volt a Carinában töltött időnek. Nem tudok rá jobb szót, valahogy úgy szólt, mint a moziban az alja, pont úgy masszírozta az ember hátát a diszkréten mocorgó ülés. Jól dörzsöltem is a kezem, hogy ez majd milyen szép lesz a Corollába, aztán jól pofára is estem, mert leginkább sehogysem szólt a Corollában. Persze az még a teszt elején volt, de éreztem, hogy ezt pont nem kell erőltetni, mert ebben nem lesz sokkal jobb az én autóm. Ennyit számít az, hogy egy ajtó ki van szigetelve, a lyukak le vannak zárva. Tényleg nyugodtan el lehetett venni néha a ládát, mert szinte semmit nem segített a rendszernek, nem volt rá szüksége.

Viszont nagyon gyakran nagyon szét volt csúszva a rendszer a Carinában. Az elején nagyon kevés volt a magas, aztán megy nagyon-nagyon sok lett. Végül az időkorrekcióhoz hozzábirizgálva kezdtünk elérni valami kívánt és áhított eredményt. Taby uram, le kellett volna fényképezni a fejed, mikor átültél a balegybe, olyan voltál, mint egy jóllakott napközis, mikor mondtad, hogy na ez most kábé úgy szól, mint a passzív váltóval szólt anno.  :D Igazi megelégedés ült ki az ábrázatodra, nagyon vigyorogtam magamban. Beszédes látvány volt, annyi szent. És valahogy utána már nem is csesztetted annyit a vágásokat-jelszinteket. észre vetted? Kár, hogy csak a végére jöttünk ár erre az apró trükkre.

   Az én rendszeremmel meg mit volt mit tenni, hagyni kellett, hadd szóljon. Én úgy saccoltam, olyan egy-másfél óra kell a bemelegedéséhez, de úgy tűnik, a külső hőmérsékletet figyelembe véve szörnyű tévedésben voltam: még két és fél óra után is észrevehető és komoly változások voltak az akár félórával korábbi állapothoz képest, és folyamatosan javult.

A Hans Zimmert még az elején tettük be, akkor még szinte bántó volt a közép teteje és a magas. A mély azt gondolom, sajnos később sem lett volna sokkal jobb, hiába, jól érezted, az a szuszogás az megölte a mély felbontását a szetten, ezt el kell ismerni. Lehetett hallani, de nem volt határozott az az üstdob. Azért én azt gyanítom, hogy ha ez az ajtó is rendesen ki lenne szigetelve, tudna meglepetést okozni. Ez mindenképpen tanulságos volt.

És még egy igen fontos tanulság: akárki akármit mond, nincs olyan jó CD+lossless+író, ami a gyári technológiával megírt audio CD-t kenterbe verné. Ez egyértelműen kiderült számomra, amikor a Nightwish eredeti CD-t bepattintottuk, már másodszorra, a teszt vége felé. És akkorra nagyjából éreztem, hogy kezdi az én autóm is igencsak összekapni magát, bár amikor hazaértem, még mindig volt egy kis javulás, úgyhogy a kezdek-önkéntelenül-vigyorogni-állapotot csak otthon értem el az autóval, ez sajnálatos. Akkorra, a vége felé már lehetett hallani, hogy a mély is megtalálta a helyét, nem csak úgy belekalamolt a zenébe, és a magas és a középtartomány is összeállt.

   És itt azért azt meg kell jegyezni, hogy bizony-bizony felbontásban a JBL-t úgy hallottam, jobb. Persze nem tudni, ha igazán összeáll a rendszer taby uram autójában mi lesz a vége, de gyanítom, hogy komoly változás majd csak a JR szett beépítésekor fog bekövetkezni.

A 25-ös szubot meg ne sajnáld, tényleg nagyon pontos volt, és ott, állásában nem is kellett nagyobb a rendszerbe, főleg, hogy a szett számára igazi meleg kis fészek van kibélelve ott elöl.  :D Nyilván a buta fekazenék nem fognak úgy szólni, de "sajnos" tudomásul kell venned, hogy ez a rendszer, ami a Carinában van messze túlmutat a buta fekazenék, meg dévidgetta szintjén. :yes: Sokkal inkább húz a Hans Zimmer-féle alkotások felé, mint a bucc-bucc-madafaka-bucc-bucc felé.

Vagy marad a harmincas reflex, és akkor rázza a verdát, mint a háborodás....

Ja apropó, buta fekazene. Kipróbáltuk azt is, és szépen szólt az is a Carinában. Nálam megint csak rámutatott a szigetelés hiányára a próba, persze ez is zenefüggő volt: a műsoros eredeti Eminemnek valahogy sokkal jobban oda lehetett csavarni, mint az írt CD-nek, de alapvetően itt is hiányzott a lyukzárás az enyémből. Az a bivalyerős erősítő (félig sincs feltekerve) egy pillanat alatt lekoppantotta a szettet, pedig jóval több kraft van benne, mint az Elementben. Mégsem tudott sokkal nagyobb hangnyomást, pedig azt hittem, hogy fog tudni. Persze a láda röhögött az egészen, neki lótúró volt ez a terhelés, épp kezdte elemében érezni magát - a CD-k meg épp kezdtek lepotyogni a műszerfal tetejéről, de tényleg.  :D Úgyhogy megint csak azt a tanulságot lehet levonni a Taby rendszere hallatán, hogy előre a szigetelés felé.... majd egyszer.






























Esetleg ha igazán jót akarsz, veszel egy Power négycsatornásat, egy Power monoblokkot, meg két olyan szubot, mint az enyém, és akkor mindent tud a rendszer.  :tt2:

 :D

Igazán jó volt, élvezetes volt, és nagyon tanulságos volt, köszönöm a lehetőséget. A magam részéről egyelőre maradok a passzív hajtásnál, ezt próbálom csiszolgatni.



.... a többieknek meg, akik a passzivitás bűzhödt dagonyájában fetrengtek, miközben mi zenét hallgattunk:  :tt2:

 :D :D :D

de tényleg. Legközelebb többen kéne. Bár gyanítom, hogy a hallgatózással töltött idő is egyre inkább növekszik, ahogyan többen vagyunk...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.02 18:46:03 írta wolfman »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5553 Dátum: 2010.12.02 18:46:32 »
Holnap este majd véletlenül Satriani autójából kiemelődik a Jr mélyközép, csak észre ne vegye, meg ne jusson el hozzá milyen partizánakcióra készülök :).
Egyébként tök felesleges olyan nagy erősítőkkel operálni  :tt2: :tt2:, az én kis csinos erősítőim a Cori csomagtartójában több helyet hagynának a pakolásra :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5554 Dátum: 2010.12.02 18:56:40 »
Holnap este majd véletlenül Satriani autójából kiemelődik a Jr mélyközép, csak észre ne vegye, meg ne jusson el hozzá milyen partizánakcióra készülök :).
Egyébként tök felesleges olyan nagy erősítőkkel operálni  :tt2: :tt2:, az én kis csinos erősítőim a Cori csomagtartójában több helyet hagynának a pakolásra :D

jóóóóvanaaaaaz.....  :devil:

vagy ahogy Lali faterja mondaná: jó helyen van az a kocsi.... Nem győzök örömködni rajta, hogy nem nagyon van az a gumi, út, kátyú, vagy bármi egyéb (tűzoltóautó  :D), ami jelenleg elnyomná a zenét a kocsiban. És zenét, nem pedig valami artikulálatlan sivítást-buhogást, mint egyik-másik kocsiban megtapasztalható. Így most nincs kedve szétesni menet közben sem. És ez jó. Ezt az öt liter mínuszt megéri az az erősítő. Hogy amikor megszólal az Enter Sandman..... :punk:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5555 Dátum: 2010.12.02 23:34:08 »
Hello skacok!

Eladósorba került a JBL GTO 1204BR ládám (25e Ft)+ 20m Cordial Coax kábel 950Ft/m áron. Ha kell valakinek, megbeszéljük.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5556 Dátum: 2010.12.03 01:19:29 »
Hello skacok!

Eladósorba került a JBL GTO 1204BR ládám (25e Ft)+ 20m Cordial Coax kábel 950Ft/m áron. Ha kell valakinek, megbeszéljük.

namivan? mi történt?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5557 Dátum: 2010.12.03 16:47:35 »

namivan? mi történt?

Szevaaasz farkas! :clap: Na az van hogy időm nincs szerelgetésre, ahhoz hogy fejlesszek elég sokat kellene most ráköltenem amit egyenlőre nem akarok. A cuccok csak itt állnak, pénz jobban kellene most. Majd ha lesz pénzem is és időm is majd fejlesztem tovább a cuccost. Egyenlőre meg most elvagyok így az aktív elsőszettel....pio + JBL. Majd összefuthatnánk megint hallgatózni egy kicsit.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5558 Dátum: 2010.12.03 20:01:08 »

namivan? mi történt?

Szevaaasz farkas! :clap: Na az van hogy időm nincs szerelgetésre, ahhoz hogy fejlesszek elég sokat kellene most ráköltenem amit egyenlőre nem akarok. A cuccok csak itt állnak, pénz jobban kellene most. Majd ha lesz pénzem is és időm is majd fejlesztem tovább a cuccost. Egyenlőre meg most elvagyok így az aktív elsőszettel....pio + JBL. Majd összefuthatnánk megint hallgatózni egy kicsit.

Te olvasol amúgy fórumot?  :szemez: Pár napja tabyval tobzódtunk a hifizésben. Mérnemvótálott????  :D

Én nem adnám el a helyedben. Sajnos nemigen kapsz érte annyi pénzt most így karácsony előtt, amennyiért jó szívvel oda adnád.... Arról nem beszélve, hogy valaki egy pont ilyen ládát hirdet hetek-hónapok óta. Ez a láda jól illik a rendszeredbe. Várj egy jó erősítő-ajánlatra.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5559 Dátum: 2010.12.03 22:13:37 »


Te olvasol amúgy fórumot?  :szemez: Pár napja tabyval tobzódtunk a hifizésben. Mérnemvótálott????  :D

Én nem adnám el a helyedben. Sajnos nemigen kapsz érte annyi pénzt most így karácsony előtt, amennyiért jó szívvel oda adnád.... Arról nem beszélve, hogy valaki egy pont ilyen ládát hirdet hetek-hónapok óta. Ez a láda jól illik a rendszeredbe. Várj egy jó erősítő-ajánlatra.

Ó bakker hát ez az........nem sokat vagyok net előtt. Tel. számom meg van nem? Ha lesz megint valami ilyesmi tudunk beszélni. Igen ez a láda nagyon beleillik a rendszerbe. Csak most a beillesztéséhez kell vagy 60-80e Ft-ot beinvesztálni. Ha valaki elviszi elviszi, ha nem nem...........akkor megmarad, csak egy darabig nem fogom tudni betenni. Az igazat megvallva, így hogy átépítek, már a szettet is kicserélném egy powerre vagy egy GTI-re a hangszórókábelcserével együtt. A többi komponenst ki lehet cserélni egyszerűbben, nem kell szétszedni az autót hozzá.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5560 Dátum: 2010.12.04 02:08:21 »

Ó bakker hát ez az........nem sokat vagyok net előtt. Tel. számom meg van nem? Ha lesz megint valami ilyesmi tudunk beszélni. Igen ez a láda nagyon beleillik a rendszerbe. Csak most a beillesztéséhez kell vagy 60-80e Ft-ot beinvesztálni. Ha valaki elviszi elviszi, ha nem nem...........akkor megmarad, csak egy darabig nem fogom tudni betenni. Az igazat megvallva, így hogy átépítek, már a szettet is kicserélném egy powerre vagy egy GTI-re a hangszórókábelcserével együtt. A többi komponenst ki lehet cserélni egyszerűbben, nem kell szétszedni az autót hozzá.

Már mér kéne rá 60-80 ezer...? az az ötlet a kétcsatornás GTO-val nem is volt olyan rossz...

Power szett?  :lol:  GTI szett?  [rohog]

Higgy nekem, amíg nincs alattuk, ami meghajtsa őket, addig ilyet nem szabad beépíteni, mert iszonyú csalódott leszel. Egy GTO erősítő egy GTI szettet kábé annyira hajt meg, mint amennyire anno az én gyári fejem a Hertz szettet.... A GTI -ből még az én Power erősítőm is csak a 13-assal tudna boldogulni. Amit hallottam rendszer, abban a 16-ost egy 600.2 hajtotta. Meg persze voltak alatta kábelek-szigetelés is, de nem a mi pénztárcánknak való.

Ha most így hirtelen be kéne fejezni az én hifimet, még a Power rendszer is erősen túlvállalásnak tűnik. Jó lenne neked az a GTO rendszer. Csak boltolj egy hatcstornás GTO-t (ez igencsak ritka, de láttam már olyat), vagy egy kétcsatornásat. Boldog leszel vele, mert ki tudod szolgálni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5561 Dátum: 2010.12.04 02:08:55 »
És naná, hogy legközelebb szólok.  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5562 Dátum: 2010.12.04 02:12:45 »
...persze jobban belegondolva az én 6550C-m utódja, a 6560C már könnyebben hajtható azt mondják. Csak hát ez a felbontás rovására ment. Ez az egyik. A másik az, hogy annak már selyem magasa van, nem fém, ami ebben az esetben kompromisszumos megoldás. Lehet, hogy azzal boldogulna a GTO is, de abból sem hiszem, hogy ki tudná hozni a maximumot.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5563 Dátum: 2010.12.04 09:42:25 »
Úgy néz ki jövőhéten meglesz a Jr. mélyközepem, már csak egy ProXT2-re kell vadásszak, valakinek nincs ismeretségében eladó példány?  :whistling: :surrender:

Tennap este Satriani-val fülelgettünk kicsit, Jó az a ProXT2 nagyon, a Jr-ek neki kicsit haloványan szóltak tennap, valószínű gain odatekeréssel egész jól orvosolható lesz :), van potenciál rendszerében és érdekes módon nála a Jr sub, remekül teljesített :D
Ja és a buta feka zene témakörben egész jó teljesítményt mutatott a rendszerem már megint :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.04 09:47:55 írta taby »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5564 Dátum: 2010.12.04 10:02:36 »
Tudod, mi jutott még eszembe? Gyuri is többször említette, hogy a Corolla ajtaját nem kimondottan autóhifihez találták ki, ő megpróbálja belőle kihozni a legjobbat, de nem garantál teljes sikert. Ha a Carinának az ajtaja jobb, akkor akár egy gyengébb hangszóró is futhat benne jobb formát, mint egy amúgy ügyesebb hangszóró egy béna ajtóban.

Az egyébként tényleg megdöbbentő volt, a mélyközépnek nálad mennyi mélye van. Nálam ilyen mélyre vágás nélkül sem ment az Element, profi által épített ajtó ide vagy oda. Lehet, hogy nálad a Jr tényleg elég lesz, és nem fog hiányozni mélyláda. Ja, és még annyi, hogy a te mélyládád a rapre egészen jó volt, lévén oda elnyújtott, lusta basszusok kellenek.

Meg is hirdetem mingyá' a Corollát.  :whistling:

A Gladiátor filmzenén azóta is gondolkodom, szerintem nem volt jó az a felvétel (vagy az a lemez, vagy az a flac forrás). Itthon meghallgattam még néhány lemezem, volt lent a kocsiban egy csomó dolog, közte nagyzenekari CD (Carmina Burana), mind részletesebben és nagyobb dinamikával szólt, és nem azért, mert melletted a jobb1-ben ültem. Ha lesz érkezésem, csinálok és megosztok egy újabb hallgatózós válogatást, kíváncsi vagyok, mit szólsz hozzájuk.

Ja, a tegnapi hallgatózós lemez anyaga itt van:
http://rapidshare.com/files/367592557/nyuzoszett_s4tch.part1.rar
http://rapidshare.com/files/367593687/nyuzoszett_s4tch.part2.rar