Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674170 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5520 Dátum: 2010.11.30 12:06:31 »


Hát... Épp ma rakott fel valaki egy olyan GTO 75.4-et, mint ami nekem volt,és amit ráfizetéssel ugyan, de simán cseréltek a 300.4-re... Az talán pont olyan erősítő,mint amilyet keresel: van benne erő, jó minőségű és ár-érték arányban ugyancsak jól szerepel. A Carstylingon van,ha gondolod, nézd meg.

Én ugyan már nem,de Petya még most is ilyet használ. Neki most épp aktívban van. Ő megelégedéssel használja, sőt az utolsó információm szerint erre építve akar fejleszteni...

Köszi, megnézem, de nem most (főleg karácsony előtt) veszek erősítőt.
Egyébként hiszek nektek, hogy JBL meg mDim. De Itt szinte kizárólagosan ez a két márka a favorit. Ennyire nem lehetne más márkából normális hifit építeni? Én azért megpróbálok mást keresni, hátha vanb még más használható, jó minőségű, elérhető is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5521 Dátum: 2010.11.30 15:10:06 »

Egyébként hiszek nektek, hogy JBL meg mDim. De Itt szinte kizárólagosan ez a két márka a favorit. Ennyire nem lehetne más márkából normális hifit építeni? Én azért megpróbálok mást keresni, hátha vanb még más használható, jó minőségű, elérhető is.

Genesis Stereo-k, régi nagy Kenwood PS-ek, egyik-másik Brax, Massive-ok ilyenekre goldolsz?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5522 Dátum: 2010.11.30 15:38:15 »

Egyébként hiszek nektek, hogy JBL meg mDim. De Itt szinte kizárólagosan ez a két márka a favorit. Ennyire nem lehetne más márkából normális hifit építeni? Én azért megpróbálok mást keresni, hátha vanb még más használható, jó minőségű, elérhető is.

Genesis Stereo-k, régi nagy Kenwood PS-ek, egyik-másik Brax, Massive-ok ilyenekre goldolsz?
Egyik másiknak viszont az ára is másabb... :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5523 Dátum: 2010.11.30 16:48:25 »

Egyébként hiszek nektek, hogy JBL meg mDim. De Itt szinte kizárólagosan ez a két márka a favorit. Ennyire nem lehetne más márkából normális hifit építeni? Én azért megpróbálok mást keresni, hátha vanb még más használható, jó minőségű, elérhető is.

Genesis Stereo-k, régi nagy Kenwood PS-ek, egyik-másik Brax, Massive-ok ilyenekre goldolsz?
Egyik másiknak viszont az ára is másabb... :)

Hát ha valaki Maxim(alista)  :innocent:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5524 Dátum: 2010.11.30 17:14:24 »
Jelenlegi rendszerem:
Audison SRx4 erősítő
Massive SK6 első szett
Clarion SW 2512 a nagyon-nagyon pici gyári zárt ládájába
és a legújabb fejlemény, hogy JVC KD-SH909-emet lecseréltem SH1000-re...

Van amelyik összetevő kilóg a sorból lefelé? Úgy értem mi a leggyengébb láncszem??

Vagy most legközelebb a kábelezésemet cseréljem? Mert az még a legelső széria, Dietz tápkábelek, Zealum (ACR-es) RCA-k, és ezt csendben merem csak leírni, de SAL hangszóróvezetékek, elől 1,5-ös, mélynek 2,5-ös!
Xanyi

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5525 Dátum: 2010.11.30 17:20:46 »
Valamikor autóhifis összejövetelt? Még 2 napig Pesten leledzem.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5526 Dátum: 2010.11.30 20:39:33 »
Lennék én maximalista, csak hát a buxám (már nem a nőnemű) erősen határt szab ennek.  :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5527 Dátum: 2010.11.30 21:00:19 »
Valamikor autóhifis összejövetelt? Még 2 napig Pesten leledzem.

Hehe... kellene vagy két óra hossz, mire bemelegednek a hifik ezekben a rühes hidegekben....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5528 Dátum: 2010.11.30 21:03:24 »

Köszi, megnézem, de nem most (főleg karácsony előtt) veszek erősítőt.
Egyébként hiszek nektek, hogy JBL meg mDim. De Itt szinte kizárólagosan ez a két márka a favorit. Ennyire nem lehetne más márkából normális hifit építeni? Én azért megpróbálok mást keresni, hátha vanb még más használható, jó minőségű, elérhető is.

Hát az egészen biztos, hogy vannak más gyártóknál is jó minőségű erősítők. De én például csak arról tudok nyilatkozni megalapozottan, amit már hallottam. Ez egy meglehetősen szűk kör. Ebben a tekintetben Ear kolléga rendelkezik itt eléggé kiterjedt tapasztalatokkal. Én nagyon jót hallottam egyik-másik Audisonról, de ami jó, az kétcsatornásban is ötvennél kezdődik.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5529 Dátum: 2010.11.30 21:20:58 »
Pl. a Kenwood megfordult a fejemben. Még a fej kérdéskörnél is, de pl. az Audison srx 4 erősítőt, amiről lecsúsztam sajnáltam.
Amiket Ear mester írt, egyéni hiányosságom, de a többi általa említettet nem ismerem.  :innocent:
De pl. milyenek a Clarionok vagy Alpine erősítők? Mindkettő jó nevű, nagy múltú cég, csak tudhatnak valamit. Vagy mégsem?  ;)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5530 Dátum: 2010.11.30 22:31:08 »
Valamikor autóhifis összejövetelt? Még 2 napig Pesten leledzem.

Hehe... kellene vagy két óra hossz, mire bemelegednek a hifik ezekben a rühes hidegekben....
Fene megeszi fűtött a garázs ahol állok :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5531 Dátum: 2010.12.01 07:19:32 »
Pl. a Kenwood megfordult a fejemben. Még a fej kérdéskörnél is, de pl. az Audison srx 4 erősítőt, amiről lecsúsztam sajnáltam.

De pl. milyenek a Clarionok vagy Alpine erősítők? Mindkettő jó nevű, nagy múltú cég, csak tudhatnak valamit. Vagy mégsem?  ;)

Audisont sose sajnáld.

Clarion és Alpine remek fejegységeket tud gyártani. Az Alpine meg még jó digitális erősítőket is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5532 Dátum: 2010.12.01 07:21:09 »
Jelenlegi rendszerem:
Audison SRx4 erősítő
Massive SK6 első szett
Clarion SW 2512 a nagyon-nagyon pici gyári zárt ládájába
és a legújabb fejlemény, hogy JVC KD-SH909-emet lecseréltem SH1000-re...

Van amelyik összetevő kilóg a sorból lefelé? Úgy értem mi a leggyengébb láncszem??

Vagy most legközelebb a kábelezésemet cseréljem? Mert az még a legelső széria, Dietz tápkábelek, Zealum (ACR-es) RCA-k, és ezt csendben merem csak leírni, de SAL hangszóróvezetékek, elől 1,5-ös, mélynek 2,5-ös!

Audison.  Az SH 1000 jobb, mint a 909?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5533 Dátum: 2010.12.01 08:12:32 »
Fene megeszi fűtött a garázs ahol állok :D

Jakérem úgy könnyű.  :D
Én tegnap háromnegyed óráig csak a számat húztam, hogy mikor melegszik már be végre....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5534 Dátum: 2010.12.01 08:14:52 »
Valamikor autóhifis összejövetelt? Még 2 napig Pesten leledzem.

Nem tudok felmenni, csütörtökön is 6-ig van órám, utána már életképtelen vagyok... Hazafelé be tudsz ugrani?