Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674169 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5505 Dátum: 2010.11.29 14:01:58 »
Bár nem mindegy, hogy b...ni akarsz vagy költözködni. :D
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5506 Dátum: 2010.11.29 14:03:33 »
Bár nem mindegy, hogy b...ni akarsz vagy költözködni. :D
2 nagybőrönd elfér még a nagymélyláda mellett is, szóval szerintem mindkettőt kielégíti, egyébként meg kiaf@x akar olyan messzire utazni....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5507 Dátum: 2010.11.29 14:12:40 »
Bár nem mindegy, hogy b...ni akarsz vagy költözködni. :D

hapci....  :D
 [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5508 Dátum: 2010.11.29 14:22:15 »
 :eek: Egy szem Gyöngyünk elemében van...  :tt2: :devil: :lol: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5509 Dátum: 2010.11.29 14:36:41 »
Ebben a sorrendben.  :lol:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5510 Dátum: 2010.11.29 14:38:40 »
:eek: Egy szem Gyöngyünk elemében van...  :tt2: :devil: :lol: ;)
Én viszont lassan alfában vagyok, mert kicsit kevésre sikeredett az alvás mára.  és még egy darab idő mire alszok...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5511 Dátum: 2010.11.29 14:41:28 »
Ebben a sorrendben.  :lol:
Vigyázz, Barna, utóbbi már csak "következmény"... :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5512 Dátum: 2010.11.29 16:28:58 »
Bár nem mindegy, hogy b...ni akarsz vagy költözködni. :D

Lehet választani?  :szemez:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5513 Dátum: 2010.11.29 17:00:46 »
Maxim,

Nagy kérdés,mennyit is szánsz rá. Ez nagyban behatárolja a keresési feltételeket. És azt se felejtse el,hogy egy-egy komponens akkor hozzá igazán a tudását és a tőle elvárható szintet,ha a többi komponens hasonló színvonalú. A kereséskor ezt is figyelembe kell venned.

Szerintem 35 megfog majd ebben a kérdéskörben.  ::) Ezért is nézegetek használtakat, meg akciósakat. De nem most lesz ez a vásár, a fejet sem kapkodtam el az biztos, szerintem ezt sem fogom. Meg ebben a szutyok időben nincs ihletem a garázsban szöszölni sem.
Azt egyébként kb. sejtem, hogy a szettet cserélnem kell majd...
Ja, meg még egy fontos szempont, a méret. Merthogy az ülés alá tervezem én is a motyót elhelyezni. Ez sem lesz könnyű szülés azt már látom.
Főleg, hogy mellette ugye, még az élet egyéb apró "örömei" is bejátszanak...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5514 Dátum: 2010.11.29 21:14:36 »
Maxim,

Nagy kérdés,mennyit is szánsz rá. Ez nagyban behatárolja a keresési feltételeket. És azt se felejtse el,hogy egy-egy komponens akkor hozzá igazán a tudását és a tőle elvárható szintet,ha a többi komponens hasonló színvonalú. A kereséskor ezt is figyelembe kell venned.

Szerintem 35 megfog majd ebben a kérdéskörben.  ::) Ezért is nézegetek használtakat, meg akciósakat. De nem most lesz ez a vásár, a fejet sem kapkodtam el az biztos, szerintem ezt sem fogom. Meg ebben a szutyok időben nincs ihletem a garázsban szöszölni sem.
Azt egyébként kb. sejtem, hogy a szettet cserélnem kell majd...
Ja, meg még egy fontos szempont, a méret. Merthogy az ülés alá tervezem én is a motyót elhelyezni. Ez sem lesz könnyű szülés azt már látom.
Főleg, hogy mellette ugye, még az élet egyéb apró "örömei" is bejátszanak...


Hát... Épp ma rakott fel valaki egy olyan GTO 75.4-et, mint ami nekem volt,és amit ráfizetéssel ugyan, de simán cseréltek a 300.4-re... Az talán pont olyan erősítő,mint amilyet keresel: van benne erő, jó minőségű és ár-érték arányban ugyancsak jól szerepel. A Carstylingon van,ha gondolod, nézd meg.

Én ugyan már nem,de Petya még most is ilyet használ. Neki most épp aktívban van. Ő megelégedéssel használja, sőt az utolsó információm szerint erre építve akar fejleszteni...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5515 Dátum: 2010.11.30 08:56:13 »
Ha nincs gyakorlata a DSP-vel, akkor vidd el egy olyanhoz az autót, aki ért a fejhez. Így nyilvánvaló, hogy koloncnak fogod érezni a DSP-t, pedig ha tisztességgel be van állítva, akkor sokat segít, nem pedig rombol.

Nem azt mondtam,hogy nem látott még olyat,hanem hogy nem hisz a csodatevő erejében.

Nincs is csodatévő ereje, de ettől még rengeteg dologra alkalmas.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5516 Dátum: 2010.11.30 09:09:40 »
Másfél nap? Abban csak elveszni lehet. Műszerrel meg végképp nem értem, mi tarthat annyi ideig, más kérdés, hogy egyáltalán nem lesz jó.

Gondolom, pont ezért. Mert csak műszerrel beállítva egyáltalán nem lesz jó. Könnyű annak, aki tudja, mit akar hallani. Én nem érzem magam annyira gyakorlottnak, hogy rögtön ráérezzek, mi az, ami az én fülemnek a legkellemesebb, a barátom meg nem az a típus, hogy majd ő megmondja, mi a jó, inkább úgy van vele, találjam ki én, hiszen az én autóm, én fogom hallgatni, ő maximum a srokpontokat fogja - vagy tudja - meghatározni. Valószínűleg ezért kalkulált rá ennyi időt.

Arról nem beszélve, hogy ő a maga részéről nem is szüttyögne DSP-vel, helyette - ismerem - fázisfordítással játszana, így neki sincs óriási gyakorlata a DSP-s Piok területén....

A fázisfordítás nem más, mint egy durva DSP-zés. Két gond van vele. Az egyik, hogy egyszerre csak 180 fokot lehet fodítani, a másik, hogy ez nem igaz.  :devil: Amennyiben teljesen lineárfázisú lenne egy rendszer a kocsiban, akkor az ide-oda forgatásokkal meg lehetne találni az abszolút fázist, de mivel nem az, a hibát nem kiküszöböljük, hanem módosítjuk. A DSP ennél sokkal sokkal finomabb beavatkozást tesz lehetővé.

Az viszont tényleg végtelen történet, ha azt kéne beállítani, amit te hallani akarsz. Az nem nagyon megy. Azt lehet maximalizálni, amit a rendszer tud. Ezt egy hozzáértő ember egy-két óra alatt elvégzi 90%-ra. Utána amúgy is annyira elfárad a hallás, hogy muszáj hosszú szünetet tartani.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5517 Dátum: 2010.11.30 09:11:23 »

Szerintetek meg lehet élni a hifizésből úgy, hogy az embernek nincs mondjuk bemutatóterme, hanem afféle szaktanácsadással foglalkozik? Pontosabban nem feltétlenül megélni, hanem mondjuk szemmel már jól látható összeget keresni....

Nem. Ha meg csak autóhifiről van szó, akkor végképp nem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5518 Dátum: 2010.11.30 09:14:00 »
Ahhoz képest ami a fejemben(a nyakamon lévő fejem) él egy erősítőről  ::)
Úgy általában arra gondolok, hogy a fejek rendszerint 4x45-50 Wattot hoznak, persze max -ban. Ez rms kb. 25-30 W lehet ha jól sejtem/nem néztem meg/
Ehhez képest értem, hogy mit jelent, mennyit érez az ember ebből a minimális többletteljesítményből.

10-12 az a 45-50. A méréseket atomstabil 14,4 volton, rettentő szűk sávszélesség és jó nagy torzítás mellett végzik a fejegységeken.
A wattszám azonban önmagában nem mond el mindent. A kapcsolástechnikától legalább annyira függ, hogy milyen erősnek, hangosnak érzel egy erősítőt.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5519 Dátum: 2010.11.30 12:02:55 »
Ahhoz képest ami a fejemben(a nyakamon lévő fejem) él egy erősítőről  ::)
Úgy általában arra gondolok, hogy a fejek rendszerint 4x45-50 Wattot hoznak, persze max -ban. Ez rms kb. 25-30 W lehet ha jól sejtem/nem néztem meg/
Ehhez képest értem, hogy mit jelent, mennyit érez az ember ebből a minimális többletteljesítményből.

10-12 az a 45-50. A méréseket atomstabil 14,4 volton, rettentő szűk sávszélesség és jó nagy torzítás mellett végzik a fejegységeken.
A wattszám azonban önmagában nem mond el mindent. A kapcsolástechnikától legalább annyira függ, hogy milyen erősnek, hangosnak érzel egy erősítőt.

Egy fej maximumja 10-12 watt?? Ez azért meglep.