Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673988 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5490 Dátum: 2010.11.27 23:45:13 »
Ahhoz képest ami a fejemben(a nyakamon lévő fejem) él egy erősítőről  ::)
Úgy általában arra gondolok, hogy a fejek rendszerint 4x45-50 Wattot hoznak, persze max -ban. Ez rms kb. 25-30 W lehet ha jól sejtem/nem néztem meg/
Ehhez képest értem, hogy mit jelent, mennyit érez az ember ebből a minimális többletteljesítményből.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5491 Dátum: 2010.11.28 00:28:03 »
Egy kérdés merült fel bennem mostanság és semmiképpen nem akarom magamban tartani  ::)
Szóval. Egy 4 csatornás erősítőt mekkora teljesítménytől van értelme megvenni. (RMS és 4 Ohmon)) pl. van létjogosultsága egy 4x40 W -os erősítőnek, vagy inkább egy4x50 vagy 4x60 vagy 65 -össel érdemesebb tervezni? (Első szett és egy mélyláda meghajtásához. Jó, nyilván függ a szett és a láda teljesítményigényétől is, de ha feltételezzük, hogy elég mindkettőnek, arra az esettre gondolok)
Mert én valahogy kevésnek találom azt a 4x40 -et, de még az 50 -es is határeset. Szerintetek?

Az a gond, hogy nincs egzakt mérési metódus egy erősítő teljesítményének leméréséhez. Így aztán előfordulhat, hogy egy húszezres erősítő joggal hirdet magán 4x150W-t, mellette meg ott szerénykedik egy nyolcvanezres - 4X50W-al, de a 4x50W bármikor agyonveri stabilitásban a dagadozó mellű 4x150-et. Nagyban függ attól, melyik cég írta rá a számokat. A Steg például egy időben azzal "szórakozott", hogy 11 Volton adta meg (vagy ott is megadta) az erősítői teljesítményét.

Ugyanakkor ott van a CEA2006 szabvány, aminek az egyik sarokpontja az, hogy 14,4 Volton mérik a teljesítményt. Hol van ilyen egy autóban, kérdem én? Így jön ki például a Px 300.4 erősítőre 4x123,5W teljesítmény csatornánként 4 Ohmon. Ami ezek szerint - meg a hozzá kalibrált P6550C hangszórószettből kiindulva - 12 Volton valahol 4x100 körül parittyázhat, vagy még ott sem.

Ez jóval szerényebb adat, nem is festene jól a "Wattversenyben". Persze hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy ha ennek odatekersz menet közben, az kábé annyira terheli meg a generátort, mintha klímát kapcsoltál volna, mert az meg a motort terheli le.  :eek:

Szóval lehet ám értelme 4x40W-nak is, meg 4x50-nek is....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5492 Dátum: 2010.11.28 08:46:49 »
Úgy általában arra gondolok, hogy a fejek rendszerint 4x45-50 Wattot hoznak, persze max -ban.

Ezt szakik maximum 4*15-20 wattra szokták taksálni.

A mostani erősítőm 4*35 wattos, legalábbis azt hiszem. Elég.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5493 Dátum: 2010.11.28 09:07:40 »
Úgy általában arra gondolok, hogy a fejek rendszerint 4x45-50 Wattot hoznak, persze max -ban.

Ezt szakik maximum 4*15-20 wattra szokták taksálni.

A mostani erősítőm 4*35 wattos, legalábbis azt hiszem. Elég.
Nincs meg a mérési jegyzőkönyve?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5494 Dátum: 2010.11.28 11:07:34 »
Egyébként pedig egy megfelelően érzékeny hangszórószettel egy kisebb teljesítményű erősítő is lekiabálhatja a hajadat...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5495 Dátum: 2010.11.28 12:06:13 »
Nincs meg a mérési jegyzőkönyve?

A dobozban biztos benne van. Igazság szerint nem néztem meg...

 :stupid:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5496 Dátum: 2010.11.28 13:21:02 »
Nincs meg a mérési jegyzőkönyve?

A dobozban biztos benne van. Igazság szerint nem néztem meg...

 :stupid:
Sajna a 7.2x hez nem volt de regisztrálhatnám a gyártónál, Majd viszem magammal holnap ott lesz velem :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5497 Dátum: 2010.11.28 20:59:15 »
Aha. Köszi a válaszokat  :)
Én sem watt versenyezni gondoltam, mert ami tényleg normális erősítő és pl. 4x65 wattot teljesít rms, az azért újban húzós árú. Ezért is inkább használtakat nézegetek, azok között láttam több olyat is ami egyébként szimpi volt, de pl. a korábban általam említett 4x40 -et hozza. De hiszek nektek.  :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5498 Dátum: 2010.11.28 21:08:36 »
Aha. Köszi a válaszokat  :)
Én sem watt versenyezni gondoltam, mert ami tényleg normális erősítő és pl. 4x65 wattot teljesít rms, az azért újban húzós árú. Ezért is inkább használtakat nézegetek, azok között láttam több olyat is ami egyébként szimpi volt, de pl. a korábban általam említett 4x40 -et hozza. De hiszek nektek.  :)
Satriani kolléga hírdet egy udim 4x50w-s erősítőt ami tényleg rendben van. Estetleg azt megpróbálhatod!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5499 Dátum: 2010.11.29 00:16:41 »
Maxim,

Nagy kérdés,mennyit is szánsz rá. Ez nagyban behatárolja a keresési feltételeket. És azt se felejtse el,hogy egy-egy komponens akkor hozzá igazán a tudását és a tőle elvárható szintet,ha a többi komponens hasonló színvonalú. A kereséskor ezt is figyelembe kell venned.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5500 Dátum: 2010.11.29 08:29:38 »
Hajnalban összefutottam Satrianival :), szegényke kicsit elázott mire odaértem ebben a csodás időben, a ládacsere projektet megütöttük, remélem elfér a Coriban a ládám, nekem nem sikerült Gyöngyösön a láda bekábelezése, mert a csatlakozónak kicsit kisebb volt a lukja a kábel számára, mint amilyen a BI-4 kábelecske összesodorva, aztán az M3as bevezetőnél egy könnyed reggeli után nekiduráltam magam, és kisebb felhámsérülések mellett ugyan de begyógyítottam a kábelt, a láda picinysége ellenére egész jól szólt, ahogy vártam precízebb is sokkal, most nem tudom hogy a sötétben fázishelyesen kötöttem-e be vagy sem, de annyi szent, hogy most a fázist a fejen meg kellett fordítani. Picit sajnálom, hogy nincs Jr sub-ból 12"os, mert már városi utazónál is kevéskének bizonyul, de álló autónál meglehetősen fincsi, csak sajnos autómban inkább közlekedési célzattal csücsülök...
Ezúton is csókoltatom Satriani kollégát :) :ser:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5501 Dátum: 2010.11.29 09:15:27 »
 :clap:

Gyuri azt magyarázta jómúltkor, hogy ezért szokták úgy beállítani a szubot, hogy "álló helyzetben" adnak neki +2dB-t. Próbáld ki, hátha helyére kerülnek a dolgok.

Befért a tiéd a Coriba, be is kötöttem. Tényleg bikább, viszont lassabb, kevésbé precíz, mint az enyém. Egyébként jó érzékenynek tűnik. Vissza kellett vennem a fejen 2dB-t. Kb. 20 percet hallgattam a városban, egyelőre nem találom a helyét fázisfordítással sem. Az időkkel kellene játszani, ahhoz meg süket vagyok.

Van itt nálam a szekrény tetején egy 20 centis uDim mély (RM208), ha esetleg találsz neki dobozt, szívesen odaadom kipróbálásra.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5502 Dátum: 2010.11.29 10:45:56 »
:clap:

Gyuri azt magyarázta jómúltkor, hogy ezért szokták úgy beállítani a szubot, hogy "álló helyzetben" adnak neki +2dB-t. Próbáld ki, hátha helyére kerülnek a dolgok.

Befért a tiéd a Coriba, be is kötöttem. Tényleg bikább, viszont lassabb, kevésbé precíz, mint az enyém. Egyébként jó érzékenynek tűnik. Vissza kellett vennem a fejen 2dB-t. Kb. 20 percet hallgattam a városban, egyelőre nem találom a helyét fázisfordítással sem. Az időkkel kellene játszani, ahhoz meg süket vagyok.

Van itt nálam a szekrény tetején egy 20 centis uDim mély (RM208), ha esetleg találsz neki dobozt, szívesen odaadom kipróbálásra.
Sajna a reflexsége miatt lusta, gondolkozok is a cseréjén, de még nem tom mire kéne egyébként azért jó a böszme láda, mert az erősítőlet szépen a helyén tartotta, most viszont auvatosan kellett közlekedni, nehogy vmi mozgolódjék.
Egy 12es RMnek örülnék, hogy beszólja az autót rendesen, de mint láttad a csomagtartóm még rengeteg üres hellyel bír... :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5503 Dátum: 2010.11.29 11:45:20 »
Mondjuk az nagyon durva, mekkora hely van a Carinában.  :sorcerer:  A ládád a tiédben elveszik, nálam meg kitölti a puttony felét. :D

Egyébként jó nagy a ládád az enyémhez képest, óvatosan kell vele közlekednem, nem marad magától a helyén, le is fogom gumipókozni, vagy még inkább kiveszem. Úgyis sűrű lesz a hét, lövésem sincs, mikor tudnék zenét hallgatni az autóban.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5504 Dátum: 2010.11.29 12:49:25 »
Mondjuk az nagyon durva, mekkora hely van a Carinában.  :sorcerer:  A ládád a tiédben elveszik, nálam meg kitölti a puttony felét. :D

Egyébként jó nagy a ládád az enyémhez képest, óvatosan kell vele közlekednem, nem marad magától a helyén, le is fogom gumipókozni, vagy még inkább kiveszem. Úgyis sűrű lesz a hét, lövésem sincs, mikor tudnék zenét hallgatni az autóban.
Tudod nagy kufferba jó pakolni... :)