Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673950 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5445 Dátum: 2010.11.22 20:35:13 »
Ejjj de várom már a holnap reggelt, már Miskolcon vannak a cuccok Erősítő ipod meg ipodvezérlő, sajnos két számjegy felcserélése okán a táposztó még nincs itt ,de remélem az is megérkezik egyszer csak. :innocent:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5446 Dátum: 2010.11.22 23:12:34 »

Hát, lehet, hogy igaz, amit leírsz, én úgy tapasztaltam, egyértelműen annak köszönhető a jelenség, hogy mások a visszhang-viszonyok a két oldalon.

Szóval azt mondod lehetetlen olyan passzív rendszert autóba építeni, ami mindkét ülésből nagyon hasonlóan, kiegyenlítetten szól? Azt kell, hogy mondjam, szerencsére tévedsz.  :devil:

Én ilyet egy szóval sem mondtam. Sőt, pontosan valami ilyesmiben bízok, ezért is nem gondolkodom aktív rendszerben.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5447 Dátum: 2010.11.22 23:16:25 »
Ja a fotót azt megköszönöm!  :flowers:
Itt lesznek képek

Hát nekem pont így néz ki. Mégis folyton kinyílik. Láttam azóta gyári tokot, amit utólag lehet kapni, az is ilyen, de abban nincs benne ez a két szivacscsík. Télleg nem értem...  :helpsmilie:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5448 Dátum: 2010.11.23 18:45:29 »

Hát, lehet, hogy igaz, amit leírsz, én úgy tapasztaltam, egyértelműen annak köszönhető a jelenség, hogy mások a visszhang-viszonyok a két oldalon.

Szóval azt mondod lehetetlen olyan passzív rendszert autóba építeni, ami mindkét ülésből nagyon hasonlóan, kiegyenlítetten szól? Azt kell, hogy mondjam, szerencsére tévedsz.  :devil:

Én ilyet egy szóval sem mondtam. Sőt, pontosan valami ilyesmiben bízok, ezért is nem gondolkodom aktív rendszerben.  ::)

Rendben, tehát akkor tudod, hogy a mostani rendszered pocsék, mert erősen érezhető füled melletti üvegről visszaverődő hang. Amíg ezt nem orvoslod klasszikus módon, addig nem nagyon érdemes a DSp rész idő és fázis részéhez nyúlnod.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5449 Dátum: 2010.11.23 23:18:33 »
Rendben, tehát akkor tudod, hogy a mostani rendszered pocsék, mert erősen érezhető füled melletti üvegről visszaverődő hang. Amíg ezt nem orvoslod klasszikus módon, addig nem nagyon érdemes a DSp rész idő és fázis részéhez nyúlnod.

Na várj. Mit is értünk "klasszikus orvoslás" alatt?

És ha egyszer majd végre sikerül "klasszikus módon" orvosolni, nem lesz visszaverődés az üvegről...? Vagy nem fogom hallani? Hogy "múlik el"?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5450 Dátum: 2010.11.23 23:33:46 »
Rendben, tehát akkor tudod, hogy a mostani rendszered pocsék, mert erősen érezhető füled melletti üvegről visszaverődő hang. Amíg ezt nem orvoslod klasszikus módon, addig nem nagyon érdemes a DSp rész idő és fázis részéhez nyúlnod.

Ez csak másodszori olvasásra szúrt szemet.  :szemez: Lehet, hogy igaz, de aki eddig beült, az nem nagyon panaszkodott, sőt. Nekem ez azért annyit legalább sejtet, hogy jó úton járok.

(Persze vigyázzunk azért ezzel a megfogalmazással, hiszen ugye még nem is hallottuk a szóban forgó rendszert, márpedig látatlanban nem illik ítélkezni. A végén még csorbul a pártatlanság látszata, netán izzadtságszagú lesz a dolog, ami ugye egy hozzáértő Fülhöz nem annyira illik.

Én is hallottam olyat olyantól, akinek adok a véleményére, hogy bizonyos fórumokon igen sokat dícsért japán márkákból a legnagyobb munkával is maximum tűrhető hangzást lehet kihozni, de igazán jót semmiképp. Mégsem veszem készpénznek, míg nem hallottam olyat. Pedig én aztán igencsak avatatlan fül volnék vagy mi, és mint ilyen könnyen befolyásolható...  ::) )
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.23 23:36:49 írta wolfman »

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5451 Dátum: 2010.11.24 00:08:06 »
Tudnátok ajánlani 10-12 ezerért valami olcsó pendrive-os hifit, ami elbír 4 gyári hangfallal?
A lényeg, hogy pendrive-os legyen, CD nem fontos, erősítőt se akarok hozzá, csak ha megyek nagyobb távolságra, akkor legyen mp3 a kazettás magnó helyett. :D
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5452 Dátum: 2010.11.24 07:58:11 »
Rendben, tehát akkor tudod, hogy a mostani rendszered pocsék, mert erősen érezhető füled melletti üvegről visszaverődő hang. Amíg ezt nem orvoslod klasszikus módon, addig nem nagyon érdemes a DSp rész idő és fázis részéhez nyúlnod.

Ez csak másodszori olvasásra szúrt szemet.  :szemez: Lehet, hogy igaz, de aki eddig beült, az nem nagyon panaszkodott, sőt. Nekem ez azért annyit legalább sejtet, hogy jó úton járok.

(Persze vigyázzunk azért ezzel a megfogalmazással, hiszen ugye még nem is hallottuk a szóban forgó rendszert, márpedig látatlanban nem illik ítélkezni. A végén még csorbul a pártatlanság látszata, netán izzadtságszagú lesz a dolog, ami ugye egy hozzáértő Fülhöz nem annyira illik.

Én is hallottam olyat olyantól, akinek adok a véleményére, hogy bizonyos fórumokon igen sokat dícsért japán márkákból a legnagyobb munkával is maximum tűrhető hangzást lehet kihozni, de igazán jót semmiképp. Mégsem veszem készpénznek, míg nem hallottam olyat. Pedig én aztán igencsak avatatlan fül volnék vagy mi, és mint ilyen könnyen befolyásolható...  ::) )


Pont te írtad, hogy amikor bal oldalról átültél jobbra, nem ismertél rá a rendszeredre. Ez nagy hiba, alapvető jele annak, hogy több dolog nem jó, és ez nem márkafüggő dolog.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5453 Dátum: 2010.11.24 08:11:23 »
Tudnátok ajánlani 10-12 ezerért valami olcsó pendrive-os hifit, ami elbír 4 gyári hangfallal?

Nem...

MNC-t és hasonlókat kerüld. A legolcsóbb, vállalható USB-s rádiók 20 rongy körül vannak.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5454 Dátum: 2010.11.24 09:08:16 »
Pont te írtad, hogy amikor bal oldalról átültél jobbra, nem ismertél rá a rendszeredre. Ez nagy hiba, alapvető jele annak, hogy több dolog nem jó, és ez nem márkafüggő dolog.

Hát igen. Valóban mondtam ilyet. Kár is lenne ezt sokkal tovább magyarázni, meg finomítani. Másnak nem volt ez feltűnő, csak nekem, bár nem ültettem át senkit direkt ezért egyik oldalról a másikra kísérleti jelleggel.


Én meghallottam, és leírtam, mint számomra érdekes jelenséget. Hogy mit hallottam, azt azt hiszem csak én tudom, hiszen más még nem hallotta. De hogy ebből valaki (aki ráadásul hozzáértő) ilyen messzemenő következtetést vonjon le.... ::) Szinte adódik a kérdés, hogy hogy legyen akkor most. Autóval együtt gyújtsam fel, vagy előtte kiszereljem, és adjak a kocsinak még egy esélyt...?

Persze a cinizmus nem megoldás. Magam is tisztában vagyok vele, hogy ez a rendszer így ahogy van még nem tökéletes, de így is komoly autók komoly gyári rendszereit múlja felül. Sőt, volt, aki szobai rendszerhez hasonlította, bár azt azért erősnek éreztem, ott nyilvánvalóan nem tart még. De azért jó volt látni, ahogy a hallgató elkezdte a buhogós zenékkel, (Eminem  [rohog]), és a végére nem volt lusta fölmenni a lakásába Diana Krall jazz CD-ért, hogy ezt neki itt ebben hallani kell.

És persze újabb tapasztalattal gazdagodtam én is: megértettem, miért hallgatnak meg egy-egy rendszerben jazzt tesztelési céllal. Még ha nem is szeretem. De még e pocsék körülmények között is  :whistling: rá tudtam mutatni egy-egy hangszerre, hogy az pontosan hol is helyezkedik el.

Egy dolgot viszont nem értettem. A zongorát. Nevezetesen azt, hogy a zongora alsó hangjai inkább bal oldalról, a magasabb hangok meg inkább jobb oldalról hallatszottak. Olyan volt, mintha bent ültem volna a zongorában.  :D Ami azt gondolom, komoly fejlődés, hiszen az embernek legalább valami érzete van, hogy hova is van "téve", de nem vagyok benne biztos, hogy ennek így kellett lennie.

Mi lehetett az oka (már azon felül, hogy pocsék)?
És mi végülis a klasszikus orvoslás?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5455 Dátum: 2010.11.24 09:16:44 »
Egy dolgot viszont nem értettem. A zongorát. Nevezetesen azt, hogy a zongora alsó hangjai inkább bal oldalról, a magasabb hangok meg inkább jobb oldalról hallatszottak.
Mi lehetett az oka (már azon felül, hogy pocsék)?

Szerintem a felvétel. Szerezd meg az Oscar Peterson Trio valamelyik felvételét, Manu Katche bármelyik szólólemezét, ott nincs ilyen.

A klasszikus orvoslás alatt Ear szerintem azt érti, hogy munkaórák hiányoznak a rendszeredből, nem beállításbeli gondok vannak, hanem a beépítésen kell finomítani.

(Egyébként most az én autóm is szarul szól, nem szépítem. Ahogy betettem a friss erősítőt, semmi nem változott, azóta viszont az erősítő járatódik, és minden, de tényleg minden szétesett. Lesz egy jelenésem Gyurinál, csak tudnám, mikor...)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5456 Dátum: 2010.11.24 18:24:06 »
Az ipod vezérlőre ha nincs dugva ipod akkor ugye nem látszik mint external unit? illetve mivan ha két external unitom van pl mivan ha ipod hallgatás közben jön be egy hívásom? Satriani Mester? Sajnos az ipod amit vettem hdd hibás lett. De már megrendelve egy 32gb-s cf kártya illetve hozzá egy ata-cf átalakító.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5458 Dátum: 2010.11.24 20:07:56 »
Az ipod vezérlőre ha nincs dugva ipod akkor ugye nem látszik mint external unit?

illetve mivan ha két external unitom van pl mivan ha ipod hallgatás közben jön be egy hívásom?

Nem, nem látszik, ha nincs rádugva iPod. (Egy kis furcsaság van nálam az iPod vezérlővel, kíváncsi vagyok, a tiéd hogy fog viselkedni. Ha CD-t hallgatok, leállítom az autót, újraindítom az autót, a fejen megszólal a CD. Rádiónál dettó. iPod hallgatás esetén viszont a fej az autó újraindítása esetén kikapcsolva marad, bekapcsoláskor rádió szól, újra ki kell választani az iPodot. Ill. még egy apróság: újrabekapcskor nem lehet számot léptetni az iPodon, végig kell pörgetni az SRC gombbal a forrásokat, újra kiválasztva az iPodot már aktiválódik minden funkció. Szerintem ezek feature-ök, nem bugok.)

Nem tudom, nem próbáltam, de van egy tippem: a BT kihangosító nem a konkrét zeneforrást, hanem a fejet némítja, tehát bármilyen forrásról is szóljon épp a zene, az el fog hallgatni, és a hívást fogod hallani.

Az iPodhoz egy kalappal, a hasonló szívás sajnos benne van használt cuccok esetén...  :surrender:

Én meg vettem _tényleg_ bagóért (pár ezresért) egy "talán hibás, fene tudja, mintha sercegne nagy hangerőnél" uDim RM208 szubot, egy próbát megért.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5459 Dátum: 2010.11.24 20:10:06 »
Az ipod vezérlőre ha nincs dugva ipod akkor ugye nem látszik mint external unit?

illetve mivan ha két external unitom van pl mivan ha ipod hallgatás közben jön be egy hívásom?

Nem, nem látszik, ha nincs rádugva iPod. (Egy kis furcsaság van nálam az iPod vezérlővel, kíváncsi vagyok, a tiéd hogy fog viselkedni. Ha CD-t hallgatok, leállítom az autót, újraindítom az autót, a fejen megszólal a CD. Rádiónál dettó. iPod hallgatás esetén viszont a fej az autó újraindítása esetén kikapcsolva marad, bekapcsoláskor rádió szól, újra ki kell választani az iPodot. Ill. még egy apróság: újrabekapcskor nem lehet számot léptetni az iPodon, végig kell pörgetni az SRC gombbal a forrásokat, újra kiválasztva az iPodot már aktiválódik minden funkció. Szerintem ezek feature-ök, nem bugok.)

Nem tudom, nem próbáltam, de van egy tippem: a BT kihangosító nem a konkrét zeneforrást, hanem a fejet némítja, tehát bármilyen forrásról is szóljon épp a zene, az el fog hallgatni, és a hívást fogod hallani.

Az iPodhoz egy kalappal, a hasonló szívás sajnos benne van használt cuccok esetén...  :surrender:

Én meg vettem _tényleg_ bagóért (pár ezresért) egy "talán hibás, fene tudja, mintha sercegne nagy hangerőnél" uDim RM208 szubot, egy próbát megért.
A Jr-edre nagyon kivi lennék autómban viszont. Jövőhéten, hogy megvagy?