Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673699 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5430 Dátum: 2010.11.17 16:20:03 »
Hmmm. Erre még nem gondoltam. Van viszont doboza, leírása, DIN kerete. Csak nem lopott tán.... Inkább arra tippelnék, hogy a mikrofont eltökítette valahova a gazdája, vagy kölcsön adta, és nem hozták vissza. Esetleg külön értékesítette, vagy akarta értékesíteni, hiszen gondolom, nem kétforintos alkatrészről van szó...

Szar lenne, ha kiderülne, hogy lopott...... de nem nekem.

Tényleg Ear, nincs véletlenül egy fotód az előlaptokról? Kíváncsi vagyok, hogy eltér-e a szabvány Pioneer toktól.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5431 Dátum: 2010.11.17 16:38:18 »
Hmmm. Erre még nem gondoltam. Van viszont doboza, leírása, DIN kerete. Csak nem lopott tán.... Inkább arra tippelnék, hogy a mikrofont eltökítette valahova a gazdája, vagy kölcsön adta, és nem hozták vissza. Esetleg külön értékesítette, vagy akarta értékesíteni, hiszen gondolom, nem kétforintos alkatrészről van szó...

Szar lenne, ha kiderülne, hogy lopott...... de nem nekem.

Tényleg Ear, nincs véletlenül egy fotód az előlaptokról? Kíváncsi vagyok, hogy eltér-e a szabvány Pioneer toktól.
Magasabb úgy egy centivel mint az átlag, mert a kezelőszervek nem popout os ak, hanem fixek.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5432 Dátum: 2010.11.17 17:12:10 »
Látom már a cikkszámát is, de sehol se találok róla képet....

Nem is tudtam, hogy tőlünk nyugatra ez a DEH-P880PRS nevet kapta a keresztségben.... Hiába kerestem eddig, szinte sehol nem találtam P88RS-t külföldi oldalakon. Mondom, nem létezik, hogy ez direkte nekünk készült....  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5433 Dátum: 2010.11.17 19:01:09 »
Látom már a cikkszámát is, de sehol se találok róla képet....

Nem is tudtam, hogy tőlünk nyugatra ez a DEH-P880PRS nevet kapta a keresztségben.... Hiába kerestem eddig, szinte sehol nem találtam P88RS-t külföldi oldalakon. Mondom, nem létezik, hogy ez direkte nekünk készült....  ::)
Maj lefotózom, a mikrofonnál meg vigasztaljon, hogy nagyon nem jó eredményt hozott nekem is össze, ahogy másoknál se sikertül meggyőzőre hangolni a rendszert nekie...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5434 Dátum: 2010.11.18 07:57:15 »
Maj lefotózom, a mikrofonnál meg vigasztaljon, hogy nagyon nem jó eredményt hozott nekem is össze, ahogy másoknál se sikerül meggyőzőre hangolni a rendszert nekie...

Tudom, igazából nem is különösebben izgat. Az időkorrekció is nagyjából csak addig, míg ki nem próbálom. A legfontosabb számomra úgyis az, hogy a fej mint forrás jó legyen, a csiricsáré nem érdekel. A Piot azért választottam, mert tudom, hogy ha olyat veszek, amiben nincs időkorrekció, biztos, hogy furdalta volna az oldalam. De korántsem biztos, hogy tartósan használni fogom.

Az a helyzet, hogy az ember füle egy csodálatos szerkezet, és hozzászokik a környezethez. Ha beül mellém egy jófülű, hallja, hogy ráférne a rendszerre egy fázisforgatás és időkorrekció. De én teljesen hozzászoktam, és nekem az volt a furcsa, amikor megforgattuk a fázisokat, és a helyére került a színpad. A legnagyobb meglepetés viszont akkor ért, amikor bal oldalról átültem jobb oldalra. Hallgatóztam - mondom mi ez a sz@r...? Ez nem az én hifim.....

Szóval egészen csodálatos, hogy hogy megtanulta a fülem azt a hallgatási pozíciót, ahol ülök. Persze ezt más nem hallja - de nem is másnak készült a hifi. Egyszóval ha elkészül a fej és netán nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, érzékeny búcsút veszünk, és nézek olyat, aminek nekem tetszik a hangja. De persze nem ez az alap-felállás, egyelőre izgatottan várom, hogy elkészüljön, és beállíthassam végre...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5435 Dátum: 2010.11.18 07:57:34 »
Ja a fotót azt megköszönöm!  :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5436 Dátum: 2010.11.21 08:14:03 »
köv kérdésem van. adott bontásból jópár gyári autóhifi, amelyet le kellene tesztelnem eladás előtt.
épitenem kellene egy "tesztelő padot"  vagy mit..
tápnak gondoltam egy 55AH-ás akksit. de ugyebár a nem akarom közvetlenül rákötni így kéne egy biztosíték közé
csak azt nem tudom h melyik ágra rakjam a biztosítékot  (+ vagy -)
és mekkora kell? 25A ?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5437 Dátum: 2010.11.21 08:16:15 »
köv kérdésem van. adott bontásból jópár gyári autóhifi, amelyet le kellene tesztelnem eladás előtt.
épitenem kellene egy "tesztelő padot"  vagy mit..
tápnak gondoltam egy 55AH-ás akksit. de ugyebár a nem akarom közvetlenül rákötni így kéne egy biztosíték közé
csak azt nem tudom h melyik ágra rakjam a biztosítékot  (+ vagy -)
és mekkora kell? 25A ?
+
Amekkora bizti van a rákötentő kütyüben.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5438 Dátum: 2010.11.21 08:16:50 »
Ja a fotót azt megköszönöm!  :flowers:
Remélem ma lesz érkezésem, mert mostanában több, mint zűrös életem :(

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5439 Dátum: 2010.11.21 08:46:20 »
thx, taby  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5440 Dátum: 2010.11.21 09:20:02 »
A legnagyobb meglepetés viszont akkor ért, amikor bal oldalról átültem jobb oldalra. Hallgatóztam - mondom mi ez a sz@r...? Ez nem az én hifim.....


Pedig de, és ez mutatja azt, hogy igen messze van a rendszer az ideálistól. A DSP, az EQ ugyanis képes arra, hogy kíhúzza a színpadot egy adott helyre, versenyeken sokan használják is így, mindent a bal egybe, a jobb egy meg kap annyit, amennyit.
A jó rendszer azonban nem ilyen. Elsőként passzív eszközökkel, a megfelelő komponensek kiválasztásával, a jó behelyezéssel el kell érni, hogy minimális fázishibával szóljon a rendszer, jobb és bal oldali ülés közel egyformán, majd ezen lehet finomítani. Ezen a területen zseniális például az u-Dim mélyközép, volt zseniális az Inside szett, remekek a Mogami kábelek. Egész egyszerűen befolyatják zenével az autót.

Ha nagyon kétoldalas a rendszer, akkor állandóan pengeélen táncol a DSp beállítás, akkor érzi az ember, hogy minden számnál, minden hangerőnél egy kicsit utána kell állítani, ha két fokot melegszik a hőmérsélet, dettó.   

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5441 Dátum: 2010.11.21 09:55:12 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5442 Dátum: 2010.11.21 14:59:51 »
A legnagyobb meglepetés viszont akkor ért, amikor bal oldalról átültem jobb oldalra. Hallgatóztam - mondom mi ez a sz@r...? Ez nem az én hifim.....


Pedig de, és ez mutatja azt, hogy igen messze van a rendszer az ideálistól. A DSP, az EQ ugyanis képes arra, hogy kíhúzza a színpadot egy adott helyre, versenyeken sokan használják is így, mindent a bal egybe, a jobb egy meg kap annyit, amennyit.
A jó rendszer azonban nem ilyen. Elsőként passzív eszközökkel, a megfelelő komponensek kiválasztásával, a jó behelyezéssel el kell érni, hogy minimális fázishibával szóljon a rendszer, jobb és bal oldali ülés közel egyformán, majd ezen lehet finomítani. Ezen a területen zseniális például az u-Dim mélyközép, volt zseniális az Inside szett, remekek a Mogami kábelek. Egész egyszerűen befolyatják zenével az autót.

Ha nagyon kétoldalas a rendszer, akkor állandóan pengeélen táncol a DSp beállítás, akkor érzi az ember, hogy minden számnál, minden hangerőnél egy kicsit utána kell állítani, ha két fokot melegszik a hőmérsélet, dettó.   

Hát, lehet, hogy igaz, amit leírsz, én úgy tapasztaltam, egyértelműen annak köszönhető a jelenség, hogy mások a visszhang-viszonyok a két oldalon. Ba oldalon ugye a bal üveg van a fülemhez közelebb, jobb oldalon a jobb. És a hatás nagyon hasonló ahhoz, mint amikor szobában közel teszem a tenyerem az egyik fülemhez, és onnan visszaverődik némi hang.

Persze nyilván van mit faragni ezen is, hiszen a mélyközepektől például jó 30-35 cm-re találhatóak a magasak, és még mindig a gyári helyről szólnak.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5443 Dátum: 2010.11.22 09:04:19 »

Hát, lehet, hogy igaz, amit leírsz, én úgy tapasztaltam, egyértelműen annak köszönhető a jelenség, hogy mások a visszhang-viszonyok a két oldalon.

Szóval azt mondod lehetetlen olyan passzív rendszert autóba építeni, ami mindkét ülésből nagyon hasonlóan, kiegyenlítetten szól? Azt kell, hogy mondjam, szerencsére tévedsz.  :devil:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5444 Dátum: 2010.11.22 10:08:13 »