Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673846 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5370 Dátum: 2010.11.10 13:51:33 »
De várok egy 10.4est volt félfarádos kondija is a srácnak, Irni kéne neki egyet, hogy mije van még :)

Már írtam.  :szemez:

"I have one µ-20VS and one µ-40XS, thats all- sorry, no speakers
or woofer."


Ezek Forte sorozatú erősítők, az meg árban nem az én vadászterületem. Azért majd ránézek, ha felteszi őket.

A 7.2-es nekem nem fog kelleni, a kis Jr szépen dolgozik a Jr 1004 szubbal, azzal tökéletesen elégedett vagyok. Viszont szerintem a Jr 16-os mélyközépben és pláne a ProXT2 magasban több van, úgyhogy a négycsatis pro erősítőt már nagyon meghallgatnám.
Ángliusul is kommunikál? Legutóbbi két jóember csak németül bírt, lehet én fogtam ki, vele már nem is próbálkoztam :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5371 Dátum: 2010.11.10 15:40:52 »
Ja-ja. Németek általában írnak angolul, ha mást nem, akkor annyit, hogy "sorry, shipping Deutschland only"  :1eye:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5372 Dátum: 2010.11.10 15:42:58 »
Ja-ja. Németek általában írnak angolul, ha mást nem, akkor annyit, hogy "sorry, shipping Deutschland only"  :1eye:
Hálistennek nekem jó a német shipping, csak néha küzdök az ezerkéccáz éve nem nagyon használt és erősen felejtett nyelvtudásommal.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5373 Dátum: 2010.11.10 20:01:20 »
Most már elhatároztam, hogy teljes rendet teszek a tápellátásomban  :)
Lecserélem az akksi sarukat illetve a jelenlegi nem túl bizalomgerjesztő táposztást is biztosítékolt táposztóval fogom kivitelezni, mivel minden kábelem 20mm2es így a táposztó terén voltam kis bajban, de szerintem megtaláltam a megfelelő megoldást:
Ez szerintetek? Sajna nem talátam olyat amelyik 20mm2-20mm2 ki be oldalon is, találtam olyat ami 50mm2 20mm2 de abba a 20mm2es kábelt nem tudnám már stabilan befogatni, max tágítóhüvellyel. A ledes biztosítékokat meg hamar kicserélem kisebb áramerősségen leoldókra, nem ipari áramokkal operál úgyse rendszerem. A testet is egy pontról szándékozom venni a kasztniról, mert most az pl két pontról van a két erősítőnek. Azt egy egyszerű biztosítékolatlan testosztóval kivitelezem, ez utóbbit szerintem már most a hétvégén megcsinálom, a többit akkor mikor kézhezkapom a táposztót, így jelenleg csak az akksinál van a tápkábel egy 30 amperes biztivel biztosítva. Tudom, hogy nem a  tuttibb a mostani helyzet, ezért próbálom ezt mihamarább orvosolni, ja ez a táposztó is akkor fog megérkezni amikor az ipod és az ipodvezérlő is :).
Jobban várom már, mint a karácsonyt :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.10 20:07:14 írta taby »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5374 Dátum: 2010.11.10 20:10:52 »
Ja ma a hangoló mikrofont előkaptam, behangoltam... :censored: :censored:
Elszörnyedtem, hogy ez mennyire rossz lett...
Mondanom se kell sikerült szép nagy lyukakat alkotnia a frekikbe, 50-80hz közt volt egy lyuk, illetve 3khz és 4 khz közt is ...  pedig sistergett és kopogtatott is rendesen...
Egész munkába menet alatt próbáltam kicsit észheztéreíteni, most egész baráti:)
Egyik barátom most délután igencsak vigyorgott a zene hallatán, amit hallgattunk :) (Robbie Williams Swing when You are winning album szólt)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5375 Dátum: 2010.11.10 21:09:40 »
A tápellátáshoz még kibicként sem tudok hozzászólni, lövésem sincs róla.

A mérőmikrofon az időket többé-kevésbé el szokta találni, az auto eq ellenben pocsék, és a frekimenetet is el tudja rontani. Érdekességképp meg lehet csinálni, de nem kell rá építeni. Mondjuk azt észrevettem, hogy érzékeny a környezeti zajokra: ha zárt garázsban mértem, jobb eredményt adott, mint amikor a hátsó udvarban volt az autó, kitéve az amúgy nem túl zajos környéknek.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5376 Dátum: 2010.11.11 13:56:20 »
Nu.

Ma beadtam doktorhoz a fejet. Tegnap Petyával este legóztunk nem keveset, mire kipróbáltuk az én fejemet az ő kocsijában, majd összenéztünk, hogy ez nem lesz jó, mert nála nincs láda, nekem meg csal a szub outtal van gondom...  [rohog]

Aztán kipróbáltuk az é kocsimban az ő fejét a saját vezetékével, semmi. Az enyémel is, szintén semmi. Aztán az én fejemet az ő vezetékével, akkor már csinálta a fesztivált, és hát természetesen a saját fejet a saját készlettel kipróbálva is hozta a hibát stabilan. Úgyhogy Bebizonyosodott, hogy az én fejemmel, és hálistennek nem a rendszeremmel van gond.

Ja kimértük a testeléseket, teljese rendben vannak.  :hmmmm: Azér ez fejvakarós volt, hogy most akkor mi is van...?

Szóval ma elmentem a Kópé Autóhifihez, ott kimérte a srác is, nála is rendben volt mind a kábel, mind a testelés. Viszont ami nekünk nem jutott eszünkbe tegnap este, az neki igen: belemért az RCA aljzatokba, tehát a belsejébe, nem az árnyékolásra. Na ott már jelentkezett a ***: a szubout egyik csatornájában a kettő közül volt a kutya eltemetve. Azt mondta a srác, hogy elszállt a némító áramkör. Hogy ezt hogyan lehet javítani, illetve a Pioneer által használt számtalan megoldásból ez konkrétan hogyan van megoldva, illetve hogy korában belenyúltak-e, azt mondta, csak a szétszedés után fogja tudni megmondani. Valahogy úgy vettem ki a szavaiból, hogy az a legnagyobb ***, ha a némító áramkörben IC van. De hogy árban hol áll meg, illetve ami még legalább ilyen fontos, hogy a javítás után megbízhatóan és észrevétlenül dolgozik-e a fej, azt nem tudta megmondani.

Egy hét múlva tud valamit mondani. Addig marad a cidrizés, hogy most akkor mi legyen.




És akkor alant egy kis fejben nyomozás, javítsatok ki, ha rossz a gondolatmenet.


Alapból a lengő RCA csatlakozók ugye "lány" csatlakozók, kívül az árnyékolás, mélyen belül süllyesztve a jel csatlakozása. Itt ugye csak úgy lehet kárt okozni, ha beledugok egy olyan hosszú vékony fémtárgyat, amin a kocsi 12 Voltja megy. Gondolom, szándékosan ilyet senki nem csinál...
Éppen ezért azt gondolom, hogy hátul, az erősítőnél mókoltak valamit, amikor ott az immár "fiúsított" RCA kilógó csatlakozóvége már le tudott érni melegponthoz. Jól gondolom?
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.11 14:01:48 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5377 Dátum: 2010.11.11 14:01:19 »
Ja Petya nagyon sajnálom, hogy menned kellett, és nem tudtunk még vagy egy órát hallgatózni. Szívesen megmutattam volna a Sonyt, illetve szívesen meghallgattam volna, hogy hogy szól a GTO, ha be van állítva....

Sajnos végül nem az örömről szólt a tegnap este, de nem győzöm elégszer köszönni viszont az óriási segítséget, meg hogy zokszó nélkül pakoltad ki-be a fejeket egy gyakorlatilag ismeretlen ember autójában. (Ja mindezt ráadásul úgy, hogy a keresztapám külön fokozta a hangulatot azzal, hogy míg mi nálam vakaróztunk, ő meg beült a kocsidba zenélgetni.... :D Ne haragudj ezért, ő kicsit közvetlenebb, mint az átlag, de jó fej. Cserébe ha netán ott lett volna a Navigator, biztos lehetsz benne, hogy kezedbe nyomja a kulcsot, hogy csapj vele egy kört nyugodtan....  :D)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5378 Dátum: 2010.11.11 14:04:02 »
És az RCA csatlakozókat most írtak vissza, hogy 10-11 ezer Forintban tudják hozni, de csak előleg ellenében. És persze a Basystől.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5379 Dátum: 2010.11.11 21:17:31 »
Ja Petya nagyon sajnálom, hogy menned kellett, és nem tudtunk még vagy egy órát hallgatózni. Szívesen megmutattam volna a Sonyt, illetve szívesen meghallgattam volna, hogy hogy szól a GTO, ha be van állítva....

Sajnos végül nem az örömről szólt a tegnap este, de nem győzöm elégszer köszönni viszont az óriási segítséget, meg hogy zokszó nélkül pakoltad ki-be a fejeket egy gyakorlatilag ismeretlen ember autójában. (Ja mindezt ráadásul úgy, hogy a keresztapám külön fokozta a hangulatot azzal, hogy míg mi nálam vakaróztunk, ő meg beült a kocsidba zenélgetni.... :D Ne haragudj ezért, ő kicsit közvetlenebb, mint az átlag, de jó fej. Cserébe ha netán ott lett volna a Navigator, biztos lehetsz benne, hogy kezedbe nyomja a kulcsot, hogy csapj vele egy kört nyugodtan....  :D)

Jaja én is sajnálom, de majd összefutunk még. Azért szeretném még tovább fülelni azt a kis power szettet :clap:. Csak most az a bibi hogy nem akarok költeni a zenére, úgyhogy az RCAout kábelecske is kibírja egy darabig. Legalább lesz időm kihozni a maxot a GTO szettből. Örülök hogy sikerült megtalálni mi neked a bibi, remélem hamarosan bent lesz az a kis RS mert az odapörköl ám.......hát még az RSII milyen lehet. Bele sem merek gondolni :hug: Keresztfater pedig jó fej volt szerintem, nem véletlenül adtam neki szabad teret :lol: Jók az öreg rókák, van már tapasztalatuk a zenében.........ez régen is így ment, régen is megvoltak azok a dolgok a zenében amitől a hideg kirázta az embereket.....jó kis Deep Purple vagy Jimi Hendrix stb. stb. Nekem pl. a mai napig bejönnek ezek......U2, Metallica ezek is már régebi motorosok de mai napig ugyan olyan jók, aratnak rendesen :yes:. Szóval jófej volt az öreg, veled együtt. Örülök ha segíthettem, majd folyt. köv.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5380 Dátum: 2010.11.11 21:21:54 »
Remélem most november végén míg pesten tágícsák fejem csinálunk majd egy esti összeröffenést. :surrender:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5381 Dátum: 2010.11.11 23:08:16 »
Ú tényleg, a Metallica a S+M koncert belépőjével (A Jó, a Gonosz és a Csúf zenéjével) az zúz ám!  :devil: A pénteki klubtalálkozón is akkor párásodott el a Gyöngyi párjának a tekintete, mikor az Enter Sandmant, meg ezt meghallotta....  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5382 Dátum: 2010.11.11 23:09:34 »
Ja és még mindig nem lehet igazán durván terhelni, hiszen nem túl bika az akksi alapból, ésvagy nincs előtte egy jó kondi. Mondjuk szerencsére nincs egy éves, úgyhogy jó kondiban van....

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5383 Dátum: 2010.11.11 23:15:50 »
Ú tényleg, a Metallica a S+M koncert belépőjével (A Jó, a Gonosz és a Csúf zenéjével) az zúz ám!  :devil: A pénteki klubtalálkozón is akkor párásodott el a Gyöngyi párjának a tekintete, mikor az Enter Sandmant, meg ezt meghallotta....  :D
Az nagyon kemény volt. :wub: Remélem, majd hallom a végleges fejjel is... ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5384 Dátum: 2010.11.12 09:09:46 »
Az nagyon kemény volt. :wub: Remélem, majd hallom a végleges fejjel is... ;)

Ja. Én is remélem....  :surrender:
 :cry: