Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673885 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5325 Dátum: 2010.11.08 08:23:02 »
Szerintem lépjünk túl ezen a "hogy lehet leharcolni" kérdéskörön. Le lehet, te meg kifogtad, ez már megtörtént.

A biztosíték cserélhető, Bevik cimborámnak is elszállt az RSII-ben, azóta is ugyanazt a fejet használja. Ha gondolod, az index autóhifi fórumában megtalálod, írj neki egy privátot, készséges srác. Vagy keresd meg Gyurit, ha jól emlékszem, Beviknek is ő segített, elég nagy tudora a P88RS-nek (is). Néha nem lehet megoldani a dolgokat fórumokról, ez most szerintem egy olyan eset.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5326 Dátum: 2010.11.08 08:39:06 »
Szerintem lépjünk túl ezen a "hogy lehet leharcolni" kérdéskörön. Le lehet, te meg kifogtad, ez már megtörtént.

A biztosíték cserélhető, Bevik cimborámnak is elszállt az RSII-ben, azóta is ugyanazt a fejet használja. Ha gondolod, az index autóhifi fórumában megtalálod, írj neki egy privátot, készséges srác. Vagy keresd meg Gyurit, ha jól emlékszem, Beviknek is ő segített, elég nagy tudora a P88RS-nek (is). Néha nem lehet megoldani a dolgokat fórumokról, ez most szerintem egy olyan eset.

Igen, én is azt gondolom. Ez lesz a vége alighanem.

Egyébként most beszéltem a sráccal, természetesen azt mondja, nála ugyan bizony sosem volt ez a probléma....  :whistling: Akárhogyan is, ezt nagyon bizonyítani nem tudom.







Hoppá, még egy dolog eszembe jutott. A gyári ISO átalakítós csatlakozóján meg lehet cserélni a piros és sárga vezetéket, attól függően, hogy van-e a gyújtásnak ACC állása. Sokat vacilláltam rajta, hogy hogy legyen, végül úgy döntöttem, hogy a gyártó alapból valószínűleg arra készül, hogy van ACC állás, úgyhogy én a pirosat a pirossal, a sárgát a sárgával párosítottam, és a rádióadókat, beállításokat nem is felejtette el a gyújtáskulcs kivétele után. Amikor megkaptam, ez fordítva volt, az autó felől jövő piros vezetékre az ISO csatlakozó után sárga, a sárgára piros volt kötve, tehát meg volt cserélve. Ezt én visszacseréltem, de ezt leszámítva nem nyúlta hozzá. Ezt is még fönt a lakásban cseréltem át, szóval beszerelés közelében sem volt a fej. Gondolom, ez ilyen hibát nem okozhat, de majd akkor jól megtudom....

Illetve még egy ponton voltam bizonytalan, ez az erősítő és motoros antenna vezérlőkábele (kék-fehér). A Toyotában ugye nincs motoros antenna, én viszont nem húztam szét ezt a vezetéket. Most hirtelen nem emlékszem, hogy a kék-fehér vezetéknek van-e az autó gyári kábelkötegében ellenpárja....

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5327 Dátum: 2010.11.08 09:03:44 »

Ezek szerint jól értelmeztem, amit valami angol nyelvű honlapon találtam, miszerint van bent a házban egy biztosíték, ami elszáll. Lehet ezt cserélni ennél a modellnél? Mert volt olyan fénykép, ahol a nyák egy része (sajnos nem tudom, melyik alkatrész, tegnap éjfélkor már nem volt kedvem szó szerint szótárazni), pontosabban egy alkatrész, ami bele volt forrasztva elfüstölt.

Mint megtudtam ez állítólag Pio rákfene, és jó eséllyel az okozza, hogy "forrón" cserélnek RCA-t, vagy erősítőt. Hogy pontosan mi váltja ki a meghibásodást, arra nem jöttem rá...


Nem ad választ a problémámra, túl általános (ami nem baj, csak az én problémám konkrét, ő pedig általában a "szakmai" kendácsolásról értekezett)

Egy biztosítékot miért is ne lehetne cserélni? Viszont ha kell, érdemes megnézni a környezetét a nyák-on, hátha ás is sérült, na meg nálad ugye zajos a csatlakozó is, én elvinném Gyurihoz, ő szerelt már ilyet sokat. A blogbejegyzés pedig egészen pontosan a Pio RS-ekre vonatkozik, és arra, hogy milyen körülmények közé tudnak kerülni, ami aztán a hibájukat okozza.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5328 Dátum: 2010.11.08 09:51:54 »
Francba. Sehol se találom a telefonszámát, pedig tudom, hogy valaki már föltette... Nem lehetne megint?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5329 Dátum: 2010.11.08 09:55:14 »
Megírom privátban.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5330 Dátum: 2010.11.08 16:31:21 »
Nu. Váltottam egy e-mailt az eladóval. Nem tudott a problémáról, azt mondta, nála nem jelentkezett, és szakemberrel szereltette be (ez látszott valahogy a cuccon: fekete textilbandázs, RCA csatlakozókon szintén bandázs nyoma stb.). Kérdés, hogy kifelé ki szerelte..... Nekem gyanús, hogy kiszereléskor valaki megrántotta a vezetéket..... Így van rá magyarázat, miért nem tapasztalta az előző tulaj a hibát - persze abszolút jóindulatot feltételezve.

Mindegy, normálisan állt hozzá úgy tűnik, és hajlandó hozzájárulni a szervíz költségeihez. Mivel azonban Mészáros urat nem sikerült elérnem, megérdeklődtem máshol is, és kaptam az arcba ilyen 4-5 ezres ajánlatot....  :eek: Ahhoz képest, hogy állítólag banális a hiba, igen szép összeg.... Szívesen beszélnék a Gyurival is, ő mit mond.... Remélem, válaszol, küldtem neki sömöst....

Egyébként tényleg hozzá lehet szokni, ha egy fej nincs teljesen top állapotban esztétikailag - ha a működése tökéletes, és az ember megtalálja benne a számítását. Azt hiszem, ki kell próbálnom az időkorrekciót, mert amíg azt nem hallottam-nem tapasztaltam meg, úgy fogom érezni, valami kimaradt. Ha ez nem izgatna, azt hiszem, nagy erőkkel ráfeküdnék egy ilyen C90R szintű készülék beszerzésére. Esetleg az ajánlás alapján bepattintanám a Beckert és jóreggelt. De ez sajnos nem hagy nyugodni....

Na mindegy, csak azért drukkolok, hogy ne szakadó hóesésben kelljen repesztve törnöm a patentokat, és még az előtt meg legyen javítva, mielőtt a zimankó a nyakunkba szakad.


És még valami. Nyugtassatok meg, hogy ez a hibajelenség ugyanebben a rendszerben más fejnél is előjönne, ha nem a fejjel lenne a hiba. Ugye? Eddig bent volt a 9856R-em, a C90R, a Naka CD700, meg a 7906R, de egyiknél sem volt ilyen hibajelenség....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5331 Dátum: 2010.11.08 16:36:44 »
Beragasztottam a sarut a fej RCA csatlakozójába, eltűnt a búgás, minden klafa :clap: :D Azért ha valaki tud ilyen csatlakozót az szóljon :yes:

Én tudok ilyen csatlakozót. Újonnan ebayról 40 dollárért lehet hozzájutni....  ::) Bár nem konkrétan a DEX-P88RS-hez írták, úgyhogy leütés előtt mindenképpen meg kell tudni, hogy vajon a lábkiosztás azonos-e....

Kénytelen voltam utána járni kicsit, lehet, hogy az is kell majd. Átszámítva olyan 6.000.- Ft körül van, ugye?

Tényleg Ear, említetted, hogy Mészáros Gyuri rakott rá normális RCA dugókat. Mennyibe kerül egy ilyen művelet, és hogyan csinálja? Ha netán megsérült ez a kivezető kábel is, és nem tízezrekkel drágább, lehet, hogy érdemes lenne normális csatlakozókkal felszerelni, mert nekem ez a gyári nem (sem...?) tűnik különösebben minőségi darabnak...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5332 Dátum: 2010.11.09 08:48:25 »
Beragasztottam a sarut a fej RCA csatlakozójába, eltűnt a búgás, minden klafa :clap: :D Azért ha valaki tud ilyen csatlakozót az szóljon :yes:

Én tudok ilyen csatlakozót. Újonnan ebayról 40 dollárért lehet hozzájutni....  ::) Bár nem konkrétan a DEX-P88RS-hez írták, úgyhogy leütés előtt mindenképpen meg kell tudni, hogy vajon a lábkiosztás azonos-e....

Kénytelen voltam utána járni kicsit, lehet, hogy az is kell majd. Átszámítva olyan 6.000.- Ft körül van, ugye?

Tényleg Ear, említetted, hogy Mészáros Gyuri rakott rá normális RCA dugókat. Mennyibe kerül egy ilyen művelet, és hogyan csinálja? Ha netán megsérült ez a kivezető kábel is, és nem tízezrekkel drágább, lehet, hogy érdemes lenne normális csatlakozókkal felszerelni, mert nekem ez a gyári nem (sem...?) tűnik különösebben minőségi darabnak...

Szuper! Ez engem is érdekelne. A beragasztástól nem vagyok elájulva, jobb lenne kicserélni a cuccot. Én is először azt hittem hogy a Stingerek a hibásak, de csak ez a kis saru a csatlakozóban. A sok ki be huzogatástól sérülhet aztán csúszkál. Kontakthiba.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5333 Dátum: 2010.11.09 09:19:22 »
Szuper! Ez engem is érdekelne. A beragasztástól nem vagyok elájulva, jobb lenne kicserélni a cuccot. Én is először azt hittem hogy a Stingerek a hibásak, de csak ez a kis saru a csatlakozóban. A sok ki be huzogatástól sérülhet aztán csúszkál. Kontakthiba.

Várjál, épp most próbálom kideríteni, itthon mennyibe kerül egy ilyen....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5334 Dátum: 2010.11.09 09:22:58 »
Hát, ezzel sokra mentem... 5-20.000.- Ft közötti intervallumot adtak meg  [rohog]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5335 Dátum: 2010.11.09 10:42:58 »
Na. Beszéltem a Mészáros úrral. Egyrészt nem vállalta el a fejegységet, mert nem ezzel foglalkozik, másrészt meg ahelyett, hogy szervízbe ugrasztott volna azonnalosban, inkább egy kis diagnosztikát javasolt.

Éppen ezért az lenne a kérdésem, hogy van-e valaki, aki itt Pesten van, és van P88RS-e, valamint egy voltmérője? Lehet, hogy a soktűs kábel lesz a ludas, de azért ellenőrizni kellene, mielőtt örülünk, hogy nem kell belenyúlni a készülékbe....

Petya? Taby?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5336 Dátum: 2010.11.09 11:18:04 »
Írj Beviknek, RSII-ese van, elektroműszerész a szakmája, biztos szívesen segít.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5337 Dátum: 2010.11.09 12:23:59 »
Na. Beszéltem a Mészáros úrral. Egyrészt nem vállalta el a fejegységet, mert nem ezzel foglalkozik, másrészt meg ahelyett, hogy szervízbe ugrasztott volna azonnalosban, inkább egy kis diagnosztikát javasolt.

Éppen ezért az lenne a kérdésem, hogy van-e valaki, aki itt Pesten van, és van P88RS-e, valamint egy voltmérője? Lehet, hogy a soktűs kábel lesz a ludas, de azért ellenőrizni kellene, mielőtt örülünk, hogy nem kell belenyúlni a készülékbe....

Petya? Taby?
November végén leszek pesten 29től dec 3ig asszem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5338 Dátum: 2010.11.09 12:56:47 »
Na. Beszéltem a Mészáros úrral. Egyrészt nem vállalta el a fejegységet, mert nem ezzel foglalkozik, másrészt meg ahelyett, hogy szervízbe ugrasztott volna azonnalosban, inkább egy kis diagnosztikát javasolt.

Éppen ezért az lenne a kérdésem, hogy van-e valaki, aki itt Pesten van, és van P88RS-e, valamint egy voltmérője? Lehet, hogy a soktűs kábel lesz a ludas, de azért ellenőrizni kellene, mielőtt örülünk, hogy nem kell belenyúlni a készülékbe....

Petya? Taby?
November végén leszek pesten 29től dec 3ig asszem.

Hűha. Addigra remélem, megoldódik a gondom. De ha mégsem, mindenképpen elkezdelek üldözni.  :D

Petya? Te pösti vagyol?

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5339 Dátum: 2010.11.09 20:36:29 »
Sziasztok!

Sokszor segítettetek már, remélem most is tudtok pár tippel szolgálni. Előre is köszönöm!

Egyre többet járok az Avensissel, napi 1 órányi autózás zenehallgatással ütöm el az időt (vagy kihasználom, hogy hallgathatom.. itthon pici baba miatt sokat élvezkedni nem lehet). Még a korábbi autómból átraktam egy alap Clarion fejet, a hangszórók viszont több mint valószínű, hogy gyáriak. Olvastam már korábban, hogy ahhoz képest nem rosszak, de sajnos Hobo, Led Zeppelin, Metallicával elég könnyen lesz kaotikus a hangzás, nem igazán lehet megkülönböztetni minden hangszert... Persze elkezdett motoszkálni bennem, hogy mit kéne kezdeni. A csomagtartó babakocsi kompatibilitása miatt láda kizárt, így amennyire lehet, az első szettek feladata lenne a mély hangok előállítása is. A hátsókat ki is kötném. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan 16-os szett, amiről köztudott, hogy a mélyeket is szépen kezeli. Gondolom erősítővel kellene meghajtani. További fejlesztés mostanában nem lenne, így ha jól gondolom, egy kétcsatornás erősítő is megtenné. A költségvetés nem magas, így a most nagyon menő uDimension szettekről le kell mondanom.

Tudtok ajánlani a fenti kritériumoknak megfelelő szettet + erősítőt?

Köszi,
CindR
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi