Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673973 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5205 Dátum: 2010.10.26 23:11:34 »
Egyenlőre nem sok időm van ezzel foglalkozni az a baj, de el fogok menni Gyurihoz. Melóhelyemen kicsit jutott időm a hibafeltárásra :D. Az van hogy álló motor mellett minden tökéletes. Járó motornál jelentkezik a baj. Ami onnan ered hogy az a 2 csatorna amin a 2 magassugárzó van, zaj jelenik meg ami motorfordulatszám függő, de állandó hangerejű lehet halkabb de lehet hangosabb is, ha a zenét hangosan hallgatom nem is hallani a zajt tehát nem a hangerővel változik. Na a lényeg hogy ezen a 2 csatornán van gubanc, talán csak az egyiken. Az erősítő bemeneténél járó motornál mozgattam az RCA kábelt és hol előjött a zaj, hol pedig nyoma veszett. Így valószínűleg az SX17 lesz a hibás :D azon belül is az árnyékolással lehet baj igaz? Mert ha a kábel szakadt lenne vagy ehhez hasonló, akkor álló helyzetben is pocsék lenne a helyzet. A kábel szigetelése bazi vastag, de ahol van az Y elág a vége felé, na ott van valami. De ott meg egy fém takaró burkolat van egy kis imbusznyílású csavarral. Azt ott szétszedtem, nézegettem a kábelt de semmit nem látni :D. Így most azon gondolkozom hogy valahogy megjavíttatom vagy ha minden oda van, akkor ezt a kábelt használom majd a subnál, mivel ott nem hallatszik ez a zaj :D De egyenlőre tanácstalan vagyok, új kábelt most tuti nem veszek.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5206 Dátum: 2010.10.27 09:15:38 »

Sony C90
Alpine 7906R
Nakamichi CD700

Persze. Régi fejegységek. A Sonyi igazi régi nagy Sony, csak a közepe szól, rettentő szájbarágósan és a kijelzője rendszeresen behal, pontosabban inverzbe kapcsol, ahonnan nem jön vissza csak rettentő trükközéssel, vagy úgy sem.  Még emlékszem a tulajok megkönnyebbülésére, amikor kicseréltük nekik a sokkal olcsóbb csúcs Kenwoodra, ami minden szempontból jobbnak bizonyult.

A Naka jobb, kár hogy évtizedek óta kering szabad prédaként a márkanév. A nagy okosság benne az analóg hangerőszabályzó, a nagy kín ugyan az, ha nem fut rendesen együtt a két csatorna és az egyik állandóan hangosabb, mint a másik.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5207 Dátum: 2010.10.27 09:17:42 »
bemeneténél járó motornál mozgattam az RCA kábelt és hol előjött a zaj, hol pedig nyoma veszett. Így valószínűleg az SX17 lesz a hibás :

Vagy az erősítő bemenete. Ezt mondjuk könnyű ellenőrizni, csak át kell dugni a drótot a másik csatornába és kiderül, merre kell keresni tovább a hibát.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5208 Dátum: 2010.10.27 10:30:20 »
Persze. Régi fejegységek. A Sonyi igazi régi nagy Sony, csak a közepe szól, rettentő szájbarágósan és a kijelzője rendszeresen behal, pontosabban inverzbe kapcsol, ahonnan nem jön vissza csak rettentő trükközéssel, vagy úgy sem.  Még emlékszem a tulajok megkönnyebbülésére, amikor kicseréltük nekik a sokkal olcsóbb csúcs Kenwoodra, ami minden szempontból jobbnak bizonyult.

A Naka jobb, kár hogy évtizedek óta kering szabad prédaként a márkanév. A nagy okosság benne az analóg hangerőszabályzó, a nagy kín ugyan az, ha nem fut rendesen együtt a két csatorna és az egyik állandóan hangosabb, mint a másik.


Ööööö... Az Alpine-t elfelejtetted lehúzni....  :devil:
 ::)

De azér megvárom, hátha van pár jó szavad arról is, mielőtt beszámolok a tapasztalataimról.  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5209 Dátum: 2010.10.27 10:31:24 »
...tegnap csináltam egy nagyobbacska kuplerájt a kocsimban...  ::)



szerk.: úgy tűnik, benéztem a fájlnevet. A második kép ábrázolja effektíve a kuplerájt....

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.27 10:33:42 írta wolfman »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5210 Dátum: 2010.10.27 10:41:22 »
Mi az a két DIN-es valami az anyósülés előtt?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5211 Dátum: 2010.10.27 11:36:35 »
Mi az a két DIN-es valami az anyósülés előtt?

Az kérlek a megtévesztés foka.  :D

Komolyra fordítva hálistennek az Alpine levett előlappal csak nagyon alapos szemlélődés után hasonlít autóhifi fejegységre. Erre én még rátettem egy lapáttal úgy, hogy bent hagytam az eredeti, jelenleg inaktív kazettás fejet. Persze a cél nem ez volt, de így sikerült. A fiókot nem tudtam föntre tenni, a fej előlapját pedig nem lehet lenyitni, ha fölülre teszem, csak súlyos - és helyrehozhatatlan - reszelgetések árán. Így aztán fönt bent hagytam a gyári fejet, alatta meg ott az Alpine. A tekintetet jobban vonzza a gyári fej, hiszen az színes-szagos-gombos-kazettás, de kijelző nélküli. Alatta meg ott sunnyog a fekete lap.

Második pillantásra gyakorlott szem már kiszúrja, de elsőre nem nagyon, hacsak nem tudja, mit és hol kell figyelnie.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5212 Dátum: 2010.10.27 11:37:29 »
Ja és hogy a konkrét kérdésre válaszoljak :D: az ott a gyári fej és az Alpine a gyári tartókonzolban összecsavarozva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5213 Dátum: 2010.10.27 13:06:32 »

Ööööö... Az Alpine-t elfelejtetted lehúzni....  :devil:

Nem ismerem, csak a késöbbieket.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5214 Dátum: 2010.10.27 16:03:59 »
Megjött a Pro erősítő  :clap: :clap:
A mérési jegyzőköny szerint 2x41W teljesítményű a 2x35W helyett :) egyébként gyönyörű teljesen új én csomagoltam ki a kis kiegészítőit is :).
Alig várom már hogy betehessem a kicsikét, hétvégén kábelezés megint :).

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5215 Dátum: 2010.10.27 17:33:38 »
No végre van egy kis időm, végre megosztom a tapasztalataim a tegnapi "fejteszttel" kapcsolatban (valójában inkább rendszerteszt volt, mint az remélhetőleg kiderül az írásomból).

Hát.... Az öreg Alpine volt a legnagyobb döbbenet, hiszen kinézetre olyan kábé, hogy hazáig is maximum azért rugdosnád, mert jó hangja van, ahogy zörög...  A másik kettő közül a Sony C90R-t hallottam, és tudtam, hogy nagyon jó, a másikról meg tudtam, hogy valahol a non plus ultra környékén tanyázik az autóhifi világában...
 
Az Alpine nagyjából olyan dinamikával, akkora vehemenciával szólalt meg, hogy bár a kocsiban a hátsó ülés mögött van a mélyláda hátrafelé fordítva, mégis táncolt nemcsak a két külső meg a belső tükör, hanem az első ülés is, meg alattam a padló. Hozzáteszem nem barbár módjára Rappel, vagy RNB-vel hallgattam, ami ezt indokolta volna, hanem Nightwish-sel, meg Tankcsapdával. Mondta a barátom, aki ezeket felajánlotta, hogy le kellett volna fényképezni az arcom, ahogy kiült rá a döbbenet.

Teljesen új élmény volt. A magasak hirtelen magukra találtak, beilleszkedtek a rendszerbe, beálltak a sorba, nem tolakodtak úgy előre. A Morel láda nem tudom, mit művelt hátul, én még ilyet sosem tapasztaltam tőle. Eddig is zenélt, de most egész máshogy. Pontosan, artikuláltan, ez is hozta a zene hangulatát.
 
Bár meg voltam döbbenve, azért figyelmeztettek, hogy azért tartogassak belőle a következőre is, mert van mire. A következő fej a Sony volt. Ezt hallottam már korábban rendszerben, de a kétcsatornás Px-szel, meg monoblokkal, Siltech kábelekkel, GTI szettel és 30 centis GTI szubbal...
 
Na de betettük, és akkor jött a következő döbbenet. Szinte ugyanazt produkálta a fej, mint az Alpine, egy árnyalatnyival visszafogottabb mélytartománnyal, viszont elképesztő felbontással és pontossággal. Ott jött ki csak az öreg Alpine hátránya, a melegebb mélytartományért cserébe kisebb felbontás, illetve viszonylagos (a másik kettőhöz képesti) pontatlanság. Jól ismerheti a rendszer a matekot, mert a "kemény" hangzású JBL ahogy összedolgozott a "kemény" hangzású Sonyval, abból valami nagyon ellentétes előjelű dolog sült ki...
 
A Nakamichi szerintem már csak hab volt a tortán, afféle ingerlés. Először nagyon nem voltam hanyatt vágódva tőle, úgy vettem észre, hogy a Sony szégyen-nem szégyen, de jobb volt. Mondtam is, mire csak annyi volt a válasz sejtelmesen, hogy várjak egy kicsit, míg megmelegszik.
 
Hát vártam-vártam, de nálam mégis a Sony vitte a pálmát...... míg el nem telt kb. 20 perc, és nem éreztem, hogy a ház kézmeleg. Mert akkor valami egészen furcsa dolog történt. Olyan hangokat kezdett kiadni magából a hifim, amiről sose gondoltam volna, hogy képes rá. És nem csak a magasak. Nem csak a mélyközepek, hanem a mélyláda is. Ismét valami újat. Soha életemben nem gondoltam volna, hogy az egyébként ugye alig hallható mélyeknél ekkora változást tud okozni valami felbontásban. És sosem gondoltam volna, hogy reflex felépítésű mélyláda ilyenre képes pontosságban. Testen kívüli élményem volt, én lettem a zene, egybe folytam vele. És azt vettem észre vissza-visszatérően, hogy a térdemet csapkodva hangosan röhögök. Még most is áll a szőr a karomon, ha arra gondolok, hogyan hallottam újra általam jól ismertnek titulált CD-ket, zenéket. Ezt mindenkinek meg kellene tapasztalni...
 

És a tanulság?  
 
Nem lesz szigetelés egyelőre. Jelen állás szerint totálisan fölösleges, ami most benne van, az bőven elég. Olyat hallottam tegnap ettől a hifitől, ami még azokat a vérmes reményeimet is túlszárnyalta, amit egy szigeteléshez-lyukzáráshoz fűztem.  
 
És még valami. Ez a mostani 9856-os Alpine sokkal jobban zenélt a régi GTO erősítőmmel, ebben a rendszerben viszont csak kókadozik szegény. És egyre kevésbé van kedvem elherdálni ezt a Morel ládát, ami a kocsiban van. Kezdem kapisgálni, miért is mondják rá egyesek, hogy high end szub. Tegnap kimutatta a foga fehérjét az is, meg a szett is. Az erősítőről már nem is beszélve.... Akkora energia van benne, hogy a vadiúj akksim nem bírta velük tartani a lépést, és bizonyos hangerőnél egész egyszerűen lekoppant. Nem betorzított, hanem jól lehetett hallani, hogy elfogyott alóla a szufla. De egy kicsit visszavéve tökéletes volt......és jóval fölötte bármilyen ésszerű hangerőbeli határnak. Biztos örültek nekem tegnap a szomszédok....  
 
Szóval ennyi dióhéjban. Ezt hallani kell, most már én is azt mondom. Szavakba önteni, írásban visszaadni nem lehet.

Ja, az Alpine itt van nálam kölcsönbe....  ::)
 :D :D :D




És hát az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy szó sincs arról, hogy itten énnekem most hirtelen meghájendesedett a rendszerem, meg hogy lehetne menni vele SQ versenyre, ó nem. Csak valami olyasmit hallottam, amit ettől a rendszertől elvártam. Illetve pontosabban remélni is alig mertem, még annak ellenére is, hogy milyen durva minőségbeli változást okozott csak az erősítő cseréje a rendszerben. Illetve hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy ezek a fejek azért messze túlmutatnak a rendszerem képességein - Gábor szerint leginkább az RCA dugók miatt -, nem tudták hozni a képességük legjavát, csak megmutatták a rendszerben rejlő potenciált. Megdöbbentő volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.27 17:38:42 írta wolfman »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5216 Dátum: 2010.10.27 19:11:17 »
 :clap: Itt jön a képbe, mennyire fontos, hogy egy rendszerben az elemek megtalálják egymást. Mennyit ér a mostani Alpine fejed? Ilyen öreg csontokat ki lehet fogni ebayen is, érdemes vadászni, ha már találtál egy konkrét típust, ami elvileg beválna. (Nekem rohadt nagy mázlim van a jó tanácsokkal, minden elsőre smakkolt. Mondjuk csak részben mázli, imádok vadászni. :D)

Alig várom már hogy betehessem a kicsikét, hétvégén kábelezés megint :).

Jajjdefajin, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5217 Dátum: 2010.10.27 20:13:49 »

Nem lesz szigetelés egyelőre. Jelen állás szerint totálisan fölösleges,

Marhaság.

Az azért erősen meglepett, hogy a Sony tetszett azzal a rettenetes laposságával, kimódolt dinamikájával, kreált hangszíneivel, műanyag mélyeivel, csörömpölő magasaival.  Ennyire rossz lenne a mostani Alpine-od?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5218 Dátum: 2010.10.27 20:16:25 »
Ilyen öreg csontokat ki lehet fogni ebayen is, érdemes vadászni, ha már találtál egy konkrét típust, ami elvileg beválna.

Ezek azért annyira régiek, hogy esély van rá, hogy gyakorlatilag roncsot kapjunk. Csak ismert előélettel, lehetőleg úgy, hogy valaki szervízben bele tud nézni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5219 Dátum: 2010.10.27 20:38:24 »
bemeneténél járó motornál mozgattam az RCA kábelt és hol előjött a zaj, hol pedig nyoma veszett. Így valószínűleg az SX17 lesz a hibás :

Vagy az erősítő bemenete. Ezt mondjuk könnyű ellenőrizni, csak át kell dugni a drótot a másik csatornába és kiderül, merre kell keresni tovább a hibát.

Igen az lesz a következő, de ahhoz gondolom a fejnél is cserélnem kell mivel aktív hajtás van....egyiken jön a mélyközép, másikon a magas. Ha csak az erősítő bemenetén cserlek, magasak megkapják a mélyközepek beállításait és mélyközepek a magasakét :D. Csak az a bibi hogy mondom ha a kábelt az Y elágazásnál mozgatom, hol eltűnik a búgás, hol visszajön, ezért gondolok arra hogy megsérült az árnyékolás :wacko:. De nem látni semmit :D