Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673714 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5190 Dátum: 2010.10.23 01:10:06 »
Kicsit szereltem ma a cuccost, próbáltam kideríteni a generátorzajhoz hasonló hiba okát :D. Még mindig fura hogy a hangerővel együtt nem erősödik, csak ott van a háttérben, aztán ha rázós úton megyek vagy jobbra kanyarodok, mintha valami kontakt hiba lenne és felerősödik és utána elhalhat. Leszedtem az erősítő plexijét és megnézegettem hogy az egyik RCA csatlakozó miért lötyög jobban mint a többi. Hát ahogy kihúztam a kábelt, az erősítőn lévő RCA bemenet fém külső köpenye lejött (gondolom ez a külső test). Visszacsúsztattam és multiméterrel kimértem hogy a külső ház és a nyáklapra kötött test között nincsen e szakadás......de nincs. Egyálltalán jól gondolom én ezt? Az a baj nem vagyok egy erősítő guru :D. Mit lehetne még méricskélni? Gondoltam még a fej RCA csatlakozóit is megmérem, hátha ott van bibi. Kábelek elhelyezésével nem lehet gond mert külön oldalon mennek.

RCA-kat mindig csavarva kell lehúzni! Ezt a trükköt, hogy lejön az RCA csatlakozó köpenye alapvetően a Powerek szokták csinálni, de ott sem befolyásol semmit. A hiba nem itt lesz...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5191 Dátum: 2010.10.25 08:32:38 »
Na és akkor most mit tudnék még megnézni?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5192 Dátum: 2010.10.25 10:09:12 »
Na és akkor most mit tudnék még megnézni?

Hát elég sokmindent. De minden megoldás kisebb-nagyobb, de inkább nagyobb szereléssel járna.... Ilyen tápkábel-RCA külön-külön legngőkábeles, kiszerelt megoldása jutott eszembe....

Ha kell, nálam van elfekvőben 5 méter RCA, most jut eszembe. Nem túl jó minőség, de arra elég, hogy összekössük a fejet az erősítővel, hogy úgy van-e zaj, és legalább az RCA esetleges hibáját ki lehet zárni.

Illetve most jutott eszembe, hogy amikor szerelted - ha szerelted - teljesen áramtalanítottad a rendszert? Úgy értem, hogy a tápkábel biztosítékát kivetted, az előlapot levetted, vagy netán volt, ami be volt kapcsolva?

RCA-k nem értek hozzá csupasz fémfelülethez, vagy egymáshoz?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5193 Dátum: 2010.10.25 10:48:49 »
Na megjött az SX17  :clap:
Igaz sajna újonnan már nem sikerült hozzájutni, de megvan, viszont kérdés: melyik csatornára használjam majd fel? magas, mélyközép,mély? hm? Tessenek választani.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5194 Dátum: 2010.10.25 10:52:26 »
Ezt látatlanban szerintem csak tippelni lehet. Ha ez a legjobb kábeled, akkor semmiképp nem a mélyhez tenném, leginkább a mélyközepekhez próbálnám ki, lévén a zene oroszlánrésze úgyis onnan szól.

Kétcsatis Pro még nem jött meg? A németektől egy hét alatt itt szoktak lenni a cuccok.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5195 Dátum: 2010.10.25 11:23:14 »
OFF
Nem is tudtam, hogy a Mogami gyárt, illetve gyártanak Mogami alapokra gitárkábelt:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250691665025
Nem is vészesen drága.
/OFF

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5196 Dátum: 2010.10.25 13:30:33 »
Na megjött az SX17  :clap:
Igaz sajna újonnan már nem sikerült hozzájutni, de megvan, viszont kérdés: melyik csatornára használjam majd fel? magas, mélyközép,mély? hm? Tessenek választani.

Én meg pont a mélyhez tenném. Lehet, hogy az eltérő kábelek eltérő karakterisztikája kiütközik, ha a szetten belül eltér...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5197 Dátum: 2010.10.25 14:01:18 »
Na és akkor most mit tudnék még megnézni?

Az sem biztos, hogy generátorzaj, lehet, hogy valamelyik összetevője a láncnak zajong. Meg kéne mutatni valami hozzáértőnek.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5198 Dátum: 2010.10.25 14:04:43 »
Na megjött az SX17  :clap:
Igaz sajna újonnan már nem sikerült hozzájutni, de megvan, viszont kérdés: melyik csatornára használjam majd fel? magas, mélyközép,mély? hm? Tessenek választani.

Én meg pont a mélyhez tenném. Lehet, hogy az eltérő kábelek eltérő karakterisztikája kiütközik, ha a szetten belül eltér...

Biztos kiütközik, pont azért érdemes a mélyközéphez tenni, hogy kiderüljön milyen és mit érdemes tenni vele.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5199 Dátum: 2010.10.25 22:18:40 »
Igen az a baj hogy néha előjön a  dolog, néha nem. De halkan mindíg jelen van és fordulatszámfüggő, ahogy nő a motorfordulat, úgy egyre magasabban sípol. Hangereje hol hangos (ha kanyarodok vagy belemegyek 1-2 "gödörbe") hol pedig elhalkul. Ha hangosan hallgatok zenét, nem is hallani. Csak akkor hallom ha halkan hallgatom a zenét. Létezik az hogy rossz lenne a Stinger SX17? :D mert ebből van 2 db 5m-es. Csak eddig mivel az egyik a subnak volt azon nem hallotam a zajt. Csak most hogy a magasakra került az RCA az aktív hajtás miatt. Nekem is van amúgy itthon valami ramaty RCA-m majd azzal kipróbálom sípol é. Ha nem akkor az SX17 kuka :D Bár azt hiszem inkább majd az lesz a mélynek. De hogy mehet tönkre egy ilyen kábel? bazi vastag robosztus szigetelése van + be van bandázsolva. De lehet anno azért adta a srác a kettőt 30e-ért :D Mert az egyik rossz. Amúgy ezt ellenállásmérővel ki lehet mérni nem? De igaz legegyszerűbb ha berakok helyette egy másikat csak próbaképpen.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5200 Dátum: 2010.10.25 22:19:40 »
Na és akkor most mit tudnék még megnézni?

Az sem biztos, hogy generátorzaj, lehet, hogy valamelyik összetevője a láncnak zajong. Meg kéne mutatni valami hozzáértőnek.

Te meg tudnád nekem nézni esetleg? :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5201 Dátum: 2010.10.26 05:45:12 »
Igen az a baj hogy néha előjön a  dolog, néha nem. De halkan mindíg jelen van és fordulatszámfüggő, ahogy nő a motorfordulat, úgy egyre magasabban sípol. Hangereje hol hangos (ha kanyarodok vagy belemegyek 1-2 "gödörbe") hol pedig elhalkul. Ha hangosan hallgatok zenét, nem is hallani. Csak akkor hallom ha halkan hallgatom a zenét. Létezik az hogy rossz lenne a Stinger SX17? :D mert ebből van 2 db 5m-es. Csak eddig mivel az egyik a subnak volt azon nem hallotam a zajt. Csak most hogy a magasakra került az RCA az aktív hajtás miatt. Nekem is van amúgy itthon valami ramaty RCA-m majd azzal kipróbálom sípol é. Ha nem akkor az SX17 kuka :D Bár azt hiszem inkább majd az lesz a mélynek. De hogy mehet tönkre egy ilyen kábel? bazi vastag robosztus szigetelése van + be van bandázsolva. De lehet anno azért adta a srác a kettőt 30e-ért :D Mert az egyik rossz. Amúgy ezt ellenállásmérővel ki lehet mérni nem? De igaz legegyszerűbb ha berakok helyette egy másikat csak próbaképpen.
Hát az "enyimé" 20e volt second hand... :) 1 stück

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5202 Dátum: 2010.10.26 08:32:13 »

Te meg tudnád nekem nézni esetleg? :D

A fülemmel meg, de azzal sokra nem mész. Nálam se műszer, se szerszám a szereléshez. Mészáros Gyurival jobban jársz.

A kábel csak egyféleképpen tud elromlani, ha elszakad benne valami. A csatlakozások törhetnek, kontakthibásodhatnak, az gyakoribb és valószínűbb.

Ha fordulatszámra nő, akkor inkább generátorzaj, de lehet gyújtászaj is, bár az inkább állandó hangerejű, csak a frekvenciája változik. Az viszont gyanús, hogy lejött az egyik RCA, de ilyenkor végig kell próbálni az összes földpontot, esetleg a fejegységét is, szóval nem rövid és egyszerű feladat.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5203 Dátum: 2010.10.26 12:32:47 »
Petyaa, nem tudom, miért nem mentél már régen ki Gyurihoz. Egy beszélgetés, hallgatózás első körben egy fillérbe nem kerül, mindenképp javaslom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5204 Dátum: 2010.10.26 20:53:27 »
öööö..... Van itt valaki, akinek mond valamit az alábbi felsorolás?

Sony C90
Alpine 7906R
Nakamichi CD700
 ::) :innocent: