Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673855 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4980 Dátum: 2010.10.03 11:51:42 »
Jól van na! :hug: Nem kell nekem most power, nem is lenne rá pénzem, nem akarok ebben az évben már hifire költeni. Inkább kimászok az adóságokból :D Aztán majd jövőre folyt köv. Amúgy most néztem hogy a 75.2 újonnan akciósan 25e Ft :D kemény! Jól levitték az árát :wacko: http://www.argep.hu/product_327472.html

 :eek: Bakker. A másik helyen meg 44 ezer...? Hát, nem tudom.... a képen a 25 ezresnél is egy 75.4 van a képen, ha jól látom. Mér nem lehet lefényképezni a kétcsatornásat, ha már árulják...?

Ha netán eltévesztették, és a 75.4-est adják ennyiért, ott ne hagyd!  :D Legfeljebb veszel hozzá egy duplatekercses szubot, és megzavargászod vele, mint Singer a találmányát....  :devil:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4981 Dátum: 2010.10.03 12:00:14 »
Nem tudtam ne haragudj...

Mondom, hogy nem haragszom!  :D Én csak erősen elgondolkoztam a megvételén, Te meg megvetted. Ennyi.
Különben is, van egy másik eladó, majd megnézem azt.  :)
Ja, hogy erősen gondolkodtál, aszmás :D
Tégy úgy, nem a 210/70W-os szettet mondod?
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4982 Dátum: 2010.10.03 12:01:58 »

KÖZÖD???

 :D :D :D  :flowers:

Hirdeti egy srác. Most beszéltem vele, holnap megnézem. Ha jó, elviszem...  :wub:

De Neked a GTO erősítőhöz GTO szetted van, nem?

Jól van na! :hug: Nem kell nekem most power, nem is lenne rá pénzem, nem akarok ebben az évben már hifire költeni. Inkább kimászok az adóságokból :D Aztán majd jövőre folyt köv. Amúgy most néztem hogy a 75.2 újonnan akciósan 25e Ft :D kemény! Jól levitték az árát :wacko: http://www.argep.hu/product_327472.html
Lehet mégse ártana venni egy ilyet még az idén újonnan... :D
Vagy csúnyán lealkudni a használtat, még mostanába gyorsan :D
Emellé ott lenne az indok, hogy miért nem ad érte annyi pénzt az ember.
Lehet mégsincs vége az idei Hifinek kettőnknek?   :devil:
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4983 Dátum: 2010.10.03 12:02:11 »
Ja, hogy erősen gondolkodtál, aszmás :D
Tégy úgy, nem a 210/70W-os szettet mondod?

A tiéd is annyi, amit megvettél, nem?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4984 Dátum: 2010.10.03 12:02:32 »
Jól van na! :hug: Nem kell nekem most power, nem is lenne rá pénzem, nem akarok ebben az évben már hifire költeni. Inkább kimászok az adóságokból :D Aztán majd jövőre folyt köv. Amúgy most néztem hogy a 75.2 újonnan akciósan 25e Ft :D kemény! Jól levitték az árát :wacko: http://www.argep.hu/product_327472.html

 :eek: Bakker. A másik helyen meg 44 ezer...? Hát, nem tudom.... a képen a 25 ezresnél is egy 75.4 van a képen, ha jól látom. Mér nem lehet lefényképezni a kétcsatornásat, ha már árulják...?

Ha netán eltévesztették, és a 75.4-est adják ennyiért, ott ne hagyd!  :D Legfeljebb veszel hozzá egy duplatekercses szubot, és megzavargászod vele, mint Singer a találmányát....  :devil:
Nekem egy 75.4 se ártana :D Szóval ha az, akkor mégjobb :D
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4985 Dátum: 2010.10.03 12:02:53 »
Ja, hogy erősen gondolkodtál, aszmás :D
Tégy úgy, nem a 210/70W-os szettet mondod?

A tiéd is annyi, amit megvettél, nem?
De nem ám...270/90W
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4986 Dátum: 2010.10.03 12:05:52 »
Egyébként 90/270W a terhelhetősége.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4987 Dátum: 2010.10.03 12:06:40 »
Egyébként 90/270W a terhelhetősége.
Akkor nem ugyanarról beszélünk, mert én láttam egy másik szettet, mint "B" terv, és az 210/70W volt.
Viszont azt most nem találom :( pedig beakartam linkelni, hátha mégis...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.03 12:12:23 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4988 Dátum: 2010.10.03 12:15:53 »
Egyébként 90/270W a terhelhetősége.
Akkor nem ugyanarról beszélünk, mert én láttam egy másik szettet, mint "B" terv, és az 210/70W volt.
Viszont azt most nem találom :( pedig beakartam linkelni, hátha mégis...

A Power szettnek 90/270W terhelhetősége van. Nem a GTO szériást nézted B tervnek?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4989 Dátum: 2010.10.03 12:20:44 »
Egyébként 90/270W a terhelhetősége.
Akkor nem ugyanarról beszélünk, mert én láttam egy másik szettet, mint "B" terv, és az 210/70W volt.
Viszont azt most nem találom :( pedig beakartam linkelni, hátha mégis...

A Power szettnek 90/270W terhelhetősége van. Nem a GTO szériást nézted B tervnek?
Azt hiszem azt, de már nincs fenn :)
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4990 Dátum: 2010.10.03 12:29:09 »
Azt hiszem azt, de már nincs fenn :)

Mindegy, engem kifejezetten a Power széria érdekelt...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4991 Dátum: 2010.10.03 20:01:54 »
...Az erősítőket be szeretném tenni az ülések alá...
 
...Szóval így az átalakítás költségei:
 3db Stinger SX6 RCA -------------------> 45 000 Ft (de ez meglehet az eladott 2db jelenlegi SX17 árából)
 6m Stinger tápkábel (+-) --------------> 13 140 Ft...

Menj el gmAudióhoz, ők megcsinálják a szerelést, és tuti nem 45 rongyért kapsz tőlük olyan RCA-t, ami illeszkedik a szetthez. Ha bent van minden, be is állítja neked a fejet. Ha ennyit rászánsz, akkor tényleg beszélj vele, garantáltan jobb eredménnyel dolgoznak, mint mi, lelkes amatőrök. Ne b.ssz el több pénzt fölöslegesen, kétes eredménnyel...  :flowers: 45 rongyért RCA, mikor annyiból már ajtót lehet építeni?! Nemá...  :winkiss: A listádból legfeljebb az erősítőt szerezném be, olyat nem fog Gyuri adni, pláne nem használtat. A többit majd ő készletről biztosítja, és nem ilyen veszett árakon.

Egyébként 6 méter tápkábel nem kevés, fölösleges annyi, ha már az egyik erősítő be van kábelezve. Pozitív és negatív kábelből amúgy sem kell ugyanannyi; a testnek elég max. 1 méter.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4992 Dátum: 2010.10.03 22:33:03 »
...Nem tudom elképzelni, hogy egy jóval drágábban kiépített aktív rendszer a gyakorlati életben annyival többet tud nyújtani....

Dehogynem... Mennyivel drágább egy aktív rendszer? Ha magadnak építed, akkor egy második erősítő, plusz 1-2 méter kábel árával. Ha beszerelteted, akkor ezen felül munkadíjjal.

Mit tud ezért? 1. Rugalmasságot. Erre írta Ear, hogy a fontosabb dolgokat kézben tudod tartani: vágási frekvenciák, vágás meredeksége, egyes hangszórók hangereje. Passzív rendszernél az időket sem tudod megfelelően szabályozni. Ahonnan kiindultunk: Petyának aktív feje van, ezt a tudást a passzív keresztváltók beépítésével mind kiherélné a fejből. 2. Jobb dinamikát, tisztább hangzást. Nem kell túlmagyarázni, mit tesz egy olcsó passzív alkatrész, ha beépíted a lánc közepébe: előzékenyen magára vállalja a szűk keresztmetszet szerepét.  :devil: És ezek mind jól hallható, tényleg kézzel fogható dolgok, nem holmi placebo, mint autóban a sportlégszűrő és a virtuális lovak. Szerintem megéri a ráfordítás.

Az autó ráadásul olyan gázos, rugalmatlan, nehezen állítható közeg, hogy a DSP elég sok szívástól kíméli meg az embert. Lehet pozíciókat vadászni DSP nélkül, lehet hosszú idő alatt kikapcsolt procival is fázist találni, hallottam is olyan autót, ahol ez nagyjából összejött. Az is igaz, hogy a proci hangyányit belenyúl a hangba még az RSII-nél is. (DEX-P9-nél már egyáltalán nem. Mondjuk az annyiba is kerül...) Aki akarja, kikapcsolhatja. Nekem nagy segítség volt, az tuti.
Elkezdtem gondolkozni, hogy kéne egy erősítő mondjuk egy udim 2 csatornás jr, hogy a 88rsII-t dspje  aktiválódjék :), de akkor milyen rca-t tegyek a mélycsatornához?, mert a Vivanco HQ egy kicsit inkább magas fele mozog, vagy egyelőre próbáljak mélyhajtásra jbl gts180 akkal meg holmi rca-kkal indulni? Aztán majd valami? Mert egyre kiváncsibb vagyok az aktív történetre.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4993 Dátum: 2010.10.03 23:02:57 »
Ezek a Stingerek (ill a Hollywood Energetic kvázi-Stingerek) több rendszerben is jól dolgoznak RSII-vel, mikro erősítőkkel, hangszórókkal. A Hollywoodok különösen jó áron vannak, szerintem azzal nem nyúlsz mellé.

Ha már rendelkezésre áll a JBL, mindenképp kipróbálnám. Hidalva tud 200 wattot, ez egy gyors, nem túl nagy teljesítményigényű mélynek elvileg elég lesz.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4994 Dátum: 2010.10.03 23:10:20 »
Ezek a Stingerek (ill a Hollywood Energetic kvázi-Stingerek) több rendszerben is jól dolgoznak RSII-vel, mikro erősítőkkel, hangszórókkal. A Hollywoodok különösen jó áron vannak, szerintem azzal nem nyúlsz mellé.

Ha már rendelkezésre áll a JBL, mindenképp kipróbálnám. Hidalva tud 200 wattot, ez egy gyors, nem túl nagy teljesítményigényű mélynek elvileg elég lesz.
Most a 4 csatis udim hidban hajtja a 30 centis rockford ládát ettől csak combosabb lehet. A kérdés viszont az, hogy hol vigyem hátra az rca-t, mert sajna nincs hely neki ott ahol a 4 csati hátramegy illetve előre jön a 2 bi40 kábelpár, ippen csak visszatudtam rakni a kábelalagút borítását, és semmi pénzért nem bontanám le.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.03 23:12:40 írta taby »