Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674090 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4890 Dátum: 2010.09.23 09:06:14 »
Naná hogy izgi. Olyan vagyok mint a szivacs. :D  Szívom fel a sok infót. Ezért is kérdeztem tőletek, hogy mit érdemes tudni pl. a Pyle, Hifonics, Audiobank, Poweracoustik, Solidaudio márkák erősítőiről. Mert ok, hogy amerikai meg minden, de mennyire megbízható, stabil szerkezetek ezek pl. a a te JBL -edhez képest stb. Szóval mit érdemes tudni ezekről a márkákról?

Hát..... valamicskét megtudhatsz róluk azzal is, hogy

a. mennyi van belőlük eladó
b. mibe kerülnek általában használtan az új árukhoz képest.

Ebből azért kiderül, hogy mennyire megbecsült darabok. Én például rendszeresen átböngészem a kársztájling autóhifis rovatát. Néha komoly darabok tűnnek fel fillérekért, és mivel hozzá lehet szólni a hirdetésekhez, látszanak a reakciók is.

...nekem például egy Px 600.2-es erősítőt ajánlottak be most legutóbb 40!!! ezerért.  :eek:
Csak néztem. Mondom van ilyen....? Mondom szerencsém kábé anyni, min k...ának a jámborsághoz, itt a nagy Px, én meg három hete vettem a négycsatornásat.

...aztán rájöttem (ráébresztettek), hogy csak egy ilyen erősítő önmagában édeskevés. Gonosz dolog, hogy van egy brutál turbómotorod egy Trabant 601 féltengellyel, és tudod, hogy iszonyúan tudna menni, ha volna, ami átvigye az erőt.... ::)
Valószínűleg az erősítő új árát verdeste volna az a háttér előkészítés, amit ez a cucc igényel, úgyhogy lemondtam róla, még mielőtt rábeszéltem volna magam...  :D Ha sikerülne keresztülvinni a 600.4 hátterének normális kiépítését, asszem azzal is hosszú időre boldog lennék. Vagy legalábbis nem érezném olyan erősen a változtatás kényszerét.

Szóval érdemes rendszeresen körülnézni, napi kábé öt percbe kerül. Persze vannak slágertermékek is, ilyen volt pár éve az Audiosystem, amit vittek, mint a cukrot, aztán mostanában meg alig hallani róluk. Vagy ilyen volt a Steg. Két éve általában gatyába lőttek tőle, hogy egy ohm stabil, meg hogy mit tud már 11 Volt feszültség mellett.... most meg el vannak tűnve. Most vagy lecsengett a hype, vagy akinek van ilyenje, az annyira elégedett vele, hogy nem adja el..... és nem is beszél róla...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4891 Dátum: 2010.09.23 09:10:28 »
Megvan asszem, Steg K 4.01 volt az etalon modell. Szuperlatívuszokban lehetett hallani róla, most meg sehol senki, akinek ilyenje lenne....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4892 Dátum: 2010.09.23 10:14:23 »
...egy ilyen erősítő önmagában édeskevés.

Na ja. Ahogy egy combos erősítő kerül a rendszerbe, ahhoz, hogy kihajtsd, kell megfelelő táp, aztán olyan hangszórók, amiket lehet terhelni, és egy olyan autó, ami nem (illetve nem hallhatóan) zörög, rezonál nagy hangerőnél. Ezért nem is gondolkodtam több ezer wattban. Most van egy 300-as és egy 170-180 watt körüli erősítőm, ezekkel is lazán elérhető olyan hangerő, ami mellett már nem hallod, amit mond az utastárs, illetve amilyen hangerőn már nem szeretek zenét hallgatni. Néhány ezer watt ágyúval verébre kategória lenne.

...Vagy legalábbis nem érezném olyan erősen a változtatás kényszerét.

Ezt de szépen mondtad. Ear is már írta többször, mennyi jelentősége van (autó)hifiben az elfogadásnak. Rengeteg ideje, energiája, pénze rámegy az embernek, ha örökké a tökéletességre, a még jobbra, a még nagyobb teljesítményre törekszik, ráadásul az örökös útkeresésben alig marad valami a zene élvezetének. Tudni kell leállni, de ehhez szerintem az kell, hogy tudja az ember, meddig akar eljutni, ill. ismerje az ember a saját ízlését. (Nálam most teljes lelki béke van ezen a téren. Mármint az autóban. A nappalit meg hagyjuk... :devil: )

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4893 Dátum: 2010.09.23 10:17:49 »

...nekem például egy Px 600.2-es erősítőt ajánlottak be most legutóbb 40!!! ezerért.  :eek:


Jaja ezt láttam én is, ilyen kor a szívem szakad meg :D 60-at megér simán és a gyerek 40-ért akarja eladni. Már eleve nem értem mondjuk miért akar egy ilyet eladni. Mondjuk lehet kocsiváltásnál.....de én akkor is kiszedném. Bár ha belegondolok már nekem is nehéz lenne gyárira átalakítani a dolgokat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4894 Dátum: 2010.09.23 12:10:41 »
...egy ilyen erősítő önmagában édeskevés.

Na ja. Ahogy egy combos erősítő kerül a rendszerbe, ahhoz, hogy kihajtsd, kell megfelelő táp, aztán olyan hangszórók, amiket lehet terhelni, és egy olyan autó, ami nem (illetve nem hallhatóan) zörög, rezonál nagy hangerőnél. Ezért nem is gondolkodtam több ezer wattban. Most van egy 300-as és egy 170-180 watt körüli erősítőm, ezekkel is lazán elérhető olyan hangerő, ami mellett már nem hallod, amit mond az utastárs, illetve amilyen hangerőn már nem szeretek zenét hallgatni. Néhány ezer watt ágyúval verébre kategória lenne.

...Vagy legalábbis nem érezném olyan erősen a változtatás kényszerét.

Ezt de szépen mondtad. Ear is már írta többször, mennyi jelentősége van (autó)hifiben az elfogadásnak. Rengeteg ideje, energiája, pénze rámegy az embernek, ha örökké a tökéletességre, a még jobbra, a még nagyobb teljesítményre törekszik, ráadásul az örökös útkeresésben alig marad valami a zene élvezetének. Tudni kell leállni, de ehhez szerintem az kell, hogy tudja az ember, meddig akar eljutni, ill. ismerje az ember a saját ízlését. (Nálam most teljes lelki béke van ezen a téren. Mármint az autóban. A nappalit meg hagyjuk... :devil: )

Én ezér is nem gondolkodom aktívban. Végülis ez csak egy közlekedési eszköz, alapvetően arra való, hogy az ember A-ból B-be eljusson. Ha belegondolok, hogy annak az új árából, ami most így nyersen van a kocsiban, más autót vesz, hülyének nézem magam. Ráadásul úgy, hogy otthon egy 4-6 éves one box - one cinema - típusú "házimozi rendszer" figyel, kábé (új áron) mintegy 30-40 ezer értékben.....  :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4895 Dátum: 2010.09.23 12:18:00 »

...nekem például egy Px 600.2-es erősítőt ajánlottak be most legutóbb 40!!! ezerért.  :eek:


Jaja ezt láttam én is, ilyen kor a szívem szakad meg :D 60-at megér simán és a gyerek 40-ért akarja eladni. Már eleve nem értem mondjuk miért akar egy ilyet eladni. Mondjuk lehet kocsiváltásnál.....de én akkor is kiszedném. Bár ha belegondolok már nekem is nehéz lenne gyárira átalakítani a dolgokat.

van, akinek kell a pénz, gyorsan. az adja el az ilyet ennyiért. Asszem említettem már többször az eladott Hybrid Ovation szettet, ami alig volt még bejáratva is, és 40-ért kelt el pár óra alatt. Az is valami hasonló helyzet lehetett.
DE minek vegye meg az ember, csak hogy keressen rajta bizonytalanul 20 ezret, kvázi más nyomorán? Akkor inkább vigye el olyan, aki be tudja építeni....

...persze egy ilyen beépítéséhez kell ám lapátolni a pénzt a kocsiba rendesen. Rezgéscsillapítás, kábelek, RCA, táp, kondi (nem ám ezek a 15 ezres tartályok...), és persze amit meghajt mind-mind válogatott elemeknek kell lenni, hogy ez tudja azt hozni, amit tud. Sokan (első pillanatban én is) erről feledkeznek meg, ha ilyen árcédulát látnak. Aztán megy a szegelgetés, és sehogy sem akar összeállni, végül jön az ítélet: ez egy sz.r, ennyiért nem érte meg. Pedig lehet, hogy egy eggyel kisebb csodásan zenélne a már meglévő háttérrel...


(...istenem. csak jusson ez a szép kerek gondolat az eszembe a következő ilyen "impulzusnál"....  :D)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4896 Dátum: 2010.09.24 08:49:08 »
Tegnap megvettem életem első "vásárolt" nem gyári autórádióját.

A választás azért lett a Pioneer deh-2220, mert MP3+USB, a fekete passzol a kocsi belsejéhez a kevés krómmal együtt, valamint a háttérvilágítás is egy az egyben ugyanolyan zöld. Egy másik ok, hogy a hangszórók is pioneerok (Mind a kettő :D ). Ez egy nem drága modell (21500Ft volt), de legalább ha felnyesik és kirapbolnak, majd nyugodtan veszek másikat.

Mit gondoltok? Jól döntöttem?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4897 Dátum: 2010.09.24 09:34:48 »
20 rongy környékén ez a rádió egy teljesen jó választás. A többi, hasonló árú fejben nincs RCA kimenet; ehhez legalább tudsz majd csatlakoztatni egy erősítőt, ha úgy hozza kedved.

A hangszórókat nem ismerem.

------------------

Tényleg, nem kell valakinek az Element szettem? Árról megegyezünk.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4898 Dátum: 2010.09.24 09:40:09 »
Igen tényleg jó. Ha nem akarnék komoly hifit építeni én is ilyet vennék ugyan akkor meg lehet rá egy 2 csatornás erősítőt kötni ha kell majd esetleg mélyláda. USB van elől ami fontos lehet szupi :clap:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4899 Dátum: 2010.09.24 09:43:38 »
Tegnap megvettem életem első "vásárolt" nem gyári autórádióját.

A választás azért lett a Pioneer deh-2220, mert MP3+USB, a fekete passzol a kocsi belsejéhez a kevés krómmal együtt, valamint a háttérvilágítás is egy az egyben ugyanolyan zöld. Egy másik ok, hogy a hangszórók is pioneerok (Mind a kettő :D ). Ez egy nem drága modell (21500Ft volt), de legalább ha felnyesik és kirapbolnak, majd nyugodtan veszek másikat.

Mit gondoltok? Jól döntöttem?
Képet ne idézzünk pls.!
Én is ezt nézegettem anno, pont USB miatt...
Végül DEH - 4200SD lett, amit nem bántam meg, bár nem passzol a kék háttérvilágítás, de a beállításait még mindig nem volt időm átnézni.
Pont az RCA-k miatt lett ez, mert ezen 3 pár van, emellé jelenleg 2-t használok is, amíg nincs sub.

Szerintem is jó választás volt.

Ma megnézem az autód, ha jössz vele ;) és nincs ellenedre :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.24 15:59:19 írta musspici »
Józsi vagyok :-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4900 Dátum: 2010.09.24 10:16:03 »
Persze mindenki kipróbálhatja, de csak tiszta cipőben mert minden porszemért ölök!

Itt a hangszóró: http://www.argep.hu/product_713238.html :)

Ez is tűrhető?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4901 Dátum: 2010.09.24 10:21:43 »
Persze mindenki kipróbálhatja, de csak tiszta cipőben mert minden porszemért ölök!

Itt a hangszóró: http://www.argep.hu/product_713238.html :)

Ez is tűrhető?
Sabelt cipő ami tiszta, az még márkás is a Mazda-hoz? :D
Stimmel a szine is... :)
Hangszóróból 3 utas :oO
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4902 Dátum: 2010.09.25 11:58:18 »
Jojo!

itt van egy láda, 10-est bőven megér! Nagyon olcsó :yes: oválokat 8-ért el tudod adni. Így 2000-ből van egy jó ládád. Nagyságrendekkel jobb lenne a zene. Ovál kihúz, elad 8-ért és ez a láda megvesz :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4903 Dátum: 2010.09.25 11:58:52 »

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4904 Dátum: 2010.09.25 12:09:08 »
láda: http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=206399
Ja néztem én is :)
Azért köszi, pont ezen gondolkodok én is :D
Felteszem expreszre, racing bazárra, carstylingra azt meglátjuk :D
Csak majd vissza kell mókáznom a kalaptartót...mert van egy normális nem kivágott is :)
Józsi vagyok :-)