Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673722 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4830 Dátum: 2010.09.16 22:32:38 »


A magyarázat alighanem az lesz, hogy a kolléga nem szerette volna aktívban hagyni a rendszert, csak kipróbálta, de kábelezni simán, négycsatornáshoz akart. Ennek megfelelően bent hagyta a keresztváltót is.

...de hogy árnyékolt  (vagy koax) kábel minek kellett....

Na hát igen az a helyzet ezt a vásárlást kicsit elszúrtam. Én arra gondoltam hogy ez sodrott érpárú árnyékolt kábel........holott ez egy sima árnyékolt kábel 1 érrel :D. Láttam hogy JBL tomi vágja méretre nekem a kóbelt de csak akkor néztem meg hogy néz ki valójában amikor elment. Lehet föl kellenne hívnom hogy nem lehetne e kicserélni a dolgot :D Lesz egy utam Budaörsre. Csak kicsit ég a fejem emiatt hogy így hülyét csináltam magamból.
 Most aktív a rendszerem, kikötöttem a hangváltókat, a hangszórókat közvetlenül az erősítőre kötöttem (csatornánként egy hangszóró ...már leesett :D) mivel nincs még egy erősítő így a mélyláda távozott a kocsiból (egyenlőre). Nagyon szép lett a hangzás, mintha stabilabb is lenne így az erősítő a mélyláda nélkül :D. Vágásokat nézegettem, de igazából még nem tudom mit hol érdemes megvágni :D Tamás az mondta hogy 3500-nál vágjak.....mondtam jó vágok de az nem terheli meg nagyon a magasat? Hogy állítsam be a vágásokat??
 Egyenlőre nem tudom eldönteni mi legyen, mert az aktív rendszerre még kellene várnom több hónapot is mire tudok venni egy másik erősítőt....lehet beérem egy 2 csatornás GTO-val is de akkor is több pénzt kell belefecölni + több munkát is. Viszont ezzel az új kábellel nem fogok tudni dolgozni mert rövid lesz.....akár aktív rendszert szeretnék akár passzívat hangváltókkal. Hangváltóimat hátra tettem így több vezeték kell. Ha előrébb teszem őket akkor be tudom kötni a rendszert ezzel a koax kábellel is de nem biztos hogy ezt meg akarom csinálni. Egyenlőre tobzódok kicsit a kis aktív rendszeremmel :D aztán majd meglátom. Ti mit tennétek? Totál nem tudom már mi legyen :lol: :) :wacko:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4831 Dátum: 2010.09.16 22:50:19 »


A magyarázat alighanem az lesz, hogy a kolléga nem szerette volna aktívban hagyni a rendszert, csak kipróbálta, de kábelezni simán, négycsatornáshoz akart. Ennek megfelelően bent hagyta a keresztváltót is.

...de hogy árnyékolt  (vagy koax) kábel minek kellett....

Na hát igen az a helyzet ezt a vásárlást kicsit elszúrtam. Én arra gondoltam hogy ez sodrott érpárú árnyékolt kábel........holott ez egy sima árnyékolt kábel 1 érrel :D. Láttam hogy JBL tomi vágja méretre nekem a kóbelt de csak akkor néztem meg hogy néz ki valójában amikor elment. Lehet föl kellenne hívnom hogy nem lehetne e kicserélni a dolgot :D Lesz egy utam Budaörsre. Csak kicsit ég a fejem emiatt hogy így hülyét csináltam magamból.
 Most aktív a rendszerem, kikötöttem a hangváltókat, a hangszórókat közvetlenül az erősítőre kötöttem (csatornánként egy hangszóró ...már leesett :D) mivel nincs még egy erősítő így a mélyláda távozott a kocsiból (egyenlőre). Nagyon szép lett a hangzás, mintha stabilabb is lenne így az erősítő a mélyláda nélkül :D. Vágásokat nézegettem, de igazából még nem tudom mit hol érdemes megvágni :D Tamás az mondta hogy 3500-nál vágjak.....mondtam jó vágok de az nem terheli meg nagyon a magasat? Hogy állítsam be a vágásokat??
 Egyenlőre nem tudom eldönteni mi legyen, mert az aktív rendszerre még kellene várnom több hónapot is mire tudok venni egy másik erősítőt....lehet beérem egy 2 csatornás GTO-val is de akkor is több pénzt kell belefecölni + több munkát is. Viszont ezzel az új kábellel nem fogok tudni dolgozni mert rövid lesz.....akár aktív rendszert szeretnék akár passzívat hangváltókkal. Hangváltóimat hátra tettem így több vezeték kell. Ha előrébb teszem őket akkor be tudom kötni a rendszert ezzel a koax kábellel is de nem biztos hogy ezt meg akarom csinálni. Egyenlőre tobzódok kicsit a kis aktív rendszeremmel :D aztán majd meglátom. Ti mit tennétek? Totál nem tudom már mi legyen :lol: :) :wacko:
Egyszer szívesen meghallgatnám a rendszeredet, így mély nélkül aktívban :)
Józsi vagyok :-)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4832 Dátum: 2010.09.16 22:53:08 »
Satriani! Most már hallanom kell a rendszered vmikor...

Jajj, abból nagy elvárásokkal csak csalódás lenne...  :whistling: Egyébként állok elébe, ha Gyöngyösön jársz, nagyon szívesen megmutatom, nekem kimondottan tetszik benne a muzsika.  :yes: Ma pl. Gy-Hatvan-Gy volt a menetrend, Tori Amos adott koncertet, élveztük a csibe hangját.  :wub:

...Hogy állítsam be a vágásokat??...
...Ti mit tennétek?...

Próbáld meg először azokat a vágásokat, amelyekkel a gyári keresztváltó is dolgozik, aztán finomíts. Másik módszer: húzd le a magasakat, hallgasd pár napig csak a mélyközepeket (elsőre természetesen hiányos lesz a hangzás), próbáld megkeresni, meddig engedheted fel őket. Valahol 2 és 4 kHz között kellene elvágni a mélyközép tetejét, 6 vagy 12 dB/oktáv meredekséggel. (Az alját nagyon óvatosan vágd, szakember szerint a túlzott vágás nem csak az alsó, hanem a közép- és felsőtartományt is befolyásolja! 50, esetleg 63 Hz-nél kezdenék.) Aztán erre kell ráengedni a magasakat, nem feltétlenül ugyanott és ugyanolyan meredekséggel elvágva, mint ahol a mélyközép tetejét vágtad. Netes "tanulmányaim" alapján kevés magas van, amit érdemes 2 kHz-ig leengedni; inkább 3.15-nél lehet jó indítani - mondom ezt teljesen vakon, a szetted ismerete nélkül. Szerintem nyugodtan kiindulhatsz 3.15-ös vagy 4 kHz-es keresztezési frekiből, 12-es meredekséggel, abból baj nem lehet.

Mit tennék?
1. Rövid távon
Hány méter kábelt vettél? Ha megvan 15-16m, az szűken elég egy első szettnek úgy, hogy az erősítő valamelyik ülés alatt van. Hidd el, sokkal jobb ott, mint a csomagtartóban, az ülés támláján. Vágnék egy falapot, vennék sziloplasztot, átkötném a tápot, és máris spóroltam 10 méter hangszórókábelt.
2. Középtávon
Vennék egy használt 1-2 csatis erősítőt is, ami illeszkedik a mélyláda teljesítményéhez. Addig meg szoknám, járatnám az első szettet aktívban, mély nélkül. Sokkal rugalmasabb az aktív hajtás. Rögösebb út, de kifizetődő. És erősítőt az ülés alá szerelnék, takarékos, szándékosan nem látványos, használható, az Auris ülés alatti helyére gondolva élhető kompromisszum.
3. Függetlenül mindentől elmennék végre egy szakihoz, akitől nem csak vásárolni lehet, hanem jó füle van, és képes szaktanácsot adni. Nem is kell az autódhoz nyúlnia, de legalább mondja meg a frankót, jó úton jársz-e, vagy megint belesétálsz egy érdekes, de zsák :D utcába, mint pl. az UTP-kábelezés. Egy jó beszélgetés megkímélne attól, hogy esetleg bevásárolj.  :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4833 Dátum: 2010.09.16 22:55:15 »
Satriani! Most már hallanom kell a rendszered vmikor...

Jajj, abból nagy elvárásokkal csak csalódás lenne...  
Nem elvárásaim vannak, kíváncsi vagyok. Pl arra, hogy mit lehet kihozni a Coriból...Majd ha ki lesz fizetve. Mert ahogy a dolgok most állnak, csak akkor lesz rá, mondjuk havi 30-40 ezrével fél év alatt...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4834 Dátum: 2010.09.17 07:59:45 »
"Szóval valamit ki kell találnom hogy kijöjjek a kábelből. Mondjuk a hangváltókat előrébb kellene vinnem vagy valami."

Ebből nekem úgy tűnik, hogy druszám még számol a hangváltókkal a kábelezés során. Ennek tényleg csak úgy van értelme, ha hosszú távon nem marad aktív a rendszer.

naugyi.  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4835 Dátum: 2010.09.17 08:01:46 »

A Camryt anno ilyen elvek mentén is választottad, ugye?

Részben. Mindenképpen nagy és erős japán kocsit akartam, amiből a választék az, hogy Honda Legend, Lexusok és a Toyota Camry. Automata váltó, böszme motorral. A Legendek drágábbak ritkábbak és egy kicsit nyűgösebbek is, mint a Toyoták, és amíg kerestem egy sem jött szembe ami jó lett volna. Megnéztem hat-hét Lexust, de egyik sem volt az igazi, a Camry viszont retentő egyben volt, íg lett az. HA a 2.2-es motor lett volna benne, viszont meg sem nézem.....  :no:

És igen, ezek mind alaposan bőrözött, nagy légterű, alapból csendes, jól zajszigetelt kocsik, amikbe igen kiváló zenét lehet építeni.

Első generációs Lexus LS?
Nagy, böszme, nagy motorral, bőrös. Asszem pont egy klubtárs hirdeti jóval egymillió alatt.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4836 Dátum: 2010.09.17 08:09:25 »
Na hát igen az a helyzet ezt a vásárlást kicsit elszúrtam. Én arra gondoltam hogy ez sodrott érpárú árnyékolt kábel........holott ez egy sima árnyékolt kábel 1 érrel :D. Láttam hogy JBL tomi vágja méretre nekem a kóbelt de csak akkor néztem meg hogy néz ki valójában amikor elment. Lehet föl kellenne hívnom hogy nem lehetne e kicserélni a dolgot :D Lesz egy utam Budaörsre. Csak kicsit ég a fejem emiatt hogy így hülyét csináltam magamból.
 Most aktív a rendszerem, kikötöttem a hangváltókat, a hangszórókat közvetlenül az erősítőre kötöttem (csatornánként egy hangszóró ...már leesett :D) mivel nincs még egy erősítő így a mélyláda távozott a kocsiból (egyenlőre). Nagyon szép lett a hangzás, mintha stabilabb is lenne így az erősítő a mélyláda nélkül :D. Vágásokat nézegettem, de igazából még nem tudom mit hol érdemes megvágni :D Tamás az mondta hogy 3500-nál vágjak.....mondtam jó vágok de az nem terheli meg nagyon a magasat? Hogy állítsam be a vágásokat??
 Egyenlőre nem tudom eldönteni mi legyen, mert az aktív rendszerre még kellene várnom több hónapot is mire tudok venni egy másik erősítőt....lehet beérem egy 2 csatornás GTO-val is de akkor is több pénzt kell belefecölni + több munkát is. Viszont ezzel az új kábellel nem fogok tudni dolgozni mert rövid lesz.....akár aktív rendszert szeretnék akár passzívat hangváltókkal. Hangváltóimat hátra tettem így több vezeték kell. Ha előrébb teszem őket akkor be tudom kötni a rendszert ezzel a koax kábellel is de nem biztos hogy ezt meg akarom csinálni. Egyenlőre tobzódok kicsit a kis aktív rendszeremmel :D aztán majd meglátom. Ti mit tennétek? Totál nem tudom már mi legyen :lol: :) :wacko:

Beszélj a Tomival, szerintem meg tudjátok oldani.

A másik az, hogy az aktív rendszer nem az első, hanem az utolsó lépés én azt gondolom. Nagyon-nagyon jó passzív rendszereket lehet csinálni, és nagyon el lehet rontani egy aktív rendszert. Sok pénzt kell, hogy bele boríts, ha jó aktív rendszert akarsz a kocsiba. És nem csak egy erősítő a nagy tétel.
Stabilabb meg azért lett, mert nincs a méllyel terhelve a GTO tápja. Nekem is stabilabb lett. Mondjuk nekem a táp növekedett meg kicsit.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4837 Dátum: 2010.09.17 08:10:32 »
Próbáld meg először azokat a vágásokat, amelyekkel a gyári keresztváltó is dolgozik, aztán finomíts. Másik módszer: húzd le a magasakat, hallgasd pár napig csak a mélyközepeket (elsőre természetesen hiányos lesz a hangzás), próbáld megkeresni, meddig engedheted fel őket. Valahol 2 és 4 kHz között kellene elvágni a mélyközép tetejét, 6 vagy 12 dB/oktáv meredekséggel. (Az alját nagyon óvatosan vágd, szakember szerint a túlzott vágás nem csak az alsó, hanem a közép- és felsőtartományt is befolyásolja! 50, esetleg 63 Hz-nél kezdenék.) Aztán erre kell ráengedni a magasakat, nem feltétlenül ugyanott és ugyanolyan meredekséggel elvágva, mint ahol a mélyközép tetejét vágtad. Netes "tanulmányaim" alapján kevés magas van, amit érdemes 2 kHz-ig leengedni; inkább 3.15-nél lehet jó indítani - mondom ezt teljesen vakon, a szetted ismerete nélkül. Szerintem nyugodtan kiindulhatsz 3.15-ös vagy 4 kHz-es keresztezési frekiből, 12-es meredekséggel, abból baj nem lehet.

Mit tennék?
1. Rövid távon
Hány méter kábelt vettél? Ha megvan 15-16m, az szűken elég egy első szettnek úgy, hogy az erősítő valamelyik ülés alatt van. Hidd el, sokkal jobb ott, mint a csomagtartóban, az ülés támláján. Vágnék egy falapot, vennék sziloplasztot, átkötném a tápot, és máris spóroltam 10 méter hangszórókábelt.
2. Középtávon
Vennék egy használt 1-2 csatis erősítőt is, ami illeszkedik a mélyláda teljesítményéhez. Addig meg szoknám, járatnám az első szettet aktívban, mély nélkül. Sokkal rugalmasabb az aktív hajtás. Rögösebb út, de kifizetődő. És erősítőt az ülés alá szerelnék, takarékos, szándékosan nem látványos, használható, az Auris ülés alatti helyére gondolva élhető kompromisszum.
3. Függetlenül mindentől elmennék végre egy szakihoz, akitől nem csak vásárolni lehet, hanem jó füle van, és képes szaktanácsot adni. Nem is kell az autódhoz nyúlnia, de legalább mondja meg a frankót, jó úton jársz-e, vagy megint belesétálsz egy érdekes, de zsák :D utcába, mint pl. az UTP-kábelezés. Egy jó beszélgetés megkímélne attól, hogy esetleg bevásárolj.  :flowers:

vasárnap Gyöngyösön leszek.....  ::)
 :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4838 Dátum: 2010.09.17 08:53:27 »
egyébként hadd keljek egy kicsit a Kovács Tomi védelmére: néminemű füle az talán lehet, hogy van hozzá, meg lehet, hogy pár autó közelében is ott téblábolt, mikor autóhifit építettek bele. Egyszóval lehet nála vásárolni, meg tud ő szaktanácsot is adni. De ha valaki kér tőle húsz méter koaxiális hangszórókábelt, akkor azt fog adni. Te sem örülnél neki, ha a hentesnél, ahol disznókarajt kérsz, bélszínt kapnál. Vagy megpróbálnának rábeszélni. Tudod, mit akarsz, azért azt kérsz.

Itt is így volt: Petya felhívta, mondta, hogy ebből a típusú kábelből van szüksége ennyire. Ő meg levágta és vitte. Nem adott szaktanácsot, mert nem kérdezték. Gondolom, ha bemennék a GmAudiohoz, hogy azt szeretném, ha becsavaroznák a helyére a hangszóróimat, akkor fognák, és becsavaroznák, és nem akarnának rábeszélni egy egyedileg legyártott bőrözött kiemelőkeretre....  :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4839 Dátum: 2010.09.17 10:09:33 »
Nem azt írtam, hogy "menj el egy szakihoz, csak _ne_ Kovács Tomihoz"  :innocent: Mivel nem ismerem, nem is ítéltem meg. Ha tőle is lehet kérdezni, akkor ki kell használni a lehetőséget, és tanulni, informálódni, gondolatokat cserélni. Kedden du. 1-től este 9-ig voltam kint Szilasligeten, kb. 2 órát dolgoztam közben, máskülönben annyi inger ért, hogy csak azért megérte kimenni. A másik, ami állítólag nagyon jó iskola: egy-egy verseny. A legközelebbire megpróbálok kimenni, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan szólnak egyes autók, egyes márkák, koncepciók.

vasárnap Gyöngyösön leszek.....  ::)
 :D

Nnna! Kocsival jössz? Dolgozom 8-tól ~3-ig, utána ráérek, ha van kedved, fülelhetnénk egyet.

Nem elvárásaim vannak, kíváncsi vagyok. Pl arra, hogy mit lehet kihozni a Coriból...

Nagyon szívesen megmutatom, nekem most nagyon tetszik. Mondjuk csak azt fogod hallani, nekem mit sikerült kihozni; a lehetőségek szinte határtalanok, illetve szinte csak az anyagiak és a szakértelem szabnak határokat. A gmAudio-féle EB-győztes Twingo adottságai a Corollánál gyengébbek, mégis igen sokat hoztak ki belőle.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4840 Dátum: 2010.09.17 13:27:14 »
Nem azt írtam, hogy "menj el egy szakihoz, csak _ne_ Kovács Tomihoz"  :innocent: Mivel nem ismerem, nem is ítéltem meg. Ha tőle is lehet kérdezni, akkor ki kell használni a lehetőséget, és tanulni, informálódni, gondolatokat cserélni. Kedden du. 1-től este 9-ig voltam kint Szilasligeten, kb. 2 órát dolgoztam közben, máskülönben annyi inger ért, hogy csak azért megérte kimenni. A másik, ami állítólag nagyon jó iskola: egy-egy verseny. A legközelebbire megpróbálok kimenni, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan szólnak egyes autók, egyes márkák, koncepciók.

vasárnap Gyöngyösön leszek.....  ::)
 :D

Nnna! Kocsival jössz? Dolgozom 8-tól ~3-ig, utána ráérek, ha van kedved, fülelhetnénk egyet.

Nem elvárásaim vannak, kíváncsi vagyok. Pl arra, hogy mit lehet kihozni a Coriból...

Nagyon szívesen megmutatom, nekem most nagyon tetszik. Mondjuk csak azt fogod hallani, nekem mit sikerült kihozni; a lehetőségek szinte határtalanok, illetve szinte csak az anyagiak és a szakértelem szabnak határokat. A gmAudio-féle EB-győztes Twingo adottságai a Corollánál gyengébbek, mégis igen sokat hoztak ki belőle.


Hát nekem egyetlen szóval jellemezte a DSK-t, amikor beszereltem: ez szörnyű. Semmi színpad, sztereo is csak itt-ott. Hó, hogy nem hallotta előtte....  ::)

Kevés lenne az én kis alap szettem, a passzívban hajtott rendszeremmel, azért azt gyanítom, nem összehasonlítási alap a Tiéddel. Valószínűleg nekem nem is lesz olyan sosem, de azért kíváncsi lennék rá.  :D

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4841 Dátum: 2010.09.17 14:39:48 »
Úgy emlékszem DSK -t sem demofalban sem autóban nem hallottam, csak az ESK -t a demofalban. Az ott tetszett, de hogy egyébként az is milyen lenne pl. az autómban. Ha megyek Gyöngyösre bátyámékhoz majd integetek nektek valahol  ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4842 Dátum: 2010.09.17 14:52:01 »
Satriani! Most már hallanom kell a rendszered vmikor...

Jajj, abból nagy elvárásokkal csak csalódás lenne...  :whistling: Egyébként állok elébe, ha Gyöngyösön jársz, nagyon szívesen megmutatom, nekem kimondottan tetszik benne a muzsika.  :yes: Ma pl. Gy-Hatvan-Gy volt a menetrend, Tori Amos adott koncertet, élveztük a csibe hangját.  :wub:

...Hogy állítsam be a vágásokat??...
...Ti mit tennétek?...

Próbáld meg először azokat a vágásokat, amelyekkel a gyári keresztváltó is dolgozik, aztán finomíts. Másik módszer: húzd le a magasakat, hallgasd pár napig csak a mélyközepeket (elsőre természetesen hiányos lesz a hangzás), próbáld megkeresni, meddig engedheted fel őket. Valahol 2 és 4 kHz között kellene elvágni a mélyközép tetejét, 6 vagy 12 dB/oktáv meredekséggel. (Az alját nagyon óvatosan vágd, szakember szerint a túlzott vágás nem csak az alsó, hanem a közép- és felsőtartományt is befolyásolja! 50, esetleg 63 Hz-nél kezdenék.) Aztán erre kell ráengedni a magasakat, nem feltétlenül ugyanott és ugyanolyan meredekséggel elvágva, mint ahol a mélyközép tetejét vágtad. Netes "tanulmányaim" alapján kevés magas van, amit érdemes 2 kHz-ig leengedni; inkább 3.15-nél lehet jó indítani - mondom ezt teljesen vakon, a szetted ismerete nélkül. Szerintem nyugodtan kiindulhatsz 3.15-ös vagy 4 kHz-es keresztezési frekiből, 12-es meredekséggel, abból baj nem lehet.

Mit tennék?
1. Rövid távon
Hány méter kábelt vettél? Ha megvan 15-16m, az szűken elég egy első szettnek úgy, hogy az erősítő valamelyik ülés alatt van. Hidd el, sokkal jobb ott, mint a csomagtartóban, az ülés támláján. Vágnék egy falapot, vennék sziloplasztot, átkötném a tápot, és máris spóroltam 10 méter hangszórókábelt.
2. Középtávon
Vennék egy használt 1-2 csatis erősítőt is, ami illeszkedik a mélyláda teljesítményéhez. Addig meg szoknám, járatnám az első szettet aktívban, mély nélkül. Sokkal rugalmasabb az aktív hajtás. Rögösebb út, de kifizetődő. És erősítőt az ülés alá szerelnék, takarékos, szándékosan nem látványos, használható, az Auris ülés alatti helyére gondolva élhető kompromisszum.
3. Függetlenül mindentől elmennék végre egy szakihoz, akitől nem csak vásárolni lehet, hanem jó füle van, és képes szaktanácsot adni. Nem is kell az autódhoz nyúlnia, de legalább mondja meg a frankót, jó úton jársz-e, vagy megint belesétálsz egy érdekes, de zsák :D utcába, mint pl. az UTP-kábelezés. Egy jó beszélgetés megkímélne attól, hogy esetleg bevásárolj.  :flowers:

Köszönöm a segítséget! Ahogy nézem a magas 2,5kHz-ig bír lemenni kipróbálom milyen 3,5-4-nél vágni mélyközép tetejét szintén. Átfedésnek nem kell lennie? Lehet pl. mélyközép tetejét 4-en és a magas alját és szintén itt vágni?
 Ez az ülés alatti elgondolás nekem is tetszik, csak 2 erősítő nem fog elférni egy ülés alatt....erre még ki kell találnom valamit. Már csak azért is csinálnám így mert a nem túl nagy csomagtartót így nem tölteném meg. Gondolkoztam azon is hogy hátra egy doboz amibe berakom az erősítőket........de így az ülés alatti projektel spórolnék kábelt jócskán. Csináltál képeket a te erősítő beépítésedről...azokat el tudnád küldeni? Versenyre én is szívesen kinéznék hallgatózni + tanulni. Aktív rendszer egyenlőre marad az biztos :yes:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4843 Dátum: 2010.09.17 14:53:07 »

Egyszer szívesen meghallgatnám a rendszeredet, így mély nélkül aktívban :)

Jövő héten itthon vagyok csak du. van elfoglaltságom. Összefuthatunk osztani észt :D

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4844 Dátum: 2010.09.17 15:12:28 »

Egyszer szívesen meghallgatnám a rendszeredet, így mély nélkül aktívban :)

Jövő héten itthon vagyok csak du. van elfoglaltságom. Összefuthatunk osztani észt :D
Nekem délelőtt van ocskola :D
Hát akkor maximum te osztassz nekem egy kis észt...én csak építkezek kis pénzből, kevés idővel.
Ez alatt azt értem, hogy arra nem volt időm majd 2 hétig, hogy a rádióadókat beállítsam a rádión.
Még nagyon nem sikerült belemerülnöm se :(
De nem baj, megoldjuk valahogy :)
Józsi vagyok :-)