Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673573 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4800 Dátum: 2010.09.13 08:31:38 »
Ó annyira még nem mentem előre  :D Most az az állás, hogy még a gyári fej hajtja meg a szettet, ami egy Macaudio (tom-tom mi a vélemény erről, de nekem egyelőre elég és meg is vagyok az eddig nyújtottakkal elégedve). Meg az ajtó most már elég merev, úgy gondolom egész rendesen le lett szigetelve. (miután láttam, hogy milyen zsír lett Satriani ajtója, gondoltam még én is ragasztok rá egy kicsit  :) ) A fej pedig egy hónapon belül eldől, hogy a JVC lesz-e vagy a Pioneer, ezt még külső hatások  ::) befolyásolhatják.

De azt vettem észre, hogy
Ja, más téma. A szakértők válaszát várom. Azt vettem észre tegnap (miután a kiegészítő szigetelés rákerült az ajtóra) hogy ha szól benn a zene zárt ajtónál a gumiszigetelés az ajtó felső élénél rezonál és pici ciripelő hangot ad. Persze ezt csak kintről és álló motornál hallani.  :) Szóval ez normális jelenség lehet? Figyelemmel arra a nem mellőzhető apróságra ugye, hogy a gumi rugalmas és képes ilyet produkálni.

Szóval így állok.

Előfordulhat, hiszen a membrán által az ajtóba pumpált extra légnyomásnak valahol ki kell egyenlítődnie, és maga a fém ott rezonál, ahol vékonyabb, vagyis fenn. Azért egy ajtó be és átépítésről látatlanban nehéz véleményt mondani.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4801 Dátum: 2010.09.13 09:02:36 »
Köszi, már ez is segítség nekem, és azért nyugodtabb is lettem  :) Mert sok hülyeség eszembe jutott hirtelen, ahogy nem tudtam mire vélni a jelenséget

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4802 Dátum: 2010.09.15 10:36:07 »
Hello fiatalok!

Hangszórókábel cserére készülök, eddig a Cordial jött szóba (pontosabban a coax 2,5-es...CLS260) de most hallottam a carpower spc20twist-ről hogy az nagyon összepasszol a JBL-el. Cordialt eddig csak a Kovács Tamáséknál találtam, carpowert sehol. Mit gondoltok, hol lehetne ezeket beszerezni? És a mélyládának milyen kábelt vegyek?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4803 Dátum: 2010.09.15 11:27:18 »
Na jó.....már megrendeltem a Cordial coaxot :D Csak a mélyláda kábel kérdés :?: :?:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4804 Dátum: 2010.09.15 11:41:46 »
úgyhogy ki kellett pucolni a tükörháromszöget, hogy elférjen.
Biztos jó lesz az ott?

Határeset...  :szemez: Magyarul nem az igazi. Tegnap már nem fért bele az időbe (így is 3/4 9-ig ott voltam, le a kalappal előttük), legközelebb kitesszük két gömbbe a magasakat. Amúgy pont azzal volt a legnagyobb szívás: beragasztotta őket Gyuri a tükörháromszögbe, és jobb oldalon a magasból "cicergett" valami, egy frekvencián, mintha a hangszóróból jött volna a recsegés. Kissé elkenődtem, mondván, a használt szettet vihetem vissza. Kipróbáltuk úgy is, hogy kiszedtük a műanyagból, kézben fogva semmi baja nem volt a hangszórónak. Újra ragasztás, kézből semmi gond, tükörháromszöget helyére pattintva újra jött a zörej. Valami mechanikai bizgere lehet, nem sikerült rájönni. Majd dolgozom rajta, ez nem gond.

Viszont ami probléma: sűrű a rács, lefogja a magasakat... Pedig Gyuri kitágította a műanyag takaróelemben a lyukat, az pont elég nagy, de nem az igazi, a tieidhez hasonlítva (amiket csak blutac-kel felragasztottunk az A-oszlopra, aztán hadd szóljon) picit olyan, mintha le lenne egy vékony szövettel takarva a magas. Szép, szép, de hallottam a tieidet, azok "fényesebbek" voltak. A legteteje hiányzik, illetve lekonyul. EQ-val nem nyúltam bele, kipróbáltuk, természetesen vitte magával a komplett frekimenetet, marad így egyelőre.

A magasak pozíciójából adódóan a színpad sem tökéletes, nem elég mély. Tulajdonképp 2 dimenziós, alig van mélysége. Azt beszéltük, hogy a gömbökben nem csak tisztábban fog szólni, és elmegy olyan magasra, amennyire csak tud, plusz nem kell mechanikai zajokkal foglalkozni, hanem a színpadot is ki fogja tágítani minden irányba.

Tonálisan, dinamikailag viszont büntet a rendszer. Kemény ez a Jr6, a jó életbe vele, tud valamit. És abban is igazad volt, hogy a mélynek nehezebb a dolga: gyorsaságban a Jr veri az Elementet. Szerencsére bírja a szub, nagyon passzol ebbe a 29 literes ládába, Gyuri szerint is rendben van.

Hazafelé nagyon vigyorogtam, így, mélyládával, aktívban elég gömbölyű a rendszer. Hallottam már jobbat, de azt sokkal több pénzből. Nagyjából révbe értem, ez a rendszer az ízlésemnek nagyon tetszik, a hátralévő kisebb finomítások (illetve a magas áthelyezése, finomhangolás) után ebben az autóban véglegesnek tekinthető. Fajin.

-------------------

Ha valaki elvinné az Element szettet, írjon privátot, megegyezünk.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4805 Dátum: 2010.09.15 11:57:52 »
úgyhogy ki kellett pucolni a tükörháromszöget, hogy elférjen.
Biztos jó lesz az ott?

Határeset...  :szemez: Magyarul nem az igazi. Tegnap már nem fért bele az időbe (így is 3/4 9-ig ott voltam, le a kalappal előttük), legközelebb kitesszük két gömbbe a magasakat. Amúgy pont azzal volt a legnagyobb szívás: beragasztotta őket Gyuri a tükörháromszögbe, és jobb oldalon a magasból "cicergett" valami, egy frekvencián, mintha a hangszóróból jött volna a recsegés. Kissé elkenődtem, mondván, a használt szettet vihetem vissza. Kipróbáltuk úgy is, hogy kiszedtük a műanyagból, kézben fogva semmi baja nem volt a hangszórónak. Újra ragasztás, kézből semmi gond, tükörháromszöget helyére pattintva újra jött a zörej. Valami mechanikai bizgere lehet, nem sikerült rájönni. Majd dolgozom rajta, ez nem gond.

Viszont ami probléma: sűrű a rács, lefogja a magasakat... Pedig Gyuri kitágította a műanyag takaróelemben a lyukat, az pont elég nagy, de nem az igazi, a tieidhez hasonlítva (amiket csak blutac-kel felragasztottunk az A-oszlopra, aztán hadd szóljon) picit olyan, mintha le lenne egy vékony szövettel takarva a magas. Szép, szép, de hallottam a tieidet, azok "fényesebbek" voltak. A legteteje hiányzik, illetve lekonyul. EQ-val nem nyúltam bele, kipróbáltuk, természetesen vitte magával a komplett frekimenetet, marad így egyelőre.

A magasak pozíciójából adódóan a színpad sem tökéletes, nem elég mély. Tulajdonképp 2 dimenziós, alig van mélysége. Azt beszéltük, hogy a gömbökben nem csak tisztábban fog szólni, és elmegy olyan magasra, amennyire csak tud, plusz nem kell mechanikai zajokkal foglalkozni, hanem a színpadot is ki fogja tágítani minden irányba.

Tonálisan, dinamikailag viszont büntet a rendszer. Kemény ez a Jr6, a jó életbe vele, tud valamit. És abban is igazad volt, hogy a mélynek nehezebb a dolga: gyorsaságban a Jr veri az Elementet. Szerencsére bírja a szub, nagyon passzol ebbe a 29 literes ládába, Gyuri szerint is rendben van.

Hazafelé nagyon vigyorogtam, így, mélyládával, aktívban elég gömbölyű a rendszer. Hallottam már jobbat, de azt sokkal több pénzből. Nagyjából révbe értem, ez a rendszer az ízlésemnek nagyon tetszik, a hátralévő kisebb finomítások (illetve a magas áthelyezése, finomhangolás) után ebben az autóban véglegesnek tekinthető. Fajin.

-------------------

Ha valaki elvinné az Element szettet, írjon privátot, megegyezünk.

Na ez jó! Akkor lassan kész a beépítés.......ha kész szívesen meghallgatnám a te rendszeredet is mert ez is kezd egyre izgalmasabb lenni. Itt van 1-2 info a Jr-ről, vannak diagrammok is, bár kevésbé olvasható, hátha tudsz velük kezdeni valamit.
http://www.procinema.hu/termek/hangszoroszett-16-cm-es/u-dimension-u-jr6comp
Én most cserélem majd a hangszóró kábeleket.....szerintem ki is próbálom én is hogy szól aktívba az első szett. Csak az RCA-kkal mi a helyzet. Szóval a fejet átállítom aktívba, magasakat, mélyeket hangváltó kihagyásával rá az erősítőre és a 2 pár RCA-val mit csinálok? amin a mélyláda jön azt kihúzom és a másikat bedugva hagyom??

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4806 Dátum: 2010.09.15 13:49:41 »
...a fejet átállítom aktívba, magasakat, mélyeket hangváltó kihagyásával rá az erősítőre és a 2 pár RCA-val mit csinálok? amin a mélyláda jön azt kihúzom és a másikat bedugva hagyom??

Fejet aktívra állítod, csinálsz egy resetet az előlapi gombbal! (Én elsőre ezt kihagytam, átkapcsolás ellenére maradt passzív...)

Két pár RCA menjen az erősítő felé: magasak, mélyek. (Rá van írva a fejből lógó kanócokra, melyik melyik.) Az erősítőbe is ennek megfelelően kell bekötni a hangszórókat.

A mélyládához természetesen kell egy másik erősítő.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4807 Dátum: 2010.09.15 14:28:06 »
...a fejet átállítom aktívba, magasakat, mélyeket hangváltó kihagyásával rá az erősítőre és a 2 pár RCA-val mit csinálok? amin a mélyláda jön azt kihúzom és a másikat bedugva hagyom??

Fejet aktívra állítod, csinálsz egy resetet az előlapi gombbal! (Én elsőre ezt kihagytam, átkapcsolás ellenére maradt passzív...)

Két pár RCA menjen az erősítő felé: magasak, mélyek. (Rá van írva a fejből lógó kanócokra, melyik melyik.) Az erősítőbe is ennek megfelelően kell bekötni a hangszórókat.

A mélyládához természetesen kell egy másik erősítő.

Igen ez eddig érthető, de ha csak az első szettet akarom meghajtani akkor is 2 pár RCA jön a fejtől (subw és front) a 4 csatornás erősítőbe?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4808 Dátum: 2010.09.15 15:32:32 »
Ha nincs szub, akkor azt lehúzod, és a maradék két pár RCA-t (magas, mélyközép) kötöd össze az erősítővel, a szub RCA-ját pedig ledugózod.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4809 Dátum: 2010.09.15 15:50:53 »
Ha nincs szub, akkor azt lehúzod, és a maradék két pár RCA-t (magas, mélyközép) kötöd össze az erősítővel, a szub RCA-ját pedig ledugózod.

Na biztos nehéz a felfogásom, de akkor az már csak 1 pár RCA kábel nem? A fejen van 3 pár kimenet (most használom a frontot és a subot, ez 2 pár) ha aktív rendszerről van szó akkor a subot lehúzom és kész (marad 1 pár RCA bedugva)?? De ha a 4 csatornás erősítőn 2 pár RCA bemenet van és csak az egyiken kap jelet akkor csak 2 csatornát erősít nem? vagyis akkor a 4 hangszóróból csak 2 fog szólni...........nem értem. Úgy írd le mintha egy hülyéhez beszélnél :lol: :D A legjobb egy rajz lenne.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4810 Dátum: 2010.09.15 16:52:19 »
...az már csak 1 pár RCA kábel nem?

Nem.

Van a fejen 3 pár RCA: magas, (mély)közép, mély.

A szubot nem kötöd be (ahogy írtam, a fejből lógó kanócot ledugózod), marad kettő, ahogy korábban is írtam: magas, mélyközép. Ehhez két pár RCA lesz. A te esetedben a fej mögött a mély-RCA kábelét át kell dugni az eddig üresen álló magas-RCA-ba. Ezt a kettőt kell összekötni az erősítő 1-2 és 3-4 csatornáival: mondjuk az 1-2 lesz a magas, a 3-4 a mély. Arra figyelj, hogy az erősítőbe természetesen ennek megfelelően kell a hangszórókábeleket bekötni: a fenti példában 1-2 magas bal-jobb, 3-4 mélyközép bal-jobb. Egy csatorna: egy hangszóró.

Rajzot asszem találsz a fej kézikönyvében, a network mód (így hívja a Pioneer az aktív hajtást) leírása körül.

...aztán csak óvatosan a keresztezési frekikkel! Amíg nem látod biztosan, hogy a fej valóban aktívban megy (azaz megjelenik a network mode, a balansz pedig kétoldalú lesz az eddigi faderes megoldás helyett - ennek záloga az előlapi reset gomb megnyomása), és meg nem hallgatod, hogy valóban jó helyre kötötted-e be a hangszórókat (nehogy mélyközép frekiket kapjanak a magasak), addig ne nagyon tekerd fel a hangerőt, nehogy kinyírd a friss magasakat.  :flowers:

Egy új világ fog megnyílni, most nyer majd értelmet az időkorrekció és az aktív keresztváltó is. Már látom, holnaptól a mély hajtására szolgáló erősítőre fogsz gyűjteni.  :sorcerer:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4811 Dátum: 2010.09.15 22:56:19 »
...az már csak 1 pár RCA kábel nem?

Nem.

Van a fejen 3 pár RCA: magas, (mély)közép, mély.

A szubot nem kötöd be (ahogy írtam, a fejből lógó kanócot ledugózod), marad kettő, ahogy korábban is írtam: magas, mélyközép. Ehhez két pár RCA lesz. A te esetedben a fej mögött a mély-RCA kábelét át kell dugni az eddig üresen álló magas-RCA-ba. Ezt a kettőt kell összekötni az erősítő 1-2 és 3-4 csatornáival: mondjuk az 1-2 lesz a magas, a 3-4 a mély. Arra figyelj, hogy az erősítőbe természetesen ennek megfelelően kell a hangszórókábeleket bekötni: a fenti példában 1-2 magas bal-jobb, 3-4 mélyközép bal-jobb. Egy csatorna: egy hangszóró.

Rajzot asszem találsz a fej kézikönyvében, a network mód (így hívja a Pioneer az aktív hajtást) leírása körül.

...aztán csak óvatosan a keresztezési frekikkel! Amíg nem látod biztosan, hogy a fej valóban aktívban megy (azaz megjelenik a network mode, a balansz pedig kétoldalú lesz az eddigi faderes megoldás helyett - ennek záloga az előlapi reset gomb megnyomása), és meg nem hallgatod, hogy valóban jó helyre kötötted-e be a hangszórókat (nehogy mélyközép frekiket kapjanak a magasak), addig ne nagyon tekerd fel a hangerőt, nehogy kinyírd a friss magasakat.  :flowers:

Egy új világ fog megnyílni, most nyer majd értelmet az időkorrekció és az aktív keresztváltó is. Már látom, holnaptól a mély hajtására szolgáló erősítőre fogsz gyűjteni.  :sorcerer:

Köszönöm! :flowers: Bocs hogy ilyen nehéz felfogású vagyok, de akkor most már értem....végül is csak így működhet. Igen én is attól félek hogy a subot fel fogom hozni a szobámba és itt fog az asztalon pihenni :D A szett fog menni aktívba és kész. Pláne most még kíváncsi vagyok hogy minőségi hangszórókábellel hogy fog szólni a dolog. Tamás már hívott ma hogy hozza nekem a kábelt du. csak hogy nem voltam itthon így futárral jön holnap valószínű. Úgy néz ki nincs sok melójuk........rendeltem a kábelt és pár óra múlva már hozta is...volna :cry: ha itthon lettem volna :cry: Na mindegy egyenlőre még azt sem tudom mikor lesz időm beépíteni :D 1 hétvége tuti rámegy, de remélem csak 1 nap.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4812 Dátum: 2010.09.16 08:41:06 »
...kíváncsi vagyok hogy minőségi hangszórókábellel hogy fog szólni a dolog....
...1 hétvége tuti rámegy, de remélem csak 1 nap.

Biztos, hogy lesz változás a hangzásban, de ne tudd be kapásból a kábeleknek, ugyanis a keresztváltó is kikerül a szettből. Az - hacsak nem egy minőségi darab - akár többet is jelenthet, mint két kábel közötti különbség.

A szerelés nem lesz egyszerű, lévén hátul van az erősítőd. Keríts rengeteg gyorskötözőt, és szerintem fontold meg, hogy középen viszed el a hangszórókábeleket. Ott távol vannak minden zavaró tényezőtől - kivéve, ha a tápot ott vitted hátra. :D Mi cimborával úgy oldottuk meg, hogy két oldalról a műszerfal közepén, a középkonzol mögött futnak össze a kábelek, onnan a négy drót egybebandázsolva, időnként megtekerve fut a középső box alatt, kézifék mellett az anyósülés alatt lévő erősítőig. Ahol lehet, gyorskötözővel le van rögzítve a padlóhoz, többi kábelhez. Nálad annyiban lenne más a szitu, hogy csak tovább kellene vinni a köteget a padlókárpit alatt, a "kardánboxon" egészen a csomagtartóig.

(Csak érdekességképp: ifjabbik Gyuri bő 4 óra alatt végezte el a következőt: első-hátsó ülések ki, jobb oldalra tápelosztó telepít (szőnyeg alá méretre vágott farost lemez leragaszt), tápkábel bal oldalra áthúz, sofőr ülés alá erősítőnek fa lap méretre vág, szőnyeg alá leragaszt, egy RCA fejtől erősítőig elvezet, erősítő beépít, erősítőtől szubnak hangszórókábel csomagtérig elvezet, autót összeszerel.)

Ja, még valami. Szerintem előbb-utóbb úgyis kerítesz egy másik erősítőt a mélynek... Mi lenne, ha most behúznád a fejtől a hátsó traktusig az RCA-t a szubnak? Ha már úgyis szétkapod a kocsit...  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.16 08:43:44 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4813 Dátum: 2010.09.16 09:21:41 »
Kemény ez a Jr6, a jó életbe vele, tud valamit. És abban is igazad volt, hogy a mélynek nehezebb a dolga: gyorsaságban a Jr veri az Elementet. Szerencsére bírja a szub, nagyon passzol ebbe a 29 literes ládába, Gyuri szerint is rendben van.
Hazafelé nagyon vigyorogtam, így, mélyládával, aktívban elég gömbölyű a rendszer. Hallottam már jobbat, de azt sokkal több pénzből.

Egyfelől nem gondoltam, hogy megléped ezt a Jr-os történetet az elején, mert azért ha belegondolsz, nagyon sok és drága dolgot kell elé és mögé tenni, hogy szóljon. Másfelől örülök, hogy összejött. Szerencséd volt, hogy már az elején költöttél olyanra, amiről nem gondoltad, hogy igazán kellene,  :whistling: utána pedig jó helyre mentél hibajavításra.

Azért hogy ne legyenek nyugodt éjszakáid, elárulom, hogy a Pro, ProX erősítők legalább akkora ugrást jelentenek, mint a hangszórónál a Jr. az Elementtől. Itt viszont nagyon nem mindegy, mit veszel. Nincs közöttük rossz darab, de elég eltérő hangzásvilág egy családon belül is. Érdemes megnézni a specifikációkat, már ott látszik, hogy komoly eltérés van a belső felépítésben. A te autódban esetleg még elférhet egy kicsit energikusabb nyugodtság (nem marhaság ez, tudom miről beszélek), de a következő nagy dobás egy másik autó lenne. És nem az IS 200. Megnéztem többször is belülről. Erre a célra nem az igazi.  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4814 Dátum: 2010.09.16 11:05:10 »
 :eek:
...azér már hogy autóhifihez vegyek autót, az meredek....
 ::)