Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674060 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4785 Dátum: 2010.09.12 16:35:22 »
Na igen úgy van, hogy nekem 4 csavar fogja az erősítőt és a műanyag keretet (aminek 4 lába a rögzítés) 5-5 imbuszcsavar fogja. Év elején már én is szét szedtem egyszer és kitakarítottam az egészet, felpolíroztam a plexit azzal a kenőccsel amit mondtam (szélvédő javító szettben volt) és a műanyag kereteket lefújtam króm festékkel, hogy szép legyen. A műanyag keret nem a legjobb tényleg de végülis a rögzítés jó így is nem mozog ez semerre.......üléstámlára felcsavaroztam (5csavar) egy 1cm-es farostlemezt (amit előtte lecsiszoltam szépen) és az erősítőt 4 kis 1cm-es emelvényre csavaroztam hogy elemelkedjen a lemeztől és jobb legyen a hűtése....amíg a kárpitnak volt passzírozva addig volt hogy túl is melegedett 1X bár ott beállítási gondok is voltak még eleinte régebben.

Ezek után egyébként egyáltalán nem biztos, hogy én valaha is neki fogok menni bármilyen polírozó anyaggal ennek a felületnek. Úgy tűnik, azt a felületet, amivel egyárilag kijött (és amilyen a plexi túloldala) utólagosan nem sikerül reprodukálni.....  :no:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4786 Dátum: 2010.09.12 16:37:27 »
Vazz hogy senkinek nem tűnt fel, hogy hülyeséget írtam először. Nem fogkefe, hanem ahogy musspici írja: fogkrém és vatta. :helpsmilie:

ahha. értem. A hír tehát igaz, csak nem Péterváron, hanem Moszkvában, nem Volgát, hanem Ladát, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.....

(mert ugye fogkefét és papírzsebkendőt mondtál először.... )

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4787 Dátum: 2010.09.12 16:46:44 »
Á, most már mindegy, hogy fogkefe volt-e vagy nem.  ;) De véleményem szerint erősen függő a dolog a plexi minőségétől, pontosabban keménységétől a polírozás eredménye.  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4788 Dátum: 2010.09.12 16:50:23 »
Á, most már mindegy, hogy fogkefe volt-e vagy nem.  ;) De véleményem szerint erősen függő a dolog a plexi minőségétől, pontosabban keménységétől a polírozás eredménye.  :)

Valahogy nekem határozottan úgy tűnik, hogy ez nem a kemény fajta plexi....  :censored:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4789 Dátum: 2010.09.12 16:50:57 »
Ja, más téma. A szakértők válaszát várom. Azt vettem észre tegnap (miután a kiegészítő szigetelés rákerült az ajtóra) hogy ha szól benn a zene zárt ajtónál a gumiszigetelés az ajtó felső élénél rezonál és pici ciripelő hangot ad. Persze ezt csak kintről és álló motornál hallani.  :) Szóval ez normális jelenség lehet? Figyelemmel arra a nem mellőzhető apróságra ugye, hogy a gumi rugalmas és képes ilyet produkálni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4790 Dátum: 2010.09.12 16:52:30 »
(mert ugye fogkefét és papírzsebkendőt mondtál először.... )
Én zsepivel csináltam. A vatta ideálisabb, de az sose volt otthon. :D
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4791 Dátum: 2010.09.12 17:24:44 »
(mert ugye fogkefét és papírzsebkendőt mondtál először.... )
Én zsepivel csináltam. A vatta ideálisabb, de az sose volt otthon. :D

nálam papírtörlő használata mellett tette be a fogkréma  kaput....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4792 Dátum: 2010.09.12 19:24:49 »
:yes: Kiváncsi leszek, hogy boldogulsz a szub illesztésével majd, és hogy egyáltalán kell-e? A nálad lévő Jr szettem pedig ezt hiszem megy megint kölcsönbe, hozzá: http://zsoltaudio.blogspot.com/

A mélyládát Gyuri szerint egy fázisfordítás helyére rakta az elementekkel, de akkor 1. más volt ugye az első szett 2. ugyanarról az erősítőről ment a szub, mint a többiek. Meglátjuk, már nagyon várom. Könnyebb helyzete lesz a Jr mellett a mélynek, ugyanis ez érezhetően lejjebb megy, mint az Element. Amúgy a Jr így egy nap után jó állapotban van, és ridegebb az Elementnél, értem Fafült, ő miért nem cserélne Elementet Juniorra.

Ahogy tudom, visszajuttatom a szetted. :) (Amúgy csuda dolgokat művel Zsolt, már amennyire innen meg lehet ítélni. Biztos helyén fogja értékelni a hangszórókat.)

Jó megfigyelő vagy :)
Jóvanna. Csak most láttam meg.   :D
Nade tényleg, csak pár napja javítottam az aláírásom, szóval tényleg úgy értettem, hogy jó megfigyelő vagy. :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4793 Dátum: 2010.09.12 19:31:09 »
Könnyebb helyzete lesz a Jr mellett a mélynek, ugyanis ez érezhetően lejjebb megy, mint az Element. Amúgy a Jr így egy nap után jó állapotban van, és ridegebb az Elementnél, értem Fafült, ő miért nem cserélne Elementet Juniorra.


Nehezebb dolga lesz. Egyfelől a Jr sokkal mélyebbre megy és a mélyben van energiája is, ami ritkaság, ráadásul pokoli gyors hangszóró. Ugyan ezt a tempót energiát egy szubtól nem könnyű megkapni.
Ridegebb a hangzása? A túrót. Hogy Fafül miért nem cserélt, az pedig egy másik, igen hosszú történet.... Mikor mész Gyurihoz? Kedden lehet arra járok egy Datsunnal.  :whistling:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4795 Dátum: 2010.09.12 19:39:18 »
Mikor mész Gyurihoz? Kedden lehet arra járok egy Datsunnal:whistling:

 :wub:

Kedd délutánra terveztem, remélem, neki is jó. Ha nem jön össze, akkor csütörtök-péntek; nekem hétfő, szerda semmiképp nem jó.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4796 Dátum: 2010.09.12 19:43:49 »
Hé, hahó. Vájt fülű mágusok. Ha már itt vagytok valaki, valami választ az általam felvetett kérdésre? Köszi. Csak mert most ez engem nagyon izgat, bár tudom, rajtam kívül másnak ez, hát... hogy is mondjam, nem túl érdekfeszítő  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4797 Dátum: 2010.09.12 19:50:54 »
Hajaj. Nagy kérdések ezek  ::)

Én ma fejeztem be a plusz szigetelőréteg felvitelét az ajtókra. Szerintem egész kellemes lett az eredmény. A kábeleken is igazítottam kicsit. Még az én ajtómra kell holnap vagy holnap után feltenni a kárpitot. Aztán jön a "fejes" dolog. Már arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan változik majd meg az egész egy normális fejjel.

Meg aztán autókat is hallgattam meg néhányat. Hát nem tom ... Na mind 1 ha meglesz a fej azzal meghallgatom és majd akkor tudom eldönteni, hogy legyen-e aktív hajtása az első szettnek, meg mellé egy kis mély. Na ha ide eljutok (mert ugye azok az asszonyok  ;)  ) majd megosztom.   :hug:


Na de most akkor mi az állás? Szigetelés megvan, hogy néznek ki eddig az alkotóelemek? Milyen szett? Milyen fej? Én már elvesztettem a fonalat, rég írtál :D Igaz én már arra sem emlékszem mi volt reggel :hmmmm:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4798 Dátum: 2010.09.12 19:57:03 »
Ó annyira még nem mentem előre  :D Most az az állás, hogy még a gyári fej hajtja meg a szettet, ami egy Macaudio (tom-tom mi a vélemény erről, de nekem egyelőre elég és meg is vagyok az eddig nyújtottakkal elégedve). Meg az ajtó most már elég merev, úgy gondolom egész rendesen le lett szigetelve. (miután láttam, hogy milyen zsír lett Satriani ajtója, gondoltam még én is ragasztok rá egy kicsit  :) ) A fej pedig egy hónapon belül eldől, hogy a JVC lesz-e vagy a Pioneer, ezt még külső hatások  ::) befolyásolhatják.

De azt vettem észre, hogy
Ja, más téma. A szakértők válaszát várom. Azt vettem észre tegnap (miután a kiegészítő szigetelés rákerült az ajtóra) hogy ha szól benn a zene zárt ajtónál a gumiszigetelés az ajtó felső élénél rezonál és pici ciripelő hangot ad. Persze ezt csak kintről és álló motornál hallani.  :) Szóval ez normális jelenség lehet? Figyelemmel arra a nem mellőzhető apróságra ugye, hogy a gumi rugalmas és képes ilyet produkálni.

Szóval így állok.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4799 Dátum: 2010.09.12 20:27:02 »
Én anno CD-t políroztam fogkrémmel. Sztem vattával érdemes csinálni, mert a zsepi karcolhat. Nyomsz egy kis krémet a vattára és körkörös mozdulatokkal dörzsized. Látod, hogy eltűnik-e vagy sem. Ha halványodik, akkor OK, kened míg el nem tűnik, aztán tiszta vattával még egy kis dörzsölés és kész is vagy.  :hug:
Vazz hogy senkinek nem tűnt fel, hogy hülyeséget írtam először. Nem fogkefe, hanem ahogy musspici írja: fogkrém és vatta. :helpsmilie:

ahha. értem. A hír tehát igaz, csak nem Péterváron, hanem Moszkvában, nem Volgát, hanem Ladát, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.....

(mert ugye fogkefét és papírzsebkendőt mondtál először.... )
Khm, volt akinek feltűnt...
Gabe 254.