Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674247 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4725 Dátum: 2010.09.06 17:30:54 »
Hoppá, én állat!  :eek:

Hát most jut eszembe, hogy az erősítő most gyakorlatilag egy vezetékerdő tetején trónol, alatta a kazalban meg vegyesen van táp, föld, vezérlőkábel, hangszórókábel, meg RCA gazdagon. Itt simán összeszedhet egy kis generátorzajt, a rendszer, nem?


Na akkor először ott kellett volna rendet tenni. De meg is nézem majd, miután a helyén van az erősítő, és mielőtt még be lenne állítva, hogy ha el vannak rendezve a kábelek, akkor is van-e zaja..... hehe.


Ja és még egy nagy kérdés: plexit mivel lehet felpolírozni? Van az előlapon vagy két-három karc, amiket ha lehet, eltüntetnék....

Na hát a kazalba rakjál rendet és nem lesz generátor zaj se alapzaj. Amúgy az érzékenység állításával ok hogy csökken a zaj, de csökken a dinamika is :D az meg kőő. Én is políroztam a 75.4-es plexijét de én finom polír anyaggal amit a szélvédősök szoktak használni. A cégnél javítunk kavisfelverődéseket és a készletből nyúltam le egy kis anyagot. Olyasmi mint a fogkrém, valaki azt mondja hogy a fogkrém jó polírozni....még nem próbáltam de beválhat :D Ha biztosra akarsz menni akkor nézzél szét neten lehet kapni műszerfal polírozó anyagot meg mindenféle nyalánkságot. Asszem veszek én is mert a műszerfalam is karcos meg az erősítő plexijén is lehetne kicsit javítani.
 Értem én hogy a Siltech más kategória de Egyenlőre beérem a Cordiallal is. :hug: Ne izgulj farkas, jó olvasni amit írsz, csípom ha itt valaki beindul és az élményeiről mesél pláne ha JBL-ről van szó :D A többiről már hallottam eleget.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4726 Dátum: 2010.09.06 19:22:08 »

Egyébként mi okozhatja, ha a táp és az RCA-k legkisebb távolsága olyan 40 cm lehet, ahol elvezetem (táp bal küszöbben RCA-k jobb küszöbben, erősített jel megy csak a táp mellett vissza)? És csak az erősítőnél találkoznak, akkor ugye két oldalról futnak be. A fej még mindig a gyári betáplálásról kapja az áramot, sajnos még nem alakítottam át direktre.

Alapvetően a földelés minősége. Ez mindig nagy kíhívás, igazán komoly rendszereknél például az akkuról jövő 12 voltot váltóárammá alakítják, majd azt vissza 14 volt egyenárammá erről töltenek folyamatosan egy akkut és minden autóhifis dolog erre van kötve. Nem is igazán a jobb tápellátás hanem az eltérő földpotenciálok megszüntetése miatt.
A másik a kismillió zavart okozó elektromágneses tér, ami a kocsiban van. Ezek ellen jól, kétszeresen-háromszorosan árnyékolt jelkábelekkel lehet védekezni, meg ugye ügyes beszereléssel, na és az erősítők tervezői is tehetnek a gond ellen egyet s mást.


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4727 Dátum: 2010.09.06 19:23:44 »
Nem tudom mennyire releváns, de a régi mobiljaim plexijét mindig fogkefével és zsepivel políroztuk.  :)

Ja és én elképedve olvasom, amit írsz. Ugyan nem sokat értek belőle, de nagyon tetszik! Átjön rajta, hogy imádod csinálni és mennyire lelkes vagy a témában.  :flowers:

Fogkefe? Gondolom az azon maradt kevéske fogkrém miatt, ami jó políranyag, de csak olyat szabad használni, amiben nincsenek nagy szemcsék. A CD-k karcos felületét is szépen fel lehet javítani így.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4728 Dátum: 2010.09.06 19:30:28 »
De tényleg sehol semmi egyéb reakció? Oldalakon keresztül lelkendezek, örülök az új jövevénynek, próbálom szavakba önteni a tapasztalataimat, és minderre csupán annyi reakció, hogy

1. Ugye milyen jó, ha a gain-nel játszik az ember? (<- a jótanácsot köszönöm, alkalmazni is fogom, de az egy másik erősítő volt, ahol a probléma jelentkezett); és
2. Olyan nincs, hogy generátorzaj legyen (<- ismét köszönöm, megpróbálom kiküszöbölni, szívesen fogadom a jótanácsokat, de ezúttal a rendszernek ehhez a részéhez egyáltalán nem nyúltam, ellenben - már bocsánat, hogy ismétlésbe bocsátkozom - másik erősítő került a rendszerbe, ez az újdonság...)


....Esetleg lehet, hogy ennél úribb az érdeklődő közönség, ez esetben sajnálom, hogy az igazi hozzáértőkhöz képest másik úton indultam el. Vagy hogy nem (nemcsak) abban a fórumban teszem tiszteletem, ahol más igazi hozzáértők azt az utat taposták ki, amin én éppen tapogatózva keresgélek.


Meg lehet sértődni, de minek? Örülünk, hogy örülsz. Viszont nem csak a másik erősítő, hanem a generátorzaj is újdonság volt. AMinek azért nem szabad lennie, mert az alapvető probléma jele, ha sikerült megszűntetni, akkor nagyságrendekkel tud javulni a rendszer hangja.

A JBL-ek ügyében pedig már annyian és annyiszor írtak. Tök jó - egyeseknek. Ültem én rengeteget Bakai Gabi autóiban, megvoltak eltérő fázisai, halottam vete többféle rendszerét én egyikkel sem tudnék élni, szerintem még rövid távon sem. Attól még más ízléssel lehet rajongani érte. Ráadásul vannak univerzális alap dolgok, amik ízléstől függetlenek, jó ezeket megbeszélni, helyre hozni. Aztán majd lehet menni a saját úton.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4729 Dátum: 2010.09.06 21:59:08 »
Hát a 3210-es úgy kb 3*4 cm-es plexije volt vagy 2 perc...

Rendben, de hogyan? Elkezded szárazon dörgölni a fogkefével? Vagy a papírzsepivel? Vagy felváltva? Teljesen eltűnteti a karcokat,vagy csak elhalványítja? Milyen mély karcokra jó?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4730 Dátum: 2010.09.06 22:23:35 »
Én anno CD-t políroztam fogkrémmel. Sztem vattával érdemes csinálni, mert a zsepi karcolhat. Nyomsz egy kis krémet a vattára és körkörös mozdulatokkal dörzsized. Látod, hogy eltűnik-e vagy sem. Ha halványodik, akkor OK, kened míg el nem tűnik, aztán tiszta vattával még egy kis dörzsölés és kész is vagy.  :hug:
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4731 Dátum: 2010.09.07 08:12:02 »
Na hát a kazalba rakjál rendet és nem lesz generátor zaj se alapzaj. Amúgy az érzékenység állításával ok hogy csökken a zaj, de csökken a dinamika is :D az meg kőő. Én is políroztam a 75.4-es plexijét de én finom polír anyaggal amit a szélvédősök szoktak használni. A cégnél javítunk kavisfelverődéseket és a készletből nyúltam le egy kis anyagot. Olyasmi mint a fogkrém, valaki azt mondja hogy a fogkrém jó polírozni....még nem próbáltam de beválhat :D Ha biztosra akarsz menni akkor nézzél szét neten lehet kapni műszerfal polírozó anyagot meg mindenféle nyalánkságot. Asszem veszek én is mert a műszerfalam is karcos meg az erősítő plexijén is lehetne kicsit javítani.
 Értem én hogy a Siltech más kategória de Egyenlőre beérem a Cordiallal is. :hug: Ne izgulj farkas, jó olvasni amit írsz, csípom ha itt valaki beindul és az élményeiről mesél pláne ha JBL-ről van szó :D A többiről már hallottam eleget.

Hát ez az, hogy pont nem a többezer forintos megoldásokat vadászom, hanem az olcsó és jó megoldásokat. Hiszen ha én is meg tudom csinálni mondjuk fogkrémmel, minek vegyek hozzá párezer forintért ugyanolyan hatásmechanizmussal működő polírpasztát...?

A csökkenő dinamikávan kapcsolatban meg: hát peeersze....  :devil: :devil: :devil: :devil:
 :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4732 Dátum: 2010.09.07 08:21:17 »
Meg lehet sértődni, de minek? Örülünk, hogy örülsz. Viszont nem csak a másik erősítő, hanem a generátorzaj is újdonság volt. AMinek azért nem szabad lennie, mert az alapvető probléma jele, ha sikerült megszűntetni, akkor nagyságrendekkel tud javulni a rendszer hangja.

A JBL-ek ügyében pedig már annyian és annyiszor írtak. Tök jó - egyeseknek. Ültem én rengeteget Bakai Gabi autóiban, megvoltak eltérő fázisai, halottam vete többféle rendszerét én egyikkel sem tudnék élni, szerintem még rövid távon sem. Attól még más ízléssel lehet rajongani érte. Ráadásul vannak univerzális alap dolgok, amik ízléstől függetlenek, jó ezeket megbeszélni, helyre hozni. Aztán majd lehet menni a saját úton.

Nem megsértődve vagyok. Ha megsértődve lennék, nem írnék ide.  ::)
Csupán csak értetlenséggel konstatáltam, hogy amikor uD rendszerek készülnek, egész hosszan folyik az értekezés a mikéntről és milyenlesz-lettről, ellenben ha más, mondhatni már-már érdektelenségbe süllyed. Nyilván nem arról van szó, hogy ne beszéljünk uD-ról, mert amit lehetett olvasni, az is épülésre szolgál, és ugye ezekről nem nagyon lehet máshol, leszámítva néhány versenyző rendszereit, ahol ugye - mint említetted - nem mindennapi megoldások vannak.

És mindenképpen hasznos volt abból a szempontból, hogy kíváncsivá teszi az embert. Vajon milyen lehet egy ilyen rendszer...?

Ültem én rengeteget Bakai Gabi autóiban, megvoltak eltérő fázisai....

Na ezt a részt viszont nem tudtam értelmezni....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4733 Dátum: 2010.09.07 09:55:10 »
1. Ugye milyen jó, ha a gain-nel játszik az ember? (<- a jótanácsot köszönöm, alkalmazni is fogom, de az egy másik erősítő volt, ahol a probléma jelentkezett);

Pedig azt írtad, túlságosan fel volt tekerve ez az új erősítő, és mikor visszavetted, akkor tisztult ki a hangzás. Legalábbis így értettem.

A tapasztalataidhoz egyelőre nehéz bármit hozzátenni, ugyanis nem sok szó esett beépítésről, hangzással kapcsolatos hibákról, kérdésekről, csak arról, hogy vadállat energia van az újdonságban. Veled örülök, hidd el, és szívesen hallanám a rendszered. Jelen pillanatban szerintem annál többet nem tudunk tenni, hogy érdeklődve várjuk a tapasztalataidat. Ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen alkatrészeid vannak, azon túl, hogy lövésem sincs a JBL különböző sorozatairól, míg mikróból már volt szerencsém hallani a paletta nem elhanyagolható részét.

(Hogy örömködjek én is egy kicsit: holnap véééééégre!!!! átveszem a kb. március-áprilisban megvett, azóta Németországban dekkoló kétcsatis erősítőmet, ill. találtam használtan 16-os Jr-t és ProXT-t, így első szett cserének és mélyláda-bekötésnek nézek elébe. Izgi lesz.)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4734 Dátum: 2010.09.07 10:16:28 »
Pedig azt írtad, túlságosan fel volt tekerve ez az új erősítő, és mikor visszavetted, akkor tisztult ki a hangzás. Legalábbis így értettem.

A tapasztalataidhoz egyelőre nehéz bármit hozzátenni, ugyanis nem sok szó esett beépítésről, hangzással kapcsolatos hibákról, kérdésekről, csak arról, hogy vadállat energia van az újdonságban. Veled örülök, hidd el, és szívesen hallanám a rendszered. Jelen pillanatban szerintem annál többet nem tudunk tenni, hogy érdeklődve várjuk a tapasztalataidat. Ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen alkatrészeid vannak, azon túl, hogy lövésem sincs a JBL különböző sorozatairól, míg mikróból már volt szerencsém hallani a paletta nem elhanyagolható részét.

(Hogy örömködjek én is egy kicsit: holnap véééééégre!!!! átveszem a kb. március-áprilisban megvett, azóta Németországban dekkoló kétcsatis erősítőmet, ill. találtam használtan 16-os Jr-t és ProXT-t, így első szett cserének és mélyláda-bekötésnek nézek elébe. Izgi lesz.)

Igen, túlságosan fel volt, de ez csak a megnövekedett alapzajon volt tetten érhető.

Hogy a beépítéssel mi lesz? Szerintem egyelőre minden marad a régiben. Kicsit élvezem így a megváltozott körülményeket, aztán ha úgy érzem, eljött az ideje, cserélek majd egy első szettet. De egyelőre elég drámai ez a változás ahhoz, hogy újra kelljen ismerkednem a teljes rendszerrel. Nemmellesleg anyagilag is megterhelő lenne, ha most próbálnék továbblépni, úgyhogy jó ez így. Egyelőre.

Térden állva imádkozok egyébként, hogy az osztva dönthető ülés hátulján, a régi helyén elférjen az új jövevény, mert ha nem, fogalmam sincs, hova teszem....  :?:


Illetve azon gondolkodtam még, hogy mi legyen a tápkábelezéssel. pontosabban hogy cserés, az nyilvánvaló, csak hogy nagyon hajt-e a tatár vele. A rendszer többi eleme ugye változatlan, és bár jobban meg lehet terhelni, de nem kategóriákkal. Nem tudom, maradjon-e így egyelőre, vagy elég azt is tavasszal cserélni. Ha lesz jó idő, akkor szétborítom, de így ősszel már kicsit félek babrálni a műanyagokkal, nehogy kezemben maradjon valamelyik darab. Így is rosszul jártam, mert a vezetőoldali ajtókönyöklő puha műanyagjának a patentja egy leszedéskor fogta és megadta magát.....  :cry:


Na de hogyhogy lassan fél éve nem jött haza az erősítő?
És jól értem, hogy két erősítővel dolgozik majd innentől a rendszered?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4735 Dátum: 2010.09.07 12:12:34 »
Kell a nyugi, néhány hét legalább, míg leülepednek a változások.

Az erősítőt ezer helyre el lehet tenni. Úgy emlékszem, már írtál róla, hogy nálad valamiért az ülés alá nem fér el; én ezt tartom a családi használatba is befogott kocsiknál a legcélszerűbb megoldásnak. Ebben egyébként Mészáros Gyuri is megerősített, ha nem showcart építesz, és nem kimondottan szellőzésigényes az erősítő, akkor simán el lehet oda tenni a szajrét. Kevesebb kábel kell, kevesebb helyet foglal, klassz. A fusionös srác is oda tette, ráadásul olyan jó megoldást választott, hogy picit meg is irigyeltem: nem tette be a szőnyeg alá az erősítőt tartó deszkát, viszont tett rá egy olyan peremet, ami megakadályozza, hogy bárki rálépjen, belerúgjon az erősítőbe.

A csomagtartóba is be lehet tenni az erősítőt, kismillió módon. Egy része házilag megoldható, egy részéhez komolyan építeni kell. (Ezt az oldalt ezerszer linkeltem, kimeríthetetlen inspirációs forrás, ill. itt van a diymobileaudio fórum vonatkozó része, némi kritikai szemlélettel felvértezve ezekből is rengeteget lehet tanulni, ötletet meríteni.) A lényeg, hogy biztos van megoldás, ha a hátlapon nem fér el az erősítő.

A tápoláshoz a többihez képest sem értek, azt mindig másra bíztam, még azt sem tudom, hol keressem az infókat. Viszont az biztos, hogy a műanyagokkal nyugodtan lehet ilyen időben bánni, ez ne tartson vissza.

Első szett csere, anyagiak: na ja, fogós kérdés, nincs jó válasz. Ha a tökéletes hifit keresi az ember, nem vitás, hogy a gatyája rámegy. Közhely: mindenki magának kell, hogy eldöntse, hol a határ.

Ja-ja, most két erősítő lesz: egyikről aktív első szett, másikról (a kis kétcsatisról, ami Gyuri szerint pont a fele a mostaninak, úgyhogy hosszú távon a maga 150W-jával kevés lehet) a mélyláda. Azért jutott ilyen későn haza, mert ebayről vettem pofátlanul olcsón, viszont a német eladó csak német címre postázta. Így megkértem egy ismerősömet, akinek van német címe, hogy hadd menjen oda a csomag, és majd ő hazahozza. Akkoriban 3-4 hetente járt arrafelé, gondoltam, egy hónapon belül itt lesz az erősítő. Nem így lett, múlt héten hozták neki haza ismerősök a csomagot. Így jártam, de nem bánom, így legalább tudom, mit tud, és mit nem tud az első szett. Nagyon jól zenél, de sajnos a 16-os Jr és a Pro magas jobbak. Lehet, hogy megtartom, és építtetek neki egy asztali dobozt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4736 Dátum: 2010.09.07 12:16:14 »
Ültem én rengeteget Bakai Gabi autóiban, megvoltak eltérő fázisai....
Na ezt a részt viszont nem tudtam értelmezni....

Szerintem úgy érthető, hogy hallotta az autó fejlődésének, változásának több állomását is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4737 Dátum: 2010.09.07 12:26:54 »
...Attól még más ízléssel lehet rajongani érte...

_Nagyon_ fontos hifivel, autóhifivel kapcsolatban az ízlés és a tapasztalatok. Erre kétszer jöttem rá: egyszer egy demóteremben ülve, és amikor a szobai rendszered hallottam. Elsőre ugyanis nem hallottam semmi különöset, csak halk zenét. Nem hallottam nálad sem dübörgő basszusokat, csilingelő magasakat, arcba mászó dinamikát, csak - ha jól emlékszem, elsőre - egy dobost, egy gitárost és egy bőgőst. Nagyon transzparens volt, egyszerű, elsőre feldolgozható, naturális. (...és az még "csak" a Uniti volt.) Nem vagyok hozzászokva az ilyesmihez, és mást vártam: nem volt semmi tüzijáték. Kellett hozzá pár perc, hogy rájöjjek, ez az egész a zenén kívül semmi másról nem szabadna, hogy szóljon. Nem ilyen fogalmam volt a "jól szól" kérdéskörrel kapcsolatban.

Haujan autójára lennék kíváncsi, látatlanban az lehet nekem az autóhifi szent grálja.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4738 Dátum: 2010.09.07 12:37:14 »
Ültem én rengeteget Bakai Gabi autóiban, megvoltak eltérő fázisai....
Na ezt a részt viszont nem tudtam értelmezni....

Szerintem úgy érthető, hogy hallotta az autó fejlődésének, változásának több állomását is.

...én mondjuk elkezdtem keresgélni a "fáziseltérés" szóra a neten....  :D (de magas volt....  :wacko:)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4739 Dátum: 2010.09.07 12:50:31 »
...Attól még más ízléssel lehet rajongani érte...

_Nagyon_ fontos hifivel, autóhifivel kapcsolatban az ízlés és a tapasztalatok. Erre kétszer jöttem rá: egyszer egy demóteremben ülve, és amikor a szobai rendszered hallottam. Elsőre ugyanis nem hallottam semmi különöset, csak halk zenét. Nem hallottam nálad sem dübörgő basszusokat, csilingelő magasakat, arcba mászó dinamikát, csak - ha jól emlékszem, elsőre - egy dobost, egy gitárost és egy bőgőst. Nagyon transzparens volt, egyszerű, elsőre feldolgozható, naturális. (...és az még "csak" a Uniti volt.) Nem vagyok hozzászokva az ilyesmihez, és mást vártam: nem volt semmi tüzijáték. Kellett hozzá pár perc, hogy rájöjjek, ez az egész a zenén kívül semmi másról nem szabadna, hogy szóljon. Nem ilyen fogalmam volt a "jól szól" kérdéskörrel kapcsolatban.

Haujan autójára lennék kíváncsi, látatlanban az lehet nekem az autóhifi szent grálja.

Erre jöttem rá én is. Az utóbbi időben azt vettem észre magamon, hogy a szubot inkább lefelé tekerem, mint felfelé. A GTO-nál még fordítva volt, és csak néha, kíváncsiságból, álló motornál tekertem le, és állapítottam meg, hogy így csendesen nem rossz ez. De azér kellett a dübörgés.

Ennél az új erősítőnél kábé felén áll a szub, mint szokott. És bőven elég. Ezzel együtt kezd világos lenni, milyen az, amikor a mély nem hátulról szól...  ...időkorrekció nélkül.




Ja és hogy kinek mi a jó zene, vagy jó hifi. Odamentem ma az egyik kollégámhoz, mondom adj már pár CD-t, nem baj, ha biztonsági másolat, csak audio legyen, mert szeretnék valami olyasmit hallgatni az autóban, amit még nem hallottam, nem próbáltam. Erre a kezembe nyom egy Eminem CD-t, meg egy válogatást, hasonló zenékkel. Mondom neki ehhez inkább egy 38-as decibelágyú kellene, nem egy fürge 25-ös.....

Ő úgy gondolta, ha a kocsiban új a hifi és jó, azt ilyen zenével kell kipróbálni, megnézni.

...vajon baj van a zenei ízlésével?


Nem mondom, néha én is beteszek ilyeneket, odacsavarom a szubot, és hallgatom, nézem, hogy táncolnak a tükrök........vagy két percig, utána cserélek, mert elég lesz az állatkodásból. A decibelhajtásos sztrítrészerekkel úgyse tudom (nem is akarom) felvenni a versenyt, akkor meg mit bömböltessem? Szépen visszaveszek belőle.


Pedig én is úgy indultam neki a dolognak, hogy azt szeretném, ha lenne a zenének mélye, dinamikája, és nem csak állás közben. De most, hogy már lenne, valahogy nem igénylem, sokkal inkább szeretnék mindent hallani, mint csak a tetejét és az alját. Ezek szerint egy jó hifi megtanítja az embert zenét hallgatni? Akkor viszont miért nincs erre mindenkinek igénye?