Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673877 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4665 Dátum: 2010.09.02 10:38:05 »
Aztán a fejek között is nagy a különbség: egy középkategóriás Pioneer vagy JVC fej sokkal sterilebb hangú, mint egy Alpine vagy Clarion, így a japán fejek az elektronikus zenére ajánlottak, míg az Alpine fejek meg a hangszeres zenéhez inkább. És ezt nem én találom ki, hanem az interneten az összes hazai és külföldi oldal ezt írja -- gondolom nem mindenki hozzá nem értő hülye...

Mutass már egy-két ilyen oldalt, ahol ezeket a tömény ostobaságokat írják, mert ha tényleg ez szerepel, akkor bizony mindenki hozzá nem értő hülye. Meg mi az hogy japán fej? Mind a 4 általad felsorolt márka japán.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4666 Dátum: 2010.09.02 10:47:34 »

Azzal egyetértek, hogy lehúzott ablakkal kifele zenélni nem menő, sőt parasztság, illetve hogy ezzel akar az ember kompenzálni. De az erős, ütős mélyek és a nagy hangnyomás nem csak kifelé szólhat, hanem befelé is, hiszen van, aki tényleg erre gerjed és nem "parasztvakítani" akar.


Egy rock zenéhez elég mondjuk egy szimpla 30-as mélyláda, amíg egy tuc-tuc zenéhez jobb, ha egy dupla 25-öst használunk, mert dinamikusabban üt, ami a rock esetében nem létkérdés annyira.
Elképzelhető, hogy ahol a 100 tagú zenekar csodálatosan szól, ott nem szól annyira jól egy elektronikus zene, hiszen nem annyira ütős a mély, illetve nem bírja a terhelést annyira a komponens sem.

Végignézve a gyártók kínálatát, mindegyik készít kimondottan a minőségi zenehallgatásra hangszórót és a jó minőségű-nagy erejű termékpaletta is létezik ezek mellett.


Ha egy autó kifelé hangos, akkor az vagy rosszul van megcsinálva, vagy/és éktelen fázishiba van benne. Vettem már részt nem egy hangnyomásautó építésében, 170dB-s belső hangnyomás kifelé egy halk morajlás. Ugyan ez odabenn ember számára nem kibírható.

Egy rendszerhez olyan szub kell, ami kiegészíti az első szettet jól, és ez független zenei műfajtól, viszont nagyon is függ az akusztikától meg a rendelkezésre álló wattok számától és milyenségétől.

Mi az a jó minőségű-nagy erejű termékpaletta?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4667 Dátum: 2010.09.02 10:50:41 »
A deszkára lukat vágtunk és abba raktuk a cuccot... Ezzel ugye az a baj, hogy maga a csomi oldala a hangláda (kivéve a fa előlapot), ez rugalmas is, meg akkor az egész oldalműanyag berezonál, amit lecsillapítani nem könnyű.

Mit javasoltok?

Hogy csináld meg rendesen. Egy először is méretezni kéne azt a helyet, számolni közel ideális dobozméretet. Másodszor az előlap kell, hogy a legstabilabb legyen egy hangdoboznál, mert azt fogja ide-oda rángatni a membrán. Ha ez nem elég erős, akkor a munka jó része deszkahullámoztatásra megy el, amitől csökken a hangerő és nő a torzítás.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4668 Dátum: 2010.09.02 12:33:33 »
Aztán a fejek között is nagy a különbség: egy középkategóriás Pioneer vagy JVC fej sokkal sterilebb hangú, mint egy Alpine vagy Clarion, így a japán fejek az elektronikus zenére ajánlottak, míg az Alpine fejek meg a hangszeres zenéhez inkább. És ezt nem én találom ki, hanem az interneten az összes hazai és külföldi oldal ezt írja -- gondolom nem mindenki hozzá nem értő hülye...

Mutass már egy-két ilyen oldalt, ahol ezeket a tömény ostobaságokat írják, mert ha tényleg ez szerepel, akkor bizony mindenki hozzá nem értő hülye. Meg mi az hogy japán fej? Mind a 4 általad felsorolt márka japán.
Egy példa: Surányi webes oktatóanyagja, ahol azt írja, hogy a JVC és a Pioneer elsősorban elektronikus zenére való, míg az Alpine hangszeresre. Amúgy meghallgattam mindegyiket már, egy 40e-res Alpine-on tényleg több hangszer hallatszik, mint egy azonos kategóriájú Pioneer fejen. Persze ez 1-2 éve volt, mikor ezeket hallgattuk, azóta változhattak a dolgok sokat.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4669 Dátum: 2010.09.02 12:46:33 »
Mi az a jó minőségű-nagy erejű termékpaletta?
Pl: Kicx ALQ 6.2: kimondottan jó minőségű a kategóriában, nagyon sok elektronikus zenét kedvelő szereti, mert erős a mélye és bírja a terhelést. Ettől függetlenül "szépen" szól még.
94 dB, 100/220 W

Kicx GFQ-6.2: high-end szett, minőségibben szól rajta a zene, de kisebb a max hangereje, hiszen ugyan ahhoz a terhelhetőséghez kisebb érzékenység társul.
91 dB, 100/220 W

Miután az ALQ sokkal érzékenyebb, így kb 2x akkorát szól ugyan azon a teljesítményen. Akinek a hangnyomás fontosabb, mint a 60. hangszer, annak az ALQ jobb.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4670 Dátum: 2010.09.02 12:49:50 »
A deszkára lukat vágtunk és abba raktuk a cuccot... Ezzel ugye az a baj, hogy maga a csomi oldala a hangláda (kivéve a fa előlapot), ez rugalmas is, meg akkor az egész oldalműanyag berezonál, amit lecsillapítani nem könnyű.

Mit javasoltok?

Hogy csináld meg rendesen. Egy először is méretezni kéne azt a helyet, számolni közel ideális dobozméretet. Másodszor az előlap kell, hogy a legstabilabb legyen egy hangdoboznál, mert azt fogja ide-oda rángatni a membrán. Ha ez nem elég erős, akkor a munka jó része deszkahullámoztatásra megy el, amitől csökken a hangerő és nő a torzítás.
Ki van mérve, amennyire lehet, valahol 20-25 liter között van a térfogata az üregnek.

2 cm vastag rétegelt fadeszka lesz beapplikálva, ez egy profi subládának is elég lenne, nem hogy egy kis szaros 25-ös autómélynek.

A hangszóró gyári ládája 22 literes zárt láda vagy 35 literes bass-reflex. Arra lennék csak kiváncsi, hogy ha a 25-ös üregbe bass-reflex ládát csinálok, akkor az miben és mennyire lesz rosszabb a 35 litereshez képest?

Amúgy ezen hezitálok, hogy megfúrjam-e és BR legyen vagy legyen sima zárt láda. Nálam nem kell orbitális hangnyomás, csak telt mély hang. Szerintem nekem a zárt lehet, hogy jobban tetszene hosszabb távon.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4671 Dátum: 2010.09.02 12:54:39 »
Egy példa: Surányi webes oktatóanyagja, ahol azt írja, hogy a JVC és a Pioneer elsősorban elektronikus zenére való, míg az Alpine hangszeresre. Amúgy meghallgattam mindegyiket már, egy 40e-res Alpine-on tényleg több hangszer hallatszik, mint egy azonos kategóriájú Pioneer fejen. Persze ez 1-2 éve volt, mikor ezeket hallgattuk, azóta változhattak a dolgok sokat.

Ez 1-2 konkrét fejegységre lehetett igaz, amúgy megalapozatlan általánosítás. Egyébként is, már eleve az árkategóriát nem egyszerű belőni, fél éve és most is más a helyzet: a saját fejem fél éve bolti áron legalább 130-140 ezer volt, majd leesett az ára 75-85e környékére, már ha egyáltalán lehet kapni. Na most akkor melyik árkategória?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4672 Dátum: 2010.09.02 13:03:04 »
Mi az a jó minőségű-nagy erejű termékpaletta?
Pl: Kicx ALQ 6.2: kimondottan jó minőségű a kategóriában, nagyon sok elektronikus zenét kedvelő szereti, mert erős a mélye és bírja a terhelést. Ettől függetlenül "szépen" szól még.
94 dB, 100/220 W

Kicx GFQ-6.2: high-end szett, minőségibben szól rajta a zene, de kisebb a max hangereje, hiszen ugyan ahhoz a terhelhetőséghez kisebb érzékenység társul.
91 dB, 100/220 W

Miután az ALQ sokkal érzékenyebb, így kb 2x akkorát szól ugyan azon a teljesítményen. Akinek a hangnyomás fontosabb, mint a 60. hangszer, annak az ALQ jobb.

...bárcsak ilyen egyszerű lenne a dolog...  ::)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4673 Dátum: 2010.09.02 15:15:19 »
Nem egyszerű a dolog, de azért szerintem abban senki sem kételkedik, hogy kimondottan léteznek nagy hangnyomásra alkalmas cuccok és a jó minőségre. Nem ugyan azt használják a kétféle versenyen sem...

Egy fáziskéséses 50 cm-es mélyet nem rak be a csomagtartójába az, akinek mondjuk a hangminőség a mindene, ugyanis ezek a hangszórók már nem kicsit torzítanak. Nah, ezt ki használja?! A sok agybeteg, akinek kell a hangerő, meg a hátmasszírozás, mert van fölös 2 dobhártyája. Ez sem általánosan mindenkinek lett tervezve, ahogyan a nagyon drága minőségre törekvő rendszerek sem. Szerintem azért eléggé látható, hogy a két irány egy darabig közös, aztán kettéválik eléggé.

Amikor hangszórót vesz a "diszkós", akkor ő is azt nézi, hogy mekkora a terhelhetőség és mekkora az érzékenység és meghallgatja, hogy a Tiesto vagy Adam Beyer hogyan tetszik neki rajta. Addig egy zenekar által játszott számokat kedvelő user meghallgatja és megnézi, hogy mennyire hallja ezt vagy azt, nem azt tekinti szempontnak, hogy kivigye a basszus a szélvédő vagy hogy mennyire üt a zene. Természetesen ezek az olcsóbb komponens szettek több mindenre jók, sokan mindenevők, de azért mégis vannak bizonyos termékek, amelyek erre vagy arra vannak inkább kihegyezve. Szerintem ez teljesen egyértelmű.

És amikor építek egy rendszert, akkor azt nézem, hogy főként mik az igényeim, illetve milyen zenét hallgatok. Ha mondjuk technot, akkor fontosabb az ütős mély, mint a magas-közép tisztasága, így többet költök egy jó mélyládára, mint egy első komponens-szettre. Vagy ha szeretem a fekarappet, akkor veszek egy 30-as mélyet, ami által a két mondat közötti mély dübörgés jól kijön. Ha diszkós vagyok, akkor inkább egy dupla 25-öst veszek, hiszen ez hangosabb és keményebben pumpál, dinamikusabban. Akkor ezek után ne mondja senki, hogy egy rendszer mindig mindenre jó, illetve ugyan úgy jól szól egy jó rendszeren minden. A "jól szól" fogalma is mást jelent egy diszkósnak és egy zeneművész embernek, az egyiknek a 60. hangszer hangja mozgatja meg a lelkét, még a diszkósnak az ütős mélyhang és a dinamikus ritmus.

A kezdete a témának egyébként az volt, hogy a fórumos kollégák eléggé elmentek egy adott irányba, a pop/rock zene irányába és ez alapján döntenek minden tekintetbe és akkor a márkaimádatról még nem is beszéltem. Annyit szerettem volna mondani, hogy mindenkinek más a jó, mindenkinek mások az igényei és minden ember mást szeret ugyan abban a fogalomkörben, a zenében. Ergo minden embernek más szempontok kialakítása mellett kell az adott rendszert kialakítani. Természetesen léteznek olyan olcsóbb-középkategóriás installációk, amiket mindegyik zene kvázi jól szól, de azért minden műfajnak megvan a saját hardware-tára, egyiknek a dupla 25-ös bass-reflex szub, a másiknak a 30-as zárt doboz...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4674 Dátum: 2010.09.02 20:28:05 »
...bár a tulaj elmondása alapján nem biztos, hogy érdemes lenne GTi szettből bevásárolni, mert nem biztos, hogy normálisan meg tudja hajtani.  :helpsmilie:





(....bakker mi kellhet akkor a GTi mögé, ha egy 12V-on mérve 2x200-as erősítő nem tudja kihajtani...?  :eek:)

Áhááá! :clap: Jól van farkasember! Jól van! :yes: Szeretném majd meghallgatni ha lehet.....nagyon nagyon kíváncsi vagyok :D Ez jó hír :yes: Kovács Tamás Budaörsön (Mr. JBL) azt mondta a GTI szettet baromi nehéz meghajtani, de egy Px 600.2-vel lehetséges én inkább ezzel próbálkoznék....én is így teszek majd a jövőben :D Mélyláda egy darabig nem fog kelleni mert annak meg majd kell egy monoblokk vagy még egy Px600.2-es :yes: 2 ilyen baba elég lesz egy nagyon jó minőségű erőteljes hifihez. Perzse emellé majd szigetelni kell tetőtől kezdve a padlólemezig mindent hogy bent is maradjon a teljesítmény....aztán jöhet a GTI mélyláda :D És még 2 generátor [rohog] és 2 akku.
 De komolyan mondom ha beraktad a GTI-ket szeretném őket meghallgatni ha lehetséges.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4675 Dátum: 2010.09.02 20:28:59 »
Ja igen farkas még ezt is olvasgasd el ha eddig nem tetted volna, érdemes: http://www.absolutsound.hu/index.php?P=news&GY=&S=2&AK=4&ID=387

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4676 Dátum: 2010.09.02 22:09:09 »
Nem egyszerű a dolog, de azért szerintem abban senki sem kételkedik, hogy kimondottan léteznek nagy hangnyomásra alkalmas cuccok és a jó minőségre. Nem ugyan azt használják a kétféle versenyen sem...


Szó se róla, rendesen kielemzed a mélyládákat, de ne feledd hogy ez csak egy "kiegészítő" eszköz a hifihez. Elméletileg 20Hz-20kHz-ig hallasz így a 30Hz-es hangoktól jöhet már minden egészen 50-60Hz-ig megvágva innentől jön már a mélyközép sőt már 50Hz-től bőven....kell lenni átfedésnek. Szóval a mélyáda adja az igazán mély hangokat és kisegíti az elsőszettet. A sub akkor van jól beállítva ha nem hátulról hallod hanem mintha elől lenne beleolvadva a szettbe, nem rezonál össze vissza nincs nagyon kiemelve hanem érezhető és pontos. Nekem pl. fejen még -4dB-en (visszaszedve) is pont jó, de mondju csípem én is a Tiestos számokat ott azért jobban hangzik kicsit kiemelve de nem túlzottan, mondjuk a példámhoz képest 0dB épp elég (igaz ezt mindenki a saját rendszeréhez és a saját füléhez állítja). Én azt hallottam hogy a zárt 25-ös hangszóróval szerelt láda ideális a minőségi nem csak tuc-tucot játszó rendszerekhez. Tiestohoz pl. jó egy reflex láda 30-as hangszóróval (nekem ilyen van, ha most tehetném lecserélném inkább egy 25-ös zártra :D). A 25-ös nem terheli le annyira az erősítőt pont jó, pontosabb gyorsabb zárt ládában ideális. A 30-as jobban megterheli már az erősítőt úgyhogy nem árt rendesen megkajáltatni :D a reflex láda sajátossága pedig hogy a kalibrált nyíláson kitolt levegő mennyiség vagy levegő fuvallat :D sokkal dinamikusabbá és ütősebbé teszi az egészet mint egy saját hangot adva az egész történetnek. Na ez való a tuc-tuc hoz.....pedig én többnyire rockot hallgatok akár még komoly zenét is de szeretem Tiestot is és társait. Én rosszul választottam de ki kell minden elemet ismerni és cserélgetni hogy a végén kialakuljon a tuti rendszer, hallgatózni kell sokat.
 Na de más. Most szórakoztam én is kicsit a garagéban :D Kérdés a következő 3 helyen van vágás :D 1. lehet a fejen...szettet külön és a szubot külön 2. Az erősítőn....szintén elől külön és hátul külön 3. a szett hangváltója :D
Szóval ha úgy vesszük a szettet meg lehet vágni a fejen (bár ez butaság volna passzív rendszerről lévén szó), az erősítőn és végül megvágja a saját gyárilag beállított hangváltója is.....ergo fejen és erősítőn vágás KIKAPCS a helyes megoldás igaz???. Sub vágva van a fejen és az erősítőn is....na ez érdekes mert a Pio 88RS-en vágom a subot az erősítőn pedig vágás kikapcs akkor jobb lesz a mély, pontosabb, jobban összedolgozik a szettel. Vagy rosszul gondolom? Mert a sub vágását sajna nem tudom kikapcsolni a fejen:S vagy csak nem tudom még rendesen kezelni :D. A magassugárzó csere óta pedig az az érzésem hogy semmi szükség se az AutoEQ-ra se az időkorrekcióra, semmire......csak a vágások a megfelelő helyen és szépen szól. De ezt is még ki kell kisérletezni :D Ezen a fejen is van valami BBS + BMX meg a t*köm tudja micsoda hangzásjavító marhaságok.....ezek nem kellenek, azt sem tudom mire jók egyenlőre :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4677 Dátum: 2010.09.03 01:14:39 »
Az első szett vágását tekintve a passzív hangváltója a szettnek minden féle képpen működik. Ez ugye azt jelenti csak, hogy a 16-os és a csipogó között el van osztva a mély-közép és a magas tartomány egy adott frekvencia-határon. Ettől még az első szettre rámegy a mély tartomány is (ami a passzív hangváltó által a nagy-hangszórón csapódik le), ezt vagy az erősítőn vagy a csúcs fejeden  :D  tudod megvágni -- ha egyáltalán akarod és nem full-ba szeretnéd tolni az első szettet. Gondolom le akarod vágni a legalsó tartományt a szettről, hogy az ne torzítson a középtartományban. Én a fejen állítanék be vágást a mélyhangokra, szerintem az jobb minőséget eredményez, mintha az erősítőn állítanál be bármit is. Így az erősítőn full tartományt kellene beállítanod és a fejen vágni csak a mélyet. A mély fölötti tartományt ekkor a hangváltó bontja ketté, ezt nem nevezném igazi vágásnak, mert ez csak szelekció a két első hangszóró között, a mélyet ez nem szedni le előröl. Ha az első szettről le akarod a mélyet szedni, akkor vagy az erősítőn tudod a HPF-fel megoldani azt vagy a fejen úgy, hogy leszeded az 50-60 Hz alatti hangokat. Nekem a fejes vágás szimpatikusabb, szerintem jobban szól. Ha a fejen már vágtál egyszer, akkor utána fölösleges szerintem az erősítőn is vágást beállítani, mert az csak ront a hangminőségen.

A sub-ot szintén a fejen vágnám a helyedben és ott is kikapcsolva hagynám az erősítőn az LPF/HPF funkciót. Oda meg a mélyhangokat engedném be csak, így az erősítőn fölösleges lenne itt is vágni még egyszer.

Amennyiben a fej támogatja a pontos frekvencia alapú vágást, úgy én nem használnám az erősítő LPF/HPF funkcióját, mert akkor az erősítőn belül is közbeiktatsz még egy hangváltót, ami ront a minőségen. Ahol buta a fej, ott jön jól az erősítő LPF/HPF funkciója, mert másképpen nem tudod a vágást megoldani, csak az erősítő segítségével... (Nálam is ez van sajnos most.)

Én tennék egy próbát azért: első körben csak a fejen állítanék be vágást és az erősítőn nem vágnék. Második körben meg nem vágnék a fejen, csak az erősítőn. Szerintem jobban szól a zene, ha a fejen vágsz csak.

A BMX-et ismerem, ez nekem is van az alap Pioneer fejemen. Ez a rossz CD minőségét hivatott feljavítani, gyakorlatilag egy algoritmus van beleépítve a készülékbe, ami bizonyos (titkos) esetekben változtat a hangon. Jó CD esetén nem igazán venni észre a hasznát, rossz esetén viszont érezni, hogy picit tisztább lesz tőle a zene, viszont a magasat és a mélyet kiemeli sajnos. Én azt javaslom, hogy csak rossz CD esetén használd, mert amúgy eltolja néha eléggé csúnyán a hangokat, többet árt, mint használ, ha jó a minősége a lemeznek. A COMP is ugyan ezt csinálja, csak más algoritmus alapján, ez tömörít valamit, de hogy hogyan, azt nem tudom. Ezzel szarabb a hangja, mint a BMX-szel, mert a BMX jobb algoritmus -- erre eléggé veri is a Pioneer, ez az ő szabadalmuk...


Én nekem meg megjött a DLD szubom, 25 cm-esre esett a választás. Egy kb 20 literes dobozva belefogattam kicsit, de sajnos nem sikerült légmentesen, így borzalmas hangok jöttek ki belőle.  :D No, nem is az volt a célom, hogy jól szóljon, csak hogy kipróbáljam, hogy jó-e. Eddig tetszik, bár egy gondom máris akadt. Hiába van a 4 csatis erősítő 3-as és 4-es modulja hídba kötve, hiába van a gain a legkisebb jelszinten, így is eléggé gyengusz, ahogyan az erősítő tolta. Félek, hogy sok lesz a végfokomnak ez a 25-ös sub. Elvileg 4x45 W-ot (RMS) tud a végfok vagy 2x100 W-ot, ami ma nem ugye számít soknak. Mondjuk rendesen beépítve teljesen más lesz persze, csak félek, hogy az első szettből sokat kell majd levenni és a fejet jól ki kell majd tekerni ahhoz, hogy megfelelően szóljon a rendszer... Amúgy a franc sem gondolná, hogy mekkora teljesítményt vesz föl egy ilyen 25-ös sub, azt hittem, hogy az erősítőm hídban majd jól megrántgatja, de nem úgy tűnik így első nyomi próbálkozásomra... Persze annyira nem toltam erősen, mert még bejáratós 40 órán át, csak kipróbáltam egy picit, hogy szól-e, meg hogy az erősítő mennyire komálja...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4678 Dátum: 2010.09.03 06:51:08 »
kiváncsiságból kérdezném mert gondolkodom a két első gyári kis hangszóró cseréjén és a gyári kábelek cseréjén hogy gondolom nálatok is a kábelkorbácsban vannak a hangszóró vezetékek. most akkor az ISO csatiból húztok egy külön kábelt a hangszórókhoz?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4679 Dátum: 2010.09.03 07:44:49 »
Ja igen farkas még ezt is olvasgasd el ha eddig nem tetted volna, érdemes: http://www.absolutsound.hu/index.php?P=news&GY=&S=2&AK=4&ID=387

Na én azt a rendszert hallottam, amiről a cikkíró nem beszélt, csak annyit, hogy az az ő autója....  ::) :devil: