Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674179 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4650 Dátum: 2010.09.01 09:49:58 »
döngjön rajta a lakossági techno.
:D [rohog] [rohog]

Qrvajó duma, indexen olvastam stevie w tollából, övé az érdem.  :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4651 Dátum: 2010.09.01 12:29:06 »
Én szeretem ha döng a lakossági techno, de azt is, ha a trance számokban a nők tisztán és szépen énekelnek. Néha hallgatok Tina Turnert is, meg mást is, de nem az a jellemző.

Az alapvető célom, hogy jól szóljon a cucc nagyjából és erős legyen és legyen mélyhang rendesen.

Az összes haverom szinte trance zenéket hallgat és csak néha mást, így az igény nem a 46. cintányérra van, hanem arra, hogy tisztán szóljon az ének és üssön a mély.

Az meg baromság, hogy csak az arcos hülyegyerekek hallgatnak techno-t, meg az is, hogy minden ilyen zenét hallgató ember kispöcsű gyökér, aki kompenzál a teszkó parkolóban a hifivel...

Csupán csak mások az igények teljesen, mindenki másban találja meg a boldogságot. És ezért mondtam, hogy itt mindenki a 100 tagú zenekart akarja tökéletesen hallgatni a fórumon, miközben a valóságban az "átlag ember" ritkán hallgat ilyen zenét, csak trance, techno muzsikát és rádiót, ami eleve szar.

Az meg nem igaz, hogy minden cucc minden zenére jó szerintem. Nem véletlenül van zárt láda a hangszeres zenékhez egyenletes frekvenciamenettel és van külön bass-reflex láda, ami pont ott emel ki, ahol a trance, techno zenékben üt a mély... Aztán a fejek között is nagy a különbség: egy középkategóriás Pioneer vagy JVC fej sokkal sterilebb hangú, mint egy Alpine vagy Clarion, így a japán fejek az elektronikus zenére ajánlottak, míg az Alpine fejek meg a hangszeres zenéhez inkább. És ezt nem én találom ki, hanem az interneten az összes hazai és külföldi oldal ezt írja -- gondolom nem mindenki hozzá nem értő hülye...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4652 Dátum: 2010.09.01 13:28:45 »
Az meg baromság, hogy csak az arcos hülyegyerekek hallgatnak techno-t, meg az is, hogy minden ilyen zenét hallgató ember kispöcsű gyökér, aki kompenzál a teszkó parkolóban a hifivel...

Fuss neki még egyszer, ilyet nem írtam. Egyáltalán semmit nem írtam arról, ki hallgat technót. (Írhatnék, markáns véleményem van a témában, de ez offtopik.) Azt írtam, hogy aki "kifelé" hallgat zenét, az minden bizonnyal valamit kompenzál. Hogy ez éppen a példában szereplő farokméret, a pocsék gyerekkor, a népszerűség hiánya, a Fradi gyengélkedése, a kedvenc főhős kiírása a bariköztből, a komcsi elnyomás, a 22 évesen sem múló pattanások, vagy az asszony rossz főztje miatt van-e, az teljesen mindegy. Józan ember kifelé nem hallgat zenét, hanem belátja, hogy 1. az autó leszigetelve fog jól szólni (akkor meg kifelé legfeljebb tompán szól) 2. leengedett ablakkal hangosan zenét hallgatni, ezzel ráerőltetni magunkat a környezetünkre nettó tuskóság. Hogy éppen lakossági technóval hülyítjük-e a környezetet, vagy Csajkovszkijjal, teljesen mindegy.

Az meg nem igaz, hogy minden cucc minden zenére jó szerintem.

Fuss neki még egyszer, ilyet nem írtam. Azt írtam, hogy tisztességes rendszeren kb. minden műfaj normálisan meg fog szólalni. Olcsóbb kategóriában nyilván vannak különbségek fej és fej, hangszóró és hangszóró között, szűk költségvetésből nyilván másképp lát hozzá az ember rockhoz és technóhoz épített rendszerhez, de úgy tapasztaltam, hogy tisztes rendszereken - hasonló karakterek mellett - élvezhetően szólnak a különféle műfajok.

Egyébként sejtem, hogy mire gondolsz: van, akinek egy mélyláda meghozza a boldogságot, mert ő úgyis csak tücitücit hallgat. Ám legyen - de az nem azt jelenti, hogy jól fog szólni. Attól még, hogy van igény mekis hamburgerre, bariköztre, rózsaszín hellokittys Lexusra, az nem azt jelenti, hogy ezek jó dolgok.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.01 13:31:47 írta Satriani »

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4653 Dátum: 2010.09.01 13:43:34 »
Nem akarok belevau, de... (tudom, akkor mirét is) :P
Én se vagyok oda a kifelé zenélésért.
Viszont a mély hangokat én is bírom és szeretek hangosan zenélni, de módjával...
Emellé csak, hogy kisp*cs* h*lyegyerek legyek én is...szeretem a techno-t is meg a trance-et is...
Viszont odavagyok a Rock zenéért is...erre a két-három műfajra szerintem nem sok esély van, hogy jól szóljon ugyan azokon a hangszórókon, mint a másik kettő...
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4654 Dátum: 2010.09.01 13:58:14 »
Lehet, hogy sarkítva fogalmaztam, de úgy éreztem, hogy neked ezek a gondolataid a témával kapcsolatosan.

Azzal egyetértek, hogy lehúzott ablakkal kifele zenélni nem menő, sőt parasztság, illetve hogy ezzel akar az ember kompenzálni. De az erős, ütős mélyek és a nagy hangnyomás nem csak kifelé szólhat, hanem befelé is, hiszen van, aki tényleg erre gerjed és nem "parasztvakítani" akar.

A markáns véleményedre kíváncsi vagyok, elfogadom más véleményét, maximum nem értek vele egyet. Kíváncsi vagyok, hogy miért lakossági a techno vagy a trance? Inkább a rádiós egyszámos együttesek a lakosságiak szerintem, mint a Rijanna (nem tudom, hogy írják), meg ez a sok rádiós szar. Tény, hogy a techno nem hangszeres zene, de ennek is meg van a szépsége, nem csak a zenekarok által készített zenéknek. Én a jó trance zenét nagyon szeretem pl, ami sok digit effektet tartalmaz és nulla pengetős hangszert.

Az igaz, hogy tisztességes rendszeren minden jól szól, de nyilván lehet az adott zenestílushoz finomítani a cuccok összeállítását, beállítását -- ennyit szerettem volna kihozni. Egy rock zenéhez elég mondjuk egy szimpla 30-as mélyláda, amíg egy tuc-tuc zenéhez jobb, ha egy dupla 25-öst használunk, mert dinamikusabban üt, ami a rock esetében nem létkérdés annyira.
Elképzelhető, hogy ahol a 100 tagú zenekar csodálatosan szól, ott nem szól annyira jól egy elektronikus zene, hiszen nem annyira ütős a mély, illetve nem bírja a terhelést annyira a komponens sem.

Végignézve a gyártók kínálatát, mindegyik készít kimondottan a minőségi zenehallgatásra hangszórót és a jó minőségű-nagy erejű termékpaletta is létezik ezek mellett. Miután mások az elvárások és az igények, így a gyártók is ezeknek megfelelően készítik a termékeiket. Persze, mindegyiken kvázi jól szól a másik zenestílus, de azért mindegyik a saját eszközein szól a legjobban szerintem.


Megrendeltem amúgy tegnap este a mélyhangszórómat, DLD ST-250. Jókat hallottam róla, remélem jól fog szólni. Az csomagtartó oldalöblébe lesz beépítve: egy fadeszka segítségével lesz leválasztva a jobb oldali üreg és abba lesz belecsavarozva. Hogy szépen nézzen ki, a csomagtartó mind két oldala végig lesz kárpitozva, beleértve a fadeszkát is. Arra számítok, hogy nem szól majd annyira szépen a cucc, mint ha ládába lenne, viszont így esztétikus lesz és nem foglal érdemlegesen sok helyet majd...


Valami ilyesmire gondoltam: (csak a csúnya rács nélkül és egybekárpitozni az oldalműanyagot a hangszóró deszkájával, nem pedig így külön...)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4655 Dátum: 2010.09.01 18:25:46 »
Akkor valami ilyesmire gondoltál



Én viszont megbuktam az tuti.  ::) Mert hallgatok Trance, R&B és még Gothik Rockot is. Ráadásul mindezt Macaudio szetten.  ;) És az a "borzasztó" hogy tetszik amit hallok.  :szemez: (bár nyilván a gyári fej korlátok közé szorít jelenleg)

[a csatolmányt egy admin törölte]

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4656 Dátum: 2010.09.01 18:35:46 »
Pontosan ilyenre gondoltam. A haveromét úgy csináltuk meg, hogy a gyári műanyag oldalpanelra ragasztós sziloval ragasztottuk fel a megfelelő alakú és méretű deszkát. A deszkára lukat vágtunk és abba raktuk a cuccot... Ezzel ugye az a baj, hogy maga a csomi oldala a hangláda (kivéve a fa előlapot), ez rugalmas is, meg akkor az egész oldalműanyag berezonál, amit lecsillapítani nem könnyű.

Az lenne az igazi, ha fa lenne a hátulja is az egésznek, de olyan alakú fát nagyon nehéz legyártani pláne azt szépen illeszteni a kicsit sem szögeletes műanyag-oldalpanelba...

Mit javasoltok?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4657 Dátum: 2010.09.01 19:16:58 »
Pontosan ilyenre gondoltam. A haveromét úgy csináltuk meg, hogy a gyári műanyag oldalpanelra ragasztós sziloval ragasztottuk fel a megfelelő alakú és méretű deszkát. A deszkára lukat vágtunk és abba raktuk a cuccot... Ezzel ugye az a baj, hogy maga a csomi oldala a hangláda (kivéve a fa előlapot), ez rugalmas is, meg akkor az egész oldalműanyag berezonál, amit lecsillapítani nem könnyű.

Az lenne az igazi, ha fa lenne a hátulja is az egésznek, de olyan alakú fát nagyon nehéz legyártani pláne azt szépen illeszteni a kicsit sem szögeletes műanyag-oldalpanelba...

Mit javasoltok?

Ha az "előlapot", amibe a tányér van beletéve végig fixen lehet rögzíteni, a lemezek mögötte kaphatnak megfelelő rezgéscsillapítást. Ha mögötte a kocsi segge zárt, és sehol nem szuszog ki, akár úgy is működhet a dolog, mint egy zárt láda.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4658 Dátum: 2010.09.01 19:19:42 »

Fuss neki még egyszer, ilyet nem írtam. Azt írtam, hogy tisztességes rendszeren kb. minden műfaj normálisan meg fog szólalni. Olcsóbb kategóriában nyilván vannak különbségek fej és fej, hangszóró és hangszóró között, szűk költségvetésből nyilván másképp lát hozzá az ember rockhoz és technóhoz épített rendszerhez, de úgy tapasztaltam, hogy tisztes rendszereken - hasonló karakterek mellett - élvezhetően szólnak a különféle műfajok.

Egyébként sejtem, hogy mire gondolsz: van, akinek egy mélyláda meghozza a boldogságot, mert ő úgyis csak tücitücit hallgat. Ám legyen - de az nem azt jelenti, hogy jól fog szólni. Attól még, hogy van igény mekis hamburgerre, bariköztre, rózsaszín hellokittys Lexusra, az nem azt jelenti, hogy ezek jó dolgok.
Csatlakozom, az előttem szólóhoz, minden zene jól tud szólni egy rendben levő hifin, legyen az düffen düffen csűrdöngölős lakossági techno, jazz, rock, fánki vagy éppen szimfónikus zenekar által megszólaltatott zenemű. Pl nálam ezen zenékből bármikor bármi jöhet...

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4659 Dátum: 2010.09.01 19:21:47 »
Múltkor úgy csináltuk, hogy az előlap fadeszkát légmentesen körbenyomtuk ragasztós szilóval és hátul sem fújt ki sehol sem, így készítettünk egy légmentes zárt teret a hangszórónak. Szerintem nálam is ez lesz majd, mert olyan speciális ládát nem lehet készíteni amilyen hülye alakja az oldalpanelnak van. Múltkor kimértem, kb 20-25 literes a tér, a DLD hangszórómat is ebbe a méretű ládába szerelik gyárilag, így elvileg a méret is megfelelő...

Egyetlen egy baja van az egésznek, hogy az oldalpanel eléggé átveszi a rezgéseket, eléggé erőteljesen vezeti azt az utastérbe.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4660 Dátum: 2010.09.01 19:53:10 »
Hát... a sziloplaszt nem feltétlenül stabil felfüggesztést, rögzítést eredményez, sokkal inkább rugalmasat... és nehezen bonthatót, egy csavarozós megoldás ellenében. De lehet jó is éppenséggel.

Van egy csomó olyan oldal, ahol komplett autóhifi beépítéseket dokumentálnak le végig, panelgyártással együtt. Onnan azért lehet jó ötleteket lopni.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4661 Dátum: 2010.09.02 00:51:03 »
Ma lent voltam egész este a garázsban és kísérletezgettem. A magasom túl hangos volt, oldalanként egy 33 Ohmos ellenállással sikerült orvosolni a problémát. Most nem kell a treble-t leszedni -4-re, így a középtartomány is sokkal jobb, meg az egész. A hangban fázistolás és hasonló gondok nem akadtak szerencsére. Sokat kellett kísérletezni és hallgatni, mire megtaláltam a megfelelő elemet. Most hallani a cintányért is, de nem tolakodó. Annyi megtetszett, hogy lent maradtam még a kocsiba 1,5 órát és 2 Tiesto albumot meghallgattam rajta...  :D

Holnap jön a mély, már k.rvára várom, hogy a kezembe fogjam a cuccot. Előre láthatólag csak a köv. hétvégén tudjuk beszerelni, mert most nyaral a haver kolléga... (Bekaphassa.  :) )

A beépítésnél fontos szempont, hogy semmi visszafordíthatatlan esemény ne következzen be. Ezért sem fogjuk szétcsavarozni az egészet, mert ha eladom a kocsit vagy nem jön be a konstrukció, akkor nem kellene, hogy 10 db lyuk ott tátongjon...

A kocsi nem egy merev valami ( a többi sem), eléggé szeret csavarodni kanyarban, pláne ha driftelek. Ekkor nem biztos, hogy a sziloplaszt pici rugalmassága hátrány, mégis csak a csomagtartó oldalműanyagja lesz hangfalnak kialakítva, ami a karosszériával együtt csavarodhat egy minimálisat...

Ha csavaroznám, akkor is le kellene sziloval tömíteni a széleknél, mert annyira méretpontos deszkát (ami 60x kanyarodik) a haverom sem tud csinálni, pedig ő nagy spíler a dekopírban, nem hogy én...

A haveromét ragasztós sziloval csináltuk meg, úgy fog, mint az állat és tömít is rendesen. Viszont ha le akarnánk szedni, akkor egy kis ecet és tapétavágó elég lenne hozzá, nem kellene több, már próbáltuk előtte más felületeken is.

Végignéztem a netet már ezügyben 40x, a legtöbb ember zárt faládát csinál, ami végigmegy a csomagtartó egyik oldalán. Ez egy sík oldalfalú kombinál játszik is, de nálam kizárt, mert öblösödés öblösödés hátán van, képtelenség kellő méretű faládát csinálni, ami nem lógna ki a csomi oldalának a síkjából. Mások akrill/epoxyból öntenek ki üreget, ami a hangfal szerepét tölti be. Ez nem is lenne rossz, de kb. ugyan ott lennék vele, mint most a csomi oldalával: műanyag - műanyag. Ezzel még az a baj is van, hogy hülye vagyok az ilyesmihez.  :D

Most, hogy kezd a magas-közép tartomány helyreállni és kezd a térhangzás is megjönni, egészen reménytelinek tűnik a kocsiban a zene, pláne ha még a Soudaband-es tömítést is megkapja, akkor eljön a Kánaán... Ami hiányzik jelenleg, az egy erősebb mély hangzás, illetve az, hogy az első kompi szettről leszedjem a mélyhangok terhét, mert bizony érezni a középtartományon is, hogy a mély betorzítja azt. Átraktam a végfokot HPF-be, azt úgy toltam az első szettet, sokkal szebb hangok jöttek így ki belőle a középtartományban, mintha full-ba tolnám őket. Most majd ha a mély is bele lesz építve a kocsiba, akkor előre nem kell mélyet nyomatnom, ezen felül meg lesz végre mélyhang is.

Azon hezitálok most, hogy zárt vagy bass-reflex legyen a láda, mert mindegyiknek meg van az előnye. A zárt szépen szólna, szépen vinné egyenletesen a mélyet, nem erőszakoskodva. A B.R. meg ha jól lenne behangolva, akkor ütné a tuc-tuc-ot, mint az állat miközben nem lenne egyéb mélyhanggal fölöslegesen tele a kocsi.  :hmmmm:

Meg vannak már az oldalkárpitozáshoz szükséges anyagok is rendelve, fekete szőrmókos lesz mindegyik oldal a kopogós műanyag helyett. Ez még a mélyhangszóró beépítés nélkül is tuning lenne szerintem. Így meg aztán pláne, ha minden sikerül faxán, akkor csak a mélyhangszóró fog kifigyelni, amúgy teljesen egyenletes lesz a kárpit és az sem látszik majd, hogy meddig is tart az előlapfa pontosan.

Holnap hozza a futár a szajrét, már nagyon izgatottan várom... :wub:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4662 Dátum: 2010.09.02 09:11:23 »
...az erős, ütős mélyek és a nagy hangnyomás nem csak kifelé szólhat, hanem befelé is...

Az erős, ütős mélyek szigetelt autóban lesznek igazán erősek és ütősek, akkor fognak ugyanis befelé szólni. ;)

Végignézve a gyártók kínálatát, mindegyik készít kimondottan a minőségi zenehallgatásra hangszórót és a jó minőségű-nagy erejű termékpaletta is létezik ezek mellett.

Ez _szerintem_ egyetlen dolgot jelent: a technót hallgatók ízlése mást igényel, mint azé, aki zenét szeretne hallgatni... A gyártók meg azt gyártják, amit megvesznek.

--------

Wolfman: hogy milyen hülyeségen rágtuk a gittet, az tegnap kiderült. :D Nem lehet már külön kapni a Jr mélyközepeket, ergo a tavalyi árak, amiket írtam, már abszolút nem érvényesek...
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.02 09:15:55 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4663 Dátum: 2010.09.02 09:39:11 »
...az erős, ütős mélyek és a nagy hangnyomás nem csak kifelé szólhat, hanem befelé is...
Wolfman: hogy milyen hülyeségen rágtuk a gittet, az tegnap kiderült. :D Nem lehet már külön kapni a Jr mélyközepeket, ergo a tavalyi árak, amiket írtam, már abszolút nem érvényesek...

Én tudtam.  :D
Régebben láttam külön árlistázva, most meg nem. Persze magamtól nem raktam össze a képet, de így utólag összeállt.  :flowers:

Más.

Alakul a Px-projekt.  :devil: :devil: :devil: :devil:
Most hívott a tulajdonos, lehet, hogy holnap találkozunk. Sajna nekem is elég trágya az időbeosztásom, meg neki is, úgyhogy ha összejön a találka holnap, az is visítós lesz....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4664 Dátum: 2010.09.02 09:42:44 »
...bár a tulaj elmondása alapján nem biztos, hogy érdemes lenne GTi szettből bevásárolni, mert nem biztos, hogy normálisan meg tudja hajtani.  :helpsmilie:





(....bakker mi kellhet akkor a GTi mögé, ha egy 12V-on mérve 2x200-as erősítő nem tudja kihajtani...?  :eek:)