Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673994 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4620 Dátum: 2010.08.31 08:32:51 »
Miért ne lehetne olvasni más nevekről? Te is írsz.
Szerintem az uDim -et azért ajánlják sokan, mert olcsó. Kifejezetten nagyon olcsó. Az Element szettnek az egyszerűen becsavarom és jólvan kategóriában vannak vetélytársai, ízlés kérdése, ki-mit szeret, de a Jr. mélyközépnek sem az áráért, sem sokkal drágábban sincs. Döbbenetesen unikális termék, ezért imádják sokan és szívnak vele de nagyon, legalább annyian. Az árából indulnak ki, nem a minőségéből, pedig azt már nagyon ki kell szolgálni és nagyon nem mindegy, hova kerül. Én már rengeteg embert próbáltam lebeszélni róla, vissza lehet keresni a fórumokon.  :whistling:

Az udim erősítők közül pedig a Jr. szintén alul van árazva. A valós tudás abban  a kivitelben bagóért van ezért is ajánlják sokan. A nagyobbak már nem annyira olcsók, korrekt áruk van azt mondanám, de ott, magasabb osztályban már valóban nagyobb a konkurencia.

Én nagyon szeretem a japán holmikat, az UDim-et is, hosszú ideje megelégedéssel használom, eltalálták az ízlésemet, akkor mit is kéne írnom róluk? Talán azt, hogy egy Forte, az egykor volt csúcsmodell sose kéne? Már rég leírtam.  :devil:


azér valljuk be őszintén: én még műkedvelő amatőrnek se nagyon számítok a témában. Ha a szívemre teszem a kezem, még a saját fogalmaim szerint normális autóhifim sincs, mert amennyibe az kerülne, annyit sajnálok kiadni rá, pláne úgy, hogy otthon meg - egy "one box, one cinema"-rendszerű házimozit nem tekintve hifinek - még hifim sincs. Semmilyen. Nem nagyon van mire önálló véleményem legyen, hiszen ha megkérdeznéd, ugyan vajon hány hifit hallottam eddig életemben, lehet, hogy elég lenne rá a két kezem.

Egyébként ugyanazt fejtetted ki, mint amit én mondtam a megelégedéseddel kapcsolatban, de így sokkal pontosabb. Viszont nem mindenki osztja a véleményed. Nyilván aki igen, annak ilyenje van az autóban. Én meg szívesen egymás mellé raknám a Te rendszered, meg azt, amit eddig etalonként hallottam, de úgy, hogy egyik autóból ki, a másikba be.  :D Kár, hogy ehhez rajtam kívül még két ember, meg egy autó kellene. Gyanítom, hogy másként nem tudnám eldönteni, mi felel meg jobban az én ízlésvilágomnak. 

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4621 Dátum: 2010.08.31 08:35:28 »

Általában a hangerőt lehet jumperrel, vagy átkötéssel változtatni a jobb passzív váltókon, nem a vágás frekvenciáját, Plusz-mínusz 2-3 dB, úgyhogy ez pont jó Neked.

Vagy nem. Egy általában passzív váltó ugyan hol vált el? Ott ahol a gyári szett? Talán nem. A 2-3dB pedig sok esetben édeskevés.

hát, vétel előtt nem árt megnézni, hogy a vágási frekvencia, és a gyárihoz legközelebbit, vagy azzal azonosat választani. Ezt külön nem írtam le, nem erre vonatkozott a kérdés.  :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4622 Dátum: 2010.08.31 08:37:27 »

Egy névtől, jelen esetben a Harmantól önmagában nem kell hanyatt esni,
Szóval nem esel hanyatt tőlem? na szép...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4623 Dátum: 2010.08.31 09:04:21 »
 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4624 Dátum: 2010.08.31 09:07:28 »
alkudtam ma reggel egy BMW Bavaria gyári magnósrádióra. elhoztam volna de a hátsó csatlakozó vmi sajátos összevissza tüskékből állt köze nem volt az ISO csatihoz
E30, vagy e36ba való kb. van erre vmi átalakitó?  
nemtok bereggelni a bmws fórumba :surrender:

más: kikötöttem a hátsó kalaptartóban lévő kis hangszórókat, csak az első két gyári szól. hát megváltás volt  :yes:
igaza volt itt a népeknek. ::)
szedhetem szét az egészet  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4625 Dátum: 2010.08.31 09:12:10 »
....egyrészt az uDim egyáltalán nem olcsó márka...

Pardon, ez nem így van, sőt. Pont ez a legnagyobb vonzereje: igen jó áron kapsz olyan minőséget, amit más márka kínálatában csak sokkal drágábban (ha egyáltalán). Ha hallottál már együtt szólni 16-os Jr mélyközepet és Pro XT2 magasakat, ami összesen ~50e, és besza-behu, akkor tudod, mire gondolok.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4626 Dátum: 2010.08.31 09:16:41 »
van erre vmi átalakitó?

más: kikötöttem a hátsó kalaptartóban lévő kis hangszórókat, csak az első két gyári szól. hát megváltás volt  :yes:
igaza volt itt a népeknek. ::)

Keress rá ebayen: ha létezik, ott lehet kapni.  :sorcerer:

A hátsó hangszórókról azt mondta a szakember, hogy "ha az ember olyat akar, akkor azt is meg lehet oldani, hogy jól szóljon". Csak rengeteg macera, még több, mint ami egy korrekt első szettel van.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4627 Dátum: 2010.08.31 09:38:15 »
....egyrészt az uDim egyáltalán nem olcsó márka...

Pardon, ez nem így van, sőt. Pont ez a legnagyobb vonzereje: igen jó áron kapsz olyan minőséget, amit más márka kínálatában csak sokkal drágábban (ha egyáltalán). Ha hallottál már együtt szólni 16-os Jr mélyközepet és Pro XT2 magasakat, ami összesen ~50e, és besza-behu, akkor tudod, mire gondolok.

Nem hallottam még. Hallottam viszont régi c608 GTi-t szólni, nem külön megvásárolható formában, hanem együtt. Ha ennyi pénzem lenne első szettre, és meglenne az "alávaló" (mármint erősítő, ami kihejtja), jelenlegi tudásommal nem különösebben hozna lázba egy uDim ötvenért, mikor ugyanannyiért vehetnék C608-at is.....

(Ezért is mondtam, hogy szívesen meghallgatnám a kettőt egymás után, hátha megmozdul bennem valami...)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4628 Dátum: 2010.08.31 09:42:10 »
Ugyanannyiért? Az egy majd' 100 rongyos szett, legalábbis a neten jellemzően 94e körül van. Egyébként nem ismerem.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4629 Dátum: 2010.08.31 10:03:19 »
....egyrészt az uDim egyáltalán nem olcsó márka...

Pardon, ez nem így van, sőt. Pont ez a legnagyobb vonzereje: igen jó áron kapsz olyan minőséget, amit más márka kínálatában csak sokkal drágábban (ha egyáltalán). Ha hallottál már együtt szólni 16-os Jr mélyközepet és Pro XT2 magasakat, ami összesen ~50e, és besza-behu, akkor tudod, mire gondolok.
Melik keresztváltóval? a ProXt-hez nem kell külön váltó? vagy a Jr váltója? vagy netán aktívba hatjva ? mer akkor 1 csatorna hiányba vagyok.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4630 Dátum: 2010.08.31 10:08:49 »
Ugyanannyiért? Az egy majd' 100 rongyos szett, legalábbis a neten jellemzően 94e körül van. Egyébként nem ismerem.

Ja újonnan.

De újonnan a Jr is 56, erre jön a Pro XT a maga 37 ezres árával. Ööööö hol is tartunk...? Jé, pont egy GTi szett áránál....  ::)

Na ezért mondom én, hogy az uDim nem olcsó.

Vagy ha igen (akár általában, akár a tudásához képest), akkor a JBL is. Vagy a Morel is, egy Hybrid Ovation II ennél nem sokkal drágább....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4631 Dátum: 2010.08.31 10:51:11 »
...netán aktívba hatjva ? mer akkor 1 csatorna hiányba vagyok.

Igen, aktívban. Ahogy én hallottam, nem nagyon hiányzott alá szub...

De újonnan a Jr is 56, erre jön a Pro XT a maga 37 ezres árával.

Újonnan 29-ért van garanciális Pro XT, és a Jr mélyközepet is lehet külön kapni 22-23-ért, nem kell megvenni a komplett szettet. Hallgasd meg egyszer.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4632 Dátum: 2010.08.31 11:10:09 »
Újonnan 29-ért van garanciális Pro XT, és a Jr mélyközepet is lehet külön kapni 22-23-ért, nem kell megvenni a komplett szettet.

 :cry:

nem igaz....

akarni kéne megérteni. Hogy nem olcsóbb, és nem drágább egyik, mint a másik. Hogy igenis van alternatíva. És adott szintet adott pénzért fogsz kapni bármiből is. Meg hogy még egy uDim se lóg ki árban lefelé a kategóriájából.

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/hangfal_hangsugarzo/hirdetes-22115647/

ez negyven. Használtan.


http://cgi.ebay.com/JBL-C608GTi-MkII-6-5-GTi-CAR-COMPONENT-SPEAKERS-new-/200513080851?pt=Car_Speakers&hash=item2eaf82ce13

ez újonnan annyi. De lehet, hogy ötezerrel több.

Hallgasd meg egyszer.

 :hmmmm:

te hallottál már GTi-t? Mert én meg azt hallottam. Ugyanezt tudom ajánlani.






....sajnos amíg egyikünk nem tudja, hogy a másik miről beszél, elbeszélünk egymás mellett. Ráadásul egy hangot (kotta nem ér) nem lehet leírni. Pláne nem lehet hangzásvilágot. Hallani kell. Én szeretnék JR-t hallani.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4633 Dátum: 2010.08.31 11:19:05 »
Wolfman, én új árakat írtam. Külön lehet kapni a Jr mélyközepet huszonegy-két ezresért, így lesz egy szetted 50 körül. Új, garanciális. Új. Ha nem mondtam volna, új. Ugyanez JBL-ből újonnan 94e.

A JBL hangját nem minősítettem, de el fogok menni a következő versenyre, remélem, találkozom vele. Biztos jó. Ettől függetlenül majd' 2x annyiba kerül újonnan, mint egy Jr mélyközép és egy ProXT újonnan, ami tény, nem vitatéma, nem kell rajta rugózni. Lehet, hogy 2x olyan jól szól, le fogom írni, ha így lesz.

Amit más márkából hallottam 50 rongyért, az nem váltotta meg a világot. Lehet, hogy keveset hallottam.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4634 Dátum: 2010.08.31 11:47:25 »
Én érdeklődéssel olvaslak benneteket  :) Elképzelésem az lenne, de jelenleg csak az alsókategória alját kapirgálhatnám  ;)
De itt úgy érzem rámragad valami.