Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673813 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4590 Dátum: 2010.08.28 19:37:53 »
Ha egy cégcsoport, akkor szerintem egyeztettek a piacra dobás előtt. ;)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4591 Dátum: 2010.08.28 21:39:33 »
Nem tudom, mi lehet az oka, hogy ez esetben a Crown miért nem pereli be a HK-t, mondjuk jogosulatlan címhasználatért...

Miért perelné? Egy cég, egy zsebbe megy a pénz.  :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4592 Dátum: 2010.08.29 16:09:11 »
Ezek szerint a HK-n belül van egy profi részleg, a Crown, amelyik a nevét adta egy JBL termékhez. Létezhet, hogy nem véletlenül?  :szemez:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4593 Dátum: 2010.08.29 20:12:05 »
Há me a JBL kiááj :clap: :D :hug:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4594 Dátum: 2010.08.29 20:48:42 »
Józsi vagyok :-)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4595 Dátum: 2010.08.30 15:01:52 »
Ezek szerint a HK-n belül van egy profi részleg, a Crown, amelyik a nevét adta egy JBL termékhez. Létezhet, hogy nem véletlenül?  :szemez:

Erősen ajánlanám ennek a honlapnak a meglátogatását: http://www.harman.com/EN-US/Pages/Home.aspx

Innen kiderül, hogy rengeteg márkanevet birtokol a cég, a profik közül például a dbx-et, az AKG-t, a Lexicon-t, a Studer-t, a Soundcraftot és igen a Crown-t is, de ez nem jelenit azt, hogy bármi közük lenne az autóhifihez. Nem, még a Crownnak sem...  :devil:

Persze hogy nem véletlenül van rajta a Crown logó, ettől többet lehet elkérni érte, annyit, amit a sima JBL névért már nem, vagy legalábbis nehezen. A név mint marketingeszköz, a márkanév mint értéknövelő dolog, a márkanév pénzben kifejezhető értéke itthon egy csomó emberben fura megütközést keltenek, pedig ezek mindennapi dolgok.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4596 Dátum: 2010.08.30 15:39:46 »
Mesterek, kellene egy kis segítség nekem!

Adott egy első komponens szett és egy butább Pioneer fej és egy 4 csatornás erősítő, aminek 2 csatornája hajtja az első komponens szettet, amelyhez egy buta, szétszedhetetlen, gyárilag forrasztott kábeles hangváltó tartozik.

A bajom az, hogy nagyon erős, zavaró a magas-hangszóró, amely az A-oszlopba van beleépítve. Ha azt akarom, hogy ne menjen szét az agyam a magastól, akkor a fejegységen leveszem a "treble"-t, ami a magassávnak felel meg Pioneer-ül. Ekkor azonban a középtartomány és a zenei tér is sérül, eltűnik a szép középhang és a térhangzás. Ha viszont nem szedem le, akkor túl sok a magas és iszonyatosan zavaró.

Arra gondoltam, hogy a magashangszóró vezetékére forrasztok egy kis ellenállást, ami által a magascsipogó halkabb lesz, így nem kell a fejegységen a hangképet elrontani, belenyúlni az EQ-val a zenébe. Elméletileg a váltóáram fázisát egy Ohmikus ellenállás nem tolja el, így szerintem nem okozhat gondot, nem lehet elvileg tőle fáziskésés.

Kérlek, véleményezzétek a dolgot! Ha lenne jobb ötlet, akkor azt is szívesen venném.


P.S: Az az ötlet nem tetszik, hogy vegyek Pio RSII-t, ahogyan az sem, hogy vegyek új komponens szettet...  ;)

Köszi!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4597 Dátum: 2010.08.30 16:14:28 »
Erősen ajánlanám ennek a honlapnak a meglátogatását: http://www.harman.com/EN-US/Pages/Home.aspx

Innen kiderül, hogy rengeteg márkanevet birtokol a cég, a profik közül például a dbx-et, az AKG-t, a Lexicon-t, a Studer-t, a Soundcraftot és igen a Crown-t is, de ez nem jelenit azt, hogy bármi közük lenne az autóhifihez. Nem, még a Crownnak sem...  :devil:

Persze hogy nem véletlenül van rajta a Crown logó, ettől többet lehet elkérni érte, annyit, amit a sima JBL névért már nem, vagy legalábbis nehezen. A név mint marketingeszköz, a márkanév mint értéknövelő dolog, a márkanév pénzben kifejezhető értéke itthon egy csomó emberben fura megütközést keltenek, pedig ezek mindennapi dolgok.

Értem én. Csak arra gondolok, hogy pölö én meg Te ismerjük egymást. Nekem van a kocsiban valamilyen autóhifi. Elmegyek vele az Iszapszentmotorosi Autóhifi napokra, nevezek a versenyre, és közben égen-földön hirdetem, hogy ez az autó a Te közreműködéseddel készült. Te örülnél neki, hogy a neved egy olyan installációval együtt került megemlítésre, amihez nem volt közöd? Ugye, hogy nem. Pedig még csak nem is buksz rajta anyagilag, ha mondjuk trágya a hifim, és többen megcsóválják a fejüket, hogy ejnye ez az Ear, hát nem tudott volna jobbat összehozni...?

És nyilván más kérdés, ha odamegyek Hozzád, megmondom, hogy nekem ez van, hallgasd meg, Te meg elmondod, hogyan hozhatom ki belőle a legjobbat, netán további tanácsokat kapok, mit cseréljek, építsek be.

 ::)

Nem tudom, lejön-e a fentiekből, hogy arra gondolok, hogy legalább valaki meghallgatta ezt a szériát, mielőtt rátetették a logót, hogy nem ugyanazt az alsóközepet kapja az ember újracsomagolva, mint amit az árának a feléért is megvehetne.

Persze mindegy is nagyjából, hogy van-e rajta Crown-logó, ha egyébként jól szól, és nyilván lehetne rajta gyémánttal kirakva is, ha nem érne lópikulát sem. De ahogy elnézegettem, ezt is pont ugyanúgy nagyjából féláron lehet pár évesen használtan megvenni, mint bármelyik másik használt autóhifi terméket.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4598 Dátum: 2010.08.30 16:27:49 »
Mesterek, kellene egy kis segítség nekem!

Adott egy első komponens szett és egy butább Pioneer fej és egy 4 csatornás erősítő, aminek 2 csatornája hajtja az első komponens szettet, amelyhez egy buta, szétszedhetetlen, gyárilag forrasztott kábeles hangváltó tartozik.

A bajom az, hogy nagyon erős, zavaró a magas-hangszóró, amely az A-oszlopba van beleépítve. Ha azt akarom, hogy ne menjen szét az agyam a magastól, akkor a fejegységen leveszem a "treble"-t, ami a magassávnak felel meg Pioneer-ül. Ekkor azonban a középtartomány és a zenei tér is sérül, eltűnik a szép középhang és a térhangzás. Ha viszont nem szedem le, akkor túl sok a magas és iszonyatosan zavaró.

Arra gondoltam, hogy a magashangszóró vezetékére forrasztok egy kis ellenállást, ami által a magascsipogó halkabb lesz, így nem kell a fejegységen a hangképet elrontani, belenyúlni az EQ-val a zenébe. Elméletileg a váltóáram fázisát egy Ohmikus ellenállás nem tolja el, így szerintem nem okozhat gondot, nem lehet elvileg tőle fáziskésés.

Kérlek, véleményezzétek a dolgot! Ha lenne jobb ötlet, akkor azt is szívesen venném.


P.S: Az az ötlet nem tetszik, hogy vegyek Pio RSII-t, ahogyan az sem, hogy vegyek új komponens szettet...  ;)

Köszi!

Igen, van ilyen megoldás. De nem elég oda az ellenállás. Nekem egyszer elmagyarázták, mit és hogyan, de tényleg nem akarok hülyeséget leírni.

Lényeg, hogy tudnod kell, mekkorát akarsz rajta halkítani, és ehhez kell ellenállást keresned, mert túllőhetsz a kívánt célon.




Esetleg bévariációként párezer forintért kapsz olyan passzív keresztváltót használtan, amelyiken jumperrel, vagy átkötéssel tudsz variálni a magason.
A legkevésbé pénztárcahatékony persze az aktív keresztváltó, aminek hátránya az ára és a viszonylagos helyigénye, előnye viszont, hogy bekötés után gyakorlatilag szabadon állítgathatsz vágási frekvenciát, meredekséget és kimeneti jelszintet is.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4599 Dátum: 2010.08.30 17:03:11 »
Ellenállásom annyi van itthon, mint a fene, nem kerülne semmibe sem, aztán lehetne kísérletezgetni, hogy hány Ohmos kell ahhoz, hogy pont jó legyen...

A passzív váltóval is az a baj, hogy lehet a vágási frekit jumperrel össze-vissza tologatni, csak éppenséggel attól még nem lesz a magas halkabb vagy hangosabb érdemlegesen. Attól még, hogy a vágást feljebb viszem, az igazán idegesítő magas hangok ugyan úgy szétszedik a fülemet. Amúgy szerintem a vágással nincsen probléma, hanem inkább azzal, hogy a magas csipogó sokkal érzékenyebb, illetve a fejemnél van, így a teljes frekvencia-tartomány, amelyet visz hangosabb, mint amit a 16-os lent szólaltat meg... Ha sikerülne a magasat lehalkítani, akkor az átviteli görbe nagyjából egyenletes lenne, nem lenne ez a nagyfrekvenciás kiemelés.

Az aktív váltók már több lehetőséget adnának, de csak akkor, ha az egyes frekvencia-sávokhoz hangerősség-szabályzás is társul, mert önmagában a frekik tologatása nem biztos, hogy megoldást hoznak. Ennek a magas ára szintén nagy hátránya sajnos.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4600 Dátum: 2010.08.30 17:31:57 »
Ezek szerint a HK-n belül van egy profi részleg, a Crown, amelyik a nevét adta egy JBL termékhez. Létezhet, hogy nem véletlenül?  :szemez:

Erősen ajánlanám ennek a honlapnak a meglátogatását: http://www.harman.com/EN-US/Pages/Home.aspx

Innen kiderül, hogy rengeteg márkanevet birtokol a cég, a profik közül például a dbx-et, az AKG-t, a Lexicon-t, a Studer-t, a Soundcraftot és igen a Crown-t is, de ez nem jelenit azt, hogy bármi közük lenne az autóhifihez. Nem, még a Crownnak sem...  :devil:

Persze hogy nem véletlenül van rajta a Crown logó, ettől többet lehet elkérni érte, annyit, amit a sima JBL névért már nem, vagy legalábbis nehezen. A név mint marketingeszköz, a márkanév mint értéknövelő dolog, a márkanév pénzben kifejezhető értéke itthon egy csomó emberben fura megütközést keltenek, pedig ezek mindennapi dolgok.

http://www.jbltoyota.com/great_sound.asp :D
Igen meglehet hogy így van, de ez csak a Te véleményed :D Azért van rajta a Crown felirat mert a Crown is a nevét adja hozzá, olyan jóra sikerült ez a széria. Autóhifi vagy szoba hifi..........csak a térben van a különbség, hangvisszaadásnak kell életszerűnek lennie és ezt a HARMAN vissza is adja akármilyen embléma legyen rajta. A Japán szinezősök mint az uDimension jól szólnak de akkor is csak lágyan szépítik a hangot nem valósan adják vissza. Azért a HARMAN mögött van zenei tapasztalat....legyen szó otthoni hifiről vagy koncertekről vagy akár autóhifiről. :flowers: Toyota is biztos azért épít ilyen rendszereket gyárilag mert egy sz*r [rohog] na ne viccejünk már. Ízlések és pofonok erről van itt szó.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4601 Dátum: 2010.08.30 17:46:26 »
Adott egy első komponens szett és egy butább Pioneer fej és egy 4 csatornás erősítő, aminek 2 csatornája hajtja az első komponens szettet, amelyhez egy buta, szétszedhetetlen, gyárilag forrasztott kábeles hangváltó tartozik.

Mit csinál az erősítő másik két csatornája?

Ha éppen semmit, és van rajta HPF/LPF: kösd át aktívra a szettet, úgy - a konkrét erősítőt nem ismerve - minden bizonnyal kétcsatornánként állíthatsz rajta kimeneti jelszintet. Két csatorna: mélyközepek; másik kettő: magasak. Kábelezés árából megúszod.

Ha nem tud ilyeneket az erősítő (ill. a fej), akkor nemszótam.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4602 Dátum: 2010.08.30 17:52:16 »
...A Japán szinezősök mint az uDimension jól szólnak de akkor is csak lágyan szépítik a hangot nem valósan adják vissza. Azért a HARMAN mögött van zenei tapasztalat....legyen szó otthoni hifiről vagy koncertekről vagy akár autóhifiről. :flowers: Toyota is biztos azért épít ilyen rendszereket gyárilag mert egy sz*r [rohog] na ne viccejünk már. Ízlések és pofonok erről van itt szó.

Nagyon kész vagy a mikróra, megjegyzem, ok és alap nélkül.  :flowers:

Egy névtől, jelen esetben a Harmantól önmagában nem kell hanyatt esni, címkéznek ők laptop hangszórókat (volt ilyen cégesem, trágya volt; mondjuk mind az - dehát nem kötelező senkinek, hogy ilyenhez adja a nevét), autóba iPod adaptereket (fele annyiba kerülő Dension kevésbé macerás és nincs saját hangja), belépő kategóriájú sztereo erősítőket (hasonló árba kerülő Cambridge Audio, ami szintén nem egy hasraesés, sokkal jobb) és ki tudja, még miket.

Egyébként nem olvastam olyat senkitől, hogy szar lenne.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4603 Dátum: 2010.08.30 17:55:50 »
Adott egy első komponens szett és egy butább Pioneer fej és egy 4 csatornás erősítő, aminek 2 csatornája hajtja az első komponens szettet, amelyhez egy buta, szétszedhetetlen, gyárilag forrasztott kábeles hangváltó tartozik.

Mit csinál az erősítő másik két csatornája?

Ha éppen semmit, és van rajta HPF/LPF: kösd át aktívra a szettet, úgy - a konkrét erősítőt nem ismerve - minden bizonnyal kétcsatornánként állíthatsz rajta kimeneti jelszintet. Két csatorna: mélyközepek; másik kettő: magasak.
Jelenleg semmit sem csinál, várja, hogy megvegyem a 25-ös mélyet, amit verethet utána. Eddig hídba volt kötve, de úgy nem annyira szép a hangja, mint ha csak 2 modult használok ki belőle. Hídba erősebb a mélye, gyorsabb a zene, de nem igazán tetszik a középtartomány hangja. Érezhető, hogy ekkor izomra megy az erősítő és nem hangminőségre. 2 csatornát használva lágyabb, szebb, tisztább a hangja a rendszernek. Az a tervem, hogy veszek egy 25-ös DLD mélyet és beépítem a csomi oldalába úgy, hogy leválasztom egy faléccel az oldalsó üreget. Így maradna sok helyem még, viszont csapatná a mélyet, mikor a trance zenéket hallgatom...

Van az erősítőn LPF és HPF is 2-2 modulra, ezek vágása nem állítható, fix 80 Hz. Azonban nem tudom, hogy hogyan lehetne aktív a rendszerem, mikor kb 4-6.000 Hz-en vághat kb a jelenlegi passzív hangváltó. Ha a nagyhangszóróra csak a 80 Hz alatti hangokat eresztem, akkor kimaradna 80 és 6.000 Hz között egy hatalmas rész. Csak úgy lehetne aktívba hajtani, ha lenne egy olyan fej, amin állítható lenne, hogy 1-1 pár RCA kimeneten hány Hz-es hangok mehetnek ki... Nekem meg van 1 pár RCA-m összesen, aminek a hangja 3 sávba állítható. Ez hajtja az erősítőt, a fej meg a 10 cm-es hátsó hangszórókat, ha odateszem a faderen a hátsó utasoknak a zenét...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4604 Dátum: 2010.08.30 18:59:43 »
...A Japán szinezősök mint az uDimension jól szólnak de akkor is csak lágyan szépítik a hangot nem valósan adják vissza. Azért a HARMAN mögött van zenei tapasztalat....legyen szó otthoni hifiről vagy koncertekről vagy akár autóhifiről. :flowers: Toyota is biztos azért épít ilyen rendszereket gyárilag mert egy sz*r [rohog] na ne viccejünk már. Ízlések és pofonok erről van itt szó.

Nagyon kész vagy a mikróra, megjegyzem, ok és alap nélkül.  :flowers:

Egy névtől, jelen esetben a Harmantól önmagában nem kell hanyatt esni, címkéznek ők laptop hangszórókat (volt ilyen cégesem, trágya volt; mondjuk mind az - dehát nem kötelező senkinek, hogy ilyenhez adja a nevét), autóba iPod adaptereket (fele annyiba kerülő Dension kevésbé macerás és nincs saját hangja), belépő kategóriájú sztereo erősítőket (hasonló árba kerülő Cambridge Audio, ami szintén nem egy hasraesés, sokkal jobb) és ki tudja, még miket.

Egyébként nem olvastam olyat senkitől, hogy szar lenne.

Tetszik nekem a mikro, az egyik legjobbnak tartom csak a JBL még jobban tetszik. Maradjunk abban hogy mind a kettő nagyon jó és egyiket sem érdemes leócskázni. :flowers:
 Na de más....... :yes: Eladóvá vált a két Rainbow SLC 260 szettből való magas + hangváltó pár. Szerintetek mennyit érdemes kérni érte? Az utódáért (http://www.procinema.hu/termek/magassugarzo/rainbow-set-cal-25) 40-et kérnek újonnan így én egyenlőre egy 20-asra gondoltam. Szép hangja van, meg voltam vele elégedve. A JBL magas hozzá képest most nekem is kicsit visítósabbnak tűnik de élesebbek lettek a magas hangok és jobb lett a színpad. Lehet még be kell járatódnia. Amúgy kinek van még itt Pio 88RS? Ki ért hozzá? Érdemes szórakozni az Auto EQ-val? Ma behangoltattam vele a rendszert (magassugárzó csere után először) és a nagy könyvben le van írva hogy auto EQ & TA beállításnál erősítőn a vágást ki kell kapcsolni hogy a fej a hangszórókra a lehető legjobb vágást tudja beállítani (egyenlőre úgy néz ki szettre 50Hz HPF.....ezt Pass-ra állítottam vágás KI, subra 63Hz LPF) Az érzékenységet pedig nem tudom megint beállítani mert a JBL magassal más a felállás zajosabbnak, sistergősebbnek tűnik a hang. Ahogy a druszám is írta neki is lejjebb vették az érzékenységet a zajosság miatt. Viszont ha félnél kisebbre veszem az erősítő bemeneti érzékenységét akkor az a dinamika rovására megy egy kicsit és én pont azt szeretem ebben a szettben hogy elég dinamikus. Szóval a kérdés ismét hogy érdemes beállítani az érzékenységet? :D 88RS-nek amúgy is 5V-osak az RCA kimenetei az Alpine 9855r-nek 4V-os volt így már fej csere után állítanom kellett volna az érzékenységen mert változott a felállás.