Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673984 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4545 Dátum: 2010.08.23 09:23:01 »
Soudaband: kamu, nem kapni sehol sem, végignéztem az összes barkácsboltot Siófoktól Pestig...

Ha valaki tud, akkor szóljon! Thanx.
Nekem van egy 30cm széles tekercsem. :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4546 Dátum: 2010.08.23 10:06:58 »
Soudaband: kamu, nem kapni sehol sem, végignéztem az összes barkácsboltot Siófoktól Pestig...

Ha valaki tud, akkor szóljon! Thanx.
Nekem van egy 30cm széles tekercsem. :)
Mennyiért adod? ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4547 Dátum: 2010.08.23 19:29:11 »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4548 Dátum: 2010.08.23 19:30:54 »
Már Tabyval megállapodtam, neki is van és eladja nekem.  :clap:

Amúgy tenksz.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4549 Dátum: 2010.08.23 20:59:17 »
Hello!

Meggyüttek a csipogóim, vagyis be mentem értük a Postára.......már kezdtem rosszul lenni mert nem találták a csomagomat :D. Hazajöttem egyből szerelés be :hug: A oszlopon a lyukat nagyobbra kellett fúrnom hogy beférjen a mozgatható keret. És ez a varázs szó a "MOZGATHATÓ" keret :D Így már be tudom fordítani őket magam felé ahogy kell. Egyenlőre saruztam őket (azt hiszem forrasztani nem érdemes a magassugárzó kábeleit, anno ezt beszétük) :sorcerer: csak nehezen férnek el az A oszlop burkolatában mivel nagyobb a beépítési mélysége a keret miatt, mint a Rainbownak. Na de a lényeg a hangzás. Egyenlőre csak halkan próbáltam ki, de már most jobb lett. Olyan élesen magas az a magas :D Hogy a hangerőt hogy fogja bírni még nemtom. De elvileg a Rainbow 100W RMS volt a JBL GTO 16Te pedig 50W RMS :flowers: De bírja a 150W-os csúcsokat is úgyhogy bírnia kell a strapát ezeknek is mivel én hangosan szeretek zenét hallgatni, még torzítás előtti tartományban :wacko: Ja és ezek új magasak, elvileg illik őket bejáratni, vagy nem kell?? :hmmmm:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4550 Dátum: 2010.08.23 21:00:22 »
Ez itt ni .....majd holnap rendesen berakom őket szépen és fottó

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4551 Dátum: 2010.08.23 21:01:00 »
Ja meg ezt érdemes meglesni :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4552 Dátum: 2010.08.23 22:27:36 »
Szeretném a segítségeteket kérni kedves barátim! :D :hug:
Egyik cimbim most fog bele az autóhifi építésbe, egy 98'-as Toyota Carina E van neki. Egyenlőre rendelkezik egy Pioneer DEH-4000ub-vel és 50e Ftot szánna így elsőre a fejlesztésre. Mibe érdemes indulni? Én azt ajánlottam neki hogy vegyen egy jobb fajta első szettet indulásnak, aztán jöhet az erősítő....fejegység...mélyláda...kábelezés...szigetelés dolog. Bár jobban meggondolva érdemes lenne már most hangszóró beszerelésnél szigetelni az ajtókat és behúzni valami jobb fajta hangszóró kábelt.
 Szóval mit tanácsoltok? Persze meghallgatta a kocsimat és JBL-t szeretne :D na de lebeszéltem róla, mondtam hogy menjen el hallgatózni hallgasson meg jobb  más rendszereket is.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4553 Dátum: 2010.08.24 08:04:55 »
A kérdés az, hogy mi a célja?

Igényes autóhifit akar építeni, vagy azt szeretné, hogy zörögjön valami? A különbség óriási. Szegény Gyöngyinek is mindig elmondjuk, hogy kalaptartóba nagyovált ne, de tulajdonképpen igaza van: neki az a lényeg, hogy valami zörögjön, meg tudja hallgatni az időjárást, meg a közlekedési információkat, meg ha kell, fel tudja hangosítani.

Ellenpontként itt van Satriani kartács, aki úgy tűnik, minél közelebb szeretné hozni autóban a szobai hifi élményét. A különbség ég és föld. És mindkettejüknek igaza van.

Szóval először azt kell eldönteni a barátodnak, hogy mit is akar tulajdonképpen. Ha naaagyhifit akar, azon belül is csak azt, hogy büccögjön erőssenn, akkor költse az ötvenezer egy részét jó tápkábelre, meg kondira. Ha igényesen akar építkezni, akkor az baj, ha csak ötvene van rá.  :whistling:

Ha lenne türelme annyi, mint amennyi nekünk ugye nem volt, akkor úgy kezdené, hogy berakat (berak) egy jó vezetékezést. Ezzel nagyjából szinte el is fogyott a pénze, hiszen egy tápkábel készlet egy tízes, egy pár RCA 12, meg kell vagy 10-12 méter hangszórókábel és ez "csak" Cordial, semmi extra. Egyébként ezt mindenképpen meg kéne lépnie, és ez az, amit viszont használtan nemigen szerez be.

Én fejegységgel egyelőre nem szüttyögnék, mert azt 10 perc alatt lehet cserélni. Bekábelezném az autót, amíg jó idő van, és nem törnek a műanyagok-patentok. Ha a kábel bent van, onnantól szabadon tud bármerre variálni. Megijesztgetheti a mostani hangszórókat egy sacc 5.000.- Ft-os "eldobható"-kategóriájú erősítővel, akár csak két csatornán is (mondjuk ilyen erősítőm pont van is, annyiért oda is adom neki, bár előtte kipróbálnám, mert még sosem hallottam, hogy szól, lehet, hogy kifejezetten jól, mert az még békebeli 2x75W...), aztán ha beesik valami nagyobb összeg, majd fejleszt, és főképpen bármikor, hiszen a kábelezés adott...

Ha van türelme hifit építeni, én ezt csinálnám 50 ezerből.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4554 Dátum: 2010.08.24 09:55:44 »
Elég frissek a tapasztalataim, és ráadásul egyesével kerültek be a komponensek a kocsiba. Úgy tapasztaltam, a hangzást lényegében befolyásoló elemek _sorrendben_ a következők:
- fej (ez ott adott)
- ajtó!
- hangszóró
- erősítő
- kábelezés

Szóval én kábelezésre költenék utoljára. De ezzel meg az a baj, hogy ha beteszel egy normális hangszóró-szettet, akkor ahhoz kellene a jó kábel, amit nehezen tudsz bekötni a fejhez, ergo kell az erősítő, ergo kell tápkábel és a többi...

Nem tudjuk, milyen hangszórói vannak. Mindettől függetlenül három verziót látnék kivitelezhetőnek:
A) ajtószigetelés + hangszóró-csere (esetleg neccesen hangszórókábel-csere: bekötni a normális kábeleket a fejbe dugott ISO csatiba, de nem méretre vágni, hanem ráhagyni, hogy legyen elég hosszú a kábel ahhoz, hogy elérjen egy erősítőig)
B) elmenni szakemberhez, ő mond egy esetlegesen gyökeresen más verziót. Nekem gmAudioék 4-5 változatot vázoltak, mindet más költségvetéssel. Telefonszámot adok, jól dolgoznak, szűk költségvetéssel dolgozva garantáltan elégedettebb lesz, mintha otthon nekiáll minden előzmény nélkül kísérletezni.
C) Sokan ezt választanák: vatera/apronet/stb kínálatából venni első szettet, négycsatornás erősítőt, olcsó kábelt, szigetelést és mélyládát kihagyva otthon bedobálni a kocsiba. Jól nem fog szólni, de elég pluszt adhat a későbbi lelkes költekezéshez, és ahhoz, hogy az ember szakira bízva elkészíttessen egy normális ajtót, majd vegyen egy mélyládát, amit az erősítő maradék két csatornájáról, hídban hajthat.

Wolfman javaslata akkor szuper, ha tudjuk, hogy hősünk elhivatott. Ahhoz ugyanis elhivatottság kell, hogy 50 rongyért bekábelezze az autót, és ezután nem adja fel az autóhifit annak ellenére, hogy 50 rongy eltapsolása után egyelőre semmi javulást ne tapasztaljon a hangzásban.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4555 Dátum: 2010.08.24 12:38:23 »
Elég frissek a tapasztalataim, és ráadásul egyesével kerültek be a komponensek a kocsiba. Úgy tapasztaltam, a hangzást lényegében befolyásoló elemek _sorrendben_ a következők:
- fej (ez ott adott)
- ajtó!
- hangszóró
- erősítő
- kábelezés

Szóval én kábelezésre költenék utoljára. De ezzel meg az a baj, hogy ha beteszel egy normális hangszóró-szettet, akkor ahhoz kellene a jó kábel, amit nehezen tudsz bekötni a fejhez, ergo kell az erősítő, ergo kell tápkábel és a többi...

Nem tudjuk, milyen hangszórói vannak. Mindettől függetlenül három verziót látnék kivitelezhetőnek:
A) ajtószigetelés + hangszóró-csere (esetleg neccesen hangszórókábel-csere: bekötni a normális kábeleket a fejbe dugott ISO csatiba, de nem méretre vágni, hanem ráhagyni, hogy legyen elég hosszú a kábel ahhoz, hogy elérjen egy erősítőig)
B) elmenni szakemberhez, ő mond egy esetlegesen gyökeresen más verziót. Nekem gmAudioék 4-5 változatot vázoltak, mindet más költségvetéssel. Telefonszámot adok, jól dolgoznak, szűk költségvetéssel dolgozva garantáltan elégedettebb lesz, mintha otthon nekiáll minden előzmény nélkül kísérletezni.
C) Sokan ezt választanák: vatera/apronet/stb kínálatából venni első szettet, négycsatornás erősítőt, olcsó kábelt, szigetelést és mélyládát kihagyva otthon bedobálni a kocsiba. Jól nem fog szólni, de elég pluszt adhat a későbbi lelkes költekezéshez, és ahhoz, hogy az ember szakira bízva elkészíttessen egy normális ajtót, majd vegyen egy mélyládát, amit az erősítő maradék két csatornájáról, hídban hajthat.

Wolfman javaslata akkor szuper, ha tudjuk, hogy hősünk elhivatott. Ahhoz ugyanis elhivatottság kell, hogy 50 rongyért bekábelezze az autót, és ezután nem adja fel az autóhifit annak ellenére, hogy 50 rongy eltapsolása után egyelőre semmi javulást ne tapasztaljon a hangzásban.

igen, így kezdtem a mondókámat.  :D

Viszont - és feltéve, hogy nem azt akarja ugye, hogy csak valami zörögjön a kocsiban - minden másra kevés 50.000.- Ft. Esetleg az általad leírt hangszóró cserére és ajtószigetelésre lehet még elég. Sőt, jobban belegondolva tényleg ad annyi inspirációt az embernek, hogy ne hagyja az egészet a fenébe, amikor lesz egy normális doboz az ajtóban, és rendesen megszólal az addig pilinckának tartott hangszóró.

Nekem ez a második tippem lett volna, mert ennek nem érdemes nekikezdeni kezdőként otthon, mindenképpen jó vele szakemberhez fordulni. De valóban jóval szembeötlőbb változást okoz, mint néhány jó minőségű, ámde magányosan kornyadozó kábel a csomagtartóban.  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4556 Dátum: 2010.08.24 13:11:40 »
Szeretném a segítségeteket kérni kedves barátim! :D :hug:
Egyik cimbim most fog bele az autóhifi építésbe, egy 98'-as Toyota Carina E van neki. Egyenlőre rendelkezik egy Pioneer DEH-4000ub-vel és 50e Ftot szánna így elsőre a fejlesztésre. Mibe érdemes indulni? Én azt ajánlottam neki hogy vegyen egy jobb fajta első szettet indulásnak, aztán jöhet az erősítő....fejegység...mélyláda...kábelezés...szigetelés dolog. Bár jobban meggondolva érdemes lenne már most hangszóró beszerelésnél szigetelni az ajtókat és behúzni valami jobb fajta hangszóró kábelt.
 Szóval mit tanácsoltok? Persze meghallgatta a kocsimat és JBL-t szeretne :D na de lebeszéltem róla, mondtam hogy menjen el hallgatózni hallgasson meg jobb  más rendszereket is.
A fejegység szerintem teljesen jó lenne, én azt nem bántanám.

Vegyen egy komponens szettet előre, egy jó fajta 30e Ft-ból kijön simán. Kicx ALQ 6.2 pl.

Ehhez vennék 1,5 m2-es hagyományos hangszórókábelt, azt behúznám az ajtóba és bekötném a fejegységre. Ez kb 2e Ft-ból megvan.

Akkor maradt még 18e Ft-ja. Ebből próbálnék venni 10-12 körül használtan egy 4 csatornás erősítőt a vaterán vagy valahol, aminek a kabeleit 5e Ft-ből megcsinálja.

Kell egy 10-15-ös tápkábel, ami egy sima csavar rézkábel is lehet (170 Ft/m), csak azt nehezebb behúzni. Kell egy 800 Ft-os biztiház és pár száz Ft-ért egy bizti bele. Utána elmegy egy hangetechnikai boltba és vesz 250 Ft-os méteráron profi árnyékolt mikrofonkábelt, szerintem nem kell 4 m-nél több, ha az ülés alá teszi az erősítőt. Ehhez kell 4 db 600 Ft-os fém RCA csatlakozó, azt csak be kell forrasztani otthon...

Ekkor a 4 csatis erősítőt hídba tolja az első szettel (de okosan), amíg nem veszi meg a szubot. Ha megveszik, akkor már más dolga nincs is, csak az, hogy odavezessen egy 2,5 m2-es hangfalkábelt, azt kész is.

Ha meg nőnek az igények, akkor lehet az ajtót is bitulapozni, meg cserélni jobbra a kábeleket, erősítőt, stb. De egy ilyen szett egy átlagos fiatalnak tökéletesen elég. Nem szól rosszul, 50ből megvan és mehet a tut-tuc-tuc...


Ha úgy teszi fel a kérdést, hogy szeretne egy profi rendszert 300-ért, de csak 50-es csomagokban tudná fizetni, akkor teljesen másképpen állnék hozzá az egészhez, de itt nem erről van szó szerintem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4557 Dátum: 2010.08.24 15:17:00 »

Kell egy 10-15-ös tápkábel, ami egy sima csavar rézkábel is lehet (170 Ft/m), csak azt nehezebb behúzni. K

Nemár. Ez egyszerűen túl vékony, gyakorlatilag bármihez, ráadásul a sima csavart rézkábel meg rendesen meg is szórja az elektromos komponenseket a zajával.

Amit leírsz, az a minimálprogram, mindenből egy keveset, de a végeredmény a legtöbbször igencsak kétséges.

Szerintem Satriani a változat a a nyerő, egy jó hangszórót bele jó helyre és slussz.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4558 Dátum: 2010.08.24 17:06:46 »
Nekem nem írt senki...
Feltenném mégegyszer a kérdésem...
Pioneer DEH 4200 SD jó fejegység-e?
Avagy ennek az árába (~37.000) tudtok-e jobbat?
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4559 Dátum: 2010.08.24 17:53:54 »
Nekem nem írt senki...
Feltenném mégegyszer a kérdésem...
Pioneer DEH 4200 SD jó fejegység-e?
Avagy ennek az árába (~37.000) tudtok-e jobbat?
Audio egység
Teljesítmény: 50W x 4
MOSFET végfok
RDS-es tuner
Előlapi USB és AUX bemenet
SD kártyanyílás
3 pár RCA

CD lejátszó
CD-R, CD-RW lejátszás
MP3, WMA, WAV, AAC lejátszás
Véletlenszerű lejátszás
CD-text

Egyéb
Levehető előlap
Telefon némítás
SD kártyanyílás
Parametrikus equalizer
Gombok megvilágítása: kék
Alul és felüláteresztő szűrő
Source Level Adjuster (SLA)
ISO csatlakozó


Szerintem jó, különösen a 3 pár RCA miatt, bár ezt csak akkor használod ki, ha erősítőd is van a kocsiban. Az LPF/HPF funkció is hasznos, ha van szubládád, hiszen már a fejből sem jönnek ki magas hangok a ládádra, a magas-közép meg nem kap mély hangot. Az SD, USB, Aux is hasznos, szerintem mást nem is lehet kívánni.

Én ha vennék most fejet, ez lenne az egyik komoly jelöltem.


Igazából az dönti el, hogy mit érdemes venned, hogy mire van igényed. Nekem nem kellene az SD, csak az USB, és elég lenne nekem 2 pár RCA kimenet is. Viszont fontos számomra az LPF/HPF funkció és az is jó, ha lehet a fejegység színeit változtatni. A jelenlegi fejemmel az a bajom, hogy csak 1 pár RCA kimenet van és nem USB-s, így állandóan CD-t kell írnom.

Ha nincsen erősítőd és nem is tervezed, akkor neked egy 25e Ft-os USB-s fejegység is elegendő, hiszen akkor nem kell RCA kimenet sem (1 azért nem árt) és LPF/HPF funkció sem...