Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673953 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4485 Dátum: 2010.08.16 21:41:44 »
Kicci matek, óócóón: 14.000Font/1m = 14.000 Font.
24.000 Font/3m = 8.000 Font

A tiz né eze asz tööb, kici duplája. majdnem  :D :D :D

A drótszámtan nem mindig így működik. Az első méter mondjuk 16 000 font, mert arra kell dugó is, meg különben is, aztán mondjuk a következő méterek 4000-4000 font. (Amúgy vannak ennél drágább kábelek is, nem kell ezen annyira csodálkozni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4486 Dátum: 2010.08.16 21:49:45 »
Valószínűleg egy hülye kérdés következik előre is elnézést mindenkitől  :innocent:

Ha betennék hátra egy 300 W-os ládát akkor azt elbírja a jelenlegi akksi vagy kell egyet plusz beszerelni (mert sok ilyen autóba ahol van láda szoktam látni hogy van plusz akksi is)
Másik hogy mitől függ az hogy kell-e kondenzátort berakni a láda mellé vagy mi célt szolgál?


Üdvözlet! :flowers: Nem én vagyok itt a legnagyobb agy, de annyit tudok neked mondani hogy az említett esetben érdemes beszerezni egy jobb akkumulátort. Most gondolom gyári van? Mit tud az? Mi van a tetejére írva? Hágy Ah? Hány A?
 A kondenzátor elhanyagolható ha van egy jó akkumulátorod ami gyorsan tud "regenerálódni" az impulzus szerű nagy áramfelvételek után (amit rend szerint a mélyhangok szoktak okozni...a mélyláda, persze az erősítőn keresztül). Nekem pl. egy ilyen van: http://www.paradoxautohifi.hu/akkumulator/atlas-agm-ax570760.html De nekem egy komplett rendszerem van (elsőszett, erősítő, mélyláda 300W RMS 1200W max)
 A kondit arra szokták használni hogy töltést tároljon. Kisegíti az akkumulátort, elvileg gyorsabban kivehető belőle a töltés az erősítő számára, csakhogy az olcsó kondik még vissza is foghatják a rendszert. Úgyhogy a pénztárcának is jobb ha veszel egy komolyabb hifis akkumulátort. Fontos a hogy minnél nagyobb legyen az aksi indítóáram felvétele.....minnél nagyobb, annál dinamikusabb lesz a rendszer. De a legfontosabb a gyors regeneráló képesség.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4487 Dátum: 2010.08.16 21:52:40 »

Ha betennék hátra egy 300 W-os ládát akkor a

Ez a 300 watt azt jelenti, hogy legfeljebb ekkora erősítőteljesítményt visel el, az még nem károsítja. A kérdés az, hogy mekkora erősítőt teszel hozzá valójában, azt mennyire jól kábelezed be, mekkora a gyári akkud és milyen állapotban van a generátorod.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4488 Dátum: 2010.08.16 21:54:20 »
Szigetelni ideális esetben úgy szoktak, hogy szigetelik az ajtót két oldalról (a külső lemezt, plusz a belső, szerelőnyílásokat is tartalmazó, ajtókárpitot tartó lemezt), plusz a kárpitot belső oldalról. A cél az, hogy egy merev, lehetőségek szerint zárt dobozt készítsen az ember a hangszóróknak. Ehhez a belső lemez szerelőnyílásait be kell fedni, különben lószart se ér az egész. Sokan takarékossági okokból csíkokra vágják a szigetelőanyagot, ezzel lehet spórolni az anyagon, de a zártságot végig szem előtt kell tartani.

Ha bele kell nyúlni az ajtóba, akkor át kell vágni a szigetelőanyagot, ez egyértelmű. Utána a kivágott anyagot újjal kell pótolni, a régit nem nagyon lehet már felhasználni.

Corolla ajtó ill, kárpit, szigetelés után:


Egy Getz ajtaja:


Szép munka! :clap: Amúgy a Dynamat nem véletlenül olyan drága :D igaz lehetne azért olcsóbb is, de én is neten vettem egy pasitól olcsóbban volt meghírdetve. Sokat vett és ami maradt neki, bagóért eladta. 30e volt 3 nagy lap (Dyanamat Extreme Bulk pack) Lehet ez is drága sok embernek. Nekem 2 nagy ajtóm van, kívülre belülre jutott bőven + még a rendszámtábla hátuljára is raktam teljes felületre :D Hogy ne legyek egy tüc-tüc-ös rezgős tahó :sorcerer: :D

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4489 Dátum: 2010.08.16 22:16:20 »
Valószínűleg egy hülye kérdés következik előre is elnézést mindenkitől  :innocent:

Ha betennék hátra egy 300 W-os ládát akkor azt elbírja a jelenlegi akksi vagy kell egyet plusz beszerelni (mert sok ilyen autóba ahol van láda szoktam látni hogy van plusz akksi is)
Másik hogy mitől függ az hogy kell-e kondenzátort berakni a láda mellé vagy mi célt szolgál?


Üdvözlet! :flowers: Nem én vagyok itt a legnagyobb agy, de annyit tudok neked mondani hogy az említett esetben érdemes beszerezni egy jobb akkumulátort. Most gondolom gyári van? Mit tud az? Mi van a tetejére írva? Hágy Ah? Hány A?
 A kondenzátor elhanyagolható ha van egy jó akkumulátorod ami gyorsan tud "regenerálódni" az impulzus szerű nagy áramfelvételek után (amit rend szerint a mélyhangok szoktak okozni...a mélyláda, persze az erősítőn keresztül). Nekem pl. egy ilyen van: http://www.paradoxautohifi.hu/akkumulator/atlas-agm-ax570760.html De nekem egy komplett rendszerem van (elsőszett, erősítő, mélyláda 300W RMS 1200W max)
 A kondit arra szokták használni hogy töltést tároljon. Kisegíti az akkumulátort, elvileg gyorsabban kivehető belőle a töltés az erősítő számára, csakhogy az olcsó kondik még vissza is foghatják a rendszert. Úgyhogy a pénztárcának is jobb ha veszel egy komolyabb hifis akkumulátort. Fontos a hogy minnél nagyobb legyen az aksi indítóáram felvétele.....minnél nagyobb, annál dinamikusabb lesz a rendszer. De a legfontosabb a gyors regeneráló képesség.
Még a gyári akku van bent és most erre, hogy hány A van ráírva nem tudok válaszolni per pillanat majd hnap megnézem ha nem felejtem el persze ::)

Ear kérdésére: Még fogalmam sincs hogy milyen erőlködőt tudok szerezni vagy veszek, de ládából mindenképpen olyant szeretnék aminél az RMS 300 Watt az alá nem szeretnék menni fölé se nagyon mert szerintem az pont olyan kellemes :clap: meg nem az utcának akarom szolgáltatni a zenét vagy hogy a városba pávázzak vele.. az majd a következő lépcső :D :lol: most elsősorban szép apránként szeretnék egy jó hangcuccot beinstallálni.
Lehet hogy első szettel kéne kezdeni de most arra nem igazán van/lesz időm hogy leszedjem a burkolatot aztán barkácsoljak, ez a ládás megoldás kicsit egyszerűbb és gyorsabb megoldás most.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.16 22:23:32 írta ToMii »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4490 Dátum: 2010.08.16 22:29:35 »

Még a gyári akku van bent és most erre, hogy hány A van ráírva nem tudok válaszolni per pillanat majd hnap megnézem ha nem felejtem el persze ::)

Ear kérdésére: Még fogalmam sincs hogy milyen erőlködőt tudok szerezni vagy veszek, de ládából mindenképpen olyant szeretnék aminél az RMS 300 Watt az alá nem szeretnék menni fölé se nagyon mert szerintem az pont olyan kellemes :clap: meg nem az utcának akarom szolgáltatni a zenét vagy hogy a városba pávázzak vele.. az majd a következő lépcső :D :lol: most elsősorban szép apránként szeretnék egy jó hangcuccot beinstallálni.
Lehet hogy első szettel kéne kezdeni de most arra nem igazán van/lesz időm hogy leszedjem a burkolatot aztán barkácsoljak, ez a ládás megoldás kicsit egyszerűbb és gyorsabb megoldás most.

Elvileg nem a ládával kellene kezdeni, de én is így kezdtem kb. 1 éve:D Egyik haveromtól vettem egy mélyládát és egy 2 csatornás erősítőt. Aztán néhány hónap után tovább kellett mennem.....első szett, fejegység, kábelek, beépítő keretek........Azt javaslom kezdjél el hallgatózni, hogy kialakuljon benned egy kép milyen zenét szeretnél és milyen márka vagy márkák mellett döntesz.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4491 Dátum: 2010.08.17 08:01:47 »

Még fogalmam sincs hogy milyen erőlködőt tudok szerezni vagy veszek,

És magában ugyan mi fogja hajtani a ládát? Ráadásul szubot venni a legkönnyebb. Amikor már kész a rendszered mindenhol máshol, fejegység-első szett-és négycsatornás erősítő, amiből kilóg a két vezeték a mélyládának, akkor körbejárod a környék összes autóhifis helyét és bepróbálsz a kocsidba annyiféle mélyládát, amennyit csak tudsz. Ami a legjobb, az pedig marad.

 Az a 300 watt pedig nagyjából olyan, mintha azt mondanád, hogy négyhengeres autót veszek. De hogy az Yaris vagy Avensis? Erősen bűvészkednek is ezzel a számmal. Vannak alulspecifikált modellek, ami például egyes hangnyomásversenyeken jön jól, 300 watt van rá megadva, de ezret is elvisel, kicsi erősítővel meg sem röffen, és van az ellentéte ami 300 igazi wattól kiengedi a fő mozgató erejét, a beépített füstöt és tovább nem moccan.  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4492 Dátum: 2010.08.17 08:43:15 »
Gyerekek. Egy csere a JBL GTO 75.4-ről egy Px300.4-re megérné?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4493 Dátum: 2010.08.17 08:48:52 »
...Lehet hogy első szettel kéne kezdeni...

Az elmúlt majd' egy év tapasztalatai alapján azt mondom, a fejegységgel kell kezdeni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4494 Dátum: 2010.08.17 09:18:34 »
Az a 300 watt pedig nagyjából olyan, mintha azt mondanád, hogy négyhengeres autót veszek. De hogy az Yaris vagy Avensis? Erősen bűvészkednek is ezzel a számmal. Vannak alulspecifikált modellek, ami például egyes hangnyomásversenyeken jön jól, 300 watt van rá megadva, de ezret is elvisel, kicsi erősítővel meg sem röffen, és van az ellentéte ami 300 igazi wattól kiengedi a fő mozgató erejét, a beépített füstöt és tovább nem moccan.  :devil:

Ez igaz, bizony. 3 éve vettem otthonra egy Harman Kardon (avr132) erősítőt. Elég nagyot néztem, amikor végiglapoztam a technikai adatlapját és látom a teljesítménynél, hogy 5X30W. Ez pont azért volt meglepő számomra, mert manapság a sok átlagos gyártó sajna belekeveredett a "minél nagyobbat mondjunk" hibába és ráírnak 5X110, meg nagyobb értékeket, holott bemérve csak a töredéke jön ki. Ezt csak úgy érdekességképpen írtam ,hogy nem szabad elájulni a feliratok láttán, még a nagy nevű gyártók esetében sem, meg kell hallgatni és akkor ugrik a majom a vízbe.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4495 Dátum: 2010.08.17 10:06:14 »
Gyerekek. Egy csere a JBL GTO 75.4-ről egy Px300.4-re megérné?

Hogy a francba ne!!! :clap: De a Px300.4-re rá kellene még fizetni elvileg vagy 30e Ft-ot.
http://www.absolutsound.hu/index.php?P=news&GY=&S=2&AK=4&ID=387 itt a kis aranyos :wub:
Valaki azt mondja ezzel már meg lehet hajtani a GTI szettet is.
http://hifikozpont.hu/hangszoro-szettek/jbl-c608gti-mki-high-end-hangszoro-szett.html
Én mindenképpen cserélném :hug: Elvileg fogom is csak pííínz kell sok pénz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4496 Dátum: 2010.08.17 10:33:42 »
Gyerekek. Egy csere a JBL GTO 75.4-ről egy Px300.4-re megérné?

Hogy a francba ne!!! :clap: De a Px300.4-re rá kellene még fizetni elvileg vagy 30e Ft-ot.
http://www.absolutsound.hu/index.php?P=news&GY=&S=2&AK=4&ID=387 itt a kis aranyos :wub:
Valaki azt mondja ezzel már meg lehet hajtani a GTI szettet is.
http://hifikozpont.hu/hangszoro-szettek/jbl-c608gti-mki-high-end-hangszoro-szett.html
Én mindenképpen cserélném :hug: Elvileg fogom is csak pííínz kell sok pénz.

Na. Aki ezt a cikket írta, annak hallottam a rendszerét. Hehe.  :devil:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4497 Dátum: 2010.08.17 11:11:22 »
Gyerekek. Egy csere a JBL GTO 75.4-ről egy Px300.4-re megérné?

Hogy a francba ne!!! :clap: De a Px300.4-re rá kellene még fizetni elvileg vagy 30e Ft-ot.
http://www.absolutsound.hu/index.php?P=news&GY=&S=2&AK=4&ID=387 itt a kis aranyos :wub:
Valaki azt mondja ezzel már meg lehet hajtani a GTI szettet is.
http://hifikozpont.hu/hangszoro-szettek/jbl-c608gti-mki-high-end-hangszoro-szett.html
Én mindenképpen cserélném :hug: Elvileg fogom is csak pííínz kell sok pénz.

Na. Aki ezt a cikket írta, annak hallottam a rendszerét. Hehe.  :devil:

Na azt már gondolom nem csak hallani lehet hanem érezni is :yes: :D Itt olvastam, hogy a Px600.2 az erősebb mint a Px300.4 Csak ha lesz egy 16-os GTI szettem, akkor hogy fog elférni 2 db 2 csatornás + 1 monoblokk? :D Nagy csomagtartó kell. Mondjuk ha a pótkereket majd kidobálom, oda szépen egymás mellé beférnek majd egy plexi lap alá.....és jó kis szellőztetés is kell. Huha nagy melók vannak még itt hátra. Ezekhez már mondjuk illik kiszigetelni az egész autót. Ha lesz egy ilyen erősítőd, szeretnék majd jegyet venni a koncertre, szívesen meghallgatnám :flowers: :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4498 Dátum: 2010.08.17 12:07:21 »
sokan nagy jelentőséget tulajdonítanak ennek az aktív hajtás-mizériának. Ez a rendszer, amit hallottam, nem volt aktívban hajtva. Sőt, még az időkorrekció is ki volt kapcsolva. Meg kondi sem volt a rendszerben. Meg az autó sem volt tetőtől talpig kibitumenezve (jakérem, hogy az ajtókban volt 100 ezer forint....? nem véletlen...)

Viszont ott voltam a koncerten, mikor megszólalt.

Volt viszont az autóban egy Optima Red Top akkumulátor. Időkorrekció helyett meg játszottak kicsit a balansszal, meg kicsit ide-oda forgatták a fázist, és így "becsapva" az ember fülét eljutottak oda - nem tudok rá jobb szót - analóg úton, ahová egy digitális időkorrekció útján jutottak volna - anélkül, hogy beleavatkoztak volna a hangba.

És hogy érezni mennyire lehetett?

Hát....semennyire.  :D De tényleg. Én nem éreztem, hogy masszírozná a vesémet, persze ettől lehet, hogy masszírozta, de amit produkált egyébként, amellett eltörpült, hogy hogyan támogatta a hangzást a 30-as GTi szub. Persze valami biztos volt, mert a szomszéd kijött, hogy nincs-e valami baj, mert hallott valamit.  :devil: Szerintem hamar rájött, hogy nincs baj, mer én úgy vigyorogtam a kocsiban, mint aki b.szni visznek.....  :D :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4499 Dátum: 2010.08.17 13:09:14 »
...hogy fog elférni 2 db 2 csatornás + 1 monoblokk? :D Nagy csomagtartó kell.

Korábban már linkeltem több installt is ettől az amerikai autóhifistől. Tényleg egyszerűen dolgozik, érdemes megnézni a munkáit, kész ötletbörze. Nem feltétlenül kell nagy csomagtartó...

Egyébként a helyedben elgondolkodnék azon, hogy mennyivel jobban járnál egy négycsatornással és egy monoblokkal, amiket a két ülés alá el tudnál helyezni. Sokkal kisebb szívás lerakni egy-egy falapot és rácsavarozni az erősítőt. Ha érdekel, megmutatom, az enyémet hogyan csinálták meg. Zéró helyet foglal.