Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673879 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4470 Dátum: 2010.08.16 12:22:53 »
Valóban hallható a különbség, ha a hangszórókábeleket (gyári) normális kábelekre cserélteti az ember, vagy csak a vájt fülűeknek van az egész?

Múlt héten az autómat építő mesterrel ez is szóba került. A kábel-mizéria akkor kezd érdekes lenni, ha a többi rendszerelem is elég színvonalas, magyarul ha a kábelezés a leggyengébb elem a láncban. Ha valami alap fejegységről, fejről hajtott gyári hangszórókról és ajtóról van szó, akkor szó szerint pénzkidobás az újrakábelezés. Teljesen fölösleges ágyúval verébre lövöldözni, és középkategóriás elemekhez sokezres méteráron kínált kábeleket behúzni; sokkal többet jelent egy ajtópanel, egy tisztes erősítő, egy okosabb fejegység.

Nálam az újrakábelezés adta magát: ahogy betettem az erősítőt, muszáj volt behúzni kábeleket, ugyanis a gyári korbácsba illesztett kábelek egészen máshol futottak, mint ahol kellettek volna. Akkor úgy döntöttem, veszek olyan kábeleket, amiket jellemzően elismeréssel illetnek a szakik (Stinger, 400 Ft/méter, vannak ennél sokkal drágábbak). De amíg nem volt bent az erősítő, gyári kábelekkel hallgattam a hangszórókat; akkor még bőven az ajtó volt a szűk keresztmetszet.

Milyen a kocsidban a fej, az ajtó, a hangszóró, az erősítő?

SZERK: a korábban említett Twingóban sincsenek méregdrága kábelek. Stinger versenykábelek vannak benne, amik méterára emlékeim szerint olyan 1500-2000 Ft körül lehet. Ennél milliónyi drágább kábel van.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.16 12:27:08 írta Satriani »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4471 Dátum: 2010.08.16 12:47:23 »
Igaz, otthoni hifi, de példának jó. Itt találsz árakat :eek: 3m-es szett 24ezer fontért ;)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4472 Dátum: 2010.08.16 12:58:54 »
Milyen a kocsidban a fej, az ajtó, a hangszóró, az erősítő?

Semmi különös nincs a rendeszeremben:
Jensen 4X100 erősítő (Invader 4000)
Blaupunkt Valencia mp36 fejegység
Mélyláda: M.N.C. zárt 30cm-s hangszóróval
Kalaptartóban van még egy pár Clarion 3 utas 16X23-as ovál (vételkor már benne volt)
Első ajtókban (gyári rács mögött) Clarion 13cm-es magas-mélyközép. (vételkor már benne volt)

Ez utóbbit már biztos, hogy ki fogom cserélni a saját Carpowereimre (Neokickhez hasonló, csak koax). A kérdés itt merült fel, hogy érdemes-e a gyári madzagokat legalább hangszórókábelre (cca. 4-500 Ft/m) cserélni?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4473 Dátum: 2010.08.16 13:01:36 »
Igaz, otthoni hifi, de példának jó. Itt találsz árakat :eek: 3m-es szett 24ezer fontért ;)

Mennnnnyiiiiiiii?!  :eek: :eek: :eek: 14.000 angol font?! Há' vegye meg, akinek két anyja van...!  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4474 Dátum: 2010.08.16 13:19:07 »
Igaz, otthoni hifi, de példának jó. Itt találsz árakat :eek: 3m-es szett 24ezer fontért ;)

 :clap:

Nem hiszem, hogy akár az otthoni, akár a kocsiban lévő rendszerben meghallanám, ha ilyenek kerülnének be. Egyszerűen sokkal több gyenge pontja van a láncaimnak.

Mogamikon erősen gondolkodtam lakásba és autóba is, de még azoknak is elég magas az áruk a tárcámhoz és a többi elemhez képest. Jó ez egyelőre, ami most van: Stinger az autóban, Sinuslive Silverline a nappaliban, árban és tudásban is passzolnak a többiekhez.

...A kérdés itt merült fel, hogy érdemes-e a gyári madzagokat legalább hangszórókábelre (cca. 4-500 Ft/m) cserélni?

500 Ft-os méterárral és 25 méternyi kábelezéssel számolva a te autódat alsó hangon 12-13 ezerből (+ munkadíj) lehetne átkábelezni. Szerintem inkább szigetelj ajtót.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4475 Dátum: 2010.08.16 13:23:32 »
...A kérdés itt merült fel, hogy érdemes-e a gyári madzagokat legalább hangszórókábelre (cca. 4-500 Ft/m) cserélni?

500 Ft-os méterárral és 25 méternyi kábelezéssel számolva a te autódat alsó hangon 12-13 ezerből (+ munkadíj) lehetne átkábelezni. Szerintem inkább szigetelj ajtót.

Én is így saccoltam... Dynamattal a legjobb szigetelni? Illetve célszerű az egész ajtófelületet a belső oldalon, vagy csak egy részét?
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.16 13:29:51 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4476 Dátum: 2010.08.16 13:32:12 »
És ne feledjük el a Cordial kábeleket se :D. Nekem most sodrott UTP kábelek vannak bent a kocsiban és egy ideje érzem hogy ez a leggyengébb láncszem. Magasba viszi a szettet és kicsit veszít a dinamikából és a mélyből....hangzásra zseniális de vannak hiányosságok. Én Cordialt fogok venni az tuti, bár a Stinger is nagyon jó...az RCA-im Stingerek és nagyon meg vagyok velük elégedve, sokat dobtak a rendszeren. Hangszóró kábelre én sem nagyon adnék ki többet....max. 1000Ft/m.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4477 Dátum: 2010.08.16 14:04:35 »
...Dynamattal a legjobb szigetelni?...

Ebből is komoly (hit)viták tudnak kerekedni. Sokan a Dynamatra esküsznek, vitán felül jó anyag, könnyű vele dolgozni, működik, tartós, tehát semmi baj vele, kivéve az árát: akik nem erre esküsznek, azt mondják, van hasonlóan hatékony anyag olcsóbban. Az enyémbe kétféle anyagot raktak, az egyik StP, ez a css-nél kapható. A Silver Bulk Pack kb. 4 m2, az én ajtajaimban állítólag kb. 2 m2 lehet, magyarul több-kevesebb sikerrel két ajtót a feléből meg lehet csinálni. Ez kerül 35 ezerbe. (Összehasonlításképp: a Dynamat Xtreme nagycsomag ugyanitt 62 ezer, és 3,2 m2-re elég.) Biztos máshol is lehet kapni, hirtelen ezt találtam, az árak összehasonlításához bőven jó.

Egy anyagról kiderült, hogy nem az igazi: eredetileg würth-féle bitumen lapokat vettem, amik szakember szerint nem ilyen felhasználásra valók. Csomagtartóba jó, de ajtóba nem. Ajtóba ez az StP mindenképp működőképes, ill. sokan használnak soudaband szalagot is, az se lehet rossz. Meg persze ott a Dynamat, ami qrvajó, csak ugyanolyan drága is.

...az RCA-im Stingerek és nagyon meg vagyok velük elégedve...

Még a kábeltémáról egy infó: a Hollywood Energetic kábeleket a Stinger gyártója gyártja. Nekem ilyen RCA-k jöttek, Gyuri szerint teljesen jók, dettó Stinger, csak valamivel olcsóbb.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.16 14:10:18 írta Satriani »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4478 Dátum: 2010.08.16 14:19:07 »
A Silver Bulk Pack kb. 4 m2, az én ajtajaimban állítólag kb. 2 m2 lehet, magyarul több-kevesebb sikerrel két ajtót a feléből meg lehet csinálni. Ez kerül 35 ezerbe. (Összehasonlításképp: a Dynamat Xtreme nagycsomag ugyanitt 62 ezer, és 3,2 m2-re elég.) Biztos máshol is lehet kapni, hirtelen ezt találtam, az árak összehasonlításához bőven jó.

Huh, hát még ez sem olcsó... Mostanában biztos nem fogok ezzel foglalkozni, de jó tudni ezekről a típus/árakról. Köszi az infót.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4479 Dátum: 2010.08.16 14:32:34 »
Figyelj, ahogy írtam, egy 4 négyzetméteres csomag majdnem KÉT autóhoz elegendő, magyarul neked elég a fele. Ez kb. annyi, mint újrakábelezni az autódat, és garantáltan többet tesz hozzá a hangzáshoz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4480 Dátum: 2010.08.16 14:41:40 »
Figyelj, ahogy írtam, egy 4 négyzetméteres csomag majdnem KÉT autóhoz elegendő, magyarul neked elég a fele. Ez kb. annyi, mint újrakábelezni az autódat, és garantáltan többet tesz hozzá a hangzáshoz.

Egyértelmű, hogy a két megoldás közül a szigetelés a jobb, csak egyelőre nincs rá pénzem. Igényem aaaaaz lenne!  ;) Illetve meg fogom csinálni, csak később...
Ja, lehet, hogy hülye kérdés, de! A szigetelést közvetlen az ajtókárpit alá kell tenni, vagy egészen belülre, az ajtólemez belső falára? A kérdés onnan jön, hogy, ha netán hozzá kell nyúlni az ablakemelőhöz, akkor hozzá lehessen férni... vagy kivágom a szigetelésen a lyukakat, ahol hozzáférek és felragasztom a kárpit alá...? Ez utóbbi tűnik logikusnak...
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.16 14:44:07 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4481 Dátum: 2010.08.16 15:33:34 »
Szigetelni ideális esetben úgy szoktak, hogy szigetelik az ajtót két oldalról (a külső lemezt, plusz a belső, szerelőnyílásokat is tartalmazó, ajtókárpitot tartó lemezt), plusz a kárpitot belső oldalról. A cél az, hogy egy merev, lehetőségek szerint zárt dobozt készítsen az ember a hangszóróknak. Ehhez a belső lemez szerelőnyílásait be kell fedni, különben lószart se ér az egész. Sokan takarékossági okokból csíkokra vágják a szigetelőanyagot, ezzel lehet spórolni az anyagon, de a zártságot végig szem előtt kell tartani.

Ha bele kell nyúlni az ajtóba, akkor át kell vágni a szigetelőanyagot, ez egyértelmű. Utána a kivágott anyagot újjal kell pótolni, a régit nem nagyon lehet már felhasználni.

Corolla ajtó ill, kárpit, szigetelés után:


Egy Getz ajtaja:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4482 Dátum: 2010.08.16 18:24:22 »
Igaz, otthoni hifi, de példának jó. Itt találsz árakat :eek: 3m-es szett 24ezer fontért ;)

Mennnnnyiiiiiiii?!  :eek: :eek: :eek: 14.000 angol font?! Há' vegye meg, akinek két anyja van...!  :ph34r:
24 lesz az a 14 ;)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4483 Dátum: 2010.08.16 19:30:28 »
Kicci matek, óócóón: 14.000Font/1m = 14.000 Font.
24.000 Font/3m = 8.000 Font

A tiz né eze asz tööb, kici duplája. majdnem  :D :D :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4484 Dátum: 2010.08.16 21:32:46 »
Valószínűleg egy hülye kérdés következik előre is elnézést mindenkitől  :innocent:

Ha betennék hátra egy 300 W-os ládát akkor azt elbírja a jelenlegi akksi vagy kell egyet plusz beszerelni (mert sok ilyen autóba ahol van láda szoktam látni hogy van plusz akksi is)
Másik hogy mitől függ az hogy kell-e kondenzátort berakni a láda mellé vagy mi célt szolgál?