Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673837 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4425 Dátum: 2010.08.05 14:57:31 »
Kérdés: Az E11-ben - írtátok, hogy - 13cm-s a gyári hangszóró. Nekem is 13-as benne, de már nem a gyári. Van egy 16.5-es koax Carpowerem (2db ;)), amit szeretnék belerakni. Ez a méret befér, vajon a gyári helyre, vagy full felejtős a méret miatt. Most a 13-as is kiemelő kereten van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4426 Dátum: 2010.08.05 15:44:17 »
Új keret kell. Nekem is 16-os szett van bent.

Másik: a beépítési mélység a szűk keresztmetszet. Ha túl nagy a mélysége a hsz-nak, akkor beleér az üvegbe. Ha meg nagyon vastag a beépítő keret, akkor meg az ajtó burkolatába ver majd bele a hsz.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4427 Dátum: 2010.08.05 21:41:55 »
Hát akkor nem sírok utána. Mondjuk nagyon tetszik, az egyik legesztétikusabb fejegység.

------

Kész a kocsim. Már ma is mehettem volna érte, de Öcsémnek közbejött valami, úgyhogy holnap lesz belőle meghallgatás. Már nagyon várom.  :szemez: Azt mondta Gyuri, hogy az element magasai már kevesek. Meghallgatta két hummás bíró is, hasonló véleményen voltak. Ez nekem azt jelenti, hogy már nem az ajtó a leggyengébb elem, ennek látatlanban is örülök. Más kérdés, hogy egyelőre akárhogy is szól, nem nyúlok hozzá, muszáj hátradőlni kicsit, és néhány hónapig ezt hallgatni - már régen túlléptem a projektre szánt keretet, és még ki sem fizettem az ajtókat.

Na végre egy jó gondolat! :clap: Hátradőlni és zenét hallgatni, ez a lényeg. Ha jó a rendszer, élvezhetően adja vissza a zenét akkor nem is kell törni a fejed butaságokon hogy tripla mega giga szigetelés meg........stb.stb. Na az uDimensiontól meg már kezd elszállni az agyam, bár lehet ez senkit nem érdekel :hug: van más jó márka is nem csak ez.......sokan azért vesznek ilyet mert mindenki sokat beszél róla, ugyan tény hogy jó de nem a legjobb hogy itt már ódákat zengjünk róla. Szerintem színezi a hangot :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4428 Dátum: 2010.08.06 10:24:08 »
A uDimension Szerintem színezi a hangot :D

És ezt egy JBL tulaj mondja? Hááááát  :devil: [rohog]

Amúgy tényleg. De milyen jól teszi....  :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4429 Dátum: 2010.08.06 13:10:27 »
törni a fejed butaságokon hogy tripla mega giga szigetelés meg........stb.stb.

Nekem nem tűnik butaságnak, hogy két réteg ment fel az ajtó belsejére. ;)

Na az uDimensiontól meg már kezd elszállni az agyam, bár lehet ez senkit nem érdekel :hug:

Valakit biztos...  :hug: :D

Egyébként fajin lett. Nem volt olcsó, de megérte. Innentől kb. minden szett elfér az autóban, és meg is fog szólalni. Most a leggyengébb elem az Element, ez hallatszik, de tud ez muzsikálni, csak ki kell szolgálni. Most egy ideig nem költök az autóhifire, hallgatom egy darabig, aztán majd látjuk.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.06 13:12:55 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4430 Dátum: 2010.08.06 17:42:03 »
Most a leggyengébb elem az Element, ez hallatszik

Azért te most könnyen ki tudod próbálni,mi lenne, ha jobb szettet akarnál...  ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4431 Dátum: 2010.08.07 01:02:24 »
Azért te most könnyen ki tudod próbálni,mi lenne, ha jobb szettet akarnál...  ;)

Csak az a kérdés, meddig tudok ellenállni a kísértésnek. :)

Indexre jó hosszan leírtam a tapasztalatokat, ha valakit érdekel, átrágja magát rajta. Csak annyit emelnék ki belőle, hogy szerintem a fejcsere után ez az ajtópanel tette hozzá a legtöbbet a mostani hangzáshoz. Előre sajnálom, hogy ezt másik autóba nem vihetném magammal - kivéve, ha legközelebb is E12-t vennék.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4432 Dátum: 2010.08.07 21:43:06 »
Azért te most könnyen ki tudod próbálni,mi lenne, ha jobb szettet akarnál...  ;)

Csak az a kérdés, meddig tudok ellenállni a kísértésnek. :)

Indexre jó hosszan leírtam a tapasztalatokat, ha valakit érdekel, átrágja magát rajta. Csak annyit emelnék ki belőle, hogy szerintem a fejcsere után ez az ajtópanel tette hozzá a legtöbbet a mostani hangzáshoz. Előre sajnálom, hogy ezt másik autóba nem vihetném magammal - kivéve, ha legközelebb is E12-t vennék.

Csak nyugi. Egyfelől jöhetnék azzal, hogy megmondtam előre ugye az ajtópanelt, de nem jövök, pedig megmondtam. Az az út, amin te végigszaladtál pár hónap alatt, az a legtöbb autóhifistának inkább évek története, ha egyáltalán eljut idáig. Az biztos, hogy te most egy fura helyzetben vagy. Van egyfelől egy hangzásideál a fejedben. Van egy otthoni rendszered, ami eltér attól x irányban, meg egy autós y irányban. A legnehezebb feladat előtt állsz, de meg kéne állnod, hogy akár x-et, akár y-ont tökéletesen fedésbe akard hozni az ideáloddal. Nem fog sikerülni, csak frusztrálni fog. Ez nem jelenti azt, hogy ne javíts hibákat, ne cserélj komponenst. A lényeg, amire figyelni kell, hogy a rendszer tónusa ne zavarjon, ne legyen elsőre érezhető torzítása, és a ritmikája rendben legyen. Ha ez stimmel, és nem egy prekoncepciót akarsz húzni az éppen hallott rendszerre, akkor egy csodás új világ tud kinyílni előtted. Ahány rendszer, annyiféle előadás! Ugyan az a rendszer otthon és a kocsiban két eltérő felfogás, két eltérő koncert! Nálam itthon a Klonedo és a 47 Lab erősítő szinte a két véglete a megszólaltatásnak. A csöves az körülvesz és mindent befolyat zenével, az IC-s pedig annyira pontos mint egy német mérnökcsapat, de közben elképesztően fókuszál is a zenei történésekre. És én mindkettőt szeretem, mert mindkettő ad valamit, a rácsodálkozás az újdonság élményét, de valami mást.

Tudom, hogy ez megint olyan, mint az ajtópanel, meg kell élni, nem elég olvasni róla. Viszont ha elmész egy autóhifi versenyre, radikálisan eltérő dolgokat hallhatsz, egymás után nagyon sokat, és az nagy segítség. Egyfelől ad inspirációt és irányt a módosításhoz, ami nem biztos, hogy komponens csere, lehet hogy szimplán állítás a fejegységen, másfelől mutathat olyanokat, ami szélesíti a hallóköröd, harmadszor szerintem láthatsz stációkat, amiket kihagytál.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4433 Dátum: 2010.08.08 12:50:26 »
Na térjünk vissza a földre....  ::) :whistling:

Úgy tűnik, állandósult a problémám, úgyhogy le tudom írni, meg lehet hallgatni.

Valami van az erősítővel. Csak a hátsó csatornákkal. Olyan, mintha nem lenne behangolva a rádió, folyamatosa, halk sistergés hallatszik, néha serceg kicsit. Ha megzavargászom, felerősödik, de a zenét nem nyomja el. Mitha AM hullámsáv nem lenne behangolva, és valahol nagyon távol lenne valami vihar, időnként serceg egyet-egyet. Nem homogén zaj, tehát nem alapzaj.

Nem a fej a hibás. A sercegés a szubot lekapcsolva is fennáll.

Nem az RCA hibás. RCA-kat lehúzva is fennáll a sercegés.

Nem generátorzaj. Álló motornál ugyanúgy hallatszik, már bekapcsolástól, a susogás-sercegés erőssége inkább a hangerő függvénye: ha hangosan volt hallgatva, hangosabban kezd hallatszani.

Korábban nem jelentkezett, csak néha. Olyankor azt vettem észre, hogy amikor nincs, a mély szebben, erőteljesebben szól.

Mi lehet a hiba...?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4434 Dátum: 2010.08.08 13:12:20 »

Mi lehet a hiba...?

Kontakt, táp, föld, műveleti erősítő, bármi. El kéne vinned egy műszerészhez.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4435 Dátum: 2010.08.08 21:36:48 »

Mi lehet a hiba...?

Kontakt, táp, föld, műveleti erősítő, bármi. El kéne vinned egy műszerészhez.

Ez lesz a vége, csak gondoltam, hátha valaki találkozott màr hasonlóval.

Nézzek másik erősítő után, vagy ne izguljak?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4436 Dátum: 2010.08.08 21:45:32 »
Azért te most könnyen ki tudod próbálni,mi lenne, ha jobb szettet akarnál...  ;)

Csak az a kérdés, meddig tudok ellenállni a kísértésnek. :)

Indexre jó hosszan leírtam a tapasztalatokat, ha valakit érdekel, átrágja magát rajta. Csak annyit emelnék ki belőle, hogy szerintem a fejcsere után ez az ajtópanel tette hozzá a legtöbbet a mostani hangzáshoz. Előre sajnálom, hogy ezt másik autóba nem vihetném magammal - kivéve, ha legközelebb is E12-t vennék.

Elolvastam az élménybeszámolót, lelkes vagy az már biztos :yes:. Én is amúgy legszívesebben kipakolnám az egész autót és a tetőtől a padlólemezekig, mindent le dynamatolnék. Egy kis stúdió szobát kell kialakítani aztán lehet élvezkedni :hug:. A 2 ajtó van csak kiszigetelve nekem és  kérdés hogy ahol a nyílások vannak (nagyobb szerelőnyílások) ott a dynamat elvileg rugalmasan bemozoghat amikor dolgozik a hangszóró, mivel ugye lélegzik a cuccos.......na és aggályaim vannak hogy ez így nem 100%-os. De most nagyon élvezem a zenét és pénzt sem nagyon áldoznék mostanság a fejlesztésre (monoblokk + 20m Cordial hangszóró kábel, tápelosztó, csomagtartó szigetelés, pótkerék ki..erősítők be). Majd ha raksz fel fotókat, kíváncsi lennék rá hogy sikerült végül megcsinálni. Végén én is lehet megfertőződöm azt szétszedem újra az ajtókat.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4437 Dátum: 2010.08.08 21:48:04 »

Mi lehet a hiba...?

Kontakt, táp, föld, műveleti erősítő, bármi. El kéne vinned egy műszerészhez.

Ez lesz a vége, csak gondoltam, hátha valaki találkozott màr hasonlóval.

Nézzek másik erősítő után, vagy ne izguljak?

Szerintem is csináld azt amit Ear mond, vidd el az erősítődet egy műszerészhez, kapcsolási rajz elő és lehet méricskélni. Az erősítő nyáklapját nézegetted már? Nem lehet látni rajta semmit? Valahol elengedett a forrasztás vagy ilyesmi........??? Milyen erősítőd van? Kellene kutatni kapcsolási rajz után.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4438 Dátum: 2010.08.08 22:30:36 »
Csak röviden, mert már elég hulla vagyok:

...Ha ez stimmel, és nem egy prekoncepciót akarsz húzni az éppen hallott rendszerre, akkor egy csodás új világ tud kinyílni előtted. Ahány rendszer, annyiféle előadás! Ugyan az a rendszer otthon és a kocsiban két eltérő felfogás, két eltérő koncert!

Ezt megint nagyon eltaláltad!  :clap: Épp ma beszélgettünk itthon erről a friss kedvenc Deep Purple dal kapcsán: lent a kocsiban sokkal finomabb, egyszerre gyorsabb, precízebb a zenekar, a nappaliban hasonlóan tiszta, de dögösebb, ugyanakkor tonálisan kevésbé kiegyensúlyozott, olyan enyhén, számomra nem zavaróan loudness-es (ezt egyértelműen a Pioneer A605r csinálja), színezettebb. Pont ahogy írod: két külön performansz!  :sorcerer:  A tanácsokat, ahogy eddig is, nagyon köszönöm, alighanem a fórumok, és különösen a te iránymutatásod nélkül egészen máshol tartanék, és most itt jó.  :hug:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4439 Dátum: 2010.08.08 22:32:31 »
... De most nagyon élvezem a zenét...

Drusza, te pesti vagy? Nem jössz ki holnap a Hungaroringre?