Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673801 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4410 Dátum: 2010.07.29 22:15:39 »
.... nekem van benne egy Hertz ESK 165ös szett, ami nem alap ...

Véleményem szerint az egy igen jó kis cuccos. Nagyon szemeztem vele én is, de aztán a kompromisszumok miatt döntöttem végül a Macaudio mellett. Hozzáteszem nem bántam meg ezt sem. A maga kategóriájában egész kellemes. De az a Hertz .... hmmm  :wub:

Nekem DSK van bent. Nem lövök gatyába tőle.  :no:

Pedig demofalban messze jobb hangja volt, mint a többi belépőmodellnek, és még DLS is volt köztük.



...hangsúlyozom, demofalban. Autóban már nem esik olyan jól a nyitott térben oly éles, kristálytiszta magas. Autóban, ahol össze-vissza verődik, és egyébként is csak pár centire van a füledtől, már süvölt a magas. És a DSK-nál még csak állítani sem lehet rajta....  :cry: Autóban már hiányzik a DLS selymes, jóval tompább magasa.

Úgyhogy vagy hamarost lesz nekem rá valami megoldás, vagy repül a kocsiból. Erősen szemezek JBL-lel, Morel Tempo-val. Csak hát meg kellene hallgatni, és viszonylag kevés tulaj szaladgál Morel Tempo szettel a kocsiban....  ::)

Hát... (tudom háttal nem kezdünk mondatot csak arccal előre) a DSK -t nem hallottam demofalban, de az ESK -t igen. Abban tetszett, de autóban még nem hallgattam meg azt sem. Viszont a DLS B6-ot sem hallottam, mert mikor kukucskáltam akkora azt elvitték már, de a paraméterei igen jók. Valamennyire azért lutri ez, mert ugyanaz a holmi másfajta autóban máshogy szól. Vagy még ugyanolyan kocsiban is  ::)
Végighallgattam akkor Pioneer, Alpine, Clarion, Kenwood belépőszettjeit is, de azoktól nem voltam elájulva valahogy, így aztán a nagynevű gyártókat ki is hagytam utána.
A JBL -t már többektől hallottam dicsérni, hogy jó. A Morel Tempo az meg már más kategória  :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4411 Dátum: 2010.07.29 22:24:07 »
Nekem bő fél évet volt szerencsém B6os DLS-el is együtt élni, aztán jött egy PS6-os, ami ugye az R6-al egyező magasat használ, csak kisebb a beépítési mélysége. Az is szimpi volt. Eztán lett volna R6, de lett DSK.
Szóval a B6 is egy kellemes, élhető cucc volt. Semmi extra, de ez jót is jelent. Nem volt szúrós hangja, sokáig el lehetett hallgatni.
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4412 Dátum: 2010.07.30 07:47:46 »
Nekem is hasonló a tapasztalatom. Mikor vettem, hagytam magam rábeszélni a DLS helyett. Egy R6ot akartam akkor venni, mondván, később továbbépítve egy viszonylag jó alap lehet. (ennek az elődje (?)) Aztán lett a Hertz. És rögtön az első hazaúton tekertem le a magasat...Nekem is hiányzik a DLS finomabb magassávja. Vagy egy Jr comp-é (amit még soha nem hallgattam  :ph34r: )

bakker. Azér ha ez lett volna a választási lehetőség, nem kérdés, a DLS-t választottam volna.... Bár azt nem mindenhova lehet beépíteni, mert mélyebbre nyúlik a szokásosnál. Mindegy, azért meg lehetett volna oldani valahogy.

Miért ezt választottad végülis? Kicsit még reménykedtem, hogy a hertznél ez csak a DSK sajátossága, de ezek szerint az eggyel nagyobb testvér is hasonlóan süvölt. A HSK áráért meg már tényleg Morelt vesz az ember....
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.30 08:16:44 írta kleingy »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4413 Dátum: 2010.07.30 07:55:51 »
Hát... (tudom háttal nem kezdünk mondatot csak arccal előre) a DSK -t nem hallottam demofalban, de az ESK -t igen. Abban tetszett, de autóban még nem hallgattam meg azt sem. Viszont a DLS B6-ot sem hallottam, mert mikor kukucskáltam akkora azt elvitték már, de a paraméterei igen jók. Valamennyire azért lutri ez, mert ugyanaz a holmi másfajta autóban máshogy szól. Vagy még ugyanolyan kocsiban is  ::)
Végighallgattam akkor Pioneer, Alpine, Clarion, Kenwood belépőszettjeit is, de azoktól nem voltam elájulva valahogy, így aztán a nagynevű gyártókat ki is hagytam utána.
A JBL -t már többektől hallottam dicsérni, hogy jó. A Morel Tempo az meg már más kategória  :)

az a baj, hogy sok helyről hallottam már ezt a panaszt a Hertzre. Még vásárlás előtt is, de nem hallgattam rá, pont ugyanezt gondoltam, mint Te, hogy biztosan csak nekik nem tetszett, jó lesz az.

Tulajdonképpen nem rossz, csak nem is jó. Van térérzet, meg színpad, de lehetne sokkal jobb. Ha nem sikerült halkítani rajtuk, más megoldás után fogok nézni. Persze biztos, hogy nem segít a dolgon az sem, hogy az E11 gyári - ajtókárpittal egybe épített - öntött műanyag hangszórórácsa van rajta, ami alapból 13 centis hangszóróra lett tervezve, és a hangszóró fölött van 2 mm vastag, a mélyközép pedig kábé ugyanekkora átmérőjű lyukakon keresztül kiabál - a térdemnek.

...senkinek nincs épített E11 ajtópanelje? annyira kíváncsi lennék, mit hoznak ki a dologból, nagyon gondolkozom egy mostanihoz hasonló rögzítésű, de döntött kiemelőkereten. Úgy vagyok vele, hogy ha szét kell hozzá vágni a kárpitot, akkor vágjuk, csak szóljon normálisan...
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.30 08:17:09 írta kleingy »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4414 Dátum: 2010.07.30 08:02:33 »
Nekem az E11-ben van egy saját gyártású fa kiemelőkeret, ez pont annyit emel ki, hogy az első szettem házulja nem ér bele az üvegbe, elöl meg pont nem ver bele a membrán a rácsba. A saját gyártású kiemelőkeret szögével lehet játszani, azonban én különbséget a szöget változtatva nem vettem észre.

Az ajtók légmentesre történő szigetelése adja a legnagyobb eredményt, azóta tisztábban szól és mélyebben. Ennél sokkal többet nem lehet szerintem csinálni.

Az E11-es hangzása sokkal rosszabb, mint az E12-esé, ugyan azzal az ócska gyári koax-szal 5x szebben szól az E12-es (igaz, abban nagyobb a koax), sokkal jobb az ajtó és az egész kocsi akusztikája is. Szerintem nem lesz az E11-esben sosem olyan jó a hang, mint az E12-esben, kár is hatalmas vagyonokat ölni bele. Fel lehet hozni elfogadható, jó szintre, de ahhoz sok munka kell. És akkor fog úgy szólni, mint egy sima komponens szettel az E12-es minden más módosítás nélkül...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4415 Dátum: 2010.07.30 08:18:55 »
Hát gyerekek, nekem az ótvar cédés rádijóm meg a 15 éves hangszórók istenien megdübörögtették meg a lelkemet az M7-esen.  :devil:
Asszem igénytelen vagyok a zenei hangzás minőségére.  :D Még nem nőttem fel teljesen a "csak essen ki az ablak a helyéről" korszakból.  :devil:
         

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4416 Dátum: 2010.07.30 10:21:15 »
Még nem nőttem fel teljesen a "csak essen ki az ablak a helyéről" korszakból.  :devil:

Erre a célra remekül megfelel egy 25 dekás kalapács  ;)

Valahogy még én is úgy érzem, hogy a szigetelésen még gyarapítok, mert úgy még a benne lévő tartalékokból lehet valamit kihozni.

Az viszont tényleg elgondolkodtató, hogy ha az E11  kárpitján, csak a 130 -asnak van "hely", hogy érdemes egy igényes, illeszkedő panelt csináltatni a 165 -ösnek. Szadán a Paradox szépeket csinál, bár nem kifejezetten olcsók ahogy hallom.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4417 Dátum: 2010.07.30 10:44:29 »
El lehet gurulni Mészáros Gyurihoz Kerepesre, meghallgatja az autót, egy óra alatt felvilágosítja az embert a lehetőségeiről. Ez egy fillérbe nem kerül.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4418 Dátum: 2010.07.30 12:28:22 »
Nekem az E11-ben van egy saját gyártású fa kiemelőkeret, ez pont annyit emel ki, hogy az első szettem házulja nem ér bele az üvegbe, elöl meg pont nem ver bele a membrán a rácsba. A saját gyártású kiemelőkeret szögével lehet játszani, azonban én különbséget a szöget változtatva nem vettem észre.

Az ajtók légmentesre történő szigetelése adja a legnagyobb eredményt, azóta tisztábban szól és mélyebben. Ennél sokkal többet nem lehet szerintem csinálni.

Az E11-es hangzása sokkal rosszabb, mint az E12-esé, ugyan azzal az ócska gyári koax-szal 5x szebben szól az E12-es (igaz, abban nagyobb a koax), sokkal jobb az ajtó és az egész kocsi akusztikája is. Szerintem nem lesz az E11-esben sosem olyan jó a hang, mint az E12-esben, kár is hatalmas vagyonokat ölni bele. Fel lehet hozni elfogadható, jó szintre, de ahhoz sok munka kell. És akkor fog úgy szólni, mint egy sima komponens szettel az E12-es minden más módosítás nélkül...

épp mondani akartam, hogy az E11-ben 13-as, az E12-ben 16,5-es szolgál.

Nekem is saját gyártású keretem van, de nekem is a gyári rács mögött üvölt. Ezen kéne változtatni. Elsősorban gondolom, el kéne távolítani a gyári rácsot a mélyközepek útjából...

Egyébként nem gondolom, hogy annyival trágyább lenne az E11 első ajtajának akusztikája, mint az E12-é. Néhány literben különbözik, egyébként gyárilag mindkettő pőre festett vas. Egy Satriani-féle döntött kiemelőkerettel, bitumenlapozással, zárással ugyanolyan hangdoboz keletkezik, mint az E12-n..... vagy tévednék?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4419 Dátum: 2010.07.30 12:29:45 »
El lehet gurulni Mészáros Gyurihoz Kerepesre, meghallgatja az autót, egy óra alatt felvilágosítja az embert a lehetőségeiről. Ez egy fillérbe nem kerül.

na jó. jöjjön az a telszám, lehet, hogy beszélek velük (is).  :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4420 Dátum: 2010.07.30 12:50:00 »
Egyébként nem gondolom, hogy annyival trágyább lenne az E11 első ajtajának akusztikája, mint az E12-é. Néhány literben különbözik, egyébként gyárilag mindkettő pőre festett vas. Egy Satriani-féle döntött kiemelőkerettel, bitumenlapozással, zárással ugyanolyan hangdoboz keletkezik, mint az E12-n..... vagy tévednék?

Lehet, hogy tévedsz, de az is lehet, hogy igazad van.  :1eye: Ki kell próbálni. Gyuri mesélt erről is: az F Astra ajtaja gyárilag botrány, a G Astra ajtaja pedig képes korrekt megszólalásra. Kimérték, néhány milliméternyi különbségek vannak a kettő közt. Innentől ez fekete mágia, illetve tapasztalati úton keletkező tudomány: építeni kell ebből is, abból is egyet, és egymás mellé tenni. Az már kiderült, hogy az E12 jó akusztikájú kocsi, autóhifis szempontból botrány ajtókkal. (Mingyá' küldök privát.)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4421 Dátum: 2010.08.03 15:52:20 »
http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=apro&S=1&LIM=60
8523 sorszámú hirdetés, Pioneer DEH-P77MP - sokkal szebb, mint a mai fejek 99%-a :wub: Állítólag a hangja is jó. Ismeri valaki közelebbről? Lehet, hogy ez is elég lett volna nekem, nagyon tetszik.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4422 Dátum: 2010.08.03 17:51:18 »
http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=apro&S=1&LIM=60
8523 sorszámú hirdetés, Pioneer DEH-P77MP - sokkal szebb, mint a mai fejek 99%-a :wub: Állítólag a hangja is jó. Ismeri valaki közelebbről? Lehet, hogy ez is elég lett volna nekem, nagyon tetszik.

Ismerem. Nem lett volna elég. Nagyon nem. Elég vérszegény hangú szerkezet a mai Pio RS-ekhez képest.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4423 Dátum: 2010.08.05 12:13:05 »
Hát akkor nem sírok utána. Mondjuk nagyon tetszik, az egyik legesztétikusabb fejegység.

------

Kész a kocsim. Már ma is mehettem volna érte, de Öcsémnek közbejött valami, úgyhogy holnap lesz belőle meghallgatás. Már nagyon várom.  :szemez: Azt mondta Gyuri, hogy az element magasai már kevesek. Meghallgatta két hummás bíró is, hasonló véleményen voltak. Ez nekem azt jelenti, hogy már nem az ajtó a leggyengébb elem, ennek látatlanban is örülök. Más kérdés, hogy egyelőre akárhogy is szól, nem nyúlok hozzá, muszáj hátradőlni kicsit, és néhány hónapig ezt hallgatni - már régen túlléptem a projektre szánt keretet, és még ki sem fizettem az ajtókat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4424 Dátum: 2010.08.05 12:37:05 »
Pro XT2 lesz ebből...  :D

Véletlenül pont hirdetnek is a kársztájlingon....  ::)