Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673754 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4395 Dátum: 2010.07.28 21:26:37 »


Vannak alapvető dolgok. Az, hogy legyen egy ajtóban megfelelő rezgéscsillapítás, alapvető. Az, hogy ha ajtópanelt építünk, a keretet ne a kárpithoz rögzítsük, hanem lemezhez, alapvető. Hogy normális kábelt használjunk, alapvető.

De hogy legyen-e mángorolva a lezáró lemez, vagy csak simán tegyük fel, vagy hogy a hangszóró rögzítése fémkarikával, rendes menetes anyával történjen, azt gondolom, már nem tartozik az alapvető dolog kategóriájába. Persze én nem bíráskodtam sosem, nem láttam, milyen megoldások tartoznak az alapvető dolgok közé, ha Te a tapasztalatod alapján azt mondod, ezek márpedig alapvető dolgok egy hifi építésénél, elfogadom....  :yes:

Az hogy az ajtót le kell zárni, az alapvető. Hogy azt ki mivel csinálja, már más kérdés, mindenki olyan dolgokban gondolkodik, ami így vagy úgy kéznél van. A menetes anya viszont alapkövetelmény kéne hogy legyen, egyszerűen egy facsavart simán kiteker egy jobb hangszóró.

A versenyzést meg nem kell fetisizálni. HA meglenne rendesen fotózva A kocsi beépítése, akkor simán lehetne vle indulni, nem kell minden kategóriában őrületet bemutatni. Egy show autó, egy EB indulás ott dobogós helyezés az azért más kategória. Amiról mi beszélünk, az egy igényes beszerelés amit érdemes sőt muszáj meglépni, mert annál nincs rosszabb, mint minden hétvégén kárpitot leszedni és az ajtóban matatni.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4396 Dátum: 2010.07.28 22:49:00 »
...Bélabátyámnak hogy magyarázod meg, hogy a hifi nélkül azér kerül három kilóval többe az autó, mert preparálva van az első két ajtó.  :eek:

Vagy ha alapvető dolog, akkor rámoljuk ki az autót, bitumenezzük ki tetőtől talpig vastagon, aztán pakoljuk vissza. Félmillió....

...De hogy legyen-e mángorolva a lezáró lemez, vagy csak simán tegyük fel...

Az benne van a pakliban, hogy az "értéknövelő" fejlesztéseket a használt piac magasról és szagosan leértékeli. Veszel nagyobb fékeket? Na bumm. Riasztót soktízererért? Na bumm. Darabáron 60-70 ezer Ft-os felniket minőségi gumikkal? Na bumm. Optikai tuningot? Na bumm. Ezeket a büdös életben nem fogod tudni érvényesíteni az eladási árban, ez egy ilyen műsor.

Tudom, hogy költői túlzás volt, csak mellékesen jegyzem meg, Gyuri két ajtót anyagáron ~20 rongyért (plusz természetesen a munkadíj) megcsinál. Jól. Fél millából több autót ki lehetne szigetelni. A következő autómat tuti, hogy elsőként hozzá viszem, és fullos kezelést kérek neki, ezt bele fogom kalkulálni a vételár mellé felmerülő költségekbe.

Ezek az apró-cseprő kérdések nem a maximalizmusomat, hanem a bizonytalanságomat jelezték. Fingom nem volt, mit tegyek. Már nem is érdekel, szakember megoldja.

...HA meglenne rendesen fotózva A kocsi beépítése...

Mondjuk ez pont nem lenne probléma, Gyuriék végigfotózzák az egészet.  :clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4397 Dátum: 2010.07.28 23:04:08 »
20+meló a két ajtó? Elgondolkodtattál... :hmmmm: Plusz 40-50 egy jr-comp szett, egyelőre vmi alap fej meg egy Jr erősítő...Az annyi, mint cca 120, nem?
Gabe 254.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4398 Dátum: 2010.07.29 09:07:09 »

Az benne van a pakliban, hogy az "értéknövelő" fejlesztéseket a használt piac magasról és szagosan leértékeli. Veszel nagyobb fékeket? Na bumm. Riasztót soktízererért? Na bumm. Darabáron 60-70 ezer Ft-os felniket minőségi gumikkal? Na bumm. Optikai tuningot? Na bumm. Ezeket a büdös életben nem fogod tudni érvényesíteni az eladási árban, ez egy ilyen műsor.


Igen. Ezeken nem is érdemes matekolni. Én úgy vagyok vele, hogy nekem kell, nekem tetszik amit megveszek pluszban vagy ami miatt ráköltök, használom, élvezem és kész. Azzal tökéletesen tisztában vagyok, hogy mindenki más számára ez kidobott pénz és meg sem fizetik. Előző autóm eladásánál volt "szerencsém" megtapasztalni.   :?:

Viszont az a 20 + munkadíj azt hittem, hogy több lesz. De ez egész emberközeli ár. Ha lefotózta a szaki, majd néhányat feltehetnél ide róla okulásként. pl. nekem.    ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4399 Dátum: 2010.07.29 09:10:21 »
Mondjuk a munkadíj még annyi (ajtónként), így csak a két ajtó - ajtópanellel együtt!!! - olyan ~60. Ajtópanel nélkül, pusztán egy szigetelés munkadíja saccra ennek a fele lehet. Beszélgettünk erről is, Gyuri szerint ez is megszólalt volna, de azt mondta, hogy ha tényleg jót akarok, akkor muszáj lenne ajtópanelt építeni, mert a műanyag beépítőkeret - hiába rögzíted tökéletesen - hajlamos picit alacsonyabb lenni a kelleténél, és beszól az ajtókárpit mögé. Amúgy szerintem teljesen korrekt munkadíjak, figyelembe véve, hogy 2-3 napig tesztelik, beállítják a rendszert. Ehhez még jöhet ilyesmi, hogy ha ajtópanelt építtetsz, akkor azt le kell bőröztetni, meg ha leveszik az ajtókárpitokat 15-20 alkalommal, akkor akaratlanul tönkre mennek az ajtópatentok, amiből kell ajtónként 8 db, ~200 Ft darabáron.

Nade mielőtt elvesznék megint a részletekben: szerintem ami most épeszű költségvetés és egyben komoly előrelépés lehet bármiféle Toyota gyári hanghoz képest, az ajtóépítéssel együtt némileg több, mint amit te számoltál. Valami ilyesmi: Element szett ~20, kábelek ~15 (ami teljesen alap; egy db RCA-t is lehet sokszoros áron kapni), használt Jr 4.300 ebayről ~20 (havonta előkerül 1-1 db, 70-80 euró között mennek), használt fej ~20, fej beépítőkeret ~2-3e. (Persze nem muszáj uDimension cuccokhoz ragaszkodni, Petyánk JBL-jei is biztos szuperek, meg vannak más, hallgatható belépő első szettek is, csak árakban elsősorban ezt a márkát ismerem.) Ez egy nem olcsó, de szerintem teljesen ésszerű fejlesztés, ha az ember nem csak zörögtetne valamit az autóban, hanem tényleg szívesen hallgatna zenét. Nem mellesleg az ajtószigetelés javítja a menetkomfortot.

Azt mondjuk muszáj megjegyezni, hogy eddig a legnagyobb többletet a gyári hangzáshoz a fejcsere tette hozzá. A gyári fej tényleg hulladék, ahhoz képest az RSII maga volt a megváltás. A másik nagy lépést az ajtóktól várom, szerintem jobban megéri arra költeni, mint drágább hangszórókra vagy komolyabb erősítőkre.

Ha újrakezdhetném az egészet, két eshetőséget mérlegelnék: A) fejcsere, slussz B) minden a fentiekből: ajtóépítés plusz a hardver.

SZERK: ez Kgabe utolsó hozzászólására ment válaszul.
Maxim, ha lesz fotó, természetesen megosztok belőle.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.29 09:13:45 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4400 Dátum: 2010.07.29 09:10:25 »
csatlakozom az előttem szólóhoz.  :D :clap:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4401 Dátum: 2010.07.29 09:10:48 »
...izé, tegyél fel fényképeket!  :szemez:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4402 Dátum: 2010.07.29 10:37:34 »
Satriani! Köszi a választ! Mivel nekem van benne egy Hertz ESK 165ös szett, ami nem alap, de sztem többre hívatott, mint a gyári fejről hajtás, ezért lehet, hogy efelé el lehetne indulni.

Van elfekvőben egy korábbi, viszonylag alap Pioneer fejegységem is, rajta RCA kimenet (csak egy pár). Egyelőre elzörögne benne. Beépítőkeret nem kellene, mert a lenti rekesz helyére szeretném tenni, hogy minél kevésbé látsszon a beépítés.

Ami tehát azonnal kellene ha belefogok: erősítő (egyelőre egy 4 csatornás), szigetelés, panel, kábelek.

Hol is van pontosan ez a Mészáros György? :hmmmm:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4403 Dátum: 2010.07.29 10:55:48 »
Egy pár RCA, négycsatornás erősítő, első szett passzív hajtással? Ha nem tervezel aktív rendszert, akkor elég lenne egy kétcsatis erősítő szerintem. Az meg jó, ha már megvan az első szett, legalább egyelőre nem kell hangszóróra költeni.

Szilasligeten (közigazgatásilag Kerepes) van a műhely. Most eléggé benne vannak a Corolla-építésben, múlt héten egy szedánt csináltak (abba is a hamutartó fölé ment a rádió, állítólag nem egyszerű úgy berakni, hogy vissza is lehessen rá csukni az ajtót), most ott van az enyém, a tiédet már csukott szemmel megoldják. :D Telefonszámot megírom privátban.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.29 10:57:19 írta Satriani »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4404 Dátum: 2010.07.29 11:21:06 »
.... nekem van benne egy Hertz ESK 165ös szett, ami nem alap ...

Véleményem szerint az egy igen jó kis cuccos. Nagyon szemeztem vele én is, de aztán a kompromisszumok miatt döntöttem végül a Macaudio mellett. Hozzáteszem nem bántam meg ezt sem. A maga kategóriájában egész kellemes. De az a Hertz .... hmmm  :wub:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4405 Dátum: 2010.07.29 12:33:05 »
.... nekem van benne egy Hertz ESK 165ös szett, ami nem alap ...

Véleményem szerint az egy igen jó kis cuccos. Nagyon szemeztem vele én is, de aztán a kompromisszumok miatt döntöttem végül a Macaudio mellett. Hozzáteszem nem bántam meg ezt sem. A maga kategóriájában egész kellemes. De az a Hertz .... hmmm  :wub:

Nekem DSK van bent. Nem lövök gatyába tőle.  :no:

Pedig demofalban messze jobb hangja volt, mint a többi belépőmodellnek, és még DLS is volt köztük.



...hangsúlyozom, demofalban. Autóban már nem esik olyan jól a nyitott térben oly éles, kristálytiszta magas. Autóban, ahol össze-vissza verődik, és egyébként is csak pár centire van a füledtől, már süvölt a magas. És a DSK-nál még csak állítani sem lehet rajta....  :cry: Autóban már hiányzik a DLS selymes, jóval tompább magasa.

Úgyhogy vagy hamarost lesz nekem rá valami megoldás, vagy repül a kocsiból. Erősen szemezek JBL-lel, Morel Tempo-val. Csak hát meg kellene hallgatni, és viszonylag kevés tulaj szaladgál Morel Tempo szettel a kocsiban....  ::)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4406 Dátum: 2010.07.29 21:22:47 »
Egy pár RCA, négycsatornás erősítő, első szett passzív hajtással? Ha nem tervezel aktív rendszert, akkor elég lenne egy kétcsatis erősítő szerintem. Az meg jó, ha már megvan az első szett, legalább egyelőre nem kell hangszóróra költeni.

Szilasligeten (közigazgatásilag Kerepes) van a műhely. Most eléggé benne vannak a Corolla-építésben, múlt héten egy szedánt csináltak (abba is a hamutartó fölé ment a rádió, állítólag nem egyszerű úgy berakni, hogy vissza is lehessen rá csukni az ajtót), most ott van az enyém, a tiédet már csukott szemmel megoldják. :D Telefonszámot megírom privátban.

Igen, egyelőre ilyen felállásban gondolkodom. Esetleg egy szubot hajtani a fennmaradó két csatornáról hidalva. De az is lehet, hogy csak a szett szólna, szépen, magányosan. Viszont ha e-bayes mókára kerül a sor, lehet, hogy kérnék benne segítséget. Leütni, stb. :szemez:

Privátot megkaptam, thx!
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4407 Dátum: 2010.07.29 21:30:12 »
.... nekem van benne egy Hertz ESK 165ös szett, ami nem alap ...

Véleményem szerint az egy igen jó kis cuccos. Nagyon szemeztem vele én is, de aztán a kompromisszumok miatt döntöttem végül a Macaudio mellett. Hozzáteszem nem bántam meg ezt sem. A maga kategóriájában egész kellemes. De az a Hertz .... hmmm  :wub:

Nekem DSK van bent. Nem lövök gatyába tőle.  :no:

Pedig demofalban messze jobb hangja volt, mint a többi belépőmodellnek, és még DLS is volt köztük.



...hangsúlyozom, demofalban. Autóban már nem esik olyan jól a nyitott térben oly éles, kristálytiszta magas. Autóban, ahol össze-vissza verődik, és egyébként is csak pár centire van a füledtől, már süvölt a magas. És a DSK-nál még csak állítani sem lehet rajta....  :cry: Autóban már hiányzik a DLS selymes, jóval tompább magasa.

Úgyhogy vagy hamarost lesz nekem rá valami megoldás, vagy repül a kocsiból. Erősen szemezek JBL-lel, Morel Tempo-val. Csak hát meg kellene hallgatni, és viszonylag kevés tulaj szaladgál Morel Tempo szettel a kocsiban....  ::)
Nekem is hasonló a tapasztalatom. Mikor vettem, hagytam magam rábeszélni a DLS helyett. Egy R6ot akartam akkor venni, mondván, később továbbépítve egy viszonylag jó alap lehet. (ennek az elődje (?)) Aztán lett a Hertz. És rögtön az első hazaúton tekertem le a magasat...Nekem is hiányzik a DLS finomabb magassávja. Vagy egy Jr comp-é (amit még soha nem hallgattam  :ph34r: )
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4408 Dátum: 2010.07.29 21:56:37 »
...ha e-bayes mókára kerül a sor, lehet, hogy kérnék benne segítséget. Leütni, stb. :szemez:

Az legyen a legkevesebb. ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4409 Dátum: 2010.07.29 22:04:41 »
Előre is...
Gabe 254.