Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673925 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4290 Dátum: 2010.07.14 16:51:53 »
Sajna most én sem leszek a főváros közelében, jövő héten lenne alkalmas... Majd legközelebb.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4291 Dátum: 2010.07.14 20:09:40 »
Sajna most én sem leszek a főváros közelében, jövő héten lenne alkalmas... Majd legközelebb.
Akkor marad a toyotali kakucs

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4292 Dátum: 2010.07.17 08:15:49 »
Van nekem egy ilyen autórádióm és szeretném a 10-15 éves, többször ragasztott papírmembránú Sony Xplod hátsó hangszóróimat lecserélni (tudom, hátra nem kell, de már megvan az egyedi, kivágott kalaptartó és nem tudom magam rávenni, hogy az első, még gyári hangszórókat lecseréljem). Eddig nem jártam utána, ám a talira jött a fehér Starlettel és abban volt ilyen (pont ekkora méretű van most a kocsiban). 6 ezer. Ennyit szánnék rá. Mit szóltok hozzá?
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4293 Dátum: 2010.07.17 08:28:14 »
Hát, a szakadt membránúnál biztos jobb lesz...
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4294 Dátum: 2010.07.17 08:38:47 »
ne tegyél a kalaptartóba hangszóróút , nekem az előző tulaj igényesen kivágta belerakott egy pio hangszórót az nekem is elszakadt, vettem bele
2 db kis Hertz -et beleraktam de engem eléggé idegesit h pl megyek a pályán vagy ordit vagy nem hallom.
pedig nekem az első gyáriak is jók még. szét kéne szednem, hátsókat ki, előre berakni és átkábelezni.  :cry:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4295 Dátum: 2010.07.17 08:44:07 »
Nem vagyok audiofil (zörögjön oszt' kész), csak szeretném lecserélni a mostani ezer évest jó áron. Szóval nem az a kérdés, hogy legyen hátsó hangszóró vagy ne, hanem hogy a meglévő, egyedi kalaptartómban lévő lyukat kitömjem normális méretű hangszóróval. ;)
         

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4296 Dátum: 2010.07.17 11:01:55 »
6 ezer. Ennyit szánnék rá. Mit szóltok hozzá?

Mozog a membránja tehát szól. Mire vagy még kíváncsi? Hogy jó lesz-e rajta zenét hallgatni? Nem.  :devil:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4297 Dátum: 2010.07.17 11:20:06 »
Gyöngyi! Komolyan mondtam, hogy a szakadt membránosnál jobb lesz, de igazán élvezhető zenét nem fogsz kapni. Már egy nagyon alap 16os szettel is sokkalta jobb eredményt kapnál. Igaz, az minimum plusz egy 10es a 6ezerhez...

Más: szerintetek ha beruháznék erre első lépésként? :whistling:
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4298 Dátum: 2010.07.17 11:50:26 »

Más: szerintetek ha beruháznék erre első lépésként? :whistling:

Ez Dynamat Extreme, remek anyag, csak hajrá.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4299 Dátum: 2010.07.17 12:38:54 »
Azt látom, de úgy értem ennyiért jó bolt? Egyébként a pénz mellett az érveket is gyűjtöm, hogy miért költsek egy autóra, amit legutóbb április elején tankoltam meg...  :hmmmm:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4300 Dátum: 2010.07.17 17:49:44 »
... legutóbb április elején tankoltam meg...  :hmmmm:

Ez egy remek fogyasztású autó, költs rá nyugodtan.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4301 Dátum: 2010.07.17 22:01:14 »
Ennek örömére ma mentünk is vele 200 km-t. :clap: Igen, kellene bele a jobb zene. De most komolyan 19ért a Dynamat ajtó kitt jó ár? Vagy menjek autóhifis műhelybe, hátha magát az anyagot olcsóbban kapják-adják? Merthogy magam nem merek belevágni. Esetleg valaki augusztusban jön erre szerszámokkal, segítőkészséggel, idővel? Adok a munkáért egynapi szállást, esti idegenvezetést Szegeden, valamint egy használt Pio Cd-s rádiót. Na jó, egy jó kis vacsit is. (valami DEH-RS 3700?)
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4302 Dátum: 2010.07.17 22:10:41 »
Szerintem a Dynamat kit ára egyáltalán nem rossz.

A behelyezést házilag te is meg tudod oldani, azt tényleg nem nagyon lehet elrontani. Állítólag a Dynamattal baromi könnyű dolgozni, ennek megfelelően a dolog nehézsége szerintem kimerül az ajtókárpit le- és felszerelésében; ezt pont ma szedte össze egy cartárs a corolla audio topikban. Ezen túl a megfelelő réseket (kilincsnek, hangszórónak) kell kivágni az anyagban, azt pedig egy tapétavágó késsel meg lehet oldani. Esetleg egy hajszárító nem árt, ha kéznél van, bár ilyen időben a bitumenlap is felpuhul kicsit, szóval talán még az sem kell.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4303 Dátum: 2010.07.18 09:47:58 »
Simán menni fog egyedül is. Tényleg nem bonyolult. És olyan meleg van, hogy a lap annyira lágy lesz, hogy nagyon egyszerűen tudod idomítani az ajtóhoz. Bár a másik oldala a dolognak, hogy amikor beteszed az ajtóba a nyílásoknál néhol itt-ott odaragad majd a helyszűke miatt, de szépen be lehet igazítani. Én egy régi (azt hiszem defektjavításhoz használt) kis hengerrel hengereztem le, ami végül is csak abban különbözött a mesterek által használttól, hogy keskenyebb. De a végeredmény ugyanaz lett, fennmaradt az ajtón.  :)
De tényleg könnyen ragad és tartós, meg arról nem beszélve, hogy ez valami 150 C° -ig marad fenn az ajtón, míg van olyan ami csak 80 C° -ig. Amilyen forróságok vannak az utóbbi időben szerintem ha folyamatosan napon áll az autó azt a 80 C°-ot könnyen túlszaladja.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4304 Dátum: 2010.07.18 10:36:10 »
Gyöngyi! Komolyan mondtam, hogy a szakadt membránosnál jobb lesz, de igazán élvezhető zenét nem fogsz kapni. Már egy nagyon alap 16os szettel is sokkalta jobb eredményt kapnál. Igaz, az minimum plusz egy 10es a 6ezerhez...
Beszélgessünk róla. Melyik 16-os alapra gondolsz? Jelezném, hogy a kalaptartómban ovális a lyuk. :devil: Az elsőket sem ártana kicserélnem majd egyszer...