Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674326 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4230 Dátum: 2010.06.30 22:33:56 »
Egyébként a három réteg télleg baromság, akkor már egyetlen réteg Dynamat extreme-mel jobban jár az ember úgy, hogy Petya mondja.

Fene tudja, milyen áron, milyen anyagot tett bele. Egy biztos: nem baromság, kegyetlen jól szól neki az ajtó.

Értem én, de ez akkor is csak egy autó. Ha megy hetvennel, már nem olyan szép az a szép, kilencvennél meg szétesik a színpad, és örülhet, ha a sztereót meghallja... pláne a Ford a kis morgós-mérges érces hangjával.

...ennyi erővel kiöntheti betonnal, kitömheti vatelinnel az ember az ajtót, csak a verdát ez esetben egy jó teherbírású födémmel rendelkező emeleti szobában kell elhelyezni, és távolról csodálni. Csak hát ez esetben a funkcióját, a közlekedési eszköz mivoltát veszti el...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4231 Dátum: 2010.07.01 08:25:27 »
Szerintem most csak azért is ragaszkodsz a korábbi megjegyzésedhez.  :innocent: Még csak vitázni sem kellene azon, hogy van-e értelme a hangszigetelésnek, egyáltalán az autóhifinek, és hogy befolyásolja-e a használati értéket akár 10 kiló plusz tömeg...  :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4232 Dátum: 2010.07.01 10:26:23 »
Nyilvánvalóan van értelme a hangszigetelésnek. Nekem csak csíkokban van az ajtóban, meg a belső lemezen Dynamat Extreme, de a hatás így is drámai, már akkor sem hallod a lemezhangot, ha megkopogtatod az első ajtókat.

A kérdőjel a mennyiségre vonatkozott. Jó anyagból nem kell sok. Illetve lehet sokat tenni, de nekünk használati tárgyaink az autók, nem bemutatótermek.

Effektíve a használati értéket sem befolyásolja 10 kiló plusz tömeg (hacsak nem köridővadász az ember), de ennek a tíz kilónak az ára a pénztárcát annál inkább. Nem költenék el 60-80 ezret egy-egy ajtóra. A mi szintünkön nem éri meg. Ha pénzt keresnék vele, és behozná az árát, mert mondjuk díjazásos versenyen indulnék az más tészta lenne, de mindennapos használatra....  ::)

Persze ha ingyen, vagy ajándékáron jutott hozzá az anyaghoz, az már más, de akkor is lehet, hogy inkább az autó többi részét - mondjuk a tetőlemezt, vagy a csomagtartót - tapétáztam volna ki vele, hogy minél kevesebb zajt vezessen be a kasztni az utastérbe.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4233 Dátum: 2010.07.01 10:28:04 »
Nem látom át, mi szükség normális csillapítóanyagból három rétegre. Persze lehet, hogy nincs igazam, és többet ér három réteg az ajtón, mint egy-egy réteg más helyeken is.  :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4234 Dátum: 2010.07.01 12:40:45 »
Én meg azt nem látom be, miért probléma ez.  :flowers: Ha ő 3-4-5-6 rétegből ért el jó eredményt, te meg egyből, akkor te nyertél, gratulálunk, a nyereményért fáradj a recepcióra - és ezen kívül mi jelentősége van?  :1eye:

No mindegy, megjött a mélyládám, előkeresem a hangváltókat, rákérdezek, hol áll a kétcsatornás erősítőm (egy ismerős fogja hozni a németektől), aztán ha még sehol, akkor visszacsinálom passzívra a rendszert, bekötöm a négycsatornásba a mélyet, és hallgatózok.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4235 Dátum: 2010.07.01 12:59:49 »
Félreértés ne essék: nem irigy vagyok, és nem a sajátomhoz hasonlítom. Egy P88 RSII egy uDim-mel biztos vagyok benne, hogy mindenképpen jobb, mint ami nálam van. Fikázni meg végképp eszembe sem jutott, hiszen nem ismerem, nem hallottam, de gyanítom, jobb, mint az enyém.
Csak beszélgetünk, gondolkodunk.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4236 Dátum: 2010.07.01 17:51:21 »
Betettem a mélyládát, visszaalakítottam passzívvá a komponens szettet. Egy gonddal kevesebb, néggyel több. :D

Ami jó: van alja a zenének. Elsőre nem rossz ez a kis láda, el fogok az időkkel és a vágásokkal szórakozni.

Ami gond: 1. az Elementnek szerintem pocsék a hangváltója. A frekimenet is teljesen felborult, nem a mély érkeztével, hanem a keresztváltó miatt. Eddig a mélyközepek a maguk módján elzenélnek, most üvölt a magas, halk a kick, nagyon szar. 2. A mély időben és térben nagyon gáz. 20 percet hallgattam, semmi nem ott van, ahol kéne. Pedig gyors, muzikális kis ládának tűnik, nem lesz ez rossz - de még az. 3. Összeesett a színpad. 4. A keresztváltó beépítésével "koszos" lett a hangzás, az eddig tisztán muzsikáló első szett szinte bántó. Hiába veszem vissza az erősítőn a gaint, ami aktív hajtásnál segített ezen a problémán, nem tetszik, amit hallok.

Alig várom, hogy megjöjjön a kétcsatis erősítő, és visszaalakíthassam az első szettet aktívvá. Holnap rezgéscsillapítunk még egyet, attól várok némi eredményt, de nincs illúzióm, passzívban ebből nem lesz énekes halott.

Egyébként a 4.300 meglepően jól bírja szuflával, ennyi hallgatás után legalábbis úgy tűnik.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4237 Dátum: 2010.07.01 20:36:44 »
Egyébként a három réteg télleg baromság, akkor már egyetlen réteg Dynamat extreme-mel jobban jár az ember úgy, hogy Petya mondja.

Fene tudja, milyen áron, milyen anyagot tett bele. Egy biztos: nem baromság, kegyetlen jól szól neki az ajtó.

Baromság. Nem egyszer volt már olyan, hogy le kellett fejteni a rétegeket, mert olyan kevés levegőt hagytak az ajtóban, hogy a mélyközép egyszerűen nem tudott dolgozni. Tényleg, egy Extreme, vagy hasonló minőségű anyag az ajtó külső és belső részére és kész. Érdemes megnézni ezeknek a hangszóróknak a Thiele-Small paramétereit, mekkora doboz kell nekik. Általában az jön ki, hogy 4-5 liter jó lehet. Hát nem, akkora dobozkában más sincs, csak visszaverődés. Ennek a duplája, 10-12 a legkevesebb használható méret, ha próbadobozról van szó, de inkább 20-45 a jó. Na most attól függ, milyen kocsi ajtaja, de a Toyota szépen telerakja merevítésekkel, de ennél kisebbek szoktak lenni térfogatra. A másik nagy gond, hogy a hangszóró mögött rögtön ott az ajtó. Ezt ha megtömjük 3 réteg csillapítóanyaggal, akkor ott mást sem csinálunk, csak egy rettentő közeli visszaverő felületet. Erre ugyan az u-Dim membránok az átlagnál sokkal kevésbé kényesek, de tuti, hogy nem tesz jót a hangnak.

Viszont az áltlad belinketl ajtópanelért egy dolgot adnák - egy jó nagy beírást a vásárlók könyvébe. Ez nem is igazán ajtópanel, hanem egy látványos kiemelőkeret bazi drágán. Először is a szerkezetnek, ami a hangszórót tartja atomstabilnak kell lennie. Mindenképpen az ajtó fém szerkezetéhez kell csatlakoznia, ha lehet több ponton is. A gyűrűnek, amibe a hangszóró maga befekszik szintén kritikus az illesztése és rezgésmentes felfogatása. Kéretik itt elfelejteni a facsavarokat, azokat az én Jr. szettem is szépen elkezdte kicsavarni a nem is túl hosszú használata alatt. Durva metrikus csavarok, ellendarabbal, rendesen meghúzva. Aztán maguk a fa gyűrűk, amik a kiemelés alakját adják ragasztva és csavarozva legyenek. Ha ez megvan, akkor erre akár jöhet üvegszál is, de az önmagában kevés. Ami még jó lehet, az szépen ki CNC-zet alu tömb mondjuk...
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.01 20:42:13 írta Ear »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4238 Dátum: 2010.07.01 22:42:23 »
Ha Ear apánk is azt mondja hogy elég az egy réteg Dynamat Extreme az ajtó teljes lemezfelületére kívül-belül + apró rétegekkel lefedni a nyílásokat az ajtón...........na akkor be kell látnod Satriani kolléga mi csak jót akarunk neked :flowers: Nem érdemes ebbe a több rétegbe ennyi munkát belefecölni :D. Arról már nem is beszélve valami kis hiba bekúszik oda az ajtóba és lepotyognak a szigetelések....na de ez talán bután is hangzik ki tudja :D. Próbáld ki....ejts le egy 10 forintost a földre, ez után tapassz rá egy kis Dynamat Extreme-et és úgy ejtsd le, hallani fogod a különbséget. Könnyű és könnyen kezelhető melegítéssel, kiváló zajcsillapító.........csináld meg ezzel a szigetelést és f*sza lesz meglátod. A Fordos gyereknek meg majd leszakad az ajtaja + lógni fog a zsanér egy idő után csak még nem tudja. Amit Ear mond hogy a "hangdobozt" többnyire méretezik, de ezt egy autó ajtajával nem nagyon lehet megtenni, akkora amekkora. Nekem pl. lehet pont nem ideális mert nagyon nagy, de inkább mint hogy kicsi legyen és ne legyen tere dolgozni a hangszórónak. Nekem szerencsére nincs ezzel bajom, tetszik.
 Milyen ládát meg erősítőt vettél Satriani? Aktív rendszert passzívra alakítottál? Miért? Bárcsak már nekem is aktív lenne :D Az még rádobna. Ezzel a 88RS-el is nagyon jól jártam szerencsére, pár nappal később olvastam carstylingon hogy a srác akivel cseréltem árulja az Alpine 9855r-t :D Pedig az sem volt rossz de ez most így jobb nekem. Így belegondolva ez az aktív rendszer nagy meló lesz nekem is, kell először is egy jó kis Crown monoblokk :D vagy 100 ruppó [rohog] de talán 50 ből is megoldható. Úgyhogy még irigyellek is Satriani hogy te fejlesztgetsz én meg állok mint az iszap, de egyenlőre meg vagyok elégedve a rendszerrel. Ez az esztergált gömböcske a magasaknak engem is felcsigáz kicsit mert ez is hiányzik nálam,  a magasak az A oszlopban egymás felé néznek fej magasságban, így a színpad a műszerfal tetején van de mi lenne ha magam felé tudnám őket fordítani? :D hmmm szóval ez még megoldásra vár. Valaki eladhatna nekem 2 db 25-öst ocsóé :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4239 Dátum: 2010.07.02 08:51:43 »
Baromság. Nem egyszer volt már olyan, hogy le kellett fejteni a rétegeket, mert olyan kevés levegőt hagytak az ajtóban, hogy a mélyközép egyszerűen nem tudott dolgozni.

Dehát itt nem ez az eset, könyörgöm, ezek a Fusionben úgy dolgoznak, mint a kisangyal. A 3 réteget az ajtó belső, műanyag szerelőpaneljére kellett tennie, ami nem is csökkenti a belső térfogatot. Ettől még lehet ilyen tapasztalatod, de itt tényleg nem erről van szó.

A belinkelt izé kb. a második google találat volt, meg se néztem, wolfman már felhívta rá a figyelmet, hogy gáz.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4240 Dátum: 2010.07.02 09:02:31 »
Aktív rendszert passzívra alakítottál? Miért?

Mert muszáj volt... A második erősítőm még nem érkezett meg, így a négycsatornásra kellett rákötni az első szettet és a mélysugárzót, azt pedig csak úgy tudtam megoldani, hogy 1-2 csatornákról a szett, 3-4 csatornákról (bridge-elve) a szub megy.

Nem tudom, milyen a JBL keresztváltó, de ha nem _sokkal_ jobb, mint az enyémhez adott, akkor az aktívvá alakítással nagyságrendeket tisztulna a hangzásod. Nálam a színpadképet és a frekvenciamenetet is agyonvágta a hangváltó... Vannak eladó JBL cuccok az index fórumában is, ha esetleg ott nem szoktál keresgélni.

Ja, és ne irigyelj, tegnap este 3/4 órát anyáztam lent a kocsiban. :D Időkorrekcióval sikerült nagyjából fázisba hoznom a mélyet (alapbeállítások mellett sokat késett), de a szett passzívban pocsék. Alig várom, hogy megjöjjön a másik erősítő.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4241 Dátum: 2010.07.02 18:06:39 »

Mert muszáj volt... A második erősítőm még nem érkezett meg, így a négycsatornásra kellett rákötni az első szettet és a mélysugárzót, azt pedig csak úgy tudtam megoldani, hogy 1-2 csatornákról a szett, 3-4 csatornákról (bridge-elve) a szub megy.

Nem tudom, milyen a JBL keresztváltó, de ha nem _sokkal_ jobb, mint az enyémhez adott, akkor az aktívvá alakítással nagyságrendeket tisztulna a hangzásod. Nálam a színpadképet és a frekvenciamenetet is agyonvágta a hangváltó... Vannak eladó JBL cuccok az index fórumában is, ha esetleg ott nem szoktál keresgélni.

Ja, és ne irigyelj, tegnap este 3/4 órát anyáztam lent a kocsiban. :D Időkorrekcióval sikerült nagyjából fázisba hoznom a mélyet (alapbeállítások mellett sokat késett), de a szett passzívban pocsék. Alig várom, hogy megjöjjön a másik erősítő.

Ez érdekes, én így meg vagyok elégedve a hangzással, minden tiszta és részletes színpadkép megvan. Bár ezt lehet azért mondom mert még nem halgattam meg ugyan ezt a rendszert aktívba :D Végülis nekem is csak egy monoblokk kellene + tápelosztó, mert hátra 35-ös vezeték megy, azt ketté lehetne osztani a csomagtartóban. Aztán hangváltókat hátulról lekap és kész. A hangszórókábeleket úgy csináltam meg hogy  elérjenek majd az erősítőig összetoldozgatás gányolás nélkül :D
 Köszi a linket meg is nézem a cuccokat, carstylingon szoktam nézegetni de ott kevés a JBL.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4242 Dátum: 2010.07.04 12:07:44 »

Dehát itt nem ez az eset, könyörgöm, ezek a Fusionben úgy dolgoznak, mint a kisangyal. A 3 réteget az ajtó belső, műanyag szerelőpaneljére kellett tennie, ami nem is csökkenti a belső térfogatot. Ettől még lehet ilyen tapasztalatod, de itt tényleg nem erről van szó.


Maradjunk annyiban, hogy dolgoznak...
 Ezt nem ertem. Ha valamit raragasztanak az ajtóra, az elvesz a terfogatbol, de tenyleg nem tudom, mi az az anyag, amibol 3 reteg kell. A Dynamatnal lehet olyan, hogy felkerul az Extreme es arra meg egy reteg polifoam szeruseg, de ennyi aztan tenyleg untig eleg. Tobb reteget csak akkor szoktak hazsnalni, ha nagyon precizen bemert frekit kell megfogni, es az csak ilyen adalekolassal erheto el, de az azert egy masik szint meg. (Bocs az ekezetek hianyaert epp egy hannoveri szalloda elocsarnokabol irok es csak ilyen vicces betüim vannak mint: ß meg ä.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4243 Dátum: 2010.07.04 17:11:46 »
Ha valamit raragasztanak az ajtóra, az elvesz a terfogatbol...

Ha az ajtó külső burkának belső oldalára szigetelsz, az elvesz a térfogatból. Ha az ajtó műanyag szerelőpaneljére ragasztasz 3 réteget, az csak az ajtókárpit alatt (ill. a kárpit és az ajtó között) lévő, a hangdobozba amúgy sem belejátszó részt csökkenti.

Nem tudom, milyen anyag, majd megkérdezem az indexen a sráctól.

Ja, egy kérdés. Most ugye a 4.300-ason lóg az első szett és a mély is. Elmentem kábelért a mély és az erősítő közé egy helyi autóhifishez, megkérdezte, mihez kell, megmutattam neki a cuccot, azt mondja, hogy jó lenne tudni, mi az RMS teljesítménye a mélysugárzónak, mert ha gyenge az erősítő, akkor leéghet a hangszóró. Ez igaz?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4244 Dátum: 2010.07.04 21:14:38 »
Ear: tudom, megmondtad...  :sorcerer: ;) Már értem, anno miért írtátok az indexen, hogy a jó alapanyag szart se ér, ha nincs jól beépítve. Önmagában kellemes a rendszerem, de egy ilyen összehasonlítás csúnyán kiábrándító. Sokkal többet ki lehet hozni az elementekből.

Ja, még valami: Beviknek van egy mélyládája is. Azt kikapcsolva is csaknem elég a mély... Ha a Jr-nek vastagabb az alja, mint az Elementnek, akkor egy jó beépítéssel elvileg simán tudhat olyat, ami az én ízlésemet kielégíti. Legfeljebb eladom a már megvett erősítőt és mélyládát. :D
Nekem sokan mondták hogy nem is szól a mélyláda, és tényleg csak a mélyek legaljához tud adni egy kis plusz testet, de alapjában véve akár mélyláda nélkül még elektro zenét is képes kiszolgálni teljes egészében, még a subbasszusokat is képes megszóllaltatni, persze már kevésbé telt formában.