Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674249 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4140 Dátum: 2010.06.15 15:03:13 »
Nemmondommeg, mennyiért nyertem hétvégén egy Jr 5.2x-et  :winkiss:

Telefonon se?  :whistling:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4141 Dátum: 2010.06.15 15:17:52 »
Nemmondommeg, mennyiért nyertem hétvégén egy Jr 5.2x-et  :winkiss:

Naaaaa, szeretnénk irigykedni :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4142 Dátum: 2010.06.15 15:31:43 »
Ear,

Te használtál PXA H-600-ast? Milyen?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4143 Dátum: 2010.06.15 16:10:22 »
Ear,

Te használtál PXA H-600-ast? Milyen?

Jó, de meg kell nézni, mikor készült. Érhetően működtethető, sokoldalú, de hangra, precizitásra megeszi egy Pio 88 II. Ugye az sem mindegy, mit kötsz elé, abból is erősen limitált a kínálat, és a korban hozzá illő fejekhez már alig-alig van tartalék lézer. Amúgy nekem egy gm Audio tuningos változat volt és szigorúan üveg optikai kábellel kellett etetni, hogy igazán jól szóljon, na és az sem olcsó mulatság.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4144 Dátum: 2010.06.15 18:06:39 »
Naaaaa, szeretnénk irigykedni :)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120579814779
Ear szerint is jó ár. Örülök neki, majd csak jó lesz valamire.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4145 Dátum: 2010.06.16 18:33:42 »
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Töltöttem le netről egy jó kis Fatboy Slim albumot FLAC formátumban persze és szeretném kiírni Audio CD-re. JetAudioval próbálkoztam, de nem sikerül. Egyszerűen amikor a fájlokat hozzá kellene adni, kijelölöm őket és a listán nem szerepel semmi, nem tudom kiírni az anyagot. Mi a fene lehet? Én nagy számítógép gurunak számítok :lol: de itt most föladtam. Satriani te azt hiszem ebben nagy szaki vagy kérlek segíts ha tudsz.

Köszi!

Peti

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4146 Dátum: 2010.06.16 18:50:14 »
Ha jó minőségű zenét akarsz, akkor Sound Forge-ot használsz konvertálásra és Nero-val írod ki a .wav-ra alakított file-okat.

Szépen megnyitod a FLAC-ot a Sound Forge-dzsal (10.x verziósat használj), elvégzed a szükséges műveleteket: normalizálás, vágás, stb. Ezek után a FLAC-ot elmented .wav-ra, ami szintén veszteség nélküli tömörítés. Ezt kezeli a Nero, ezt írod ki Audio CD módban.

Megjegyzem, hogy a Nero minden audio formátumot (az MP3-at is) először .wav-ra konvertálja, majd ezt írja ki audio CD-re. Viszont a konvertere nem olyan jó, mint a zeneszerkesztő Sound Forge-é, így nem a beépített konverterét kell használni, hanem a Sound Forge-ét, a Nero-val csak az írást kell végeztetni. Az írás minél kisebb sebességgel történjen, mert a nagy sebesség is ront(hat) a minőségen...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4147 Dátum: 2010.06.16 18:59:03 »
Ha jó minőségű zenét akarsz, akkor Sound Forge-ot használsz konvertálásra és Nero-val írod ki a .wav-ra alakított file-okat.

Szépen megnyitod a FLAC-ot a Sound Forge-dzsal (10.x verziósat használj), elvégzed a szükséges műveleteket: normalizálás, vágás, stb. Ezek után a FLAC-ot elmented .wav-ra, ami szintén veszteség nélküli tömörítés. Ezt kezeli a Nero, ezt írod ki Audio CD módban.

Megjegyzem, hogy a Nero minden audio formátumot (az MP3-at is) először .wav-ra konvertálja, majd ezt írja ki audio CD-re. Viszont a konvertere nem olyan jó, mint a zeneszerkesztő Sound Forge-é, így nem a beépített konverterét kell használni, hanem a Sound Forge-ét, a Nero-val csak az írást kell végeztetni. Az írás minél kisebb sebességgel történjen, mert a nagy sebesség is ront(hat) a minőségen...

Okés köszi! Kipróbálom :yes:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4148 Dátum: 2010.06.16 20:17:16 »
Szerintem egy FLAC-ot ne normalizálj. Szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4149 Dátum: 2010.06.16 20:41:33 »
Szerintem egy FLAC-ot ne normalizálj. Szerintem.
Jogos. Ha jó a mintavételezés, akkor többet ronthat, mint amit használ.

Mondjuk ha a zene láthatóan sokkal van 0 dB alatti tartományban és a leghangosabb része sem éri el vagy közelíti meg a 0 dB-t, akkor jól jöhet a normalizálás. Ha a leghangosabb rész kb -3  és 0 dB között van, akkor szerintem nem érdemes normalizálni, csak akkor ha a leghangosabb rész 0 dB alatt van sokkal vagy ha van 0 dB fölötti rész is a zenében...

Megjegyzés: A véleményem az, hogy sok esetben hiába a veszteség nélküli tömörítés, rossz a mintavételezés, a vágás, stb, így nem jön ki az adattárolási technológia igazi előnye. Attól, hogy valami FLAC, nem biztos, hogy feltétlen olyan minőségű, mint a gyári CD vagy bakelit...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4150 Dátum: 2010.06.17 09:26:46 »
Ear,

Te használtál PXA H-600-ast? Milyen?

Jó, de meg kell nézni, mikor készült. Érhetően működtethető, sokoldalú, de hangra, precizitásra megeszi egy Pio 88 II. Ugye az sem mindegy, mit kötsz elé, abból is erősen limitált a kínálat, és a korban hozzá illő fejekhez már alig-alig van tartalék lézer. Amúgy nekem egy gm Audio tuningos változat volt és szigorúan üveg optikai kábellel kellett etetni, hogy igazán jól szóljon, na és az sem olcsó mulatság.

hallani itt-ott a GM audioról. Ennyire értik a dolgukat?


...tegnap láttam egy Audison Tesis HV Ventit leárazva....  :eek: 1.250.000 Forintért, azaz féláron az enyém lehetett volna. A kocsim árához még hozzá kellett volna dobnom olyan 300 ezret, és vihettem volna haza nagy örömmel....

csak sajna pont nem volt nálam annyi. Mindegy ma majd visszamegyek, ha még nem kapkodták el.... majd meggondolom, lecserélem-e a 75.4-et erre....  [rohog]



Egyébként mit tudnak ezek az erősítők, hogy ennyi pénzt elkérnek (még hogy elkérnek az hagyján, de meg is adnak) értük? Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen erősítő mellé az összes többi komponensnek "fel kell nőnie", hiszen enélkül nem is érdemes beszerelni....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4151 Dátum: 2010.06.17 10:40:55 »
Tudna valaki segíteni? Töltöttem le netről egy jó kis Fatboy Slim albumot FLAC formátumban persze és szeretném kiírni Audio CD-re. JetAudioval próbálkoztam, de nem sikerül. Egyszerűen amikor a fájlokat hozzá kellene adni, kijelölöm őket és a listán nem szerepel semmi, nem tudom kiírni az anyagot. Mi a fene lehet?

Nem tudom. A JetAudio csodásan kezeli ezt a formátumot, működnie kellene. Drag&drop sem működik? Nem rejtettek a fájlok? Nincs sok ötletem, nálam minden OK.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4152 Dátum: 2010.06.17 10:45:23 »
Ha jó minőségű zenét akarsz, akkor Sound Forge-ot használsz konvertálásra és Nero-val írod ki a .wav-ra alakított file-okat.

A Nero nem a legjobb íróprogram audióra. Ne kérd, hogy megmagyarázzam, miért - kipróbáltam, és az EAC és (főleg) a Jetaudio is hallgathatóbb végeredményt produkál, azonos wav forrásból, azonos alapanyagra, azonos sebességgel írva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4153 Dátum: 2010.06.17 23:41:14 »

hallani itt-ott a GM audioról. Ennyire értik a dolgukat?

...tegnap láttam egy Audison Tesis HV

gm Audio = Mészáros György és igen, ennyire érti a dolgát.

Audison Thesis-ért én személy szerint egyáltalán nem adnék pénzt, de ez más kérdés...  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4154 Dátum: 2010.06.18 08:27:34 »

hallani itt-ott a GM audioról. Ennyire értik a dolgukat?

...tegnap láttam egy Audison Tesis HV

gm Audio = Mészáros György és igen, ennyire érti a dolgát.

Audison Thesis-ért én személy szerint egyáltalán nem adnék pénzt, de ez más kérdés...  :devil:

nocsak. eddig az Audisonról mindenhol szuperlatívuszokban beszéltek. (Persze a uDim-ról is, aztán mégis hallottam azokkal kapcsolatban is hasonló véleményt....)
Mi a gond vele?