Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673918 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4110 Dátum: 2010.06.06 20:21:29 »
Ez megnyugtató. :D

Ear, ha szeretnék vaskosabb mélytartományt, mit tegyek? Költséghatékony lenne EQ-val megoldani, de úgy nem tetszik: a loudness fáraszt, a különböző EQ-beállításokban pedig nem találok egyensúlyt. Már eleget járattam és hallgattam a rendszert ahhoz, hogy tudjam, nem fog számottevően változni a hangja. Ergo vásárolni leszek muszáj. A csomagtartóból viszont nem akarok egy centit sem elvenni, azt (ki)használom. Két dologra gondoltam:
1. lecserélem a mélyközepeket Jr-re,
2. valami aranyos kis mélysugárzó valahová okosan beépítve (amihez minden bizonnyal kéne plusz egy erősítő)

Ötlet?  :surrender:
B verzióhoz kollégának a hamarosan megérkező Glow-ja lehet segítséget nyújthat, Bár én a Jr mélyközepekben hinnék. Bár fura hogy nincs elég mélyed, nekem éppen hogy csak a láda hozzá bír tenni. Egyfajta plusz testet ad csak a mélynek a láda.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4111 Dátum: 2010.06.06 22:03:06 »
Ez megnyugtató. :D

Ear, ha szeretnék vaskosabb mélytartományt, mit tegyek? Költséghatékony lenne EQ-val megoldani, de úgy nem tetszik: a loudness fáraszt, a különböző EQ-beállításokban pedig nem találok egyensúlyt. Már eleget járattam és hallgattam a rendszert ahhoz, hogy tudjam, nem fog számottevően változni a hangja. Ergo vásárolni leszek muszáj. A csomagtartóból viszont nem akarok egy centit sem elvenni, azt (ki)használom. Két dologra gondoltam:
1. lecserélem a mélyközepeket Jr-re,
2. valami aranyos kis mélysugárzó valahová okosan beépítve (amihez minden bizonnyal kéne plusz egy erősítő)

Ötlet?  :surrender:

Az első pont. Kipróbálod az enyémet?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4112 Dátum: 2010.06.06 22:52:40 »
Sokan mondják hogy hülyeség, de szerintem számít a hangszóróvezeték keresztmetszete is. Mélyközepeken és a mélyládán is kipróbáltam már. Először nekem 1,5-es volt elől és 4-es a ládának. Most kb. 2-es elől és 6-os a ládának. És sokkal markánsabb dinamikusabb lett a mély, a mélyláda nagyon mélyre megy le, mintha a kocsit ráznák alulról :D. És kell a megfelelő vágás, de az gondolom stimmel. Más nem lehet gond. Ha nem tetszik a szett, cseréld le egy másikra. Nem csak a uDimension létezik a világon :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4113 Dátum: 2010.06.07 09:46:21 »
...fura hogy nincs elég mélyed...

Tulajdonképp van... De csak loudness-szel jön elő, viszont úgy felborul az amúgy elég kellemes hangkép.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4114 Dátum: 2010.06.07 09:46:56 »
Az első pont. Kipróbálod az enyémet?

 :clap: Örömmel! Hol-mikor?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4115 Dátum: 2010.06.08 19:46:11 »
Sokan mondják hogy hülyeség, de szerintem számít a hangszóróvezeték keresztmetszete is. Mélyközepeken és a mélyládán is kipróbáltam már. Először nekem 1,5-es volt elől és 4-es a ládának. Most kb. 2-es elől és 6-os a ládának. És sokkal markánsabb dinamikusabb lett a mély, a mélyláda nagyon mélyre megy le, mintha a kocsit ráznák alulról :D. És kell a megfelelő vágás, de az gondolom stimmel. Más nem lehet gond. Ha nem tetszik a szett, cseréld le egy másikra. Nem csak a uDimension létezik a világon :yes:

Persze hogy számít, de önmagábnan nem a legfontosabb paraméter. Egy családon belül, például a Kondo ezüst kábeleknél, a Mogami hangszóró kábeleknél egyértelmű, hogy a vastagabb több, teltebb mélyet ad, de például a pilincka AN Sp ezüst drót basszusát csak irigyelni tudja sok-sok karnyi vastag drót.

Ja igen  és Satrianinak szerintem egy ajtópanel lenne az igazi megoldás....

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4116 Dátum: 2010.06.08 20:52:31 »
Sokan mondják hogy hülyeség, de szerintem számít a hangszóróvezeték keresztmetszete is. Mélyközepeken és a mélyládán is kipróbáltam már. Először nekem 1,5-es volt elől és 4-es a ládának. Most kb. 2-es elől és 6-os a ládának. És sokkal markánsabb dinamikusabb lett a mély, a mélyláda nagyon mélyre megy le, mintha a kocsit ráznák alulról :D. És kell a megfelelő vágás, de az gondolom stimmel. Más nem lehet gond. Ha nem tetszik a szett, cseréld le egy másikra. Nem csak a uDimension létezik a világon :yes:

Persze hogy számít, de önmagábnan nem a legfontosabb paraméter. Egy családon belül, például a Kondo ezüst kábeleknél, a Mogami hangszóró kábeleknél egyértelmű, hogy a vastagabb több, teltebb mélyet ad, de például a pilincka AN Sp ezüst drót basszusát csak irigyelni tudja sok-sok karnyi vastag drót.

Ja igen  és Satrianinak szerintem egy ajtópanel lenne az igazi megoldás....
Egyébként csak úgy szőrmentén, július 12-16 pöstiában tartózkodok kicsit kupálni fognak, akkor szívesen mutogatok illetve, ha lehet én is kipróbálnám a Jr-t illetve esetleg értő fülek intelmét is szívesen meghallgatnám, hogy mivel lehet még fokozni a muzsika hangját :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4117 Dátum: 2010.06.09 07:21:54 »

Egyébként csak úgy szőrmentén, július 12-16 pöstiában tartózkodok kicsit kupálni fognak, akkor szívesen mutogatok illetve, ha lehet én is kipróbálnám a Jr-t illetve esetleg értő fülek intelmét is szívesen meghallgatnám, hogy mivel lehet még fokozni a muzsika hangját :D

Hát azon a héten lesz egy gyökértömés csere a bal alsó hatosban, egy napra ki kell ugranom Milánó melllé körözgetni Abarthokkal egy versenypályán, jönnek holland ismerősök és én ugye NEM Budapesten lakom, de azért valamit összehozhatunk.  :devil:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4118 Dátum: 2010.06.09 08:45:14 »
Sokan mondják hogy hülyeség, de szerintem számít a hangszóróvezeték keresztmetszete is. Mélyközepeken és a mélyládán is kipróbáltam már. Először nekem 1,5-es volt elől és 4-es a ládának. Most kb. 2-es elől és 6-os a ládának. És sokkal markánsabb dinamikusabb lett a mély, a mélyláda nagyon mélyre megy le, mintha a kocsit ráznák alulról :D. És kell a megfelelő vágás, de az gondolom stimmel. Más nem lehet gond. Ha nem tetszik a szett, cseréld le egy másikra. Nem csak a uDimension létezik a világon :yes:

Persze hogy számít, de önmagábnan nem a legfontosabb paraméter. Egy családon belül, például a Kondo ezüst kábeleknél, a Mogami hangszóró kábeleknél egyértelmű, hogy a vastagabb több, teltebb mélyet ad, de például a pilincka AN Sp ezüst drót basszusát csak irigyelni tudja sok-sok karnyi vastag drót.

Ja igen  és Satrianinak szerintem egy ajtópanel lenne az igazi megoldás....
Egyébként csak úgy szőrmentén, július 12-16 pöstiában tartózkodok kicsit kupálni fognak, akkor szívesen mutogatok illetve, ha lehet én is kipróbálnám a Jr-t illetve esetleg értő fülek intelmét is szívesen meghallgatnám, hogy mivel lehet még fokozni a muzsika hangját :D

Ott a helyem! Én is szeretnék tapasztalatot gyűjteni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4119 Dátum: 2010.06.09 09:33:25 »
Sziasztok.

Hallott már valaki közületek Morel Millenium első szettet? (Ear?) Milyen?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4120 Dátum: 2010.06.09 11:51:37 »
Sziasztok.

Hallott már valaki közületek Morel Millenium első szettet? (Ear?) Milyen?

Drága. Volt a kezem között többféle Morel is, mindenféle márkanéven, de nem lettem nagy barátjuk. O.K. korrekt hang, de sose ragadott magával.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4121 Dátum: 2010.06.09 12:37:19 »
Sziasztok.

Hallott már valaki közületek Morel Millenium első szettet? (Ear?) Milyen?

Drága. Volt a kezem között többféle Morel is, mindenféle márkanéven, de nem lettem nagy barátjuk. O.K. korrekt hang, de sose ragadott magával.

használtan, féláron is? Múltkor lecsúsztam egy Tempo szettről 25-ért. Ez félár volt. Előtte - kimondani is szőrnyű - egy Hybrid Ovation II-ről 40 ezerért. Ez meg !harmad! áron volt....  :cry:

Azért gondolkodom ezen, mert egyrészt egy HCW10-esem van hátul, másrészt meg ehhez egy barátom a Milleniumot ajánlotta, mondván olyat már hallott. (Őt egyébként ismered Te is) A hűdepláne persze egy HCW6.5-ös mélyközép lenne, de erre egyrészt gondolni sem merek, másrészt meg mit illesztenék hozzá magasként? Supremot?  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4122 Dátum: 2010.06.09 12:40:51 »
...úgy látom egyébként, hogy Nálatok vájtfülűeknél az, hogy valamire azt mondjátok, hogy ez tetszik, erősen szubjektív kategóriának minősül.  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4123 Dátum: 2010.06.09 13:24:02 »
Yeah, wolfman, de rég láttunk! Már azt hittem, elvesztél.

Taby, 12-16 között felőlem is szervezhetnénk egy mikrotalit, elsősorban hétköznapra. Ha találtok valami időpontot, igyekszem alkalmazkodni.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4124 Dátum: 2010.06.09 13:24:27 »
...úgy látom egyébként, hogy Nálatok vájtfülűeknél az, hogy valamire azt mondjátok, hogy ez tetszik, erősen szubjektív kategóriának minősül.  ::)
Ez az egész autóhifi szerintem erősen szubjektív dolog, mindenkinek más tetszik :)