Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673940 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4080 Dátum: 2010.05.16 22:30:06 »
Mire tippelsz úgy mégis, hogy hol lehet kapni autóhifihez való biztosítékot és foglalatot?

Szerintem rendelj a Paradox-tól. Ha 10 ezer felett rendelsz, ingyen házhoz szállítanak és rendkívül korrektek. Én tőlük vettem az Atlas aksimat.
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal és ami kell de van olyan csomag is amiben van RCA kábel is.....nézz körül. De ha gondolod hívd fel őket, mond el mi a helyzet és segíteni fognak.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4081 Dátum: 2010.05.16 22:40:53 »
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal
Ilyen van nekem is. Könnyű vele dolgozni, normális csatlakozókat adtak hozzá, mást nem nagyon tudok mondani róla.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4082 Dátum: 2010.05.16 22:44:43 »
Biztosíték az jó amekkora a kábelhez van. Ha az erősítő nagyobb áramot vesz föl akkor a benne lévő bizti kiolvad, azzal nincs gond. Ha a tápkábelen valahol testzárlat keletkezik (pl.: kidörzsölődés a karosszériához) akkor az aksinál lévő biztosíték kimegy így nem ég végig a tápvezeték. A biztosíték a vezeték keresztmetszethez van méretezve, arra a maximális áramerősségre amit a vezeték még elbír melegedés nélkül.
 Itt egy vezetékméretezési táblázat. 12V-os a rendszer, kell tudni még az erősítő tartós teljesítményét (RMS) és hogy milyen hosszú kábelra van szükség.
http://www.connection.hu/ Szóval ez alapján ki tudod számolni a maximális áramfelvételt és ehhez ki tudod választani a megfelelő vezeték keresztmetszetet. Az nem baj ha vastagabb a vezeték, csak ne legyen határértéken se pedig alatta. Én először 10-es vezetéket vittem a 4X104W RMS telj. erősítőmnek és ez hallattszott a zene dinamikáján, kicsit a hangerején.....ráadásul az 1 éves gyári aksimat kinyírtam, nem bírt utántölteni a generátor. Most egy 35-ös vezeték van :D igaz elég lenne egy 25-ös is de majd ha htul lesz egy monoblokk erősítő pluszba akkor hátul a csomagtartónál 2-felé osztom majd a 35-ös kábelt és meg van oldva a tápkérdés, nem kell még 1X szétbombázni a kocsit és behúzni még 1 tápot. Szóval még ezért is érdemes vastagabb tápkábelt behúzni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4083 Dátum: 2010.05.16 22:47:29 »
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal
Ilyen van nekem is. Könnyű vele dolgozni, normális csatlakozókat adtak hozzá, mást nem nagyon tudok mondani róla.

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon, de ez az árán is látszik :D. Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.
 Nekem speciel van 10-es Connection készletem ha érdekel :D ami nekem volt bent.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4084 Dátum: 2010.05.16 23:01:51 »
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal
Ilyen van nekem is. Könnyű vele dolgozni, normális csatlakozókat adtak hozzá, mást nem nagyon tudok mondani róla.

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon, de ez az árán is látszik :D. Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.
 Nekem speciel van 10-es Connection készletem ha érdekel :D ami nekem volt bent.
Érdekel, esetleg behúzni is behúznád :P,  ha cimborám nem érne rá? (idáig mindig ez volt)
Józsi vagyok :-)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4085 Dátum: 2010.05.16 23:15:39 »
Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.

Má' mindegy... Ezt az egyet lehetett Gyöngyösön kapni, nem nagyon volt választásom.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4086 Dátum: 2010.05.16 23:17:13 »

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon

Ne túlozzunk kérem....  :nono:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4087 Dátum: 2010.05.16 23:23:40 »
Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.

Má' mindegy... Ezt az egyet lehetett Gyöngyösön kapni, nem nagyon volt választásom.

Ezt nem neked írtam nagymester! ;) :yes: Neked ez tuti, te is minőségben utazol.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4088 Dátum: 2010.05.16 23:27:31 »

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon

Ne túlozzunk kérem....  :nono:

Bocsi :D Na jó fogalmazzunk úgy hogy ÉÉN jobbat nem tudok. :surrender: Biztos van aranyból is gyémántszigeteléssel. Igaz a Stinger is hatalma márka, talán az még jobb is. Én azt akartam, de aztán gondoltam ez nem dob rá annyit a zenére.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4089 Dátum: 2010.05.16 23:29:15 »
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal
Ilyen van nekem is. Könnyű vele dolgozni, normális csatlakozókat adtak hozzá, mást nem nagyon tudok mondani róla.

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon, de ez az árán is látszik :D. Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.
 Nekem speciel van 10-es Connection készletem ha érdekel :D ami nekem volt bent.
Érdekel, esetleg behúzni is behúznád :P,  ha cimborám nem érne rá? (idáig mindig ez volt)

Ha gondolod esetleg tudok neked segíteni. De ez beletelik 1 napba biztos. Merre felé laksz? :?:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4090 Dátum: 2010.05.16 23:35:04 »
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal
Ilyen van nekem is. Könnyű vele dolgozni, normális csatlakozókat adtak hozzá, mást nem nagyon tudok mondani róla.

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon, de ez az árán is látszik :D. Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.
 Nekem speciel van 10-es Connection készletem ha érdekel :D ami nekem volt bent.
Érdekel, esetleg behúzni is behúznád :P,  ha cimborám nem érne rá? (idáig mindig ez volt)

Ha gondolod esetleg tudok neked segíteni. De ez beletelik 1 napba biztos. Merre felé laksz? :?:
Látszik, hogy értesz hozzá, én meg csak konyítgatok, tanulgatok, ezért is érdeklődtem.
Bp. 7. kerület Erzsébet körút. :) Szóval benne a dzsuvába :)
Vagy néha Monoron vagyok kinn WeekEnd házban.
Az meg egy hosszabb történet, hogy miért tolódik non-stop az autóm hifijének építese a srác által...ezért is írtam, hogy elvileg hétvégén behúzza, de hát...jövő zenéje... :P
Mennyit kérnél a kábelért?
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4091 Dátum: 2010.05.17 16:46:25 »
http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszletek/connection-fpk-350.html itt van tápkábelkészlet biztiházzal
Ilyen van nekem is. Könnyű vele dolgozni, normális csatlakozókat adtak hozzá, mást nem nagyon tudok mondani róla.

Így van a Connection a legjobb tápkábel a piacon, de ez az árán is látszik :D. Viszont szerintem a te rendszeredhez elég lenne az olcsóbb tápkábelkészlet is.
 Nekem speciel van 10-es Connection készletem ha érdekel :D ami nekem volt bent.
Érdekel, esetleg behúzni is behúznád :P,  ha cimborám nem érne rá? (idáig mindig ez volt)

Ha gondolod esetleg tudok neked segíteni. De ez beletelik 1 napba biztos. Merre felé laksz? :?:
Látszik, hogy értesz hozzá, én meg csak konyítgatok, tanulgatok, ezért is érdeklődtem.
Bp. 7. kerület Erzsébet körút. :) Szóval benne a dzsuvába :)
Vagy néha Monoron vagyok kinn WeekEnd házban.
Az meg egy hosszabb történet, hogy miért tolódik non-stop az autóm hifijének építese a srác által...ezért is írtam, hogy elvileg hétvégén behúzza, de hát...jövő zenéje... :P
Mennyit kérnél a kábelért?

Uhh az kicsit messze van :D. A kábelért 3000-et kérnék, de el kellene jönnöd érte a Camponához. Ha ott össze tudunk futni akkor ki is okosítalak mit hogy kellene, megnézzük a kis Carinát. Semmi ördöngősség nincs a berakásban, Te is meg tudod csinálni. Ja a kábelkészlettel csak annyi gond van hogy a biztiház alján van egy kis olvadás (én is így vettem egy sráctól), de amúgy semmi baja nekem is ez volt bent hónapokig és ha a biztit az aksi tetejére fölrakod nem is látszik ez a sérülés. Majd csinálok róla fényképet.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4092 Dátum: 2010.05.17 17:14:01 »
Itt vannak a kábelek:
5m pozitív
2m negatív
biztosítékház, biztosíték
+ körsaru és villás saru (már rajta van a kábeleken)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4093 Dátum: 2010.05.17 17:15:01 »
Biztosítékház + biztosíték

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4094 Dátum: 2010.05.17 17:15:48 »
Amiről beszéltem, kis esztétikai hiba

[a csatolmányt egy admin törölte]