Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673739 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3960 Dátum: 2010.04.21 23:18:34 »
Az a baj, hogy a cartársnak a régebbi Versója van. Ahhoz azt hiszem, nincs utólagos keret, egy fórumozó pár éve úgy oldotta meg, hogy gyártott egyedileg egy darabot. A Corolla audio topikot kellene végigbújni, ott megvan a történet. Esetleg a Metra kínálatát lehetne megnézni, ha van cég, aki mégis gyárt ilyet, az ez lesz.

http://www.metraonline.com/


Ez jó oldal köszi de kár hogy angol meg nincs az autó listában corolla verso csak sima corolla...valaki olyan volna a jó ha írna akinek tuti fix tudása, tapasztalata van ezzel a tipussal kapcsolatban hogy mit hogy kéne....nehéz ügy!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3961 Dátum: 2010.04.21 23:23:07 »
Hol találom ezt a corolla topicot egyébként?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3962 Dátum: 2010.04.22 00:10:58 »
...valaki olyan volna a jó ha írna akinek tuti fix tudása, tapasztalata van ezzel a tipussal kapcsolatban hogy mit hogy kéne...

A többiek nevében is elnézést kérek, hogy próbáltunk segíteni.

Ezt a topikot nézd át:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=318.0

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3963 Dátum: 2010.04.22 14:57:13 »
...valaki olyan volna a jó ha írna akinek tuti fix tudása, tapasztalata van ezzel a tipussal kapcsolatban hogy mit hogy kéne...

A többiek nevében is elnézést kérek, hogy próbáltunk segíteni.

Ezt a topikot nézd át:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=318.0

Elnézést bocsi! Köszi a linket!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3964 Dátum: 2010.04.23 03:27:09 »
Toto - Falling In Between megvan valakinek? A 3. track (Bottom of your soul, ha nincs meg senkinek, megosztom) megőrjít teljesen. :devil: Hazafelé ezt hallgattam, egymás után többször is muszáj volt, mert egy szemét állat.  :surrender: Mondja meg nekem valaki, hogy szarul van keverve, vagy nálam nem stimmel valami: a refrénig minden rendben, ebben a hidegben ritka jól szólt a rendszer, kezd feljönni a színpad!!!, szépen lassan, ugyan nem domborúan, de megjelenik az énekes arca, normál fázissal helyükön vannak a magasak, kezdem eltalálni az időkorrekciót (kicknél és magasnál is kb. 35 és 40 centi között lesz jobb oldalon a megváltás, a balosok nullán vannak, még keresgélek), már-már azt hiszem, látom a pislákoló fényt az alagút végén, mikor a refrén bántóan sok és agresszív magassal egyszerűen leordítja a fejem.  :eek: Jó lenne hallani egy jól beállított rendszeren, hogy ennek így kell-e szólnia, vagy nálam van elkeffintve valami.

Egyébként kegyetlen jó nóta, ahogy a lemezt záró No end in sight is (aminek a címe jobban illene ide :D :D :D), bátran ajánlom mindenkinek, akinek akár minimális affinitása is van a dallamos amerikai rádiórockhoz.

Ja, meg csináltam egy hevenyészett képet, most így néz ki az éjjeli kivilágítás. Szerintem fajinabb, mint a gyári zöldes megvilágítás, és szinte egy fillérbe nem került.


Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3965 Dátum: 2010.04.23 09:47:08 »
Hello!

Jó zene! :yes: Youtube-on fent van HD-s koncert felvétel is........mp3-ban le lehet tölteni, de szerintem FLACba is át lehet konvertálni biztos. Én is az időkorrekcióval játszok, de nem tudom mi lenne a pontos legjobb beállítás csak fülre állítok. EMMA CDken vannak olyan zenék amiben solot énekelnek, úgy próbálom belőni a késleltetést hogy a csajszi középen énekeljen. A színpad nekem tuti a műszerfal tetején van csak az a cumi hogy a csipogók fent egymás felé néznek így egy kis hangerőtől is elesek szerintem, de így is nagyon jó. Ha valami jól hangzik onnan tudom hogy kiráz a hideg, ez a legjobb érzékelő a helyes beállításra :hug:
 Az Alpine használati utasításában úgy van leírva az időkorrekció beállítása hogy a legnagyobb késleltetést arra a hangszóróra kell beállítani ami a legközelebb van hozzád. Ilyen módon ami legtávolabb vab, arra szinte nullát. Így mintha kitolnád a magszórókat távolabbra, nekem olyan mintha így még nagyobb tér is lenne a kocsiban a zenének. De lehet ez már csak ilyen káprázat.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3966 Dátum: 2010.04.23 09:50:01 »
Satriani jó a műszerfal világításod, a fehér RSII nagyon odapasszol. Nekem narancssárga fehér a cucc majd küldök én is képet ha érdekel. Mondjuk lényegesebb hogy jól szóljon a zene :yes:.
Küldök én is egy kis zenét, ez nem rock, kicsit elvontabb :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3967 Dátum: 2010.04.23 10:30:19 »
Petyaa, a youtube-os felvételből, meg úgy egyáltalán, mp3-ból ne csinálj FLAC-ot. Semmi értelme. Ha egyszer valamit betömörítettél mp3-ba vagy bármilyen más veszteséges formátumba, ott olyan részletek vesztek el, amiket sehogy nem lehet visszahozni. (Egyébként megvan a koncertfelvétel HD-ban, egy román oldalról letölthető a komplett BD, ha lenne BD-íróm, nem kellett volna saját 720p-s ripet csinálni belőle...)

Abban meg veled vagyok, hogy valóban nem a szín az elsődleges, de azt nem tagadom, utálnám, ha rosszul nézne ki... Mikor még csak agyaltam azon, hogy rádiót kéne cserélni, szemeztem egy ideig egy amúgy minden más szempontból elfogadható, 2 DIN-es Pioneer fejegységgel, aminek történetesen KÉK volt a háttérfénye. Na, azt most gyűlölném.  :hug: Öcsémnek egy kék fényűt tettünk az Astrába, kifejezetten zavar, ha este utazunk azzal a kocsival. Az enyém most korrekt, annyi van még hátra, hogy az ablakemelők gombjai és a fényszóró magasságállítója is pirosan világítson, nyáron azzal is el fogok szöszölni.

Kép jöhet, engem mindig érdekelt az ilyesmi. ;)

Yonderboi különleges egyéniség, hiába elektro, van arca a zenéjének.  :cool2:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3968 Dátum: 2010.04.24 08:19:21 »

 Az Alpine használati utasításában úgy van leírva az időkorrekció beállítása hogy a legnagyobb késleltetést arra a hangszóróra kell beállítani ami a legközelebb van hozzád. Ilyen módon ami legtávolabb vab, arra szinte nullát. Így mintha kitolnád a magszórókat távolabbra, nekem olyan mintha így még nagyobb tér is lenne a kocsiban a zenének. De lehet ez már csak ilyen káprázat.

Nem káprázat. Viszont az Alpine-nál és a Pioneernél pont fordítva van az időkésleltetés megjelenítése.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3969 Dátum: 2010.04.24 12:27:26 »
itt van egy leírás az időkorrekcióról, csak angol :D De valamit ebből is ki lehet hámozni. :hmmmm:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3970 Dátum: 2010.04.24 12:43:58 »
24. oldal szerint: Szabályozni tudjuk a hang érkezési idejét a legközelebbi hangszóró késleltetésével.
 1., Mérd le a hangszórók távolságait a fejtől (vagy a hallgató pozíciójától)
 2., Jegyezd fel a legtávolabbi hangszóró távolságát
 3., A többi hangszóró távolságához adj hozzá annyit hogy megegyezzen a legtávolabbi hangszóró távolságával és jegyezd fel ezeket is.
 4., Írd be ezeket a "különbségeket" és kész.

Magyarul pl. nekem: Bal front:  68cm  Jobb front: 108cm  Sub:  145cm
helyes beállítás: Bal: 145-68=77
                        Jobb: 145-108=37
                        Sub: 0

Ezt ki kell próbálni :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3971 Dátum: 2010.04.24 12:47:18 »

 Az Alpine használati utasításában úgy van leírva az időkorrekció beállítása hogy a legnagyobb késleltetést arra a hangszóróra kell beállítani ami a legközelebb van hozzád. Ilyen módon ami legtávolabb vab, arra szinte nullát. Így mintha kitolnád a magszórókat távolabbra, nekem olyan mintha így még nagyobb tér is lenne a kocsiban a zenének. De lehet ez már csak ilyen káprázat.

Nem káprázat. Viszont az Alpine-nál és a Pioneernél pont fordítva van az időkésleltetés megjelenítése.

Igen elvileg vannak olyan rendszerek amibe csak beírod a lemért távolságokat és a vezérlőegység kiszámolja a helyes késleltetést. De én ezt is kipróbáltam és minden átcsúszott a bal oldalra. Ha a bal oldalnak nagyobb késleltetést állítok úgy jobb is.....eddig fülre volt beállítva, most kipróbáljuk ezt a méricskélős kivonós dolgot, ahogy a nagy könyvben le van írva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3972 Dátum: 2010.04.24 14:01:46 »
, most kipróbáljuk ezt a méricskélős kivonós dolgot, ahogy a nagy könyvben le van írva.

Nyugodtan, de nem lesz jó.  :devil:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3973 Dátum: 2010.04.24 14:20:35 »
, most kipróbáljuk ezt a méricskélős kivonós dolgot, ahogy a nagy könyvben le van írva.

Nyugodtan, de nem lesz jó.  :devil:

 :lol:igen én is attól félek. Legjobb fülre állítani mindent. :wacko:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3974 Dátum: 2010.04.25 19:02:48 »
Blupunkt 10es CD tár valakinek?