Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673971 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3915 Dátum: 2010.04.11 23:19:11 »
Nem USB-s. Ha kell az USB, akkor szerezni kell egy CD-UB100 nevű IP-BUS csatis kiegészítőt. Amúgy szépen lement az ára, ha ennyiért odaadják rendes garanciával (ami a pixmaniát ismerve minimum véleményes), akkor nincs értelme a szürkeimportos forrásnak. Onnan egyébként 75 ezer a vatta új fej.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3916 Dátum: 2010.04.11 23:35:33 »
Nem USB-s. Ha kell az USB, akkor szerezni kell egy CD-UB100 nevű IP-BUS csatis kiegészítőt. Amúgy szépen lement az ára, ha ennyiért odaadják rendes garanciával (ami a pixmaniát ismerve minimum véleményes), akkor nincs értelme a szürkeimportos forrásnak. Onnan egyébként 75 ezer a vatta új fej.

Elvileg így csak fél év garancia lehet rajta........ha kell 3 év gari az már 90. De így is olcsó. Paradox-nál 150 3 év garival és ingyen beépítéssel. Nekem az USB az 20-ad rendű dolog lenne amúgyis. Amióta mondtad ezt a lossless formátumot, arra vagyok rákattanva :yes: FLAC letöltés és JetAudioval AudioCD kiírás. Egész más a zene a kocsiban, nagyon jó. Már annyira lelkes vagyok lehet elmegyek egy versenyre :D ott tanulni is lehet bőven.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3917 Dátum: 2010.04.11 23:46:00 »
Hajrá. :clap:

A jövő szerintem (is) a mechanikus alkatrészek nélküli lejátszóké, úgyhogy eleve FLAC-ban archiválok, biztos jól jön még valamikor.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3918 Dátum: 2010.04.13 12:18:35 »
Szóval az 5V-os RCA kimenet jobb mint a 4V-os? Na mindegy az RSII biztos jobb fej, de a fül az igazi döntő :D

Hát ha ez ilyen egyszerű lenne... Ha ugyan annak az erősítőnek több áramot adunk, hogy ne 4 hanem 5 volt jöjjön ki belőle csúcsban, akkor is másképp szól, de az Alpine-ban meg a Pioneer-ban nem ugyan az az erősítő dolgozik. A fejegységre úgy kell gondolni, mint egy komplett hifitoronyra. CD futómű-D/A koverter ÉS DSP - előfok - rádió (tényleg, azon már elgondolkoztatok, hogy lehet digitális hangerőszabályozóval állítani az analóg rádió jelét?  :devil:). Amiről beszélsz, annak az otthoni hifis megfelelője ez:  http://www.ear.hu/?p=1147
Persze nem csövekkel, de más a tápja, mások az alaktrészek, sőt szerintem maga az op-amp gyártója is más, ami ezt az erősítést végzi. És persze másképp is szólnak, ennek megfelelően nem lehet azt sem megtippelni, hova kéne, lehet tekerni a végfok bemeneti érzékenységét.

Az pedig, hogy a Pio jobb fejegység mint az Alpine, az ilyen egyszerűen nem mondható ki. A Pio , és a JVC klasszikus SH sorozata azért jó páros mondjuk az uD-im.hez, mert a zene egészére koncentrál, egy nagyméretű képet mutat. Az Alpine és a JBL sokkal inkább fókuszál egyes frekvencia tartományokra, bizonyos dinamikia összefüggésekre, jobban kiteszi az ember elé a zenét, pontosabban annak egy kiválogatott  részletét. Például ezért vették sokan a Sony egyik fejegységét (bocsánat elfelejtettem a típusszámot, talán 5120, de lehet, hogy hülyeség) az ilyen jellegű zenékhez nagy boldogan, míg mások rettentően fanyalogtak tőlük.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3919 Dátum: 2010.04.13 22:51:04 »

Hát ha ez ilyen egyszerű lenne... Ha ugyan annak az erősítőnek több áramot adunk, hogy ne 4 hanem 5 volt jöjjön ki belőle csúcsban, akkor is másképp szól, de az Alpine-ban meg a Pioneer-ban nem ugyan az az erősítő dolgozik. A fejegységre úgy kell gondolni, mint egy komplett hifitoronyra. CD futómű-D/A koverter ÉS DSP - előfok - rádió (tényleg, azon már elgondolkoztatok, hogy lehet digitális hangerőszabályozóval állítani az analóg rádió jelét?  :devil:). Amiről beszélsz, annak az otthoni hifis megfelelője ez:  http://www.ear.hu/?p=1147
Persze nem csövekkel, de más a tápja, mások az alaktrészek, sőt szerintem maga az op-amp gyártója is más, ami ezt az erősítést végzi. És persze másképp is szólnak, ennek megfelelően nem lehet azt sem megtippelni, hova kéne, lehet tekerni a végfok bemeneti érzékenységét.

Az pedig, hogy a Pio jobb fejegység mint az Alpine, az ilyen egyszerűen nem mondható ki. A Pio , és a JVC klasszikus SH sorozata azért jó páros mondjuk az uD-im.hez, mert a zene egészére koncentrál, egy nagyméretű képet mutat. Az Alpine és a JBL sokkal inkább fókuszál egyes frekvencia tartományokra, bizonyos dinamikia összefüggésekre, jobban kiteszi az ember elé a zenét, pontosabban annak egy kiválogatott  részletét. Például ezért vették sokan a Sony egyik fejegységét (bocsánat elfelejtettem a típusszámot, talán 5120, de lehet, hogy hülyeség) az ilyen jellegű zenékhez nagy boldogan, míg mások rettentően fanyalogtak tőlük.

Digitális hangerőszabályzóval állítom az analóg rádió jelét, akkor kell egy D/A konverter ami az 1-esekből és a 0-kból váltakozó feszültségű szinuszjelet fabrikál :D vagy valami ilyesmi. Olvastam a blogodat, szívesen meghallgatnék egy ilyen M7 Tubeot.....én egyenlőre ott tartok hogy nem is gondoltam bele hogy van ilyen minőségű zenehallgatás :sorcerer:. Eddig úgy voltam sokáig hogy mp3 és had szóljon...amióta foglalkozom az autóhifivel (fél éve) azóta már egyre inkáb kezd belémcsapni a felismerés villáma hogy.....hoppá azért ez egy elég részletező, összetett és élvezetes dolog. Azon még mindig ámulok hogy a régi idők "termékei" messze felülmúlják az új dolgokat. Persze ez így nem teljesen igaz, de pl. ha jól tudom mostanában már nem nagyon gyártanak csöves erősítőket hétköznapi használatra, csak ha a legfelsőbb minőség visszaadása a cél. Az én erősítőmben műveleti erősítők vannak, szóval ez is ilyen integrált áramkörös izé :D azt tudom.....nem lenne rossz egy csöves :D nade ez erre a célra megfelelő, nincs is ezzel semmi bajom. Írtad hogy a legjobb egy aktív előerősítő és a végfok produkálja az igazi wattokat, ott a nagy toroid trafó. Elvileg a fejegységben előerősítő van csak elég gyengusz gondolom. JBL-es Tamással is beszélgettem ezen hogy ugye a fejen ki lehet kapcsolni az előerősítőket és csak a külön bekötött erősítő dolgozik (gondolom ebben is van előerősítő, végfok...stb.) Na a lényeg hogy elvileg ha kikapcsolom a fejben lévő előerősítőket akkor jobb lesz a hangzás + az erősítés. Tamás azt mondta lehet pont az Alpine fejeknél jobb ha dolgoznak az előerősítők (fejen be van kapcsolva) mivel így az áramkört jobban megterhelem így nagyobb terhelés mellett jobb a zene, jobb z erősítés. Ebből nem tudom mi igaz, igazából ő sem tudta nagyon megindokolni, de mondta jobb a zene ha a fejen bekapcsolva marad az előerősítő. Én ugyan semmit nem vettem észre. Még talán azt sem hogy egy bizonyos hangerő után a fejben lévő előerősítők torzítanának.
 Szóval az Alpine és a Pioneer közötti különbség nem lehet olyan nagy, ezt a fül fogja eldönteni az biztos....mint szinte mindent ebben a szakmában :yes:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3920 Dátum: 2010.04.14 11:08:30 »

Olvastam a blogodat, szívesen meghallgatnék egy ilyen M7 Tubeot....

Persze ez így nem teljesen igaz, de pl. ha jól tudom mostanában már nem nagyon gyártanak csöves erősítőket hétköznapi használatra, csak ha a legfelsőbb minőség visszaadása a cél.

Az én erősítőmben műveleti erősítők vannak, szóval ez is ilyen integrált áramkörös izé :D azt tudom.....nem lenne rossz egy csöves :D nade ez erre a célra megfelelő, nincs is ezzel semmi bajom. Írtad hogy a legjobb egy aktív előerősítő és a végfok produkálja az igazi wattokat, ott a nagy toroid trafó.

Elvileg a fejegységben előerősítő van csak elég gyengusz gondolom. JBL-es Tamással is beszélgettem ezen hogy ugye a fejen ki lehet kapcsolni az előerősítőket  Szóval az Alpine és a Pioneer közötti különbség nem lehet olyan nagy, ezt a fül fogja eldönteni az biztos....mint szinte mindent ebben a szakmában :yes:

Hűű

Először is nem biztos, sőt szinte biztos, hogy nem tetszene az a zene, ami nálam szól. Elég egyénien válogattam, most az a cél hogy nagyon-nagyon-nagyon halkan is élvezhető legyen.

Az elektroncső megint renszánszát éli, már fillérekért is lehet ilyeneket használó eszközöket venni.

Minden autórádióban műveleti erősítők működnek, mondjuk van egy kivétel, de az sem 1 DIN méretű. Viszont ezt te nem tudod kikapcsolni, csak a beépített végfokot! Ami kijön az RCA-kon az az előfokból jön!

Az Alpine és a Pio között pedig nagyon-nagyon nagy külömbség lehet.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3921 Dátum: 2010.04.14 21:33:29 »

Hűű

Először is nem biztos, sőt szinte biztos, hogy nem tetszene az a zene, ami nálam szól. Elég egyénien válogattam, most az a cél hogy nagyon-nagyon-nagyon halkan is élvezhető legyen.

Az elektroncső megint renszánszát éli, már fillérekért is lehet ilyeneket használó eszközöket venni.

Minden autórádióban műveleti erősítők működnek, mondjuk van egy kivétel, de az sem 1 DIN méretű. Viszont ezt te nem tudod kikapcsolni, csak a beépített végfokot! Ami kijön az RCA-kon az az előfokból jön!

Az Alpine és a Pio között pedig nagyon-nagyon nagy külömbség lehet.

Honnan tudod hogy milyen zenét szeretek?  :sorcerer: Szeretem a komoly zenét is, jazz, rock.....minden jöhet ami igényes és jó dallamú. Pl. a Bunyós Pityut nem csípem :D Akkor a fejegységn csak a végfokot tudom kikapcsolni? Az előerősítő ugyan úgy működik benne? Akkor hülyeséget írnak a használati utasításban. De a műveleti erősítőket nem az autórádióra mondtam, hanem a 4csatornás külön erősítőmre.....de amúgy igazad van, mind a kettőben műveleti erősítők vannak. Most amúgy a mély fázisfordításával játszok, érdekes dolog :D. Ha  :D ha a frekvencia normál menetű 0 fokos akkor mintha a zene kicsit tisztább lenne és lejjebb kerülne elém, a mélyláda és az elsőszett mélyei kicsit különválaszthatók lennének. Ha meg 180 fokos fázisfordítást állítok akkor meg a mélyek erőteljesebbek és egybeolvadnak a láda és az elsőszett között....viszont mintha a középtartomány erősebb lenne és a zene feljebb kerülne.....ez viszont mintha a hangtisztaság rovására menne. Nem tudom 0 fok lenne jó vagy 180 fokos fázisfordítás....igaz ez csak a mélyláda. Ami idegesít egy kicsit hogy sok zenénél amiben erőteljes mélyek vannak, a dinamikus hangerőhatárnál a mélyközepek lekoppannak.....persze a zene jó minőségű és elég hangos, de bennem van hogy többet akarok :D szerintem ez csak az én hülyeségem..........de ugyanakkor ez egy 20e Ft-os elsőszett és a csipogókat nem ártana magamfelé fordítanom. Ha behajolok a csipogók közé, észvesztően jó a zene, lényegesen jobb. Mert így most a színpad a műszerfal tetején koncetrálódik, ami jó de még jobb lenne ha a magasak felém néznének.
 Na ez az amiért ez a hifi sosem lesz kész [rohog] mindíg van min javítani meg hozzátenni hogy mégjobb legyen. Pláne hogy nekem még csak egy egyszerű kis 4 csatornás rendszerem van mélyládával.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3922 Dátum: 2010.04.15 14:45:31 »
Honnan tudod hogy milyen zenét szeretek?  :sorcerer:
Na ez az amiért ez a hifi sosem lesz kész [rohog] mindíg van min javítani meg hozzátenni hogy mégjobb legyen.

Nem az a gond, hogy milyen zenét szeretsz, nálam is van mindenféle, hanem ahogy nálam megszólal. A hifiben kezdők és azt hiszem haladók számára elég fura lehet. A legtöbben nem gondolnák, hogy így kéne jól szólnia egy viszonylag drága rendszernek, mint ami nálam van, mint ahogy szól. Már elnézést a hasonlatért, de az emberek jó része nem gondolja, hogy egy részeges, homoszexuális, nagyhangú csávónak újra kellett festenie Velazquez elképesztő Pius pápa portréját rettenetes összevissza vonalakkal, ez maga a művészet megcsúfolása, egy fantasztikus reprodukció elbaltázása, amások viszont a Bacon képet szeretnék inkább a nappalijukban tudni, mint az eredetit.  :innocent:  

http://www.artquotes.net/masters/bacon/paint_study.htm

Ugyeugye megmondtam!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.15 14:48:24 írta Ear »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3923 Dátum: 2010.04.15 14:52:46 »
Pius pápa

Pius a túrót. X. Ince pápa, na.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3924 Dátum: 2010.04.15 17:07:44 »
Pius pápa

Pius a túrót. X. Ince pápa, na.

Nekem ez a kép akkor kellene a nappaliba ha valami sátánista szektában rohangálnék :devil: :D Na de nem is a kép a lényeg, a hasonlatot értem. Végül is mindenkinek más hangzás tetszik, éppen ezért nem vesz mindenki egyféle hangszórószettet pl. mert azt szereli be amelyik hangzásvilága tetszik neki. Erősítőkön amúgy mit érdemes műszakilag megnézni megmérni? Tudom ez jó kérdés :D Pl. hűtőbordák rendesen illeszkednek e, nincsenek kilazulva a csavarok.........stb.stb. mit még?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3925 Dátum: 2010.04.15 20:27:42 »
Lehet egy kérdéssel több?
A Pio fejhez köthetek é egyszerre Bluetooth adatpert és az USB adaptert? Mert lehet hamarosan mindkettővel gazdagodik rendszerem.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3926 Dátum: 2010.04.15 21:23:38 »
Igen! Kipróbáltam, az IP-BUS-os egységek sorba köthetők, több is működik egyszerre. (Én iPod és bluetooth kiegészítővel próbáltam, de úgyis az elv a lényeg.)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3927 Dátum: 2010.04.15 21:26:37 »
http://www.artquotes.net/masters/bacon/paint_study.htm

Ez kegyetlen jó. Eszembe jutott róla egy dal, ha megtalálom a lemezt, csinálok belőle flacot, és feltöltöm.

SZERK: megtaláltam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.15 21:42:40 írta Satriani »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3928 Dátum: 2010.04.15 21:45:18 »
Igen! Kipróbáltam, az IP-BUS-os egységek sorba köthetők, több is működik egyszerre. (Én iPod és bluetooth kiegészítővel próbáltam, de úgyis az elv a lényeg.)
Ha minden jól megy akkor hamarosan mindkét adapter is bekerül nekem is, vélemény a bluetooth adapterről? Mennyire használható? Milyen telefonnal nyomod?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3929 Dátum: 2010.04.15 22:25:58 »
A BT adaptert csak kipróbáltam. Arra boltoltam el a Corollából a CD-tárat, de úgy gondoltam, Öcsémnél jobb helye lesz (neki is P sorozatú Pio feje van), ő többet dumál kocsiban, úgyhogy odaadtam neki. A kézikönyve szerinti funkciókat végig is próbáltam, működött minden. Kihangosítóként kiválóan működik az Astrában, Öcsém kb. két hete használja, tetszik neki. A kormány fölé, a műszeregység elé rögzítették a mikrofonját, ugyanis egy próba után ott jobb helyen volt, mint az eredetileg elképzelt, napellenző melletti pozícóban. Ja, és anno kipróbáltam BT headsetként is, egészen jó minőségben lehetett rá streamelni a telefonon lévő zenéket, netrádiót, ilyeneket. Nyilván ha már ott lesz az USB-s adapter is, ilyenre nem fogod használni, csak mint érdekességet említem.

Nekem Nokia E71, Öcsémnek Nokia 6500 Slide van, egyikkel sem volt gond a párosításnál. A kód négy darab nulla, erre emlékszem. :D

Az USB-re kíváncsi leszek. Majd írsz róla? Elsősorban az érdekel, boldogul-e USB-ről wav fájlokkal a fej. Olcsók az ilyen 250 giga környéki külső vincsik, lehet, hogy iPod helyett az lenne a legegyszerűbb, ha arról játszana az ember tömörítetlen zenét. Az iPodba 70 dollár egy 80 gigás vinyó, pikk-pakk tele lenne az is veszteségmentes zenével, és persze a fene sem fog több száz CD-t hurcolni a kocsiban...
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.15 22:29:02 írta Satriani »