Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674002 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3810 Dátum: 2010.03.28 22:01:41 »
Szerintem Ear arra gondol, hogy egy hifi sosincs készen, nincs végleges állapota, legfeljebb abbahagyja az ember a buzerálását, fejlesztését.

Te meg arra gondoltál, hogy befejezted a kéznél lévő dolgok beépítését.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3811 Dátum: 2010.03.28 22:37:35 »
azonban a hangzás az 1000X jobb tényleg egyedül az mélyek hiányoznak kicsit elől.

Nem, lehet, hogy egyszerűen a sodrott kábel után az egyeres tömör réz tónusát hallod most? Ami egyáltalán nem rossz, sőt, de nem a JBL vonal és a Cat7 sem a csúcs belőle.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3812 Dátum: 2010.03.29 08:10:48 »
Szerintem Ear arra gondol, hogy egy hifi sosincs készen, nincs végleges állapota, legfeljebb abbahagyja az ember a buzerálását, fejlesztését.

Te meg arra gondoltál, hogy befejezted a kéznél lévő dolgok beépítését.

Igen ez így van, akkor félre értettem. Bocsi! :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3813 Dátum: 2010.03.29 08:18:55 »
azonban a hangzás az 1000X jobb tényleg egyedül az mélyek hiányoznak kicsit elől.

Nem, lehet, hogy egyszerűen a sodrott kábel után az egyeres tömör réz tónusát hallod most? Ami egyáltalán nem rossz, sőt, de nem a JBL vonal és a Cat7 sem a csúcs belőle.

Eddig egyszerű sima Neotech kábeleim voltak meg mélyközepeknél SAL összeforrasztva.....most mélyközepeknek 2-es (3 24 AWG-s UTP) magasaknak 1,5-es (1 24 AWG-s UTP és 1 26 AWG-s UTP). Amit hallok az sokkal részletesebb, némelyik számban új hangokat fedezek fel, amiket eddig nem is hallottam :D jobb lett a színpadkép, nagyon szép tiszta hangja lett és mintha most már felhúzták volna a függönyta hangszórók elől (amit mondott egy tanult kollégám is....a Moreles fickó akitől a Dynamatot vettem). Ez nem fali UTP kábel, ez az internetes kivitel 4 érpár, a párak össze vannak sodorva és mindegyik apró rézszálakból van összesodorva, szóval nem a tömör. Én csak azt az egy hátrányt vettem most észre hogy erőtlen a mélyközép. Most majd megpróbálok állítani az erősítőn, hátha ezt meg lehet oldani.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3814 Dátum: 2010.03.29 08:40:28 »
. Ez nem fali UTP kábel, ez az internetes kivitel 4 érpár, a párak össze vannak sodorva és mindegyik apró rézszálakból van összesodorva, szóval nem a tömör.

Akkor még előtted áll egy nagy felfedezés.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3815 Dátum: 2010.03.29 11:28:01 »
Ez nem fali UTP kábel, ez az internetes kivitel 4 érpár, a párak össze vannak sodorva és mindegyik apró rézszálakból van összesodorva, szóval nem a tömör.
A "internetes kivitel"-ről még nem halottam. :D Inkább patch kábel lesz ez. És mindez semmit nem változtat a lényegen.  :flowers:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3816 Dátum: 2010.03.29 22:08:34 »
Igen Patch kábel, így is lehet nevezni. Hálózati kábel számítógépek közé. Ma állítottam egy kicsit, az elsőszett végésát minimumra állítottam 32Hz a mélyládáét kicsit följebb vittem kb. 50Hz. Így most nagyon jól szól. Erőteljes pontos mélyek, szép tiszta színpadias hangzás...........na jó egy profi biztos bele tudna kötni :D De tény hogy sokkal jobb lett, élvezhetőbb lett a zene. Végre van színpad a műszerfal tetején :D A következő változtatás majd egy Cordial hangszóró kábel lesz, de assze, most 2-3 hónapig tuti elleszek ezzel a kábellal.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3817 Dátum: 2010.03.29 22:25:05 »
Ez nem fali UTP kábel, ez az internetes kivitel 4 érpár, a párak össze vannak sodorva és mindegyik apró rézszálakból van összesodorva, szóval nem a tömör.
A "internetes kivitel"-ről még nem halottam. :D Inkább patch kábel lesz ez. És mindez semmit nem változtat a lényegen.  :flowers:
Komoly. [rohog]

Miért van nem internetes is?! Az csak belső hálóra jó? [rohog]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3818 Dátum: 2010.03.29 22:26:04 »
Ez nem fali UTP kábel, ez az internetes kivitel 4 érpár, a párak össze vannak sodorva és mindegyik apró rézszálakból van összesodorva, szóval nem a tömör.
A "internetes kivitel"-ről még nem halottam. :D Inkább patch kábel lesz ez. És mindez semmit nem változtat a lényegen.  :flowers:
Komoly. [rohog]

Miért van nem internetes is?! Az csak belső hálóra jó? [rohog]
:lol:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3819 Dátum: 2010.03.31 19:31:46 »
Ejj de várom már a holnap esét  :flowers: :flowers: :flowers: Ear mestertől megkapjak egy kis cuccot :) Annyit mondok: RS II :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3820 Dátum: 2010.03.31 20:20:00 »
 :clap:

Örülök, hogy "házon belül" marad. Csípni fogod, én is imádom, jó szajré, csak még fel kell hozzá nőnöm.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3821 Dátum: 2010.03.31 20:39:06 »
:clap:

Örülök, hogy "házon belül" marad. Csípni fogod, én is imádom, jó szajré, csak még fel kell hozzá nőnöm.
A hangoló mikrofont, hol lehet vajh beszerezni? vagy kőcsönkérni ? :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3822 Dátum: 2010.03.31 21:21:42 »
:clap:

Örülök, hogy "házon belül" marad. Csípni fogod, én is imádom, jó szajré, csak még fel kell hozzá nőnöm.
A hangoló mikrofont, hol lehet vajh beszerezni? vagy kőcsönkérni ? :D
Vagy egyáltalán ne is foglalkozzak vele, mert inkább jobb saját szájam íze szerint, akarom mondani saját fülemre szabni?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3823 Dátum: 2010.03.31 21:33:36 »
:clap:

Örülök, hogy "házon belül" marad. Csípni fogod, én is imádom, jó szajré, csak még fel kell hozzá nőnöm.
A hangoló mikrofont, hol lehet vajh beszerezni? vagy kőcsönkérni ? :D

Benne van a dobozban.  :clap: Viszont a beépítő keretet nem találom. Ellenben azon kevesek egyike leszel, akinek igazi magyar nyelvű használati utasítása lesz hozzá.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3824 Dátum: 2010.03.31 21:34:55 »
:clap:

Örülök, hogy "házon belül" marad. Csípni fogod, én is imádom, jó szajré, csak még fel kell hozzá nőnöm.
A hangoló mikrofont, hol lehet vajh beszerezni? vagy kőcsönkérni ? :D

Benne van a dobozban.  :clap: Viszont a beépítő keretet nem találom. Ellenben azon kevesek egyike leszel, akinek igazi magyar nyelvű használati utasítása lesz hozzá.
A beépítő keret nem kell:) a mostani pio fejemét se használom, a gyári fej tartókonzoljával leszen a műszerfalba csavarozva, az a fix :)