Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673718 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3780 Dátum: 2010.03.23 11:45:25 »
...Egy kábelcsaládon belül a vastagabb a 99%-os valószínűséggel mélyebb tónusú is vagy/és mélyebbre megy....

Ez rendben van, de az nem biztos, hogy a négyeres UTP kábelnek több mélye lesz, mint a vékonyabb keresztmetszetű másfeles Stingernek. Petyaa hallgatás nélkül írta, hogy neki kevés a másfeles kábel, mert vékony - erre írtam, hogy ettől még akár lehet jó is.

Lehet, hogy kispolgári hozzáállás, de az általad említett árakat nem tudom és nem is akarom felfogni, pláne nem megtapasztalni, mit tud egy csúcs-drót - még a végén elkezdenék akarni egyet. :D Egy milla egy kábelért, te jó ég.

Ugyan már. A hifizés egyben agytorna is. Azért számolhatunk egy kicsit. A Kondo kábelek úgy készülnek, hogy az olaszországból hozattott ezüstöt folyadék fürdőben áthúzzák egy gyémánt szerszámon ami leszedi róla az oxid réteget és itt rögtön megkapja a szigetelő réteget. Ebből 15-20-40-80 szál ad csatornát, ebből ugye rögtön kettő kell, ezt szépen megsodorni és utána jöhet rá a külső árnyékolás. Ráaádsul ennek döntő többsége macerás kézi munka. Szóval van egy japán kisműhyel, a helyi rezsiköltséggel, a normál órabérrel, az alapanyag se olcsó, a kereskedői haszonkulcsok is komolyak, mingyá nagyot mutat az a számla. Egy rendes katana ára is így képződik.  :innocent:

A többi drót, amit említettem az azért nagyon más árkategória.

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3781 Dátum: 2010.03.23 11:51:41 »
Csak hifi na az gyatra.

A lehetőségek a hangszórókat illetően, ugyanis eszem ágában sincs kárpitot vágni.

Namost a műszerfalban 10 centis hangszórónak van hely

Fejegység: Clarion FZ409E

Nekem sokan a HERTZ et ajánlották. Meghallgatva viszont számomra a JBL jobbnak tűnik.

És később szeretnék egy mélyládát még.

 aki a beépítést megcsinálja korrektül.

Ha nem vágsz kárpitot nem is fog jól szólni. Mindegy mit veszel a tíz centis hangszóró mindig bénán fog szólni.

A fejegység jó lehet, van rajta mindenféle kimenet egy nagyobb rendszer építéséhez.

Ha neked a JBl tetszik, akkor vedd azt.

Na most a mélyláda és a 10 centis hangszóró az gyakorlatilag kizárja egymást. A hátra beépített tizenhatosból meg nem hallasz semmit. A kalaptartóra tett ovál meg a szubláda pont egymás ellen dolgozik. Hm, vágás vagy autócsere?  :devil:

Merre laksz? Budapesti műhely kellene?

Sziasztok! húha köszi a gyors reagálást. Mindkettőtöknek válaszolok egyben.

Azt tudom, hogy a 10 centis hangszóró "bénán" fog szólni. Sajnos ez van.
Hátul nem a kalaptartóban, hanem a kalaptartó mellett. Tehát a hangszóró a hátsó nem lóg be a csomagtérbe. Tudom persze, hogy úgy a mélyládának nincs értelme. De így van.

Abban megint igazad van, hogy a kék nem passzol galantba, ezt már megtapasztaltam :P sajnos. De teszem fel másik autó lesz úgyis átkerülne bele a fej...

Éppen ezért hezitálok az érintőgombokkal. Viszont tényleg egy egész jó fejegységnek tűnik. A Pólus bumbiban majd most meghallgatom... 8 gigás pendriveal felszerelkezve támadok.

Amm én a XIV kerben a Füredi lakótelepen lakok. Kb errefele emberke aki szerel és lepecsételi a garjegyet. Tényleg nem az, hogy most jajj hű de komoly hifit akarok, csak a garancia miatt meg, hogy nagyjából ismerős alapon leygen az ember :) Jah és nagyon köszi a tanácsokat máris.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 11:56:05 írta Layosh »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3782 Dátum: 2010.03.23 12:50:33 »
...A Kondo kábelek úgy készülnek, hogy...

Na ez az, amit nem biztos, hogy jó tudni. :D Így kezdődött óráknál is a buzéria, most ha megtehetném, nyugodt szívvel megvennék egy Spring Drive-ot vagy egy Glashütte Originalt, mert tudom, miben különbözik egy Swatchtól. Elég nekem egy agyament hobbi.  :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3783 Dátum: 2010.03.23 12:57:09 »
Csak hifi na az gyatra.
Azt tudom, hogy a 10 centis hangszóró "bénán" fog szólni. Sajnos ez van.

Abban mondjuk tökéletesen igaza van Earnek, hogy ha most zavar a gyatra hangzás, és jobbat szeretnél, akkor nem kellene olyan rendszerhez ragaszkodnod, ami jellegéből adódóan a büdös életben nem fogja megváltani a világot.

Elmondom, én mit tennék. Talán annyiban használható a véleményem, hogy pont ugyanonnan indultam, mint te, és bár még nincs beállítva a rendszerem, annyit elértem, hogy már a mostani hangzással is elégedett lettem volna a változtatások előtt.

Szóval elfelejteném a sokhangszórós rendszert. Első körben egy korrekt fejegységgel kezdenék (ha a Klári kezelhetősége megfelel neked, akár az is jó lenne), és egy hozzáértővel beszabatnék az autóba egy 16-os komponens szettet. Ez árban kb. ott lenne, mint amit most tervezel, de már eleve jobban szólna. Utána második lépésként nyáron-ősszel be lehetne szerezni egy erősítőt, majd akár külön lépésként a mélysugárzót, ha egyáltalán lenne rá szükség. Egy komponens szettel és egy méllyel tisztességes hangzást lehet elérni, és a költségeid sem lennének magasabbak.

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3784 Dátum: 2010.03.23 13:01:50 »
Na igen ez így egész jó. De elég erőssen gondolkozom az autó eladásán is... Ezt a storyt annyira nem akarom elmesélni, mert igazából hosszú, de annyi a lényeg, hogy egyszerűen nem szeretem ezt az autót, valahogy nem zúgtam bele sehogysem. Pedig megy mint állat meg tényleg dugig van extrákkal éppen nem nyajja ki a valagam, de akkor sem. És ami kiszemelt autó lenne, abban már az ajtóban 16 os hangszóró kuksol.

És akkor már ott lesz a fej, egy első set. És akkor ott már egy komolyabb komponensel, ahogy te is írtad, egész szép eredményt lehet elérni. De amúgy nem is gondoltam, hogy így elsőre ilyen jó véleményt kapok a fejjel kapcsolatban. Persze még nem eldöntött fegyvertény hogy ezt veszem meg. De a szerelő ill. beszerelő kérdésre is nyitott vagyok még :P
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 13:03:22 írta kleingy »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3785 Dátum: 2010.03.23 13:46:31 »
...egyszerűen nem szeretem ezt az autót, valahogy nem zúgtam bele sehogysem...

Cimbora, akkor ne költs rá...

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3786 Dátum: 2010.03.23 14:06:48 »
...egyszerűen nem szeretem ezt az autót, valahogy nem zúgtam bele sehogysem...

Cimbora, akkor ne költs rá...

Ját Gyöngyivel is erre jutottam kb, csak a fejegység az egy olyan dolog, hogy nem adom oda az autóval azt jóccak.
Az újban meg ellesz bőven. Ha ez lesz. Ha meg nem tok másik kocsit, akkor megcsinálom ebben. A négy új hangszóró már annyira nem vág földhöz...

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3787 Dátum: 2010.03.23 15:05:27 »
Nah eldöntöttem magamban a Clarion CZ200EG fog bekerülni az autóba. Hétvégén a Paradoxx autóhifinél megcsinálják azt kész. Nem vacakolok vele tovább...
Legalább zöld és passzol a műszerfalhoz.  http://www.paradoxautohifi.hu/fejegysegek_autoradiok/clarion-cz-200eg.html
Aztán a hangszórókat is megnézzük ott mit lehet tenni. És majd kitaláljuk. Azért nagyon köszi srácok a segítséget :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3788 Dátum: 2010.03.23 18:57:10 »
Nah eldöntöttem magamban a Clarion CZ200EG fog bekerülni az autóba. Hétvégén a Paradoxx autóhifinél megcsinálják azt kész. Nem vacakolok vele tovább...
Legalább zöld és passzol a műszerfalhoz.  http://www.paradoxautohifi.hu/fejegysegek_autoradiok/clarion-cz-200eg.html
Aztán a hangszórókat is megnézzük ott mit lehet tenni. És majd kitaláljuk. Azért nagyon köszi srácok a segítséget :)

Az előttem felszólaló mesterek értik a dolgukat, hallgass rájuk. Olvastam mit leveleztetek eddig, egyetértek velük. Szerintem is ha eladod ezt az autót, akkor kár lenne rá nagyobb terveket szőni. Majd a következő autód amiben lesz hely a 16-os szettnek.......na oda már lehet majd tervezni. Ha ez a faj annyira a szívedhez nőtt, én max azt venném csak meg talán. Végül is át tudod majd rakni a másik kocsiba.
Az én véleményem az üggyel kapcsolatban, hogy a 10-es hangszórónak semmi értelme, a hátsó ovál + mélyláda szintén halott ötlet. Ilyet én még nem is hallottam, de igaz nem vagyok olyan régóta a "szakmában" :yes:

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3789 Dátum: 2010.03.25 16:13:40 »
Nah eldöntöttem magamban a Clarion CZ200EG fog bekerülni az autóba. Hétvégén a Paradoxx autóhifinél megcsinálják azt kész. Nem vacakolok vele tovább...
Legalább zöld és passzol a műszerfalhoz.  http://www.paradoxautohifi.hu/fejegysegek_autoradiok/clarion-cz-200eg.html
Aztán a hangszórókat is megnézzük ott mit lehet tenni. És majd kitaláljuk. Azért nagyon köszi srácok a segítséget :)

Az előttem felszólaló mesterek értik a dolgukat, hallgass rájuk. Olvastam mit leveleztetek eddig, egyetértek velük. Szerintem is ha eladod ezt az autót, akkor kár lenne rá nagyobb terveket szőni. Majd a következő autód amiben lesz hely a 16-os szettnek.......na oda már lehet majd tervezni. Ha ez a faj annyira a szívedhez nőtt, én max azt venném csak meg talán. Végül is át tudod majd rakni a másik kocsiba.
Az én véleményem az üggyel kapcsolatban, hogy a 10-es hangszórónak semmi értelme, a hátsó ovál + mélyláda szintén halott ötlet. Ilyet én még nem is hallottam, de igaz nem vagyok olyan régóta a "szakmában" :yes:

Nah hát most hétvégén bedobom a fejegységet. A hangszórókat meg meglátom. Hátul nem gáz a mélyláda meg az ovál, mert nekem az oválok nem a csomagtérbe nyúlnak. Hanem oldalt külön box van nekik. Azt még megmondanátok nekem, hogy a Low pass filterrel lehet levenni a kis hangszórókról a mély hangot? Mélyláda esetén? vagy az a High pass filter dolga...
Mert ez a Clarion a CZ200EG tudja a Low pass filtert... jó ezt bénán írtam le :P.
http://clarion.com/xe/en/products/2010/audio/source_unit/1din/CZ200EG/xe-en-product-pf_1259410421858.html

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3790 Dátum: 2010.03.25 20:17:53 »

Nah hát most hétvégén bedobom a fejegységet. A hangszórókat meg meglátom. Hátul nem gáz a mélyláda meg az ovál, mert nekem az oválok nem a csomagtérbe nyúlnak. Hanem oldalt külön box van nekik. Azt még megmondanátok nekem, hogy a Low pass filterrel lehet levenni a kis hangszórókról a mély hangot? Mélyláda esetén? vagy az a High pass filter dolga...
Mert ez a Clarion a CZ200EG tudja a Low pass filtert... jó ezt bénán írtam le :P.
http://clarion.com/xe/en/products/2010/audio/source_unit/1din/CZ200EG/xe-en-product-pf_1259410421858.html

Ha akarsz mélyládát, ahhoz kell egy erősítő is. Kis janhszóró az mi? :flowers: mélyközép? Ami az ajtóban van? Nem tudom mit tud ez a fej, de szerintem ilyen esetben a vágással szórakozni nem sok értelme van. Csak akkor érdemes ha van egy első szetted hangváltó nélkül...vagyis ez esetben a fejen van a vágás. A Low Pass filternél az általad beállítót frekvenciánál alacsonyabb frekvenciájú hangokat engedi át (ez kell a mélyládának ha azt akarod hogy ne menjenek rá magas hangok) A High Pass filter pedi ennek az ellenkezője....beállítasz mondjuk 50Hz-et és az ennél magasabb frekvenciákat engedi át (ez kell a magasaknak vagy a mélyközepeknek).

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3791 Dátum: 2010.03.26 12:26:10 »

Nah hát most hétvégén bedobom a fejegységet. A hangszórókat meg meglátom. Hátul nem gáz a mélyláda meg az ovál, mert nekem az oválok nem a csomagtérbe nyúlnak. Hanem oldalt külön box van nekik. Azt még megmondanátok nekem, hogy a Low pass filterrel lehet levenni a kis hangszórókról a mély hangot? Mélyláda esetén? vagy az a High pass filter dolga...
Mert ez a Clarion a CZ200EG tudja a Low pass filtert... jó ezt bénán írtam le :P.
http://clarion.com/xe/en/products/2010/audio/source_unit/1din/CZ200EG/xe-en-product-pf_1259410421858.html

Ha akarsz mélyládát, ahhoz kell egy erősítő is. Kis janhszóró az mi? :flowers: mélyközép? Ami az ajtóban van? Nem tudom mit tud ez a fej, de szerintem ilyen esetben a vágással szórakozni nem sok értelme van. Csak akkor érdemes ha van egy első szetted hangváltó nélkül...vagyis ez esetben a fejen van a vágás. A Low Pass filternél az általad beállítót frekvenciánál alacsonyabb frekvenciájú hangokat engedi át (ez kell a mélyládának ha azt akarod hogy ne menjenek rá magas hangok) A High Pass filter pedi ennek az ellenkezője....beállítasz mondjuk 50Hz-et és az ennél magasabb frekvenciákat engedi át (ez kell a magasaknak vagy a mélyközepeknek).

Ahha értem már. Hát annyi a story leírom rendesen.

Elől a műszerfalban van két hangszóró. Jelen esetben egy egy 10 centis Philips melyek kétutasak.
Hátul van két mókolt pici ezer éves kb TV hangszóró. És azt akarom, hogyha bekerül egy mélyláda, akkor a kicsi hangszórók ne kapjanak mélyet.
Tehát ehhez akkor a HPF kell. Ami azért szívás mert a Clarion CZ200 ban nincs ilyen. És ez így gájz... Nemde?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3792 Dátum: 2010.03.26 14:04:17 »

Hátul van két mókolt pici ezer éves kb TV hangszóró. És azt akarom, hogyha bekerül egy mélyláda, akkor a kicsi hangszórók ne kapjanak mélyet.
Tehát ehhez akkor a HPF kell. Ami azért szívás mert a Clarion CZ200 ban nincs ilyen. És ez így gájz... Nemde?

Most is kapnak. Persze nem az igazi. A mélyládát meg amúgy is erősítőről kell hajtani, azon meg lesz megfelelő szűrő. Mindenesetre egységes hangon ne várj, a 10-est ésa  szubot szerintem sose tudod majd összelőni, akár milyen alul meg felüláteresztő szűrőid lesznek.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3793 Dátum: 2010.03.26 18:03:38 »
Sikerült tegnap befejeznem a másik ajtót is, igaz este 8-ig elbabráltam vele, szerintem a szomszédok hülyének is néznek.....hogy ez a barom mit matat ott lámpással a kezében. A menetzaj egy kicsit csökkent ls egész más az ajtó csukódásának a hangja. Kíváncsi leszek zenénél hogy szuperál a dolog. Most is megyek szerintem és dolgozok egy kicsit, hátra vannak még a hangszóró kábelek :D.

Layosh! Én a helyedben nem forszíroznám ezt a dolgot....10 centis hangszóró + hátra mélyláda és ovál. Nem fog tetszeni amit hallasz majd, márpedig akkor nem sok értelme van az egésznek én azt mondom. Amúgy meg úgyis az lesz amit te akarsz szóval.........nem is értem miért kérdezel minket. Itt mindenki segíteni szeretne :yes: de ez így nem megy. Én azt mondom rakd be csak a fejet. Azt meg majd átrakod az új autóba.

[a csatolmányt egy admin törölte]

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3794 Dátum: 2010.03.26 19:29:20 »
Lehet, hogy hülye vagyok, de ne jobb, ha a Dynamatot a külső lemez belső felére ragasztod fel valahogyan? Igaz, ahhoz az üveget is ki kellene szedni, hogy hozzáférjél...