Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674265 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3721 Dátum: 2010.03.17 19:52:57 »
Hangszóróból én amúgy őőőő.............JBL-t ajánlanék :D De a legjobb ha meghallgatsz minél több hangszórót és amelyik neked tetszik, azt vedd meg.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3722 Dátum: 2010.03.17 22:04:23 »
Na, megvan, hogy kell kábelezni, hogy kell beállítani a fejet, hol kell átkapcsolni a DSP-t a fejegységen, minden világos.  :flowers: Majdnem.

Ear, amit nem találok:
- meg lehet külön valahol adni, hogy nekem csak kétutas rendszerem lesz? A manual mindig feltételezi a magas, mélyközép, mély felállást, de nekem nincs sub hangszóróm. Nem írja a kézikönyv, ki lehet-e kapcsolni a csatornákat.
- Hogyan érdemes első körben beállítani a beépített hangváltót?

Köszi előre is!

Aktív rendszernél mindent a fejen állítasz, szóval a mélyládát a fejen tudod kikapcsolni. Olvasd el rendesen azt a használati utasítást :yes: Nekem pl. (Alpine 9855R) a beállítások menüpontban ott van hogy subwoofer ON vagy OFF. Amúgy hány RCA kimeneted van? Mert ha 3 akkor a 3. a szub....ha onnan nem jön ki jel mivel nincs vezeték sem, akkor kár aggódni. De ha ki tudod kapcsolni a subot, kapcsold ki.
 A vágást úgy érdemes beállítani tényleg ahogy Ear írta anno. Te esetetben erősítőn vágás kikapcs, érzékenység fölteker 2/3-adra vagy 3/4-re (de közben a fej legyen lehalkítva, és ez után is csak óvatosan a hangerőszabájzóval :D) Vágás a fejen állítva mélyközepeknek először 50Hz HP utánna lehet levinni 30-25Hz-ig vagy amit még bír a hangszóró lekoppanás nélkül. Ha felkeményedik a hang, az már nem jó, a fölé kell állítani. Ha ez megvan, jöhet a magas amit a mélyközéphez kell állítani.

korczy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3723 Dátum: 2010.03.17 23:13:15 »
Hangszóróból én amúgy őőőő.............JBL-t ajánlanék :D De a legjobb ha meghallgatsz minél több hangszórót és amelyik neked tetszik, azt vedd meg.

Köszi a választ, egyik ismerősömnek kell. Nekem a Tercelben már teljes a "hangcucc" ::)
Toyota Tercel 1.3 82'
Honda VTR1000F 98'

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3724 Dátum: 2010.03.18 09:34:59 »
...

 :flowers: Köszi!

...és vedd meg 10 rongyért azt a 25 méter Stinger kábelt, mielőtt elviszem előled. ;)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3725 Dátum: 2010.03.18 12:11:27 »
...

 :flowers: Köszi!


És lélekben készülj fel, hogy az első öt alkalommal biztos a beállítást be nem fejezve fogsz kilépni, mert mindig félrenyomsz a távirányítón...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3726 Dátum: 2010.03.18 12:19:17 »
 :D

...bárcsak ott tartanék, hogy ezen idegeskedem.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3727 Dátum: 2010.03.18 15:27:09 »
Apró lépés: behúztuk a tápkábelt. Újfent meg kellett állapítani, egészen jól szerelhető autó a Corolla. Holnap cimbora nem ér rá, de nem bírok magammal: kimegyek a műhelybe, és behúzogatom a hangszóródrótokat, az RCA-kat meg az erősítő remote vezetékét. Remélem, azért cimborának lesz annyi ideje, hogy az erősítő rögzítését kitalálja, mert azt leszámítva minden megvan a fejemben. Tisztára izgulok a hangzás miatt.  :szemez:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3728 Dátum: 2010.03.18 16:35:41 »
Tisztára izgulok a hangzás miatt.  :szemez:

Ismerős érzés.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3729 Dátum: 2010.03.18 18:34:20 »
Tisztára izgulok a hangzás miatt.  :szemez:

Ismerős érzés.
Jó kis elsőrandis izgalom :D :wub: :flowers: :1eye: :1eye: :innocent:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3730 Dátum: 2010.03.18 19:15:06 »
 :lol:Asszem mindannyiótoknak túl hangosan szól a zene a kocsijában :yes: [rohog] Már nekem is elmentek otthonról, zenehomoszexuális  vagyok :D Én is alig várom hogy szereljek. Sikerült beszereznem nagyon jó minőségű hangszigetelő szivacsot is ami nem szííjja a vizet magába :D Holnap jön az 50m UTP kábel, 10-et már befontam.........na erre értettem hogy elmentek otthonról..........mélyközepeknek 2-es keresztmetszetet szeretnék, magasaknak 1,5. A hiedelemmel ellentétben, ez a kábel nagyon hajlékony nem lesz vele gond. Satriani vedd meg nyugostan a HTP-s Stingert, nekem nem kell. Most kipróbálom ezt az UTP dolgot pár hónapig, aztán veszek Cordial kábelt, JBL Tamásék arra esküsznek. Ma is beszéltem vele csipogó ügyben, a szettemhez már nincs sehol csipogó (GTO 16T) de esetleg ujjabbal meg lehet próbálkozni, tudnak külföldről rendelni pl.:17T........eszméletlen hogy alig lehet kapni JBL cuccot....szinte csak ők foglalkoznak ezzel....Hifiközpont. Már az is eszembe jutott amúgy hogy a Rainbow csipogóim azért sem illenek a képbe, mert a hangszórókábel egy nagy csúszósarun keresztül csatlakozik rájuk :D....ÁÁÁ meg hangszóróvezeték 3-4 helyen forrasztgatva. Nem is tudom hogyan képzeltem én ezt annak idején, de valahonnan el kell kezdeni :D. Kíváncsi vagyok szigetelés után hogy fog kinézni a zene.
 Satriani csak óvatosan, előtte semmi alkohol fogyasztás, izgató szerek alkalmazása tiltott :D Ha kiráz a hideg zenehallgatás közben, akkor már jó lesz a muzsika.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3731 Dátum: 2010.03.19 18:26:49 »
Na, bent van minden. Persze a legnagyobb igyekezet ellenére is sikerült valamit elb.szni, a fordulatszámfüggő sípolás játszik, szóval lesz még egy-két kör ezzel.

Ear, van egy gondom. Hiába kapcsoltam át a DSP-t NW állásba a fej oldalán, ugyanazok a menüpontok jelennek meg, mint alapállapotban, így a vágásokat nem NW1, NW2, stb bontásban mutatja a fej, hanem frontra és rearre bontja a hangszórókat. Mit rontok el? Köszi előre is!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3732 Dátum: 2010.03.19 21:18:54 »
Na, bent van minden. Persze a legnagyobb igyekezet ellenére is sikerült valamit elb.szni, a fordulatszámfüggő sípolás játszik, szóval lesz még egy-két kör ezzel.

Ear, van egy gondom. Hiába kapcsoltam át a DSP-t NW állásba a fej oldalán, ugyanazok a menüpontok jelennek meg, mint alapállapotban, így a vágásokat nem NW1, NW2, stb bontásban mutatja a fej, hanem frontra és rearre bontja a hangszórókat. Mit rontok el? Köszi előre is!

Nem tudom. Erre más menünek kéne megjelennie. Esetleg egy resetelés nem segít?

Hol vannak a drótok?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3733 Dátum: 2010.03.19 22:08:48 »
Reset már megvolt, semmi nem változott. A kézikönyv alapján én is más menüre számítottam... A Toyota-ISO átalakító toyotás végéből kihúztam a hangszórócsatit, de gondolom, ennek nincs jelentősége.

Az erősítő az anyósülés alatt van. A drótok a következő helyeken mennek:
- táp: bejön a tűzfalon a kesztyűtartó mögött, jobb küszöb, ülés alatt megy az erősítőhöz
- RCA: fejtől le középen a középkonzol alatt, a kézifék előtt kanyarodik le az ülés alá
- hangszóró: ahol az RCA, középen visszamegy a középkonzolba, onnan megy kétfelé az ajtók felé
- erősítő remote szál: együtt az RCA-val jön a fejtől, össze vannak kötve

...és bakker, lehet, hogy itt szúrtuk el: az erősítőnek a negatív a kézifék egyik csavarjától jön, kb. 30 centit együtt fut az RCA-val és a hangszóró drótokkal  :whistling:

SZERK: lehet ez földhurok is, ha jól sejtem. Akkor meg be lehet húzni még egy kábelt a tűzfalon...
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.19 22:18:46 írta Satriani »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3734 Dátum: 2010.03.19 22:30:36 »
Én a remote szálat a táppal együtt vittem volna.....RCA-t távol kell tartani minden zavarforrástól. Nincs máshol testpont az RCA-tól távol? De amúgy ha anyós ülés alá kell behúzni a tápot az nm egy nagy távolság, hozd közvetlenül az aksiról. Nemtom hány pár RCA van a fejen, de szerintem azt is nézd meg hogy mélyet magasat hova dugtad be. Nekem is van 3 pár....1. első, 2. hátsó, 3. sub. Ha átkapcsolod a kapcsolót aktív hajtásra valszeg ez megváltozik. Leírásban biztos találsz valamit erről. Vagy kérdezz meg valakit akinek ugyan ilyen rendszere van.
 Én meg besodortam az UTP kábeleket, holnap hangszigetelés és hangszórókábel csere + autó szétpakolás.