Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673622 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3705 Dátum: 2010.03.15 10:23:59 »
Azért azt ne felejtsétek el, hogy ezt arra tervezték hogy digitális jeleket juttasanak át rajta minnél nagyobb sebességgel és minnél kevesebb zajjal. Ja és árammal hajtják meg nem feszültséggel - nem tudom a hangszóróknál ez hogy megy, de szerintem ott inkább feszültséggel.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3706 Dátum: 2010.03.15 11:13:33 »
A lényeg hogy már sokan kipróbálták és igazán jó minőségű zenét lehet összehozni ebből a kábelezésből. Nem mondom azt hogy ez a legjobb, Pl.: Siltech NewYork kábellal vetekszik, de egy próbát megér az biztos. Ha egy Connection Best szériás kábelt bőven lepipált és mérföldekkel jobban szerepel érdemes vele próbálkozni. Csak ügyelni kell arra hogy ebben sodrott vékony szálak vannak, így többet kell összesodorni a végeredmény eléréséhez. Jövő héten veszek 30m-t aztán legyártok 2 köteget és csinálok majd képeket is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3707 Dátum: 2010.03.16 11:43:44 »
A lényeg hogy már sokan kipróbálták és igazán jó minőségű zenét lehet összehozni ebből a kábelezésből. Nem mondom azt hogy ez a legjobb, Pl.: Siltech NewYork kábellal vetekszik, de egy próbát megér az biztos.

Nagyon becsapós ez a drót. Sokan kipróbálják, hanyattdőlnek, hogy milyen tiszta, kontorllált mittudomén, aztán rögtön befészkeli egy kis hiányérzet is az emberbe, és x hónap után cserélnek. Önmagukban autóban nem nagyon használhatók, a vastag egyeres nem lenne rossz, végül is egy jóminőségű tömör rézdrót, de merev, autóba nem tudod rendesen behajtogatni. Az elemi szálakból fonott hangszórónak is ez a baja, amelyikben már elég szál van, az marha vastag és merev, ahol meg csak úgy össze vannak fogva az elemi szálak, az kevésbé nyílt hangú.

Miért nem mész el a JBL-es fiúkhoz, meghallgatod, hogy az kell-e neked, és ha igen, megveszed a kábelük. Ők eléggé egységes rendszerben gondolkoznak.

A Connection kábelek meg kicsit olyanok, mint a van den Hul drótok az otthoni rendszerekben. Igazi pofozógépek. Szinte mindenki kipróbálja aztán mondogatja , hogy az első madzag, amit talált a fiókban, az mennyivel jobb....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3708 Dátum: 2010.03.16 18:59:53 »

Nagyon becsapós ez a drót. Sokan kipróbálják, hanyattdőlnek, hogy milyen tiszta, kontorllált mittudomén, aztán rögtön befészkeli egy kis hiányérzet is az emberbe, és x hónap után cserélnek. Önmagukban autóban nem nagyon használhatók, a vastag egyeres nem lenne rossz, végül is egy jóminőségű tömör rézdrót, de merev, autóba nem tudod rendesen behajtogatni. Az elemi szálakból fonott hangszórónak is ez a baja, amelyikben már elég szál van, az marha vastag és merev, ahol meg csak úgy össze vannak fogva az elemi szálak, az kevésbé nyílt hangú.

Miért nem mész el a JBL-es fiúkhoz, meghallgatod, hogy az kell-e neked, és ha igen, megveszed a kábelük. Ők eléggé egységes rendszerben gondolkoznak.

A Connection kábelek meg kicsit olyanok, mint a van den Hul drótok az otthoni rendszerekben. Igazi pofozógépek. Szinte mindenki kipróbálja aztán mondogatja , hogy az első madzag, amit talált a fiókban, az mennyivel jobb....

Már beszéltem a Tamással (Hifiközpontos JBL guru :D), próbálnak nekem csipogót is kotorni (GTO 16T) és a Cordial hangszóróvezetéket ajánlgatják, az is lesz a végső állomás, de előtte kipróbálom ezt az UTP kábeles mizériát, ezen át kell esni. Hajt a kíváncsiság. Ha 2-3 hónapig bent lesz, az is jó. Aztán jöhet a Cordial. Egyenlőre csak azt nem tudom hogyan kell azt a 3-as fonatot megcsinálni a kábelekkel.....nem vagyok kislány, nem értek a fonáshoz :flowers:. De majd csak sikerül, csinálok fényképeket. Hátha érdekel valakit mit baromkodok össze.......
 Szigetelőanyagok megvannak, még annyi hogy az ajtókárpitra mit érdemes ragasztani zajszigetelés céljából? Szivacsot?? Vagy mit? Gyárilag már van rajta valami préselt szövet darab + púrhab szerűségből kifújt elem ami távtartóként szolgál.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3709 Dátum: 2010.03.16 20:28:40 »
Szigetelőanyagok megvannak, még annyi hogy az ajtókárpitra mit érdemes ragasztani zajszigetelés céljából? Szivacsot?? Vagy mit? Gyárilag már van rajta valami préselt szövet darab + púrhab szerűségből kifújt elem ami távtartóként szolgál.
Olyat ne ami nedvszívó. Mert nem jó ha uszoda van az ajtóban. Egyébként ennyire szeretsz kábelezni? Ettől nagyobb szopás kevés van szerintem mint mikor átkell pl húzni az ajtóhoz a kis gumiharangba a hsz kábelt... :innocent: :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3710 Dátum: 2010.03.16 22:17:54 »

Olyat ne ami nedvszívó. Mert nem jó ha uszoda van az ajtóban. Egyébként ennyire szeretsz kábelezni? Ettől nagyobb szopás kevés van szerintem mint mikor átkell pl húzni az ajtóhoz a kis gumiharangba a hsz kábelt... :innocent: :flowers:

Az élet tele van nehézségekkel :D Egy kamion motorkábelkötegét és fülkekábelkötegének egy részét sem egyszerű kicserélni ha valami barom le testelte a pozitív sarut az akkumulátornál. De mégis meg kell csinálni és még sok iylen nyalánkság van a melóhelyen, egy ilyen gumiharangon kábelátfűzős történet nem a világ vége. Nekem szerencsére egész jól meg van oldva a kocsin. A gumit kiveszem a helyéről, följebb toloma  kötegen, átfűzöm rajta a kábelt majd tovább át az ajtóba. Gumit visszacuppantom a helyére és kész. Ha nem tudod teljesen kinyitni az ajtót akkor nehezebb, de amúgy meg lehet csinálni. Persze kicsit én is töketlenkedtem vele. Ezzel a fonott kábellal nehezebb dolgom lesz, de muszáj megcsinálni ha ki akarom próbálni.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3711 Dátum: 2010.03.17 11:21:24 »
Na, segítsetek nekem. Lassan bekerül végre az erősítő. Cimbora már csinált ilyet, nem lesz gond, de engem akkor is érdekel a dolog. Szóval a kábelezés, szerelés alapvetően OK:
- erősítő és a fej közé megy 2 RCA interconnect
- erősítő és hangszórók közé megy 1-1 hangszórókábel, hangváltók kikerülnek
- erősítőhöz megy a táp az akksiról

Nade. A fejet hogy kell ilyenkor beállítani? Ugye aktív hajtás lesz, valahogy el kéne kerülni, hogy a csipogók mélyközépnek való frekit kapjanak. Van az RSII-n egyáltalán jelentősége, melyik csatornára kötöm a mélyközepeket ill. a magasakat? A vágást az Element hogy szereti, hogy célszerű első körben nekivágni? Azon túl, hogy kikapcsolom a belső erősítőt, be lehet vagy be kell valahogy állítani a fejen, hogy mostantól aktívban kell hajtania, és a fader mint olyan értelmét veszti? Szóval ilyen kérdéseim vannak.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3712 Dátum: 2010.03.17 12:23:43 »
Tudnátok segíteni abban, hogy '98-as Camryba rádió beépítéséhez jó-e a hagyományos Toyota-ISO csatlakozó? Esetleg valami ócsó beszerzési forrás? :)
Visszajövök :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3713 Dátum: 2010.03.17 12:46:52 »
Azt nem tudom, a Camry csatija milyen. Ha tippelni kellene, azt mondanám, még akkor nem ez a csatlakozó volt a gyári fejeken. Az enyémbe innen vettem az illesztőt, gyorsan szállítottak:
http://www.metroman.hu/

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3714 Dátum: 2010.03.17 13:23:03 »
Na, segítsetek nekem. Lassan bekerül végre az erősítő. Cimbora már csinált ilyet, nem lesz gond, de engem akkor is érdekel a dolog. Szóval a kábelezés, szerelés alapvetően OK:
- erősítő és a fej közé megy 2 RCA interconnect
- erősítő és hangszórók közé megy 1-1 hangszórókábel, hangváltók kikerülnek
- erősítőhöz megy a táp az akksiról

Nade. A fejet hogy kell ilyenkor beállítani? Ugye aktív hajtás lesz, valahogy el kéne kerülni, hogy a csipogók mélyközépnek való frekit kapjanak. Van az RSII-n egyáltalán jelentősége, melyik csatornára kötöm a mélyközepeket ill. a magasakat? A vágást az Element hogy szereti, hogy célszerű első körben nekivágni? Azon túl, hogy kikapcsolom a belső erősítőt, be lehet vagy be kell valahogy állítani a fejen, hogy mostantól aktívban kell hajtania, és a fader mint olyan értelmét veszti? Szóval ilyen kérdéseim vannak.

Szívesen, de olvastad már a Pio használati utasítását? Abban benne van minden kérdésedre a válasz. Például hogy üzemmódot kell váltani, nem mindegy, hogy melyik kábelt hova dugod stb.... Amíg ezen át nem rágtad magad, addig én nem kezdenék a beszerelésbe.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3715 Dátum: 2010.03.17 13:26:43 »
Igazság szerint mikor megvettem, átrágtam magam rajta, de nem emlékeztem ilyenre, csak a kábelezéssel kapcsolatos ábrák rémlenek. Na, majd előkapom, aztán ha lesz kérdés, jövök vissza.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3716 Dátum: 2010.03.17 15:44:40 »
Network mode kell nekem, ugye?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3717 Dátum: 2010.03.17 16:10:59 »
Na, megvan, hogy kell kábelezni, hogy kell beállítani a fejet, hol kell átkapcsolni a DSP-t a fejegységen, minden világos.  :flowers: Majdnem.

Ear, amit nem találok:
- meg lehet külön valahol adni, hogy nekem csak kétutas rendszerem lesz? A manual mindig feltételezi a magas, mélyközép, mély felállást, de nekem nincs sub hangszóróm. Nem írja a kézikönyv, ki lehet-e kapcsolni a csatornákat.
- Hogyan érdemes első körben beállítani a beépített hangváltót?

Köszi előre is!

korczy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3718 Dátum: 2010.03.17 16:38:19 »
Hello.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mekkora hangszóró kell egy Aurisba hátra, és kell e hozzá kiemelő.
Esetleg ti milyet ajánlanátok?
Előre is köszi a választ!
Toyota Tercel 1.3 82'
Honda VTR1000F 98'

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3719 Dátum: 2010.03.17 19:26:56 »
Hello.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mekkora hangszóró kell egy Aurisba hátra, és kell e hozzá kiemelő.
Esetleg ti milyet ajánlanátok?
Előre is köszi a választ!

ÓÓ egy Aurisos hifis :clap: Isten hozott barátom! :D Na jó....... :flowers: Én is így kezdtem, ha gondolod keress rá régebbi hozzászólásokra, még fényképet is raktam föl csak azt hiszem másik zenés topikban. A lényeg az hogy 16,5-es átmérőjű hangszóró kell. Ha gondolod itt körbe nézhetsz, a Pioneernak van saját ajánlata Aurishoz én ezt a Koaxiális hangszórót vettem meg. Ha nem akarod nagy fába vágni a fejszédet, csak 2 hangszórót betenni hátra, ez tökéletes. Azonban kell hozzá keret, mert a furatok nem fognak stimmelni + nem illik  a hangszóró fémtányérját kapásból felcsavarozni az ajtólemezre, jobban jársz ha a két lemez közé raksz valami filcet vagy szivacsos puha anyagot a rezgések elkerülése végett. Én farostlemezből megrajzoltam a 2 keretet, kivágtam, ragasztottam rájuk filcet és arra a hangszórót. Igaz nekem 3 ajtós van, de 5 ajtósnál ez ugyan így működik. Ha kérdésed van szívesen segítek...mint itt bárki más.