Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674038 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3660 Dátum: 2010.02.26 18:15:05 »
Druszám, a hoodliner a Dynamat motorháztető-szigetelése.



Azért tátom az arcom, milyen épített autók vannak:
http://www.projecttwo.com/installs/riviera.html

Gondoltam hogy valami ilyesmi lesz a "hood" szócskából :sorcerer: Ez a beépítés baromi szép, ez aztán profi munka. Az a baj sajna ilyet nem tudok szerezni :no: Na meg állítottam az erősítőn :D, előre 45-50Hz hátra 35-40Hz, érzékenység 2/3-on és bazi jól szól :clap: :clap: Érdekes hogy elől ha nagyon levittem 40Hz vagy alá akkor nagyon sok volt a mély, most hogy egy hangyányit följebb vittem kiegyenlítettebb lett az egész elől, a változást onnan lehetett észre venni hogy kicsit libabőrös lettem :D A mélyládának meg volt egy kis öblös dübörgő hangja 50Hz-en, most levittem és szépen csak puffog és igazán mélyet ad, sokkal jobb így. Tényleg csak kisegítő szerepe van most már, nagyon bejön ez a beállítás. De ahogy Ear is mondta majd meglátjuk 1 hét múlva hogy tetszik :D :D Igazad volt! :yes:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3661 Dátum: 2010.02.27 22:54:39 »
Megvettem ma a Dynamat lapokat, az úriember aki eladta szintén nagy hifi rajongó, 45 év körüli jófej volt. 1 és fél éve foglalkozik ezzel, de olyan rendszere van :clap: beültem hozzá kicsit hallgatózni....raktunk be teszt cd-ket, Jazz, Klasszikus zene + egy kis U2 tőlem :D. Alpine 9887R fej, Morel Supremo 6.2 elsőszett, Morel Ultimo 2 mélyhangszóró, hozzá zárt láda, Audison LRx 4.1 erősítő, Helix XXL Powerstation (na ilyet még nem láttam, álló helyzetben stabil 15V-ot biztosít az erősítőnek + 2 kondi. Nagyon jól szól a zene, szépen külön lehet választani a hangszereket, hol szól a fúvós, hol a nagybőgős, középen énekelnek...stb. stb. színpad teljesen megvan. Enyémet is meghallgatta, azt mondta szépen szól csak olyan mintha függöny lenne a zene előtt :D Ő is azt tanácsolta hogy cseréjem le a csipogóimat, az megoldás lehet. És majd vegyek egy GTI szériás első szettet :D állítottunk az időkorrekción és néhány dolgot vele is átbeszéltem, most így elégedett vagyok a rendszerrel. Még egy hozzáértő is azt mondta szépen szól, ez már valami :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3662 Dátum: 2010.02.28 11:06:42 »
Taby! Te hogy tetted be ezt a Kácsa KCE-BI-40 hangszóró kábelt?? az ok hogy 2,5-es kábelek mennek a mélyközepekhez és a 1,5-esek a magasakhoz........de ha 2 felé szeded a 4 eres kábelt, akkor lesz egy vastag és egy vékony kábeled. Levágod a szigetelést és úgy viszed a mélyek felé a vastag kábeleket, vékonyakat pedig a magasak felé??? Úgy kellett volna megcsinálniuk hogy ha elvállasztom a kábelt, legyen 2 vastag és 2 vékony :D Csak úgy lehet megcsinálni ha a szigetelést levágod róla nem? Te hogy csináltad?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3663 Dátum: 2010.02.28 11:07:46 »
Lehet nem is Kácsa kábelt veszek hanem Stingert. Tud valaki 2-es vagy 2,5-es Stinger hangszóró kábelt??

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3664 Dátum: 2010.02.28 14:56:30 »
Taby! Te hogy tetted be ezt a Kácsa KCE-BI-40 hangszóró kábelt?? az ok hogy 2,5-es kábelek mennek a mélyközepekhez és a 1,5-esek a magasakhoz........de ha 2 felé szeded a 4 eres kábelt, akkor lesz egy vastag és egy vékony kábeled. Levágod a szigetelést és úgy viszed a mélyek felé a vastag kábeleket, vékonyakat pedig a magasak felé??? Úgy kellett volna megcsinálniuk hogy ha elvállasztom a kábelt, legyen 2 vastag és 2 vékony :D Csak úgy lehet megcsinálni ha a szigetelést levágod róla nem? Te hogy csináltad?
A külső szigetelést lebontottam az ajtók aljánál, a 2,5mm2eseket átfűztem az átvezetőgumin, a véknyabbak meg az A oszlophoz mentek

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3665 Dátum: 2010.02.28 17:19:15 »

A külső szigetelést lebontottam az ajtók aljánál, a 2,5mm2eseket átfűztem az átvezetőgumin, a véknyabbak meg az A oszlophoz mentek

Igen. Nem értem miért nem úgy gyártották hogy a vastagok és a vékonyak egy szigetelésben vannak. Na mindegy ez már részlet kérdés.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3666 Dátum: 2010.02.28 18:07:26 »
Úgy döntöttem, szeretném eladni a gyári fejegységemet. Toyota Auris MP3/CD fejegység, 1 évet használt. Ha esetleg tudtok valakit akinek kellene vagy el lehetne passzolni, kérlek szóljatok. 20 ezer alatt nem nagyon szeretném eladni.

Köszönöm! :flowers:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3667 Dátum: 2010.02.28 22:25:56 »
Úgy kellett volna megcsinálniuk hogy ha elvállasztom a kábelt, legyen 2 vastag és 2 vékony :D Csak úgy lehet megcsinálni ha a szigetelést levágod róla nem?

Egy szakaszon mindenképp, de ez  akábel eredetileg otthoni hangszórók multikábelezéséhez lett kitalálva arra meg ebben a formában tökéletes.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3668 Dátum: 2010.02.28 22:26:36 »
Lehet nem is Kácsa kábelt veszek hanem Stingert. Tud valaki 2-es vagy 2,5-es Stinger hangszóró kábelt??

Index fórumon mint gm Audio éred el a magyar forgalmazót.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3669 Dátum: 2010.02.28 23:02:35 »
Lehet nem is Kácsa kábelt veszek hanem Stingert. Tud valaki 2-es vagy 2,5-es Stinger hangszóró kábelt??

Index fórumon mint gm Audio éred el a magyar forgalmazót.

Köszönöm! A Stinger is tetszik, most hallottam hétvégén beépítve.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3670 Dátum: 2010.03.01 10:05:51 »
http://totalcar.hu/tesztek/2010/03/01/kellemes_nyaladzast/

"A High Performance fantázianevű audiorendszer egyszerűen bikán szól. Rendes autóhifistának persze sose mutassuk meg, mert azok a herélt krákogást szeretik, az nekik az audiofil. Ez pedig melegre színezett, erősen loudness-gyanús hangkép, de autóba egyszerűen ez való."

 :?:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3671 Dátum: 2010.03.01 10:45:58 »
Egyszerű. Audiofil mániások körében a loud. kapcsoló, meg minden egyéb, ami belenyúl a hangképbe eretnekség. Náluk alapból Source Direct bekapcsol. Míg a hétköznapi egyszerű ember (mint én) szereti a magas és mély kiemelést, főleg kis hangerőn, szereti ha kicsit döng az a mély, csilingel a magas. Erről van szó.

Nekem tetszik a kis Volvo  :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3672 Dátum: 2010.03.01 11:01:14 »
Ez rendben van - de Winkler süket?! Egy jól beállított, audiofil igényességgel épített rendszer is ***anagyot szól, azzal a különbséggel, hogy nincs az a mű-érzésed, mint egy kevésbé jó anyagból összerakott, loudness-szel tuningolt rendszer esetében.

Herélt krákogás?! :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3673 Dátum: 2010.03.01 12:43:30 »
A Pioneer is elkezdett mozgolódni az optikai olvasó nélküli fejek irányába.  :flowers:

Itt a mostani csúcsmodell:
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/MVH-8200BT/index.html

3 collos kijelző, bluetooth, USB, iPod-vezérlés, korrektnek tűnő audio elemek, elsőre tetszik. Sőt, a dizájn is jó, és végre a gombok háttérvilágítása sem fix kék. Ami nekem hiányzik egy "álom" fejből: hátulra egy IP-BUS csatlakozó vagy egy iPod direct control vezérlés, időkorrekció, lossless audio támogatás (flac vagy apple lossless) SD-kártyáról és USB-ről is, esetleg belső tárhely. Majd csak lesz ilyen is - addig is elszüttyögök az RSII-vel.  :wub:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3674 Dátum: 2010.03.01 14:57:30 »
Ez rendben van - de Winkler süket?!

Nem, csak provokatív. Tudja, hogy erre sokan ugranak. Amúgy a Golfjába és utána az MX5-jébe az a műhely szerelte a hifit, ahol dolgoztam anno....