Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673870 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3585 Dátum: 2010.02.02 16:11:56 »
Milyen hangszorok mellett dontettel vegul? Ha a Duett rosszabb ajanlatot ad, akkor erdemes a Paradoxautohifivel megbeszelni, hogy meghallgatnal par 16ost naluk (Persze nem autoban hanem siman rakotik egy fejre, de azert el tudod donteni, hogy melyik felelne meg Neked... Lehet, hogy a 10-15ezres kategoriara is azt mondod, hogy szamodra megfelelo hangzas alapjan.) es ha naluk megveszed, akkor olcsobb a munkadij is...

u-dimension elements 13 vagy 16-os szett! 21ill 23 eFtos árajánlat volt eddig a legjobb amit kaptam.

((Ha belerakatok egy fejegységet,akkor ki kell venni a jelenlegi cd-t?vagy a cd alatti rekeszbe kerül bele a rádió?))
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3586 Dátum: 2010.02.02 16:16:35 »
Milyen hangszorok mellett dontettel vegul? Ha a Duett rosszabb ajanlatot ad, akkor erdemes a Paradoxautohifivel megbeszelni, hogy meghallgatnal par 16ost naluk (Persze nem autoban hanem siman rakotik egy fejre, de azert el tudod donteni, hogy melyik felelne meg Neked... Lehet, hogy a 10-15ezres kategoriara is azt mondod, hogy szamodra megfelelo hangzas alapjan.) es ha naluk megveszed, akkor olcsobb a munkadij is...

u-dimension elements 13 vagy 16-os szett! 21ill 23 eFtos árajánlat volt eddig a legjobb amit kaptam.

((Ha belerakatok egy fejegységet,akkor ki kell venni a jelenlegi cd-t?vagy a cd alatti rekeszbe kerül bele a rádió?))

Termeszetesen belefer, viszont a jelelegi (gyari) fejnek semmilyen funkcioja nem lesz, mukodni nem fog. Ezert szoktak javasolni a beepito keretet. Ami ugye szinten nem olcso. Ha nem zavar, hogy ott van es ezaltal az uj fej alacsonyabban lesz, akkor nyugodtan bennehagyhatod....

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3587 Dátum: 2010.02.02 17:24:17 »
Milyen hangszorok mellett dontettel vegul? Ha a Duett rosszabb ajanlatot ad, akkor erdemes a Paradoxautohifivel megbeszelni, hogy meghallgatnal par 16ost naluk (Persze nem autoban hanem siman rakotik egy fejre, de azert el tudod donteni, hogy melyik felelne meg Neked... Lehet, hogy a 10-15ezres kategoriara is azt mondod, hogy szamodra megfelelo hangzas alapjan.) es ha naluk megveszed, akkor olcsobb a munkadij is...

u-dimension elements 13 vagy 16-os szett! 21ill 23 eFtos árajánlat volt eddig a legjobb amit kaptam.

((Ha belerakatok egy fejegységet,akkor ki kell venni a jelenlegi cd-t?vagy a cd alatti rekeszbe kerül bele a rádió?))
Vagy benne marad a gyári CD és alá megy az új, vagy lehet venni oda is beépítőkeretet, amivel megmarad a rekesz, és a gyári CD helyére mehet az új!
Xanyi

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3588 Dátum: 2010.02.02 21:01:10 »
Sziasztok!

Kellene egy kis help :D
Van egy 4x45W-os Sony fej arra van rakötve elol a két gyári toyo:D hátul két 3utas 180 v 240 W-os pio. És mikor ráadom a kakót torzít. A fej miatt van ez? Sza"khmm" a jel?
Carina ofkorsz :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3589 Dátum: 2010.02.02 21:29:14 »
Általában a fejek 75% felett már erőteljesen torzítanak, ezért jobb a külön erősítő (ténylegesen közel sincs az 4x45W, talán a fele)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3590 Dátum: 2010.02.02 23:14:23 »

 És amúgy a héten már szabad leszel valamikor? Satrianival mennénk hozzád oktatásra ha lehet, tudod beszéltünk róla.

Hát csütörtökön hurcolkodunk ki, még korai lenne kartondobozok meg zsacskózott könyvek között dumálni. Kérnék még egy hét türelmet.

L.


Igen nekem is jobb így, egyenlőre csak a holnap lenne szabad :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3591 Dátum: 2010.02.02 23:24:45 »
Paradox autóhifi az most nekem nagyon bejön, én is tőlük rendeltem most az új aksimat. 10 ezer Ft fölött ingyen házhoz szállítás és egész jó cuccaik vannak.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3592 Dátum: 2010.02.03 20:48:29 »
Pénteken jön meg az új AGM aksim! Júúj de izgi :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3593 Dátum: 2010.02.05 09:06:56 »
Kérek beszámolót!  :flowers: Kíváncsi vagyok, hallasz-e valami különbséget a mostani akksihoz képest.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3594 Dátum: 2010.02.06 00:02:52 »
Megjött ma az új akku, a Paradox még küldött 2db szélvédőre ragaszthatós matricát :D. Na de a lényeg, hogy nekem a gyári aksi 242 széles, az Atlas AGM pedig 272. Így kicsit féltem nem fog beférni, de épp hogy bement a helyére. A tálca két szélének a peremét, szépen flexxel :D levágtam így az is befért az új akku alá. Szóval a lényeg, a zene.......dinamikusabb lett, ami azt jelenti hogy minden hang erőteljesebb. Jobb lett ez hallható. Épp azon gondolkoztam hazafelé jövet, hogy mi a fenéért nem tettem meg ezt a lépést már hamarabb :yes:. 35 ezer volt, szerintem bőven megérte.

Jaj meg beszéltem ma a Würthös emberrel a hangszigetelő anyagokkal kapcsolatban. A legideálisabb erre a célra, 100*500*11mm-es csíkok, ebből van 2db 1 csomagban, a csomag ára 8700Ft. De kiderült hogy a pali is nagy Toyotás, egy 95-ös Corollája van :D Auristól el is volt ájulva, végülis megpuhult és azt mondta hogy a Volántól szoktak tőlük rendelni nagy tételben és nagyon olcsón.......ha lesz egy ilyen rendelés, megpróbál nekem szerezni bazi kedvező áron amennyi kell. Szóval a 8700 az a katalógus ár, ebből lesz kedvezmény.
 Szerintem itt csak az a baj, hogy ezek a csíkok, elég picik :wacko: ebből egy normál méretű ajtóra, kell min. 3 vagy 4 csomag, ez összesen 8 csomag, ami  69600Ft :D de lehet elég 6 csomag ami 52200Ft és így tovább.....lehet elég 4 csomag. Le kell méricskélni ez biztos. Nem tűnik olcsónak, de majd kiderül mennyiért szerzi a fickó, mennyi az a sokkal olcsóbb.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3595 Dátum: 2010.02.06 07:30:54 »
 :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3596 Dátum: 2010.02.06 12:34:20 »
Kicsit állítottam az erősítőn, követve Ear mester utasításait :yes: Még persze hallgatnom kell, most csak 1-2 percig szólaltattam hogy milyenek a változások. Már megint jobb lett a hangzás :D, nekem tetszik. Az a baj amikor még anno először beállítottam, úgy választottam meg a vágást meg az érzékenységet hogy minél hangosabb legyen a cucc, minimális torzítással, amit még elbír a fülem és a rendszer és tetszetős.
 Így most az érzékenység 2V(2/3) körül van elől és hátul, vágás elől 50-60Hz között, hátul 50Hz. De még tesztelni kell. Az új aksi mindenképpen rádobott az egészre egy nagy lapáttal :D.
 Egy kicsit utána is néztem az AGM akkumulátoroknak, ha bárkinek kérdése van ezzel kapcsolatban, tudok segíteni. Van végre egy jó kis töltőm is, most épp etetem a kis aksit :D
 Úgyhogy szájonárá 1 hét alatt 5V alá merülős nem indulós időszak. :lol:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3597 Dátum: 2010.02.08 22:33:01 »
Na mi van? Meséljetek már valamit! Vagy csak én itt jól elbeszélgetek magammal? :D Az is jó........

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3598 Dátum: 2010.02.10 22:53:04 »
 :clap: Petyaa, nekem tetszett a szolod, erdeklodve olvastam. Elgondolkodtato ez az akksi-dolog, meglatjuk hamarosan, szukseget erzem-e en is egy hasonlo tuningnak....

...hamarosan, ugyanis ma kezhez kaptam vegre a kabeleim! Alig varom, hogy nekilassunk a beepitesnek. :)

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3599 Dátum: 2010.02.11 15:09:25 »
Üdv.
Carinában 2db  Pio TS-2150 van. Hülye kérdés... Jók ezek a hangfalak? Megérné erősítővel hajtanom?