Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674072 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3555 Dátum: 2010.01.31 18:00:07 »

Kicsit mintha lukas lenne a mélyközép tartományod. :innocent:

Igen az lehet

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3556 Dátum: 2010.01.31 19:08:17 »
A tanácsaitok alapján úgy döntöttem hogy felesleges u-dimension szettet vennem amennyiben marad a gyári fejegység...
Így most ezt néztem ki,ez most akciós is:

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=1&AMX=9999999&FKAT=2&AKAT=44&TID=11492&TN=Clarion%20SRP1720S%20,%20SRP%201720S,%20Platinum%20sz%E9ria

Mi a véleményetek róla?
Azt is említtettétek hogy 16 cm es férne bele viszont itt minden 16,5 az nem baj?

ez a rajz szerint viszont kiesik ez a típus mivel a beépítési mélysége több mint 60mm :(((
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3557 Dátum: 2010.01.31 19:43:24 »
Ha jobbat nem tudtok ezt ajánlom magamnak :

u-Dimension Element EL-Comp 6
http://www.procinema.hu/termek/hangszoroszett-16-cm-es/u-dimension-element-el-comp-6

Nem tudjátok esetleg hogy a gyári rádió 'erősítője' mekkora?
Yaris Ts 05'

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3558 Dátum: 2010.01.31 19:49:21 »
Látom, a Yaris CD topicban is kérdezel. Javaslom csak egy helyen folytatni az eszmecserét, mert különben senki se fogja tudni követni...
         

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3559 Dátum: 2010.01.31 20:01:09 »
Látom, a Yaris CD topicban is kérdezel. Javaslom csak egy helyen folytatni az eszmecserét, mert különben senki se fogja tudni követni...

O.K.
Yaris Ts 05'

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3560 Dátum: 2010.01.31 20:29:43 »
Ha jobbat nem tudtok ezt ajánlom magamnak :

u-Dimension Element EL-Comp 6
http://www.procinema.hu/termek/hangszoroszett-16-cm-es/u-dimension-element-el-comp-6

Nem tudjátok esetleg hogy a gyári rádió 'erősítője' mekkora?

Én azt javaslom (bár látom rám nem nagyon figyelsz) hogy hallgasd meg mind a kettőt. Media Marktban lehet kicsit hallgatózni, bár jobb ha egy autóba épített rendszeren hallod milyen hangja van a választott hangszóró szettnek. És amelyik tetszik, azt vedd meg. Én az Element mellett szavaznék, akármennyibe is kerül. Később úgyis rá fogsz majd jönni ha már bent lesznek a hangszórók, hogy neked ennél több kell. Így fogsz majd venni egy jó fejet is. Ez a Clarion sem lehet rossz, bár erről nem sokat tudok, teljesítményre egész jónak tűnik, de az nem jelenti azt hogy ettől jó hangzása van. 91 dB az érzékenysége, az Elementé 90 dB, szóval őt könnyebb fejről hajtani elvileg.
16 nincs, 16,5 van. A beépítési mélység miatt meg nem kell aggódni, kiemelőkerettel úgyis meg lehet oldani a dolgot. Nekem pl. hiába engedem le teljesen az ablakot, a hangszóró részen nem is látni az üveget, a hangszóró simán belóghatna az ajtóba. De nem tudom Yarisnál ez hogy van.
 Amúgy meg szerintem ha teljesen tanácstalan vagy, akkor keress egy autóhifi üzletet, ahol talán még építenek is rendszereket, és kérjél tanácsokat mit ajánlanak. Esetleg kapsz jó ajánlatokat és ott helyben megcsinálják a beépítést.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3561 Dátum: 2010.02.01 11:52:43 »
A tanácsaitok alapján úgy döntöttem hogy felesleges u-dimension szettet vennem amennyiben marad a gyári fejegység...
Így most ezt néztem ki,ez most akciós is:

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=1&AMX=9999999&FKAT=2&AKAT=44&TID=11492&TN=Clarion%20SRP1720S%20,%20SRP%201720S,%20Platinum%20sz%E9ria

Mi a véleményetek róla?
Azt is említtettétek hogy 16 cm es férne bele viszont itt minden 16,5 az nem baj?

ez a rajz szerint viszont kiesik ez a típus mivel a beépítési mélysége több mint 60mm :(((

A 16 és 16,5 ugyan az, de Clarion hangszóróval nem büntetném magam.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3562 Dátum: 2010.02.01 12:01:36 »
Na ez érdekes. Ezek alapján tehát az erősítés (vagy kimeneti teljesítmény) mértéke függ az RCA kimeneteken mért feszültség nagyságától (ami egyenes arányban változik a fejegységen állított hangerővel) és az erősítő jelérzékenység helyes megválasztásától.

Még megkeverhetlek? A legtöbb modern fejegységben nem hagyományos potméter van, hanem a digitális részben állítanak hangerőt, amitől nem hagyományos felépítésű a kimenet. Másodszor elméletileg a fullra feltekert potméterek szólnak a legjobban, mert ilyenkor a legkisebb részük kerül be a jelútba. A gyakorlatban a fene tudja.  :clap: Azon kívül kicsit bele tudnak nyúlni a fázisviszonyokba, minden potméterenek megvan a saját hangja, lehet, hogy ami a fejegységben van azt jobban szabadjára eresztve jobban tetsző hangot kapsz, mintha a végfokon lévőt nyitnád meg....  :helpsmilie:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3563 Dátum: 2010.02.01 12:22:35 »
Ha jobbat nem tudtok ezt ajánlom magamnak :

u-Dimension Element EL-Comp 6

Petyaa már linkelte a hirdetést, én tőle vettem:

U-dimension Jr. 4.300, 4 csatornás erősitő 54900 Ft és Jr. Comp 6-os szett 50900 Ft eladó garanciával, új.  0 Ft. [ 2009-11-13 ] Feladó: Laci. Tel: 06302550875.

Hívd fel, olyan árat mond az elementre, ami egyből feledteti a Clariont és az összes többi 20 rongy körüli hangfalszettet. Gyári, bontatlan, garanciával. Ne hagyd ki. Hajrá.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3564 Dátum: 2010.02.01 12:51:15 »
A legújabb info hogy csak 13cm-est érdemes belerakatni,úgyanis a többit kitakarja az ajtókárpit :S
Így az element szett 13-as szettjét rakatom bele.
köszönöm mindenkinek a segítséget!
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3565 Dátum: 2010.02.01 13:18:25 »
A legújabb info hogy csak 13cm-est érdemes belerakatni,úgyanis a többit kitakarja az ajtókárpit :S
Így az element szett 13-as szettjét rakatom bele.
köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ez nem segit esetleg? Egyszer elkisertem kollegamat egy autohifi szerelo muhelybe, ott rakerdeztem, hogy Yarisba mi megy bele es mit ajanlanak. Kattintottak parat a neten es egybol mutattak egy hasonlo keretet. Mindenkeppen 16osat ajanlottak, pedig volt naluk 13as is... Azota nem fogllakoztam vele, mert szamomra nem annyira fontos. Viszont ha egyszer ugy dontok, hogy belerakok valamit, akkor nem fogom sajnalni azt a kis penzt amiert szakszeru tanacsot adnak es be is szerelik... Ha olyan cegtol veszed, aki foglalkozik beepitessel is, akkor altalaban kapsz vmi kedvezmenyt a beepitesre.
Nem az ellen beszelek, hogy nem erdemes hazilag fogllakozni vele. Nagyon is erdemes, ha az illeto ert hozza (vannak itt szep szamban a forumon...), de mi nem tartozunk kozejuk ;)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3566 Dátum: 2010.02.01 16:36:10 »
A legújabb info hogy csak 13cm-est érdemes belerakatni,úgyanis a többit kitakarja az ajtókárpit :S
Így az element szett 13-as szettjét rakatom bele.
köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ez nem segit esetleg? Egyszer elkisertem kollegamat egy autohifi szerelo muhelybe, ott rakerdeztem, hogy Yarisba mi megy bele es mit ajanlanak. Kattintottak parat a neten es egybol mutattak egy hasonlo keretet. Mindenkeppen 16osat ajanlottak, pedig volt naluk 13as is... Azota nem fogllakoztam vele, mert szamomra nem annyira fontos. Viszont ha egyszer ugy dontok, hogy belerakok valamit, akkor nem fogom sajnalni azt a kis penzt amiert szakszeru tanacsot adnak es be is szerelik... Ha olyan cegtol veszed, aki foglalkozik beepitessel is, akkor altalaban kapsz vmi kedvezmenyt a beepitesre.
Nem az ellen beszelek, hogy nem erdemes hazilag fogllakozni vele. Nagyon is erdemes, ha az illeto ert hozza (vannak itt szep szamban a forumon...), de mi nem tartozunk kozejuk ;)

Ez a hely hol volt?tényleg már nem tudok eldönteni semmit....  :helpsmilie:
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3567 Dátum: 2010.02.01 16:44:42 »
Ez a hely hol volt?tényleg már nem tudok eldönteni semmit....  :helpsmilie:

Ment privatban...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3568 Dátum: 2010.02.01 17:39:36 »
Ez miért titkos?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3569 Dátum: 2010.02.01 18:47:46 »
Na ez érdekes. Ezek alapján tehát az erősítés (vagy kimeneti teljesítmény) mértéke függ az RCA kimeneteken mért feszültség nagyságától (ami egyenes arányban változik a fejegységen állított hangerővel) és az erősítő jelérzékenység helyes megválasztásától.

Még megkeverhetlek? A legtöbb modern fejegységben nem hagyományos potméter van, hanem a digitális részben állítanak hangerőt, amitől nem hagyományos felépítésű a kimenet. Másodszor elméletileg a fullra feltekert potméterek szólnak a legjobban, mert ilyenkor a legkisebb részük kerül be a jelútba. A gyakorlatban a fene tudja.  :clap: Azon kívül kicsit bele tudnak nyúlni a fázisviszonyokba, minden potméterenek megvan a saját hangja, lehet, hogy ami a fejegységben van azt jobban szabadjára eresztve jobban tetsző hangot kapsz, mintha a végfokon lévőt nyitnád meg....  :helpsmilie:

ÁÁÁÁ köszögöm szépen!!!! :lol: Na ezek az igazi mélységek. Ebbe én bele se gondoltam. A hagyományos potméter váltakozó ellenállás, lineáris jel. Ez a digitális kütyü meg négyszögjeleket küld. De szerintem elvileg a végeredmény ugyan az. Annak kell lennie. Na mindegy ez már zavaros nekem, szorítkozzunk csak a lényegre :D. És amúgy a héten már szabad leszel valamikor? Satrianival mennénk hozzád oktatásra ha lehet, tudod beszéltünk róla.