Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673700 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3525 Dátum: 2010.01.29 16:53:26 »
Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, (ha nem akarsz sokat költeni a rendszerre) hogy veszel egy 2 csatornás erősítőt és előre egy 13-as komponens szettet + egy jó ár-érték arányú fejegységet. Hátra nem kell semmi. Csak ez 15-ben tuti nincs benne. 15-ből tudsz venni egy jobb használt első hangszóró szettet :D. Erősítő mehet az ülés alá, csak biztosítani kell a megfelelő szellőzést + méricskélni kell kicsit. Perzse az alkatrészek mellett ott vannak a vezetékek, hangszórókábel, tápkábel.....szerintem számolj 50 ezer Ft-ra minimum :D Itt az a kérdés mennyire akarsz belemélyedni a dologba.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3526 Dátum: 2010.01.29 17:00:07 »
Ha jól sejtem, így nézne ki egy hevenyészett költségvetés:
- fej: minimum 1 pár RCA-val rendelkező fej, használtan minimum 20e, újonnan 30e+
- erősítő: tippem sincs, nem ismerem a kínálatot
- komponens hangfalszett: 15-20e
- fejegység beépítőkeret: 3-4e
- hangszóró kiemelőkeret: 2-3e
- kábelezés: ~5e
- minimális hangszigetelés az ajtókba: ~5e

Egyébként az utóbbi pár hónapban fél tucat autót legalább meghallgattam gyári és cserélt fejjel, döbbenetes pluszt ad egy normális fejegység. Szerintem érdemes azzal kezdeni, lehet, hogy meg is oldja a kolléga problémáit. (Öcsém meg is állt, ennyi neki bőven elég.)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.29 17:01:44 írta Satriani »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3527 Dátum: 2010.01.29 18:14:34 »
De fontos az erősítő is. Szinte bármilyen kétcsatornás szebbé teszi a hangzatos teljesítményű fejek hangját, sokkal könnyedebben meghajtja a hangszórókat.
Szerintem ha 15e a keret rá, akkor én nem állnék neki, mert nem jutsz messzire, a pénz elfogy, hatása nem sok.
Ahogy Satriani írta: keress egy használt fejet (min. 1 pár vonal kimenettel), egy kétcsatornás erőlködőt (kb. 15-18e-ért) és valami nem teljesen alap 13-as komponenset (kb. 18).
Koncerten sem háttal ülsz, tehát jöjjön csak a zene elölről.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3528 Dátum: 2010.01.29 19:06:35 »
15 ezerből nemhogy egy rendszer nem jön ki, de még az erősítő kábelezése is csak szűkösen...  :no:

Ami a lényeg: a fejegységen nincs erősítő kimenet, magas jelszinttel hajtani az erősítőt meg egy jónagy pofon a hangminőségnek... Tehát ha erősítőt szeretnél egy új rádióval kell kezdeni.
Az mehet a gyári rádió alá, vagy kell egy ilyen:
Vagy marad a gyári rádió, és csak elől cserélsz hangszórókat. Oda akkor egy komponens szett kell. Felejtsd el a 13-ast, én többfélét is kipróbáltam, a Yaris ajtajába szarabb velük a mély mint a gyárival! Ahogy elöttem linkelték, lehet kapni beépítő keretet és oda mehet egy 16-os Slim komponens szett. A Slim aztjelenti, hogy lapos, a beépítési mélysége nem lehet több 6 cm-nél! Nekem Massive van.

Tehát a lényeg, hogy vagy marad a gyári rádió, és elől hangszórót cserélsz, vagy elkezdesz bele pénz ölni, és cserélsz fejegységet, veszel egy 4 csatis erősítőt, annak két csatornájával meghajtod az a komoly! elsőszettet, hátra pedig teszel egy pici mélyládát.

Idézet
Aztán pl egy ilyen erősítő beszerelhető-e az ülés alá mondjuk?Ill,a kábelezést hátra ill. előre az ülés alól meg lehet-e oldani „szépen” anélkül hogy a fél autót szétbontanák…
Negatív, a kettő kizárja egymást. Egy kábelezéshez bizony nemcsak a fél, hanem az egész autót szét kell bontani. Olyannal kell csináltatni, aki utána normálisan össze is tudja rakni.
Nekem is az ülés alatt van az erősítőm, de az egy Audison SRx4, szóval majdnem a legkisebb ami létezik. Meg kell jól nézni megvétel elött, hogy elfér-e.
Xanyi

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3529 Dátum: 2010.01.30 00:46:46 »
Köszönöm a válaszaitokat!

Ezt aztán nevezem fórumnak  :hug:

Nem szeretném a gyári fejegységet bántani.Így az első hangszórók cseréje mellett teszem le a voksom,mintegy kompromisszumként saját magammal.
Azt szeretném kérdezni,hogy milyen hangfalakat ajánlatok?

Annó ezt néztem még ki:

http://u-dimension.com/com/jr_comp5.htm

De mivel most látom hogy erősítős és ugye azt nem lehet rákötni a gyári fejegységre,felesleges pénzt adnom érte,ráadásul nem is keveset.
Mit ajánlatok,amivel azért érezhető minőségbelibb változást érek el?!
Olvastam anno a yaris forumban,hogy nem olyan egyszerü mert ha megbontják az ajtót az már olyan nem lesz többet (befolyik a viz stb) meg tartókeret kell neki,magyarul az én szemszögemből szakember.Tudtok ilyet aki ezt szakszerűen megcsinálná?

Köszi előre is!

Yaris Ts 05'

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3530 Dátum: 2010.01.30 02:03:51 »
Vegyél egy Element szettet, azok is jobbak, mint a gyári hangszórók, még a gyári kábelezéssel, erősítő nélkül is. Energikus, gyors, tiszta, semleges hangjuk van, ahogy járatódnak, egyre jobban szeretem őket.

Bármelyik autóhifis kicseréli, nem nagy meló.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3531 Dátum: 2010.01.30 08:11:33 »
http://u-dimension.com/com/jr_comp5.htm

De mivel most látom hogy erősítős és ugye azt nem lehet rákötni a gyári fejegységre,felesleges pénzt adnom érte,ráadásul nem is keveset.
Ha a rácsos hangszóró alatti dobozkára gondolsz, akkor az nem erősítő, hanem hangváltó. Az gondoskodik arról, hogy a komponensekre (magas-csipogó és közép-mély) csak a nekik megfelelő frekvencia tartomány kerüljön.  ;)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3532 Dátum: 2010.01.30 10:12:18 »
http://u-dimension.com/com/jr_comp5.htm

De mivel most látom hogy erősítős és ugye azt nem lehet rákötni a gyári fejegységre,felesleges pénzt adnom érte,ráadásul nem is keveset.
Ha a rácsos hangszóró alatti dobozkára gondolsz, akkor az nem erősítő, hanem hangváltó. Az gondoskodik arról, hogy a komponensekre (magas-csipogó és közép-mély) csak a nekik megfelelő frekvencia tartomány kerüljön.  ;)

Ergo ez a dimension cucc játszhat? Belefér? Ez a váltó akkor nem erősítő és nem kell neki külön csatlakozó a gyári fejegységen?
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3533 Dátum: 2010.01.30 10:12:54 »
Vegyél egy Element szettet, azok is jobbak, mint a gyári hangszórók, még a gyári kábelezéssel, erősítő nélkül is. Energikus, gyors, tiszta, semleges hangjuk van, ahogy járatódnak, egyre jobban szeretem őket.

Bármelyik autóhifis kicseréli, nem nagy meló.

Dobnál egy linket,ha megkérnélek erről a cuccról!? köszi
Yaris Ts 05'

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3534 Dátum: 2010.01.30 10:38:55 »
Ergo ez a dimension cucc játszhat? Belefér? Ez a váltó akkor nem erősítő és nem kell neki külön csatlakozó a gyári fejegységen?
Nagyon nem értesz az audio dolgokhoz - és ezt nem bántásból mondom  :flowers: - tehát a legjobb lenne megkeresni egy korrekt műhelyt (a pestiek talán segítenek névvel, címmel), mint hogy vásárlásba kezdesz.
De legelőször is pontosan el kell döntened, mit is akarsz az elővetkező években kezdeni zene ügyileg. Ha nem szánsz rá sokat és nem rendszert akarsz építeni, akkor max egy nagy érzékenységű, könnyen hajtható, nem drága hangszórót kell betenni. Felesleges nagy pénzeket kidobni hangzatos, neves minőségi hangszóróra, nem nyersz vele annyit, hogy megérje. Szóval irány egy nem lehúzós műhely!

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3535 Dátum: 2010.01.30 11:44:29 »
Ergo ez a dimension cucc játszhat? Belefér? Ez a váltó akkor nem erősítő és nem kell neki külön csatlakozó a gyári fejegységen?
Nagyon nem értesz az audio dolgokhoz - és ezt nem bántásból mondom  :flowers: - tehát a legjobb lenne megkeresni egy korrekt műhelyt (a pestiek talán segítenek névvel, címmel), mint hogy vásárlásba kezdesz.
De legelőször is pontosan el kell döntened, mit is akarsz az elővetkező években kezdeni zene ügyileg. Ha nem szánsz rá sokat és nem rendszert akarsz építeni, akkor max egy nagy érzékenységű, könnyen hajtható, nem drága hangszórót kell betenni. Felesleges nagy pénzeket kidobni hangzatos, neves minőségi hangszóróra, nem nyersz vele annyit, hogy megérje. Szóval irány egy nem lehúzós műhely!


Igen,ezért kérdezlek titeket :)

Eldöntöttem már.Fejegységet nem akarok cserélni,enélkül nincs erősítő azaz igazi komoly hangrendszer.Amit akarok az csupán az első hangszórók cseréje (ajtó és csipogó) Ezért gondoltam az u-dimension szettre.De 52e ft +kábel+ beszerelés....az sok. Viszont itt találtam egyet váltó nélkül : http://www.procinema.hu/termek/hangszoroszett-13-cm-es/u-dimension-element-el-comp-5 és ez "csak" 26eft. Gondolom mindenképpen olyan szettet kell néznem ami egy hangszóró és egy csipogóból áll.


Yaris Ts 05'

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3536 Dátum: 2010.01.30 12:06:22 »

Igen,ezért kérdezlek titeket :)

Eldöntöttem már.Fejegységet nem akarok cserélni,enélkül nincs erősítő azaz igazi komoly hangrendszer.Amit akarok az csupán az első hangszórók cseréje (ajtó és csipogó) Ezért gondoltam az u-dimension szettre.De 52e ft +kábel+ beszerelés....az sok. Viszont itt találtam egyet váltó nélkül : http://www.procinema.hu/termek/hangszoroszett-13-cm-es/u-dimension-element-el-comp-5 és ez "csak" 26eft. Gondolom mindenképpen olyan szettet kell néznem ami egy hangszóró és egy csipogóból áll.


Kezdésnek jó ez a kis szett (ebbe bene van a magas, hangváltó, mélyközép), mindenképpen jobb hangzást fogsz vele elérni. De szerintem nem biztos hogy ez a kisebb változás megér 30ezer Ft-ot. Én a helyedbe vennék egy nem túl használt fejet is. Ez az Element szett pedig könnyen hajtható így fejről elmegy. De szettből is használtat vennék, így már be van járatva és kb. fél áron hozzájutsz. Szóval amit így megspórolsz hozzáadod a fejhez és kész. Máris többet dobtál hozzá a zene hangzásához. Ez a minimum. Én is eleinte úgy voltam hogy a gyári fej jól illeszkedik a műszerfal kinézetéhez. Csak bántott hogy ha hallottam egy jó zenét és föl akartam jól hangosítani, nem hallottam mást csak mintha a darazsak összevesztek volna a fejem fölött :D. A fejegység tényleg sokat dob a hangminőségen (persze nagy fokozás még az erősítő, mélyláda, jó minőségű kábelek stb. stb.) Én azt javaslom gondold jól végig mielőtt belekezdesz, bár ha bent vannak a hangszórók, a fejet már t is ki tudod cserélni utólag.
 Javaslatom tehát: Jó ár-teljesítmény arányú alig használt fej és egy szintén ilyen tulajdonságokkal bíró komponens szett. A szettről még annyit hogy nekem eleinte azt mondták, hallgassak meg minnél többet és úgy döntsem el hogy melyik márkánál döntsek. Nekem JBL van, de az uDimension is fergetegesen jó........én azt mondom hogy ami igazán márkás, abban csalódni nem lehet.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3537 Dátum: 2010.01.30 12:09:54 »
http://www.carstyling.hu/buy.php?cat=2
itt is nézzél szét egy kicsit :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3538 Dátum: 2010.01.30 12:53:57 »
Dobnál egy linket,ha megkérnélek erről a cuccról!? köszi

http://u-dimension.com/com/el-comp6.htm

Ez abba a 16 centis beépítőkeretbe illeszkedik, amit tegnap linkeltem. Ha gondolod, adok elérhetőséget ahhoz a sráchoz, akitől én vettem a sajátjaimat. Nem fogod megbánni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3539 Dátum: 2010.01.30 12:56:37 »
Nem költenék ennyit rá, mert minden rendszer annyit ér, mint a leggyengébb eleme és itt mind a fej, mind a kábelezés alap. Én ennél feljebb nem mennék ( kis beépítési mélység, >90dB érzékenység)