Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673619 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3495 Dátum: 2010.01.24 20:04:20 »
Khm, ha úgy alakul, jelentkeznék én is...  :whistling: Ajtókra minimum, aztán a többit +látjuk :D
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3496 Dátum: 2010.01.24 20:07:54 »
Khm, ha úgy alakul, jelentkeznék én is...  :whistling: Ajtókra minimum, aztán a többit +látjuk :D

OKés! :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3497 Dátum: 2010.01.25 10:58:56 »
Petyaa! Ha érdekel egy gyári doksi arról, hogy hogyan kellene a gyáriak szerint a JBL Premium Sound csomagot telepíteni, akkor töltsd le ezt. ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3498 Dátum: 2010.01.25 11:15:46 »
Petyaa! Ha érdekel egy gyári doksi arról, hogy hogyan kellene a gyáriak szerint a JBL Premium Sound csomagot telepíteni, akkor töltsd le ezt. ;)

A mindenit! :yes: Feltörted a NASA honlapját vagy mi? :clap: Ez nagyon jó, még nem láttam. Érdekes a hogy a Toyota gyárilag JBL cuccokat épít be ha komoly hangtechnikát rendelnek az ügyfelek. ebay-en is láttam sok JBL-Toyota gyári fejegységet.....de inkább a magasabb kategóriás autókban.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3499 Dátum: 2010.01.25 11:28:44 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3500 Dátum: 2010.01.25 11:38:58 »
Nyilvános forrásból van. ;)

http://techdoc.toyota-europe.com/Aim.aspx?menuitem=1

Végignéztem, rendesen szétkapják a kocsit, de szépen el is van vezetve minden kábel. Csak azt nem értem hogy a kábelköteg (hangszóró kábelek, tápkábel, jelkábel....mind a jobb oldalon mennek :D. Műszerfalat én nem vettem ki hogy mögötte húzzak kábelt, inkább a kormány alatt vezettem el szépen. A tápkábelt viszont sajnálom hogy nem így vezettem el hátul, ez így biztosabb. A motortérben is rövidebben vittem, és hátul sem vittem fel a hátsó oszlopra, hanem az ülés és a kárpit alatt vittem. Ez a pótkerék helyére szerelhető mély hangszóró ez nagyon tuti :lol: A magasakat én nem a gyári helyre tettem vissza, hanem feljebb az A oszlop burkolatába fúrtam. Összességében biztos jól szól, de nem hinném hogy nagy teljesítményű.....ki tudja, meghallgatnám szívesen :D Az erősítő is ülés alatt, megemelve szépen. Azt hiszem én is elemelem majd a hátsó üléstámlától, így nem fog annyira melegedni.
 Tuti! Köszönöm szépen! :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3501 Dátum: 2010.01.25 12:34:41 »
Nincs mit.  :flowers: Nekem is hasznos volt, pont a kábelek elvezetése miatt. Ugye az ülés alá akartam tenni az erősítőt, de eszembe jutott, hogy cimbora borzasztó ügyes kezű, majd rábeszélem, csináljunk egy szépen burkolt MDF lapot a csomagtérbe a gyári helyett, vágjunk bele plexi ablakot, és legyen pofás az install - ezzel viszont a kábelezést teljesen újra kell gondolni. Van 15 méter hangszórókábelem, remélem, elég lesz.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3502 Dátum: 2010.01.25 12:49:45 »
Nincs mit.  :flowers: Nekem is hasznos volt, pont a kábelek elvezetése miatt. Ugye az ülés alá akartam tenni az erősítőt, de eszembe jutott, hogy cimbora borzasztó ügyes kezű, majd rábeszélem, csináljunk egy szépen burkolt MDF lapot a csomagtérbe a gyári helyett, vágjunk bele plexi ablakot, és legyen pofás az install - ezzel viszont a kábelezést teljesen újra kell gondolni. Van 15 méter hangszórókábelem, remélem, elég lesz.

Hát nem akarlak elkeseríteni, de nekem 20m volt elég, igaz megmaradt belőle egy kevés. De tök mindegy, mert azt is lecserélem megint :D Erre a Kácsa  KS1440-es kábelre aminek már más a neve. Nagyon bírnám a Stingert de 2-est nem kapni sehol.....igaz csak neten néztem. Nem tudsz helyet ahol lehet venni? 20m-t?
 Igen jó ötlet a csomagtartós plexis dobozos megoldás, én is ezt akarom. De majd akkor csinálom meg ha meglesz a monoblokk erősítő is. Az igazat megvallva, most egyenlőre így meg vagyok elégedve a zenével (egyenlőre :D), ez kitart néhány hónapig amíg beszerzem a továbbfejlesztéshez szükséges cuccokat. Nem akarom már 100X szétszedni a kocsit minden egyes alkatrésznél...inkább 1X szedem még szét és kész.
 Következő akció lesz az aksi kicserélése. Majd kell még szigetelés, hangszóró kábel csere, monoblokk, tápelosztó, 1-2m 25-ös kábel.....stb.stb. :D Most jut eszembe, van 2 ismerősöm is akik a plexire tudnának gravírozni vagy vágni. Egyik ismerős lézerrel dolgozik, másik pedig vízsugaras vágóval. Plexire lehetne nyomatni valami tuti kis JBL feliratot vagy ami kell.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3503 Dátum: 2010.01.25 12:58:27 »
Hát nem akarlak elkeseríteni, de nekem 20m volt elég, igaz megmaradt belőle egy kevés. ...Nagyon bírnám a Stingert de 2-est nem kapni sehol.....igaz csak neten néztem. Nem tudsz helyet ahol lehet venni? 20m-t?

Hááát, remélem, kifutja.  :ph34r: Igyekszem majd okosan megoldani. Ha meg nem megy ennyi kábellel, akkor marad az eredeti elképzelés.

A másfeles Stingert ugyanattól a sráctól rendeltem, akitől a mikroDim hangfalakat is. Sajna másfelesből már csak 15 méter volt, de lehet, hogy kettes van még. Elérhetőséget otthon előbányászom itt megtalálod, Laci néven.

...Most jut eszembe, van 2 ismerősöm is akik a plexire tudnának gravírozni vagy vágni. Egyik ismerős lézerrel dolgozik, másik pedig vízsugaras vágóval. Plexire lehetne nyomatni valami tuti kis JBL feliratot vagy ami kell.

Jaja, aztán lehet neonozni, meg szökőkutat beépíteni. :D

Ez fertőző, bakker.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3504 Dátum: 2010.01.25 13:07:33 »
Egy kis dizájn kell :D hogy pofásan nézzen ki. Én sem szeretem túlcsicsáznia  dolgokat, de szerintem 1 neon és egy plexi gravírozás belefér :D Vagy 2-es v. 3-as lemezből lézerrel kivágják a JBL emblémát, lefújom feketére és azt fúrom fel a plexire  :D ezek már az utolsó simítások, én most tartok minde3nnek kb. a felénél.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.25 13:24:21 írta kleingy »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3505 Dátum: 2010.01.25 14:48:26 »

A mindenit! :yes: Feltörted a NASA honlapját vagy mi? :clap: Ez nagyon jó, még nem láttam. Érdekes a hogy a Toyota gyárilag JBL cuccokat épít be ha komoly hangtechnikát rendelnek az ügyfelek. ebay-en is láttam sok JBL-Toyota gyári fejegységet.....de inkább a magasabb kategóriás autókban.

Ha komoly akkor Mark Levinson. Ha feláras akkor JBL. Amúgy egy cég a kettő.   :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3506 Dátum: 2010.01.25 14:52:57 »
szerintem 1 neon és egy plexi gravírozás belefér

Neont ne. Annyira meg tudják szórni mindenféle RF zajjal az elektronikákat, hogy néha még gerjedni is tudnak tőle..

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3507 Dátum: 2010.01.25 15:05:41 »
Ear, ezt már akartam kérdezni: a Mark Levinsonok szakfüllel ítélve hogyan szólnak?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3508 Dátum: 2010.01.25 15:06:09 »
szerintem 1 neon és egy plexi gravírozás belefér

Neont ne. Annyira meg tudják szórni mindenféle RF zajjal az elektronikákat, hogy néha még gerjedni is tudnak tőle..

Akkor neon kilőve, legalább így olcsóbb lesz :D Végülis nekem elsősorban az a lényeg hogy igényes legyen és jól szóljon....jóól szóljon....ez itt a lényeg. Ezt a legnehezebb kivitelezni, legalábbis ennyi hozzáértéssel ami nekem van :sorcerer: Sebaj majd idővel.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3509 Dátum: 2010.01.25 17:31:51 »
Ear, ezt már akartam kérdezni: a Mark Levinsonok szakfüllel ítélve hogyan szólnak?

Milyen autók a Fordok? Tudod, ami a T modell és a Gt 40 között van?

Azt azért tudni kell, hogy mindenképpen érdemes két részre osztani a cég történetét, mert erős váltás volt, amikor maga Mark Levinson távozott. A korai erősítők (amihez Levinsonnak sok köze nem volt a névadáson, cégvezetésen túl) igen előremutatóak voltak, hála John Curlnak, aztán áttértek az ipari szintű megbízhatóság irányába. Vannak hangfalak, amiknek a hajtáshoz ilyen elborult vasak kellenek, de nekem a Harman csoport tulajdonlása alatt semmi sem tetszett, amit hallottam szólni és semmi sem tetszett, amit láttam tőlük. Túl drabális, nagy otthonokba való furcsaságok.