Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673976 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3480 Dátum: 2010.01.20 15:04:54 »


Naaa! Felőlem okés a dolog :hug:

Felőlem is, de a hét végén Hollandia, jövő hét 5 nap új ház festése, és utána.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3481 Dátum: 2010.01.20 15:53:56 »
Kiváló. Most nekem is beesett egy vagon munka, jobb lesz január végén, vagy utána.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3482 Dátum: 2010.01.20 18:24:40 »
Én meg beteg vagyok :clap: nem fertőzök meg senkit. Hónap végén már hátha jobb idő is lesz. Akkor január vége.....jövő hét utáni hét.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3483 Dátum: 2010.01.20 18:37:54 »
Jobbulást!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3484 Dátum: 2010.01.20 20:00:34 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3485 Dátum: 2010.01.22 23:02:58 »
Kopp Kopp! :sorcerer: Van itt valaki? Hangszigeteléssel kapcsolatban ki kellene beszélnünk 1-2 dolgot....őő érdekelne. Mit érdemes használni? Érdemes megvenni a Dynamatot sok pénzért (ha telik rá) vagy elég más is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3486 Dátum: 2010.01.23 15:40:12 »
Minden létező cikk, fórum, teszt, kutyafüle elolvasása után arra jutottam, hogy nekem elég lesz a würth-féle bitumen lap kb. fele áron, mint a dynamat. Egyébként a dynamat baromi jó cucc, természetesen megéri, ha a tökéletesség a cél.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3487 Dátum: 2010.01.24 11:44:33 »
Minden létező cikk, fórum, teszt, kutyafüle elolvasása után arra jutottam, hogy nekem elég lesz a würth-féle bitumen lap kb. fele áron, mint a dynamat. Egyébként a dynamat baromi jó cucc, természetesen megéri, ha a tökéletesség a cél.

Ez jó! Melóhelyen szokott mászkálni egy Würthös emberke, tőlük szoktunk rendelni szerszámokat + féktisztítótól kezdve a kontakt sprayig mindenfélét. Majd kérek tőle katalógust megkérdezem mit tudna ajánlani + mennyibe kerülne.....hátha leesik valami kis kedvezmény :D Azt hiszem láttam is már ezt a hangszigetelő bitumen lapot. Már csak azt kellene kiokoskodni hogy szedjem szét az ajtókat :otlet: 3 ajtós a kocsi így van benne hosszában egy bazi vastag vas dorong :sorcerer:.....ablakemelő mechanikát sem ártana kivennem.....na mindegy ez már az én bajom. Ha valaki szedett volna már szét ilyet és megosztaná velem az infókat, az jó lenne :yes:. De szerintem erre nem sok esély van :D 2006 ban jött ki az Auris, de még mindíg újnak számít.....még a szervizekben sem nagyon értenek hozzá. Bár ez utóbbiról 1 éve bizonyosodtam meg, lehet most már jobb a helyzet. Emlékszem tavaly amikor első autó zenész :D tevékenységemet elkezdtem, beraktam a hátsó gyári helyekre 2db Pioneer hangszórót. Előtte felhívtam a toyotát mit tudnak erről, mekkora hangszórók kellenek stb. stb. Válasz: "Mi??? 3 ajtósban van hátul hangszóró hely?? Hol? Nem toom!! Viszhall! Sok sikert!" :D valami ilyesmi reakció. Akkor még biztos új volt a dolog, mára már biztos jobb a helyzet.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3488 Dátum: 2010.01.24 11:51:25 »
A würth egyféle bitu lapot tart, legalábbis úgy tudom. Az Off-topik/Hifi topikba linkeltem egy pdf-et róla. Kíváncsi vagyok, milyen áron kapod majd. ;)

Az ajtó szétszedése nem lehet egy vészes folyamat, a Corollát seperc alatt szétkaptam mindenféle előképzettség nélkül, intuitív módon. Délután rákeresek az Aurisra, az se lehet nehéz. Egy biztos: ablakemelő mechanikát nem kell kiszedni, elég lesz leszedni a műanyag burkolatot. A merevítő ne zavarjon, hőpisztollyal (ha az nincs kéznél, akkor hajszárítóval  :sorcerer: ) szépen rá lehet melegíteni a bitumen lapot, illetve ki is lehet kerülni.

Amúgy a Corollában egy-egy tenyérnyi bitumen volt gyárilag az ajtókban, kíváncsi vagyok, az amúgy csendesebb Aurisban mennyi van.

SZERK: http://webshop.wuerth.hu/files/pdf/0890_100_060.pdf
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.24 12:04:13 írta Satriani »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3489 Dátum: 2010.01.24 12:19:29 »
Húú köszönöm! Haver vagy! :flowers: Az ajtókat már szétszedtem, amikor beraktam a hangszórókat. Csak az ablakmechanikát nem vettem ki.........de akkor lehet nem is lesz arra szükség. Bár bevallom nem is szívesen nyúlok hozzá, jó az úgy a gyári helyen...bármi amit szétkapsz már nem tudod úgy visszatenni mint ahogy a gyárban ....szépen nyomatékra visszahúzva minden csavar stb.stb. :D Már így is zörgök kicsit, mert hátul már vagy 60X föl le szedtem a burkolatokat. És még tuti leszedem őket párszor majd.....kell vennem patentokat a Toyotánál :D Az ajtókban nem nagyon láttam hangszigetelő lapokat, bár nem is kerestem. A hátsó részen elég szembetűnő, ott van 1-1 darab a lemez közepére "ragasztva" meg tele van tömve nagy darab szivacs hengerekkel....igaz ott hátul nagy lemez felület van szabadon, semmi merevítés....azért raktak oda bitumen lapot nehogy rezegjen....az ajtókba valszeg ez már nem kellett, ott a merevítő cső.

 Majd a Würthös emberrel beszélek ha bejön, megbeszélem vele az árat, aztán szólok neked is. Ha majd kell neked is, mert jóval olcsóbb esetleg, meg tudjuk dumálni......pl. veszek neked is, aztán ha összefutunk kifizeted. De ez még a jövő zenéje, megbeszéljük. Reméljük sikerül olcsóbban beszerezni.......elvégre bazi sok mindent rendelünk tőlük.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.24 14:56:02 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3490 Dátum: 2010.01.24 12:21:02 »
Jaj meg Satrani! Ha találnál tényleg valamit az ajtóról szétszedés ügyileg, azt megköszönném. Rendes vagy! :clap:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3491 Dátum: 2010.01.24 12:22:05 »
Bocsánat......Satriani :flowers:......pedig még nem ittam semmit.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3492 Dátum: 2010.01.24 14:40:27 »
Annál jobban nem kell szétszedni az ajtót, mint amennyire neked sikerült. ;) Leszeded a műanyag burkolatot, ha van alatta porvédő fólia, akkor azt is, és ennyi. Van az ajtókban éppen elég rés ahhoz, hogy először a külső héj belső oldalát, majd utána a belső, ajtókárpitot hordó lemezt is le tudd szigetelni. Egy tapétavágó kés meg egy hőpisztoly (hajszárító) legyen kéznél, más nem kell. Elvileg még kellene egy henger is, amivel lesimítod a ragasztott lapot, de ezt kézzel is meg lehet tenni, szűkebb, egyenetlen felületen mi a tapétavágó tokjával csináltuk.

http://totalcar.hu/magazin/hifituning/zaj/ - a galériában van olyan kép, ahol a képaláírás arról szól, hogy ki kellett szedni az ablakemelő mechanikát, és látszik a fotón, hogy az ablaküveg helyén, felülről csúsztatják be a cuccot az ajtóba. A Corollánál nem kellett ilyet tenni, a würthös készletből egy komplett 55x25cm méretű lapot be lehetett tenni a meglévő nyílásokon az ajtó belsejébe. Arra figyelj, hogy mielőtt feltapasztod a lapokat, jó alaposan takarítsd le a felületet - meglepően poros tud lenni egy 7 éves autó ajtaja belülről, hiába a szigetelések. A tiéd nyilván tisztább lesz, de a takarítás elkerülhetetlen. Aztán csak óvatosan feltapasztod a sík felületre a lapot, nekiesel a hőpisztollyal azoknak a részeknek, amiket formázni kell (helyszűke esetén ezt az ajtón kívül is meg lehet tenni, de igyekezni kell, nehogy kihűljön az anyag, mire beteszed), és kész is.

Ja, a würthös által ajánlott árat majd írd be, meg én is rákérdezek cimboránál, mennyiért hozta, aztán ha úgy alakul, akkor lehet a kedvezőbbet választani. ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3493 Dátum: 2010.01.24 14:57:36 »
Esetleg lehet úgy árat kérni, hogy egy Corim két első ajtajába is jusson bőven...  :innocent:
         

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3494 Dátum: 2010.01.24 15:21:12 »
Esetleg lehet úgy árat kérni, hogy egy Corim két első ajtajába is jusson bőven...  :innocent:

Hölgyem! Kérése számomra parancs! :flowers: :D Először lássuk azt az árat. Aztán ha kell szerzek én mindenkinek :sorcerer: