Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674169 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3465 Dátum: 2010.01.15 23:04:03 »
Azért az ülés alatti erősítőnek nem árt valami porvédelem, nem?  :?:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3466 Dátum: 2010.01.15 23:08:48 »
Takarítom az autót, az elég, nem? A csomagtartó sem lenne pormentes...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3467 Dátum: 2010.01.16 11:33:57 »
Takarítom az autót, az elég, nem? A csomagtartó sem lenne pormentes...

Én az ülés alatti módszerrel inkább a melegedés miatt félnék egy picit :flowers: Végül is meg van oldva így az ülésfűtés is :D.........na nem beszélek zöldeket. Én a helyedben 2 oldalról megtámogatnám 2db számítógépeknél használt 12V-os ventillátorral. Ha félsz a porosodástól? Csinálj neki egy méretesebb dobozt, ami még beférne az ülés alá. Kárpit + plexi lap egyik ventilátor szívjon, másik fújjon (egy irányba legyenek. Én is így szeretném majd megcsinálni a csomagtartómat........a Szuzuki wagonR ami Ear oldalán van, baromi szépen meg van oldva, és még a pótkeréktől sem kell elbúcsúzni. De nálad ezen nem is kell gondolkozni, mert az erősítőd az ülés alatt van.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3468 Dátum: 2010.01.16 11:48:26 »
A ventik ugyanúgy befújnák a port. A számítógépházakban is mi van, hiába megoldott a szellőzés...

....a Szuzuki wagonR ami Ear oldalán van, baromi szépen meg van oldva, és még a pótkeréktől sem kell elbúcsúzni. ...

A hasonló megoldásokat nézve mindig elgondolkodom azon, hogy nekem is hátra kéne tenni az erősítőt.  :hmmmm: Nekem ráadásul nem is kellene dobozt és emelést építeni, csak vágni egy mdf fedőlapot, belevágni az erősítő helyét, készíteni egy plexi ablakot, és csinálni a kábeleknek valami gyorcsatlakozót, ha esetleg ki kellene venni a lapot valamiért. Ugyan macerásabb és drágább, de biztos tisztább, szárazabb érzés.

 :hmmmm:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3469 Dátum: 2010.01.17 20:40:08 »
Sziasztok.

A kondi milyen szerepet tölt be az autohifiben? Valaki leirna ez nekem ugy nagyvonalakban?
________________________________________________________________________________
Utánnaolvastam :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.17 20:48:00 írta kasu0707 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3470 Dátum: 2010.01.17 22:36:39 »
Sziasztok.

A kondi milyen szerepet tölt be az autohifiben? Valaki leirna ez nekem ugy nagyvonalakban?
________________________________________________________________________________
Utánnaolvastam :D

Én még kezdő vagyok, de a kondenzátor szerepe az hogy elektromos töltést tároljon. Szóval ha az erősítőnek gyorsan szüksége van nagy mennyiségű töltésre (pl. főleg a mély hangoknál, amikor a nagy mélyhangszóró bazi nagy mágnesét meg kell mozgatni :D) akkor azt elvileg gyorsan ki tudja szedni a kondenzátorból, ami gyorsan kisül. Csakhogy már több profitól is hallottam, hogy a silány minőségű (kb. 10ezer FT értékű) 1F-os kondenzátorok vissza is foghatják a rendszert. A legjobb megoldás, ha inkább veszel egy jó kis akkumulátort a kocsiba ami nagy indító áram felvételt is képes elviselni.....pl.: nekem a gyári az 60Ah 300A indító áram és le fogom cserélni egy 70Ah 760A-os aksira. A spirálcellás aksik meg még többet bírnak, mivel más a cellák kialakítása, nagyobb a felület, azok bírnak akár 900A-t is......ezek benne vannak vagy 60 ropiba :Dszóval nem túl olcsók. Szóval nem érdemes szerintem a kondenzátorokkal vesződni. Ez az én véleményem.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3471 Dátum: 2010.01.17 22:50:25 »
Sziasztok.

A kondi milyen szerepet tölt be az autohifiben? Valaki leirna ez nekem ugy nagyvonalakban?
________________________________________________________________________________
Utánnaolvastam :D

Én még kezdő vagyok, de a kondenzátor szerepe az hogy elektromos töltést tároljon. Szóval ha az erősítőnek gyorsan szüksége van nagy mennyiségű töltésre (pl. főleg a mély hangoknál, amikor a nagy mélyhangszóró bazi nagy mágnesét meg kell mozgatni :D) akkor azt elvileg gyorsan ki tudja szedni a kondenzátorból, ami gyorsan kisül. Csakhogy már több profitól is hallottam, hogy a silány minőségű (kb. 10ezer FT értékű) 1F-os kondenzátorok vissza is foghatják a rendszert. A legjobb megoldás, ha inkább veszel egy jó kis akkumulátort a kocsiba ami nagy indító áram felvételt is képes elviselni.....pl.: nekem a gyári az 60Ah 300A indító áram és le fogom cserélni egy 70Ah 760A-os aksira. A spirálcellás aksik meg még többet bírnak, mivel más a cellák kialakítása, nagyobb a felület, azok bírnak akár 900A-t is......ezek benne vannak vagy 60 ropiba :Dszóval nem túl olcsók. Szóval nem érdemes szerintem a kondenzátorokkal vesződni. Ez az én véleményem.

Nemazért csak ugynézki kapok eggyet :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3472 Dátum: 2010.01.17 23:59:09 »


Nemazért csak ugynézki kapok eggyet :D

Akkor ha valami "Pistabá Kondija" gagyi márkájú izéé, inkább használd koktél mixelő pohárnak vagy virágmag tároló hengernek. :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3473 Dátum: 2010.01.19 10:20:28 »


Én az ülés alatti módszerrel inkább a melegedés miatt félnék egy picit :flowers: Végül is meg van oldva így az ülésfűtés is :D.........na nem beszélek zöldeket. Én a helyedben 2 oldalról megtámogatnám 2db számítógépeknél használt 12V-os ventillátorral.

Hangos az ülés alatt a ventillátor. Nekem a Golf II-ben ott volt a Massive és az első szetteket hajtva, még durva hangerőn se volt gond a melegedéssel, igaz nem közvetlenül a padlóra volt csavarozva, hanem kicsit megemelve fakockákra. Ennek az volt az előnye, hogy nem úszott a vízben amikor a hólé a kocsi padlójár aolvadt le, meg akkor sem, amikor csúnya mód beázott.  :clap:

A szubot hajtó Massive viszont hátul volt a csomagtartóban az jobban is melegedett, igaz a specifikációja szerint nem is kellett volna tudnia elhajtania egy 2 ohmos, összesen 27 literes ládába tett 25-ös Cadence mélynyomót.  :D  :hug:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3474 Dátum: 2010.01.19 11:41:59 »
...nem közvetlenül a padlóra volt csavarozva, hanem kicsit megemelve fakockákra...

Mi is valahogy így tervezzük betenni, már csak azért is, mert nem tökéletesen sík a padló. A CD-tárnak vannak előre telepített fülek, azokra szeretnék egy MDF lapot, középen kivágva, hogy szellőzzön alul; arra menne az erősítő.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3475 Dátum: 2010.01.19 11:42:38 »


Hangos az ülés alatt a ventillátor. Nekem a Golf II-ben ott volt a Massive és az első szetteket hajtva, még durva hangerőn se volt gond a melegedéssel, igaz nem közvetlenül a padlóra volt csavarozva, hanem kicsit megemelve fakockákra. Ennek az volt az előnye, hogy nem úszott a vízben amikor a hólé a kocsi padlójár aolvadt le, meg akkor sem, amikor csúnya mód beázott.  :clap:

A szubot hajtó Massive viszont hátul volt a csomagtartóban az jobban is melegedett, igaz a specifikációja szerint nem is kellett volna tudnia elhajtania egy 2 ohmos, összesen 27 literes ládába tett 25-ös Cadence mélynyomót.  :D  :hug:

Köszi a mailt! A héten szabin vagyok, úgyhogy ráérek majd hívlak a héten aztán valamit kiokoskodunk.
 Ezek szerint nekem szép hogy ennyire melegszik a 75.4-es JBL ha hidalva hajtja a 1204br ládát és a 6506c első szettet.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3476 Dátum: 2010.01.19 12:47:34 »
Urak, ha ráérek, csatlakozhatnék? Earnek úgyis elkészítettem már egy halom Top Gear lemezt, meg szeretném, ha előzetes verdiktet mondana az index fórumon felvetett CD vs. lossless, ill. Pio vs. iPod DAC ügyben, meg Petyaa rendszerét is megnézném/meghallgatnám szívesen.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3477 Dátum: 2010.01.19 13:45:59 »
Urak, ha ráérek, csatlakozhatnék? Earnek úgyis elkészítettem már egy halom Top Gear lemezt, meg szeretném, ha előzetes verdiktet mondana az index fórumon felvetett CD vs. lossless, ill. Pio vs. iPod DAC ügyben, meg Petyaa rendszerét is megnézném/meghallgatnám szívesen.

Naaa! Felőlem okés a dolog :hug: Bár ne számíts semmi nagy dologra, ez az első hifi amit építettem. De nagyon érdekel a dolog, szeretném a legjobbat kihozni a rendszerből. Eart mesteré a döntés megengedi e hogy meglátogassuk. A Szenszej azt mondja mehetünk, megyünk és zenélünk + nagyra nyissuk szemünk & fülünk.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3478 Dátum: 2010.01.19 22:01:09 »


Nemazért csak ugynézki kapok eggyet :D

Akkor ha valami "Pistabá Kondija" gagyi márkájú izéé, inkább használd koktél mixelő pohárnak vagy virágmag tároló hengernek. :D

Majd kiderül... :D Már "csak" erősítő és mélynyomó kell meg két közép.magas nem többszázezres rendszert akarok inkább csak ilyen lowcost de nekemtetszik tipust :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3479 Dátum: 2010.01.19 22:57:03 »

Majd kiderül... :D Már "csak" erősítő és mélynyomó kell meg két közép.magas nem többszázezres rendszert akarok inkább csak ilyen lowcost de nekemtetszik tipust :D

Magyarul akkor lesz egy kondid és még kell minden más :D Akkor te is el fogsz indulni a leejtőn. Erősítőhöz tápkábel kell, hangszórókhoz hangszóró kábel, RCA kábel........nem az erősítőt meg a hangszórókat nehéz berakni. A kábeleket nehéz, ami pénzben csak kis része a hifinek :hmmmm: Ha belekezdesz, itt minden segítséget megkapsz az tuti. Én is innen gyűjtöttem az infót. Majd írj miféle ez a konydi :sorcerer: