Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673833 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3420 Dátum: 2010.01.02 00:21:21 »
Az IP-BUS a Pioneer - tudtommal - saját csatlakozófelülete, a P sorozatú fejek hátulján található ilyen aljzat, és különféle kiegészítőket (CD-tár, iPod adapter, TV tuner, bluetooth kihangosító, USB csatlakozó, ilyenek) tud fogadni egy erre felkészített fej. Maga a csatlakozó így néz ki:



Lásd kék aljzat:


A bluetooth izé kihangosítónak kellene, de lehet, hogy odaadom Öcsémnek. Egy ilyen eszközre boltoltam el a Toyo CD-tárat, azt próbáltam most ki.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3421 Dátum: 2010.01.02 07:08:56 »
 :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3422 Dátum: 2010.01.02 10:28:06 »
Magyarul van egy olyan sanda gyanúm, hogy tetszőleges számú IP-BUS egységet bír el egy fejegység. Hurrá.

Tetszőlegeset nem, de hetet vagy kilencet igen.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3423 Dátum: 2010.01.02 10:45:40 »
értem

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3424 Dátum: 2010.01.02 11:04:35 »
Tetszőlegeset nem, de hetet vagy kilencet igen.

Az talán elég lesz egy életre. A bluetooth úgyis Öcsémnél fog kikötni az Astrában, nekem esetleg DVD-tár és képernyő fog hiányozni. Sokoldalú ez az RSII, még csak messziről ugatom a tudását, elsőre nagyon magas ez nekem.

Ja, közben kiderült, hogy ismeritek egymást azzal a taggal, akitől az Element szettet vettem. Az ő erősítőjének a képe figyel itt. ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3425 Dátum: 2010.01.02 16:32:23 »
Nekem a max amit el akarok érni még zenében a 9855R fejjel az az aktív hajtás. De csak akkor tudom meg miben különbözik (minőségben) a mostani rendszertől ha veszek még 1 erősítőt :surrender:. Vettem most egy 35-ös kábelszettet :clap: de sajna nem tudom most berakni (cserélni a 10-es táp kábelt 35-ösre). Majd talán jövő héten. Azért vettem 35-öst mert akkor később ha lesz még 1 erősítő a mélyládához, tápelosztóval meg tudom oldani a dolgot, nem kell majd még 1 kábelt behúzni. Ez a 35-ös olyan vastag mint egy hegesztő kábel :D. Ezek után szeretnék majd most venni egy jó akkumulátort is.
 Mit tudtok ajánlani?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3426 Dátum: 2010.01.02 16:38:25 »
Pár hete linkeltél egy Atlas akksit, az nekem jónak tűnt.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3427 Dátum: 2010.01.02 17:58:05 »
Pár hete linkeltél egy Atlas akksit, az nekem jónak tűnt.

Igen eddig az a kiszemelt áldozat :D. Sok helyen olvasom hogy "hűűű mekkora változás lett a zenében az aksi miatt" kíváncsi vagyok hogy ez igaz e. De a lényeg hogy ne merüljön az új aksi.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3428 Dátum: 2010.01.02 18:08:51 »
haverom eworld akcióba 10ért vett egy blau mp3 fejet. ma kivettem neki a régi kazis blau fejet -nekemadta  :clap:- majd beraktam az új fejet.
egy 420as szép roverja van, végül a panám kiemelővillájával tudtam szépen kivenni!  jól szétfagytam
amugy jó kis cucc. de az előlapot felrakni macerás és cd berakásakor lehajlik az elolap úgy rakom be a lemezt.
ami szomoru h lötyög az elolap.  :cry:
nekem a 6 éves pana elolap nem lötyög.. :flowers:

amugy régi blau manualok hol vannak? hajszál választ el h berakjam a kazis kódkártyás blau fejet annyira utalom hurcolászni az elolapot


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3429 Dátum: 2010.01.02 18:33:29 »
kazetta? Az mi? :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3430 Dátum: 2010.01.02 18:36:16 »
haverom eworld akcióba 10ért vett egy blau mp3 fejet. ma kivettem neki a régi kazis blau fejet -nekemadta  :clap:- majd beraktam az új fejet.
egy 420as szép roverja van, végül a panám kiemelővillájával tudtam szépen kivenni!  jól szétfagytam
amugy jó kis cucc. de az előlapot felrakni macerás és cd berakásakor lehajlik az elolap úgy rakom be a lemezt.
ami szomoru h lötyög az elolap.  :cry:
nekem a 6 éves pana elolap nem lötyög.. :flowers:

amugy régi blau manualok hol vannak? hajszál választ el h berakjam a kazis kódkártyás blau fejet annyira utalom hurcolászni az elolapot

http://www.retrevo.com/samples/Blaupunkt-manuals.html
http://www.user-service-manuals.com/blaupunkt/index.shtml

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3431 Dátum: 2010.01.06 21:25:32 »
Helló!

Látom megint mindenki alszik, vagy csak a munkahelyen való tevékenykedés mély szakadékába esdekeltetek :D. Nehézkes visszaszokni a munkás életbe az is biztos. Vettem tápkábel szettet, 35-ös (hegesztő :devil:) kábelt. Nem semmi a vastagsága.....Azért vettem 35-öset, mert később úgyis lesz még egy JBL monoblokkom és akkor majd a 35-ös kábelt fogom hátul ketté osztani. Tápelosztókról mit kell tudni, mi az ami jó, mi az ami rossz...márkák stb. stb. Nekem majd olyan kellene ami 35-ről 2db 25-re oszt. Elvileg majd ha 2 felé osztom a + vezetéket, akkor ezeket is biztosítani kell igaz?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3432 Dátum: 2010.01.06 21:55:30 »
Na hát igen! :clap: JBL + Toyota = hegy omlás :tt2:
http://www.jbltoyota.com/audio_advantages.asp

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3433 Dátum: 2010.01.07 13:00:47 »
Helló!
Tápelosztókról mit kell tudni, mi az ami jó, mi az ami rossz...márkák stb. stb. Nekem majd olyan kellene ami 35-ről 2db 25-re oszt. Elvileg majd ha 2 felé osztom a + vezetéket, akkor ezeket is biztosítani kell igaz?

Hát a tápelosztók jó része tök ugyan az, csak a felirat más rajta. Ezekből simán lehet valami no name-et is venni, a lényeg, hogy vedd kézbe, nézd meg rajta a felületkezelést, az egyenletes legyen, a csavarok ne lötyögjenek, le legyenek csúnya sorják sehol.

Biztosítékolni illik, de van olyan tápelosztó is, amiben már ez is benne van.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3434 Dátum: 2010.01.07 19:08:02 »

Hát a tápelosztók jó része tök ugyan az, csak a felirat más rajta. Ezekből simán lehet valami no name-et is venni, a lényeg, hogy vedd kézbe, nézd meg rajta a felületkezelést, az egyenletes legyen, a csavarok ne lötyögjenek, le legyenek csúnya sorják sehol.

Biztosítékolni illik, de van olyan tápelosztó is, amiben már ez is benne van.

Jól van értem. Köszönöm. Akkor nekem olyan lesz ami a biztosítékot is magába foglalja. De addig még kell vennem egy JBL monoblokkot ami meghajtja a mélyládámat (300W RMS 1200W max), erre melyik erősítő lenne a legmegfelelőbb? :flowers: Persze a régi GTO szériából.
http://www.argep.hu/product_369747.html én őrá gondoltam.....persze nem ennyi pénzéé :D olyan 50 körül ha van használtan.