Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674092 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3405 Dátum: 2009.12.29 11:26:57 »
ugyan nem autóhifi, de zajkeltés.
PC-mhez keresek most valami jó kis 2.0, 2.1 es rendszert, eddig Logitech Z2300 a befutó, de ha valaki tud mondani valami jó hasonló árú hangszórószettet ne kíméljen :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3406 Dátum: 2009.12.29 11:34:26 »
Taby, úgy sejtem, te érzékeny vagy a hangminőségre. Hallottad már ezt a Logitechet szólni? 30 rongyért, hááát... Nem sokkal jobb, mint egy 8-10 ezerbe kerülő 2.1-es cucc. Nekem egy 10e körüli Fujitsu-Siemens van, a célnak (mp3 hallgatás, félévente egy-egy játék) megfelel, a drágábbak sem tetszettek jobban, pedig zsebemben volt a pénz egy hasonlóra, amit te is kinéztél.

Olvastam az index autóhifis topikjában, hogy (talán) haujan készített magának dobozokat uDim hangszórókhoz, és elégedett vele. Ha újfent 30-40 ezret szánnék ilyesmire, megfontolnám ezt az utat.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.29 11:36:14 írta Satriani »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3407 Dátum: 2009.12.29 16:12:39 »
Indexen találtam:



:D

Mondjuk nem túl igényes ebben az állapotában a művelet, de feltehetően nem hagyták így...  :sorcerer:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3408 Dátum: 2009.12.29 18:45:59 »
Szerintem csak túlszaladt a vontatókötél :eek:
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3409 Dátum: 2009.12.29 19:00:46 »
Indexen találtam:



:D

Mondjuk nem túl igényes ebben az állapotában a művelet, de feltehetően nem hagyták így...  :sorcerer:

Túlméretezett IDE kábel??? :D szép....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3410 Dátum: 2009.12.29 19:02:29 »
Na mi a helyzet? Mindenki be punnyadt karácsony után? :yes: Én most egyenlőre hanyagolom a hifi építést. Karácsonyra kaptam egy kavicsot a szélvédőmbe, szépen végig repedt. Úgyhogy most szélvédő csere :D De azért rakunk félre a 25-ös kábelszettre, az is lehet elmegyek a Kácsához és megveszek mindent ami kell méterre. Amúgy szerintetek elég a 4-es vezetés a mélyládához? JBL GTO 1204br 300W RMS és 1200W max. Mert KS-1440 hangszórókábelt szeretnék majd venni, most már azt eldöntöttem. És akkor az elvileg 4-es, elég lesz a mélyládának is......vagy annak már jobb a 6-os külön?
Elég, én is ezt használom de már BI40 a kábel neve Kácsáéknál. Illetve nem csak a ládához, hanem kompletten behúztam az autóba a komponensszetthez is. Na azt a szopást nem ajánlom senkinek  :devil:
Na jó akinek Imre az anyja az csinálhatja.

Igen én is BI40 (anno KS-1440)-es kábel akarok bekötni a szetthez is. Szóval nekem is Imre az anyám lesz :D Füty Imre :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3411 Dátum: 2009.12.30 18:30:25 »
Klassz dolog ez az időkorrekció. Tud a fej automata beállítást, ezt megcsináltam, és nem tetszett. Kézzel seperc alatt el lehet mozdítani a színpadot, elsőre félelmetes.  :1eye: Hirtelen csak rádióval próbáltam ki, láttam magam előtt Jáksó fejét, ahogy a beállításoktól függően mozog a kilométerórától a kesztyűtartó felé. :D Mondjuk a színpad magassága nem az igazi, túl lent van, de ezek még a gyári hangszórók, az element biztos picit máshogy fog szólni. Mondjuk attól tartok, nem tudom elkerülni, hogy szétfúrjuk az A-oszlop burkolatát. Hiába bíztam benne, hogy a gyári csipogók helye jó lesz...

Amúgy ma megjött a Metra márkájú beépítőkeret, korrekt minőség, ezzel biztosan nem lesz gond, nem is értem, ezt miért nem forgalmazzák itthon. Már csak a kábelekre várok.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3412 Dátum: 2009.12.30 18:49:20 »
Sztem csak a Jáksó túl alacsony, a színpad oké.  :D :lol:
         

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3413 Dátum: 2009.12.30 20:12:42 »
Jáksónak nincsen álla :clap: A oszlopot érdemes kifúrni, nekem is ott vannak a magasak és jobb mert fül magasságban vannak. Nekem így jobban tetszik, mint a gyári (gyári hely az ajtóban volt felül). Jó tényleg az időkorrekció, nekem is volt 1-2 beállítás. De én voltam olyan őrült hogy centivel lemértem a hangszóró távolságokat és így az döfi :D.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3414 Dátum: 2009.12.31 11:24:49 »
Petyaa, neked milyen rádiód van?

Még várok a fúrással, előbb beszerelem, bejáratom és meghallgatom az Element hangszórókat, lehet, hogy azzal feljebb jön a színpad valamivel.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3415 Dátum: 2009.12.31 21:15:00 »
Jáksónak nincsen álla :clap: A oszlopot érdemes kifúrni, nekem is ott vannak a magasak és jobb mert fül magasságban vannak. Nekem így jobban tetszik, mint a gyári (gyári hely az ajtóban volt felül). Jó tényleg az időkorrekció, nekem is volt 1-2 beállítás. De én voltam olyan őrült hogy centivel lemértem a hangszóró távolságokat és így az döfi :D.

Azért ha lehet kérni, az esetleg nyíló légzsák útjába ne szereljük a csipogót, szóval ésszel azzal a fúrással.

A centivel lemért hangszórótávolság pedig sok minden lehet, de döfi nem.  :clap:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3416 Dátum: 2010.01.01 16:03:47 »
Nem tudom lehet.....ebben te vagy a szaki :yes: A lényeg az hogy jobban tetszik így a hangzás, mint a "nagyjából" beállításokkal. Én csipogó berakásnál lepattintottam az A oszlop burkolatát, szépen kimértem mindent és kúpos fúróval átfúrtam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 16:07:29 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3417 Dátum: 2010.01.01 16:06:54 »
Petyaa, neked milyen rádiód van?

Még várok a fúrással, előbb beszerelem, bejáratom és meghallgatom az Element hangszórókat, lehet, hogy azzal feljebb jön a színpad valamivel.

Nekem Alpine 9855R van. Tuti kis szerkezet :D Csak használtan vettem, semmi bajom vele de azért majd szeretném elvinni egy márkaszervízbe átnézetni + kicserélgetni ezt azt ha szükség van rá persze. Pl. egy új tekerőgomb sem ártana rá, mert van rejta egy kisebb karc.....dehát ezért adta a srác 50-ért. Mert amúgy meg hibátlanul működik.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3418 Dátum: 2010.01.01 23:22:16 »
Nem bírtam magammal, kicsit szétkaptam a gépet, és kipróbáltam, sikerül-e két IP-BUS egységet sorba bekötni. Elég prosztó módszert választottam, a bluetooth egységnek a szivargyújtó hátsó csatlakozójáról vettem delejt. ::) A lényeg: a fejre csatlakoztatott, váltó környékén elrejtett iPod adapter simán fogadta a bluetooth egységet, és a fej is látta mindkettőt. Magyarul van egy olyan sanda gyanúm, hogy tetszőleges számú IP-BUS egységet bír el egy fejegység. Hurrá.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3419 Dátum: 2010.01.01 23:30:53 »
Nem bírtam magammal, kicsit szétkaptam a gépet, és kipróbáltam, sikerül-e két IP-BUS egységet sorba bekötni. Elég prosztó módszert választottam, a bluetooth egységnek a szivargyújtó hátsó csatlakozójáról vettem delejt. ::) A lényeg: a fejre csatlakoztatott, váltó környékén elrejtett iPod adapter simán fogadta a bluetooth egységet, és a fej is látta mindkettőt. Magyarul van egy olyan sanda gyanúm, hogy tetszőleges számú IP-BUS egységet bír el egy fejegység. Hurrá.

Mire jó ez az IP-BUs-os izé? És mire kell a Brútúsz?