Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674295 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3360 Dátum: 2009.12.06 20:38:39 »
Szerinted/szerintetek kb. mennyi hangszórókábelre lenne szükségem?

Rendeltem 15 méter Stingert, remélhetőleg elég lesz, 540 Ft/méter. RCA-ból egy HE-2480 lesz innen, 4500 pénz. (Állítólag ők vették meg a Stingert, remélem, minőségben is hasonló.) Tápkábelt már szerzett a cimbora, akivel beépítjük, szóval már csak az iPod kábelt várom.

Manueltől? Ő jó arc. Te már összeismerkedtél Mészáros Gyurival, aki hozza ezeket a cuccokat itthonra, tuningolja az erősítőket, fejegységeket? A fia Twingóját érdemes meghallgatni , nem hétköznapi koncepció.

Trojai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3361 Dátum: 2009.12.06 21:07:58 »
Szereld ki a hangszórót és nézzlé helyette valami méretben megfelelőt. Emlékeim szerint az ovális, úgyhogy nem biztos, hogy pont olyat találsz, de kisebb is jü lehet, legfeljebb csinálsz hozzá "kiemelő keretet". Lefelé van hely.
Kösz a segítséget. Így már probálkoztam csak azt nem tudom hol találok keretet mert a gyárin 3 pontos rögzités van nem ovális hanem kerek mélységre tényleg nem gond viszont a keretnek 3 pontosnak kellene lennie mert nem szeretnék farigcsálni a rögzítőfelületeken. Mégegyszer kösz.
Toyota Corolla Liftback 2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3362 Dátum: 2009.12.06 21:13:19 »
Gúgliba beírtam, hogy 2000 Corolla kiemelő keret. Esetleg érdemes hasonlóképp keresni vagy tényleg a kiszedett mintával beállítani több helyre, hogy mit ajánlanak.  :?:
         

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3363 Dátum: 2009.12.06 23:05:59 »
Manueltől? Ő jó arc. Te már összeismerkedtél Mészáros Gyurival, aki hozza ezeket a cuccokat itthonra, tuningolja az erősítőket, fejegységeket? A fia Twingóját érdemes meghallgatni , nem hétköznapi koncepció.

Ha Manuel a Getz tulaja, akkor igen, tőle. Még nem találkoztam gm_audioval, viszont mikor jómúltkor átvettem a hangszórókat, azt hiszem, azzal a Twingóval kísérte egy srác a Getzet, amiről írsz - nyilván ő volt ifj. Mészáros. A Getz tulaja nagyon készséges, szimpatikus fickó, le a kalappal a nyitottsága előtt. Már beígérte, hogy segít belőni a DSP-t, ha nekem nem sikerülne. Nem fog. :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3364 Dátum: 2009.12.06 23:11:35 »
Nagyon-nagyon érlelődik bennem a gondolat, hogy el kellene kezdeni gyűjtögetni a komponenseket...
Egyébként Satriani! Hová lett az avatarod?
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3365 Dátum: 2009.12.06 23:11:48 »
Gúgliba beírtam, hogy 2000 Corolla kiemelő keret. Esetleg érdemes hasonlóképp keresni vagy tényleg a kiszedett mintával beállítani több helyre, hogy mit ajánlanak.  :?:

Az a baj, hogy a találatok E12 kereteket hoznak. Én is ebből a webáruházból rendeltem a sajátjaimat, innen van az első két fotó is.

-------------------------

Á propos kiemelőkeret: egyelőre nem gyártok fából, elég sok dolog összejött, nem lesz rá se idő, se hely, örülök, ha tudok segíteni cimbinek a beszerelésben. Most leginkább azt szeretném, hogy bekerüljön végre a rendszer az autóba, aztán tavasszal pár hónap tapasztalat birtokában újra nekiesek: gyárt(at)ok kiemelőkereteket (a Getzben ilyenek vannak, szép és jó), ha kell, szigetelek tovább, akksit cserélek, ilyesmi. Most a projektre szánt pénzem végénél vagyok, nem óhajtok tartalékhoz nyúlni emiatt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3366 Dátum: 2009.12.06 23:12:48 »
Egyébként Satriani! Hová lett az avatarod?

Leszedtem. ;) Majd visszateszek valamit, nekem is fapados így...

Na tessék, ezt méreteztem át:



 :offtopic:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.06 23:23:37 írta Satriani »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3367 Dátum: 2009.12.06 23:24:22 »
Jó lett   :yes:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3368 Dátum: 2009.12.07 02:17:45 »
...innen...

Manueltől?

Megvan, ki Manuel; nem tőle veszem közvetlenül.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3369 Dátum: 2009.12.07 03:04:29 »
VENNÉK kizárólag Sony,Panasonic esetleg kenwood mp3 lejátszót,csak távszabályzósat,és szép állapotút....
.....

Elado.....
- Panasonic cqc 7301N fejegyseg 32995ft
...........

Fotot a heten tudok csinaltatni valakivel, de en mar londonba vagyok megint...

szerk:
talaltam multheti kepet, bar nem konkretan a fejegysegrol szol, de:
                http://imagerz.com/QENEDktvAwICAlxMRwVR
zoomolva: http://imagerz.com/QFdCWggDAVY

leiras: MOSFET WMA MP3 CD Player/Receiver with Full Dot Matrix Display

Panasonic Continues to Drive Technology Forward With the New MP3 and CD Headunits
Panasonic's latest range of in-car systems offers audio excellence and includes a variety of models designed to suit every need and budget.

Panasonic CQ-C7301N Key Features

    * 50W x 4
    * 2.5V Dual Preamp Outs
    * CD-R / CD-RW Playback
    * MP3 / WMA Playback
    * MOSFET

Additional Features

    * 2.2V/200ohms Dual Preamp Outs
    * Sound Quality 7
    * MOSFET Output Stage
    * Mute/Attenuator
    * Separate Bass, Treble, Balance, Fader

Intelligent RDS Tuner

    * 18FM, 6MW(LW)Station Presets
    * Selectable AF Sensitivity
    * Auto Preset Memory with Scan
    * Automatic TA Volume Adjustment
    * Seek Tuning with DX/Local Switch

CD Player Section

    * CD-R/CD-RW Playback
    * WMA/MP3 Playback
    * ID3 Tag
    * CD Text Display
    * 3-beam Hologram Pickup
    * Scan, search, repeat and random play pause

Other Features

    * Motorized Display Face
    * LCD Illumination Colour - Variable
    * Button Illumination Colour - Red
    * AUX Input
    * Remote Control In
    * Full-Face Design
    * Face Colour - Black
    * Removable Faceplate
    * Remote Control Unit (Option)
    * ISO Connector


Alapesetben szegedi atvetel, de kuldes is megoldhato. Tovabba neha-ritkan van bp-re kozlekedo ismerettsegem  :D

Varom az alkut, ha tetszik.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.07 03:26:52 írta kis_andras »
kisa
born to ride

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3370 Dátum: 2009.12.07 09:09:16 »
Szereld ki a hangszórót és nézzlé helyette valami méretben megfelelőt. Emlékeim szerint az ovális, úgyhogy nem biztos, hogy pont olyat találsz, de kisebb is jü lehet, legfeljebb csinálsz hozzá "kiemelő keretet". Lefelé van hely.
Kösz a segítséget. Így már probálkoztam csak azt nem tudom hol találok keretet mert a gyárin 3 pontos rögzités van nem ovális hanem kerek mélységre tényleg nem gond viszont a keretnek 3 pontosnak kellene lennie mert nem szeretnék farigcsálni a rögzítőfelületeken. Mégegyszer kösz.
MDF-ből te is tudsz csinálni.
Nem Toyota, de itt van egy kiemelő keret. Mondjuk ennyire durva neked biztos nem kell. :) Itt van néhány kész is, ami inkább hasonlít arra, ami neked kell.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3371 Dátum: 2009.12.07 12:31:15 »
Nekem a kiemelő így néz ki:


[a csatolmányt egy admin törölte]

Trojai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3372 Dátum: 2009.12.07 19:21:16 »
Kösz a segítséget mindannyiatoknak ! Igen, én is a gugli kerestem és eztán jöttem rá nekem nem kiemelő kell hanem szerelő keret kell és már az is megvan a  hangszóró 4 pontos rögzítést igényelne  ezért kell a 4-3 pontos átalakító keret. Más, ha esetleg tudtok 6 lemezes cd váltot emberi áron használt is érdekes lehet.
Kösz.
Toyota Corolla Liftback 2002

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3373 Dátum: 2009.12.10 15:18:45 »
Kösz a segítséget mindannyiatoknak ! Igen, én is a gugli kerestem és eztán jöttem rá nekem nem kiemelő kell hanem szerelő keret kell és már az is megvan a  hangszóró 4 pontos rögzítést igényelne  ezért kell a 4-3 pontos átalakító keret. Más, ha esetleg tudtok 6 lemezes cd váltot emberi áron használt is érdekes lehet.
Kösz.
Macaudioban vannak gyári helyre szerelhető hangszórók, nem tom koriba valo van-e, de ha nem nagy nisőség kell, azzal is lehet próbálkozni
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trojai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3374 Dátum: 2009.12.10 21:33:22 »
Kösz a segítséget mindannyiatoknak ! Igen, én is a gugli kerestem és eztán jöttem rá nekem nem kiemelő kell hanem szerelő keret kell és már az is megvan a  hangszóró 4 pontos rögzítést igényelne  ezért kell a 4-3 pontos átalakító keret. Más, ha esetleg tudtok 6 lemezes cd váltot emberi áron használt is érdekes lehet.
Kösz.
Macaudioban vannak gyári helyre szerelhető hangszórók, nem tom koriba valo van-e, de ha nem nagy nisőség kell, azzal is lehet próbálkozni
Macaudio-t vettem, ehez kell a szerelőkeret mert nincs  corollaba való vagyis csak négy rögzítőpontosak a gyári cucc meg 3 pontos ráadásul egybe öntött ház tehát nem keret szóval jól kitalálták csak a minőség nagyon gyenge végül is nem erősítővel hallgatom és soha maximumon de így is szétszakadt a membrán. De már nagyon közel vagyok a végső megoldáshoz már csak a keretért kell menjek és kész a "Szép Karácsonyt" már a hátsó sor is hallani fogja. :yes:
Toyota Corolla Liftback 2002